TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството

Канал5 - 15.09.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи, се наведува во соопштението од СДСМ. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал и јавно кажува дека сака да биде контролор на обвинителството

ТВ21 - 15.09.2019

„Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал, веќе и јавно кажува дека сака да биде контролор на обвинителството.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

Канал5 - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети, се наведува во соопштението на СДСМ.. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на ...

СДММ : Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против младите, против иднината во ЕУ и НАТО

Канал5 - 15.09.2019

Младите се за НАТО и ЕУ, сигурна иднина и отворени можности, рече на прес конференција, А. Димитриевиќ од СДММ. Ние младите, не сакаме изолирана држава, заглавена во темно минато, без перспектива.Она што го гледаме е дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан ...

ВМРО и СДСМ во полемика за преземањето на предметите на СЈО

Алсат-М - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ се спротивставува на трансферот на случаите на СЈО во редовното обвинителство. Според опозицијата, државниот обвинител Љубомир Јовески и сите поддржувачи на оваа идеја, го кршат законот.

СДСМ: Мицкоски и Јанушев се послушници на Груевски

МКД - 15.09.2019

Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството, но заврши времето кога од белиот дворец кажуваа како да се водат истраги. Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата сѐ уште работи по инструкции од Будимпешта.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

МКД - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на минималната плата.

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството

А1 On - 15.09.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски.

Мицкоски: Бев на средба со Орбан да лобирам за датум за преговори со ЕУ

Нетпрес - 15.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МТВ 2 вели дека неговата посета во Будимпешта и средбата со Орбан била за лобирање за датум за преговори со Европската Унија, бидејќи сега како што гледаме комесарот за проширување доаѓа ...

(ВИДЕО) СДММ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против младите, против иднината во ЕУ и НАТО

А1 On - 15.09.2019

„Младите се за НАТО и ЕУ, сигурна иднина и отворени можности. Ние младите, не сакаме изолирана држава, заглавена во темно минато, без перспектива. Она што го гледаме е дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски работат против интеграција во ЕУ и НАТО.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

А1 On - 15.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на минималната плата.

Димитриевиќ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против младите кои сакаат европска иднина

Макфакс - 15.09.2019

Младите се за НАТО и ЕУ, сигурна иднина и отворени можности, а она што го гледаме е дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски работат против интеграција во ЕУ и НАТО, истакна Александар Димитриевиќ од социјал-демократската младина (СДММ).

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сака да биде контролор на обвинителството

Р.С.Европа - 15.09.2019

Владејачката партија денеска преку соопштение го обвини актуелното раковоство на ВМРО-ДПМНЕ дека биле послушници на нивниот почесен претседател Никола Груевски, кој е азилант во Унгарија. „Со недели ВМРО-ДПМНЕ прави сериозен притисок врз судството и ...

„Бев на средба со Орбан да лобирам за датум за преговори со ЕУ, сега комесарот за проширување доаѓа од партија пријател ...

Курир - 15.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МТВ 2 вели дека неговата посета во Будимпешта и средбата со Орбан била за лобирање за датум за преговори со Европската Унија, бидејќи сега како што гледаме комесарот за проширување доаѓа ...

Мицкоски: Не смее датумот за преговори да биде загрозен поради арамиите на власт

Курир - 15.09.2019

Не смее датумот за почнување на преговори со Европска Унија да биде загрозен поради криминалците и арамиите коишто се власт, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МТВ 2.

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството, но заврши времето кога од белиот дворец ...

Сител - 15.09.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

24Инфо - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на минималната плата.

Димитриевиќ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против младите, против иднината во ЕУ и НАТО (ВИДЕО)

Локално - 15.09.2019

„Младите се за НАТО и ЕУ, сигурна иднина и отворени можности. Ние младите, не сакаме изолирана држава, заглавена во темно минато, без перспектива. Она што го гледаме е дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски работат против интеграција во ЕУ и НАТО“, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал и јавно кажува дека сака да биде контролор на обвинителството

4NEWS - 15.09.2019

„Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал, веќе и јавно кажува дека сака да биде контролор на обвинителството.

Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството, но заврши времето кога од белиот дворец кажуваа ...

24Инфо - 15.09.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ работат против младите, против иднината во ЕУ и НАТО

24Инфо - 15.09.2019

Младите се за НАТО и ЕУ, сигурна иднина и отворени можности. Ние младите, не сакаме изолирана држава, заглавена во темно минато, без перспектива. Она што го гледаме е дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски работат против интеграција во ЕУ и НАТО.

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството, но заврши времето кога од белиот дворец ...

MTM - 15.09.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски.

Наместо странец, Мицкоски е за обвинител со интегритет

PressingTV - 15.09.2019

Обвинител со интегритет наместо обвинител од надвор. Ова решение е најприфатливо за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој вечерва гостува во вестите на МРТ 2. Познато е дека албанските партии инсистираат за јавен обвинител да се донесе ...

Мицкоски: Претпочитам обвинител со интегритет наместо обвинител од надвор

Република - 15.09.2019

Обвинител со интегритет наместо обвинител од надвор. Ова решение е најприфатливо за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој вечерва гостува во вестите на МРТ 2. Познато е дека албанските партии инсистираат за јавен обвинител да се донесе ...

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството, но заврши времето кога од белиот дворец ...

Либертас - 15.09.2019

Скопје, 15 септември 2019 Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. Груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

MakPress - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на минималната плата.

СДСМ: Со недели ВМРО-ДПМНЕ врши притисок врз обвинителството и судството

Скопје1 - 15.09.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ, буквално ништо не се менува, партијата се уште работи по инструкции од Будимпешта. груевизмот зрачи. Игор Јанушев, Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на почесниот претседател во бегство Никола Груевски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се зголемува минималната плата

Скопје1 - 15.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против секоја мерка што е во интерес на граѓаните и носи повеќе пари во семејните буџети. Преку членот на Извршниот комитет, Трајко Славевски, ВМРО-ДПМНЕ порача дека се против зголемувањето на минималната плата.

СДСМ: Груевизмот зрачи во ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски сака да го контролираат судството и обвинителството

Канал5 - 14.09.2019

Буквално ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, груевизмот зрачи, реагираат од СДСМ. Мицкоски е апсолутен послушник на почесниот претседател Никола Груевски и јавно кажува дека сака да биде контролор во обвинителството.

СДСМ: Професорот Славески потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против зголемување на платите

Фокус - 14.09.2019

Потврдено од Трајко Славески, политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати. „Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години се богатеше, а ги игнорираше и дискриминираше работниците

Канал5 - 14.09.2019

Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници, реагираат од СДСМ. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ градеше лажен барок, скапоцен бел дворец, палми и го богатеше врвот на партијата, а граѓаните и работниците осиромашуваа и тонеа во сиромаштија.

СДСМ: Груевизмот кој зрачи од Мицкоски го потврдува она што граѓаните го знаат: ВМРО-ДПМНЕ сака да се заташка ...

Канал5 - 14.09.2019

Груевизмот кој зрачи од Мицкоски потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ единствено сака да се заташка криминалот на режимот. Ништо друго не е важно за нив, се наведува во реакцијата на СДСМ на интервју на Христијан Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите

Канал5 - 14.09.2019

Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите, рече на прес конференција Стефан Васев од СДММ. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати ...

СДСМ: Професорот Славески потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против зголемување на платите

МКД - 14.09.2019

Потврдено од Трајко Славески: политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати. „Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“.

Мицкоски: Остануваме на барањето за предвремени избори

Нетпрес - 14.09.2019

Околу темата за предвремени избори и директната врска со евентуалниот договор за законот за јавното обвинителство, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната емисија “360 степени” на АлсатМ изјави ...

Мицкоски: Избори на пролет, силно сме уверени во предност од најмалку 100 илјади гласови

Курир - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „360 Степени“, зборуваше за барањето на партијата за предвремени парламентарни избори. Јас не го уценував, ниту го условував договорот за законот за јавно обвинителство со ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите

Сител - 14.09.2019

Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати порача минималната плата да не се покачува.

СДСМ: Груевизмот зрачи во ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски сака да го контролираат и обвинителството, за да ги заштитат нивните ...

+инфо - 14.09.2019

Буквално ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, груевизмот зрачи. Мицкоски е апсолутен послушник на почесниот претседател Никола Груевски и јавно кажува дека сака да биде контролор во обвинителството, соопштија од СДСМ.

Мицкоски: Избори на пролет, силно сме уверени во предност од најмалку 100 илјади гласови

360 степени - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „360 Степени“, зборуваше за барањето на партијата за предвремени парламентарни избори. Јас не го уценував, ниту го условував договорот за законот за јавно обвинителство со ...

Според Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ ќе го победи СДСМ со 100.000 разлика

PressingTV - 14.09.2019

Ние сме еве веќе трета година од мандатот на СДСМ и Зоран Заев. Тој вели дека води на анкетите, но според објективните и нашите анкети ние сме силно уверени во предноста на ВМРО-ДПМНЕ која во евентуалните предвремени избори би биле најмалку 100 ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите, СДСМ обезбедува повеќе пари кај граѓаните

iPortal - 14.09.2019

Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати порача минималната плата да не се покачува.

Васев: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите (ВИДЕО)

Локално - 14.09.2019

„Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати порача минималната плата да не се покачува“, вели ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ единствено сакаат да се заташка криминалот на режимот

iPortal - 14.09.2019

Груевизмот кој зрачи од Мицкоски потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ единствено сака да се заташка криминалот на режимот. Ништо друго не е важно за нив, се наведува во реакцијата на СДСМ на интервју на Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал е против зголемувањето на платите!

iPortal - 14.09.2019

„Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“ ова вчера во емисија на Телма телевизија неколкупати, ревносно го застапуваше Трајко Славески. ВМРО-ДПМНЕ освен што брани криминал е против зголемувањето на платите! СДСМ ги ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години се богатеше, а ги игнорираше и дискриминираше работниците

24Инфо - 14.09.2019

Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ градеше лажен барок, скапоцен бел дворец, палми и го богатеше врвот на партијата, а граѓаните и работниците осиромашуваа и тонеа во сиромаштија.

Васев: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите

Опсервер - 14.09.2019

Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати порача минималната плата да не се покачува.

Мицкоски за можниот коалициски партнер: Tреба да се фокусираме на принципот програма со програма

PressingTV - 14.09.2019

ВМРО ДПМНЕ ќе коалицира со партијата чија програма ѝ е блиска, најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното гостување во емисијата 360 степени на телевизијата „Алсат“.

СДСМ: Креираме мерки со кои растат платите и парите се враќаат кај граѓаните

MTM - 14.09.2019

Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ градеше лажен барок, скапоцен бел дворец, палми и го богатеше врвот на партијата, а граѓаните и работниците осиромашуваа и тонеа во сиромаштија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години се богатеше, а ги игнорираше и дискриминираше работниците

iPortal - 14.09.2019

Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ градеше лажен барок, скапоцен бел дворец, палми и го богатеше врвот на партијата, а граѓаните и работниците осиромашуваа и тонеа во сиромаштија.

СДСМ: Креираме мерки со кои растат платите и парите се враќаат кај граѓаните

Либертас - 14.09.2019

Соопштение на СДСМ Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ градеше лажен барок, скапоцен бел дворец, палми и го богатеше врвот на партијата, а граѓаните и работниците осиромашуваа и тонеа во сиромаштија.

СДСМ: Потврдено од Трајко Славески – политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите

Либертас - 14.09.2019

„Потврдено од Трајко Славески: Политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати. „Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“.

СДСМ: Професорот Славески потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против зголемување на платите

24Инфо - 14.09.2019

Потврдено од Трајко Славески: политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати. „Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“.

СДСМ: Трајко Славески и ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да не кочат да ги зголемуваме платите

Денешен - 14.09.2019

Потврдено од Трајко Славески: политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати, акцентира СДСМ во денешното соопштение. – „Апелираме немојте да продолжите да ја покачувате минималната плата“.

Мицкоски: Избори на пролет, силно сме уверени во предност од најмалку 100 илјади гласови

Либертас - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „ 360 Степени “, зборуваше за барањето на партијата за предвремени парламентарни избори. – Јас не го уценував, ниту го условував договорот за законот за јавно обвинителство со ...

СДСМ: Воспоставивме правна држава и независни институции

Скопје1 - 14.09.2019

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски од собраниската говорница го потенцираше ставот на СДСМ како партија која се бори за правда, просперитет и европска иднина. Митревски истакна дека државата е пред вратите на НАТО и ЕУ и ...

НЕДЕЛКОВСКИ: “Ѓорчев додека седеше во парламент заврши средно и дипломираше на факултет”

Магазин - 14.09.2019

Премногу сме изгорени и изморени од гласање за политиканти, кариеристи, политички крлежи, превртачи, неуспешни абортуси – луѓе што си проживеаја живот како пратеници и државни чиновници на наша сметка, не правејќи ништо за нас кои сме ги делегирале ...

Мицкоски не дава гаранции за ДУИ во идната влада, ќе одлучува програмата

Expres - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија рече дека наместо принципот на коалиција за власт, победник со победник тој би преферирал принципот програма со програма.

(Видео) Васев: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите

1tv - 14.09.2019

„Во белиот дворец зад мене освен што бранат криминал и шират лажни вести, се директни противници на раст на платите. Синоќа, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славевски неколку пати порача минималната плата да не се покачува“, вели ...

СДСМ: Груевизмот зрачи во ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 14.09.2019

Буквално ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, груевизмот зрачи. Мицкоски е апсолутен послушник на почесниот претседател Никола Груевски и јавно кажува дека сака да биде контролор во обвинителството.

Мицкоски: Ако во моментот има избори ќе победиме со 100.000 гласови

Фокус - 13.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за неделникот „Фокус“, вели дека доколку во моментот има предвремени парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со убедлива разлика. ФОКУС: Инсистирате на предвремени избори, дури и таа тема ...

СДСМ: Панично изгледа ВМРО-ДПМНЕ, веројатно им стана јасно дека нема да куртулат од одговорност

Канал5 - 13.09.2019

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Мицкоски: Остануваме на барањето за предвремени избори

Курир - 13.09.2019

Околу темата за предвремени избори и директната врска со евентуалниот договор за законот за јавното обвинителство, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната емисија “360 степени” на АлсатМ изјави ...

Мицкоски: Немаше договор за Обвинителствоm бидејќи Заев сака да има контрола

Нетпрес - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ открива дека договор за Законот за јавното обвинителство имало, но потоа од СДСМ ги смениле темите. -Договор за законот за јавното обвинителство имаше пред десетина ...

СДСМ: Ако некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ, зошто молчеле три и повеќе години?

А1 On - 13.09.2019

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Зошто ВМРО-ДПМНЕ молчела три години ако била уценувана, прашува СДСМ

Макфакс - 13.09.2019

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години?“ Вака владејачкиот СДСМ ја коментира прес-конференцијата на Игор Јанушев.

Мицкоски: Немаше договор за Обвинителство бидејќи Заев сака да има контрола

Курир - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ открива дека договор за Законот за јавното обвинителство имало, но потоа од СДСМ ги смениле темите. -Договор за законот за јавното обвинителство имаше пред десетина ...

Мицкоски: Наместо принципот на коалиција за власт победник со победник јас би го преферирал принципот програма со ...

Курир - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија вели дека наместо принципот на коалиција за власт, победник со победник тој би преферирал принципот програма со програма.

СДСМ до ВМРО ДПМНЕ: Зошто сте молчеле три години ако сте биле уценувани

iPortal - 13.09.2019

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле три и повеќе години? Ова го велат денеска од СДСМ. – Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, ...

Мицкоски: Ќе коалицираме со партија која ни е блиска со програмата

Република - 13.09.2019

ВМРО ДПМНЕ ќе коалицира со партијата чија програма ѝ е блиска, најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на телевизијата „Алсат“.

ВМРО-ДПМНЕ на предвремените избори би била во предност најмалку 100 илјади гласа

Република - 13.09.2019

Ние сме еве веќе трета година од мандатот на СДСМ и Зоран Заев. Тој вели дека води на анкетите, но според објективните и нашите анкети ние сме силно уверени во предноста на ВМРО-ДПМНЕ која во евентуалните предвремени избори би биле најмалку 100 ...

Мицкоски: Ќе испратам писмо до Европската народна партија да не ги казнуваат граѓаните на Република Македонија

Република - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот Фокус одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. Тој беше запрашан за датумот за преговори и ФЕДИС на Виктор Орбан.

Зошто ВМРО-ДПМНЕ молчеле три години ако биле уценувани, прашува СДСМ

Centar - 13.09.2019

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години?“ Вака владејачкиот СДСМ ја коментира прес-конференцијата на Игор Јанушев.

СДСМ: Пропадна планот на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за уништување на предметите на СЈО

CivilMedia - 13.09.2019

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Зошто ВМРО-ДПМНЕ молчела три години ако била уценувана, прашува СДСМ

24Инфо - 13.09.2019

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години?“ Вака владејачкиот СДСМ ја коментира прес-конференцијата на Игор Јанушев.

Мичел до Мицкоски: Разочарани сме од ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 13.09.2019

Помошник државниот секретар на САД, Вес Мичел, му испратил писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое му порачува дека САД се разочарани од позициите на челниците на оваа партија, вклучувајќи го и него лично.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ единствено сакаат да се заташка криминалот на режимот

24Инфо - 14.09.2019

Груевизмот кој зрачи од Мицкоски потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ единствено сака да се заташка криминалот на режимот. Ништо друго не е важно за нив, се наведува во реакцијата на СДСМ на интервју на Христијан Мицкоски.

Зошто сè уште нема Закон за ЈО – затоа што на СДСМ така му одговара

Република - 13.09.2019

Договор за Законот за јавно обвинителство нема од две причини – субјективна и стратешка, смета претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според него, стратешки е тоа што на СДСМ во моментов му одговара да нема Закон за ЈО, затоа што само на тој ...

Мицкоски: Јовески го потопи СЈО со две контрадикторни изјави дадени во два месеци

Република - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 360 степени го повтори ставот на неговата партија дека случајите покренати од СЈО до 30 јули 2017 година треба да продолжат да се работат од онаа фаза до којашто се стигнати предметите.

Мицкоски: Ако Заев верува во неговите анкети, тогаш ајде на избори па народот да одлучи

Република - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. На прашањето на неделникот за предвремени избори Мицкоски одговори дека анкетите на партијата, ...

СДСМ: Панично изгледа ВМРО-ДПМНЕ, веројатно им стана јасно дека нема да куртулат од одговорност

MTM - 13.09.2019

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Мицкоски за „Фокус“: Немаше договор за Обвинителство бидејќи Заев сака да има контрола

Локално - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ открива дека договор за Законот за јавното обвинителство имало, но потоа од СДСМ ги смениле темите. -Договор за законот за јавното обвинителство имаше пред десетина ...

СДСМ: Ја спасивме правната држава

Денешен - 13.09.2019

Правната држава е спасена, колку и тоа да не им се допаѓа на Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска СДСМ. – Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако ...

СДСМ: Правната држава е спасена, пропадна планот на Мицкоски

365 - 13.09.2019

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

СДСМ: Правната држава е спасена

1tv - 13.09.2019

Правната држава е спасена, колку и тоа да не им се допаѓа на Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска СДСМ. – Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако ...

Преговорите за обвинителството, неизвесни

Алсат-М - 12.09.2019

На три дена до истекот на мандатот на Специјалната обвинителка, судбината на преговорите за Законот за јавно обвинителство сè уште не се знае. Партиите се подготвени да ги продолжат преговорите, но сè уште не е закажана следната средба.

Мицкоски: Ако Заев верува во неговите анкети, тогаш ајде на избори па народот да одлучи

Курир - 12.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот ФОКУС одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. Тој беше запрашан околу барањето за предвремени избори, еве што одговори: ФОКУС: Инсистирате на ...

Мицкоски: Датумот за преговори е приватна забава на власта која е потоната во кал, овој процес не смее да се ...

Курир - 12.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот ФОКУС одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. Тој беше запрашан за датумот за преговори и ФЕДИС на Виктор Орбан, : ФОКУС: Поентата ви е дека ...

Мицкоски: Власта не сака договор за Законот за ЈО, за да може да уценува и рекетира

Нетпрес - 12.09.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за неделникот Фокус, вели дека преговарачкиот тим на власта не сака да се постигне договор за Законот за јавно обвинителство, којшто, пак, ја решава судбината на СЈО, бидејќи тој ...

Мицкоски зa „Фокус“: За да може да уценува и рекетира, власта не сака договор за Законот за ЈО

МКД - 12.09.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за неделникот „Фокус", вели дека преговарачкиот тим на власта не сака да се постигне договор за Законот за јавно обвинителство, којшто, пак, ја решава судбината на СЈО, бидејќи тој ...

Манасиева: Поради дворецот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се спремни да ги кочат реформите

24Инфо - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат намера да отстапат од одбрана на криминалите и тајкуните на режимот. Овој скапоцен дворец очигледно е причината за антидржавното и деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски, порача Ана ...

Манасиева: Заради спас на белиот дворец, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, свесно се обидуваат да ја жртвуваат иднината на ...

iPortal - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат намера да отстапат од одбрана на криминалите и тајкуните на режимот. Овој скапоцен дворец зад мене очигледно е причината за антидржавното и деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски.

СДСМ: Заради спас на белиот дворец, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, свесно се обидуваат да ја жртвуваат иднината на државата и ...

MTM - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат намера да отстапат од одбрана на криминалите и тајкуните на режимот. Овој скапоцен дворец зад мене очигледно е причината за антидржавното и деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде минимум сто илјади разлика во однос на гласовите што би ги освоил СДСМ

Република - 12.09.2019

Нашите анкети, но и оние објективните, велат дека доколку во моментов би имало предвремени парламентарни избори, предноста на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде минимум сто илјади разлика во однос на гласовите што би ги освоил СДСМ.

Што ќе ни се Собранието и пратениците кога на лидерски средби се решава судбината на СЈО и на државата?

еМагазин - 12.09.2019

Македонските граѓани веќе навикнаа најголемите политички партии во земјава предводени од двоецот СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ како вечен привезок на лидерски средби наместо во парламентот да решаваат за важни политички прашања какво што е и прашањето ...

Мицкоски најавува победа на ВМРО со 100.000 разлика

Магазин - 12.09.2019

Во интервју за неделникот Фокус Христијан Мицкоски најавува убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ со 100.000 гласови разлика. Инсистирате на предвремени избори, дури и таа тема беше услов за да се оствари лидерската средба.

Мицкоски бара да се затворат истраги и обвиненија покренати од СЈО против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и партијата со ...

Сакам да кажам - 11.09.2019

Преговорите за Законот за Јавно обвинителство меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски, по седум часа во уставната сала на Собранието завршија без договор.

СДСМ: Мицкоски, Милошоски и ВМРО-ДПМНЕ доцна во ноќта неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

Канал5 - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Груевски од Будимпешта нарачува обвинител, Мицкоски го брани криминалот на режимот

Фокус - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, ...

Лошото дете Хуго

Deutsche Welle - 11.09.2019

Во ситуација кога власта порачува дека ЕУ и НАТО и се приоритет, а не ја отфрла идејата за предвремени избори, ВМРО ДПМНЕ изгледа како да бара избори без јасна причина, од чист политички каприц.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара единствено бегство од законот за сите обвинети

Телма - 11.09.2019

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција што ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што соопштуваат од СДСМ, за да се гарантира правната држава, а предложиле и првиот човек на таа ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара единствено бегство од законот за сите обвинети

24 Вести - 11.09.2019

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција што ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што соопштуваат од СДСМ, за да се гарантира правната држава, а предложиле и првиот човек на таа ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

Алсат-М - 11.09.2019

Владејачката СДСМ преку партиско соопштение ја обвини опозицијата за неуспехот на синоќешните преговори за новиот Закон за Јавно обвинителство. Во соопштението се наведува: Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, ...

СДСМ: Мицкоски бараше предметите на СЈО да немаат иднина

+инфо - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, ...

СДСМ по неуспешната лидерска: Мицкоски во груевистички стил го бранаше криминалот на режимот

360 степени - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара единствено бегство од законот за сите обвинети

ММС - 11.09.2019

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција што ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што соопштуваат од СДСМ, за да се гарантира правната држава, а предложиле и првиот човек на таа ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе одговараат пред граѓаните за загрозување на правдата и за европскиот пат

МКД - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, се ...

Костадинов: Мицкоски сака да ги запре и уништи предметите на СЈО

Макфакс - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски, изјави пратеникот од СДСМ и портпаролот на владејачката партија, Костадин Костадинов.

Петар Арсовски за Дојче веле: Лошото дете Хуго

+инфо - 11.09.2019

Со последното процесирање на предметите на СЈО, постои сериозна можност за датумот и досегашните напори од власта да бидат доволни, што на Мицкоски би му направило дупло голо: ем да биде виновен, а датум да добиеме.

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски е подготвен да ја загрози иднината во ЕУ и НАТО, само за да го спаси Груевски

А1 On - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски уште еднаш покажаа дека единствена цел им е да го спасат криминалот на Груевски

Сител - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато.

Костадинов: Мицкоски го интересира само да ги штити Мијалков и Груевски

МКД - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски, изјави пратеникот од СДСМ и портпаролот на владејачката партија, Костадин Костадинов.

СДСМ: Мицкоски, Милошоски и ВМРО-ДПМНЕ доцна во ноќта неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

А1 On - 11.09.2019

„Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Мицкоски бараше сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина

Макфакс - 11.09.2019

,,Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина”, ...

ВМРО победи, СДСМ и ДПМНЕ изгубија!

Нова ТВ - 11.09.2019

Пишува Петар Богојески Прославивме 28 години државност! Независна држава! Македонија низ болка и мака… децении во борба… во борба… денес имаме држава. Историското ВМРО имало парола „Преку голгота, кон независна Македонија“! Честита државност ...

СДСМ: Заев сака обвинител за висока корупција, Мицкоски не сака и ќе одговара пред граѓаните

Денешен - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, ...

Лошото дете Хуго

Либертас - 11.09.2019

Преговорите за законот со кој ќе се регулираше судбината на СЈО, еве монументално се насукаа. И покрај фактот што за голем дел од критичката јавност општата ситуација е апатична и „мириса на пораз” во смисла на испорака на правда и правна држава, ...

Костадинов: Мицкоски е подготвен да ја загрози иднината во ЕУ и НАТО, само за да го спаси Груевски (ВИДЕО)

Локално - 11.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара единствено бегство од законот за сите обвинети

MTM - 11.09.2019

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција што ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што соопштуваат од СДСМ, за да се гарантира правната држава, а предложиле и првиот човек на таа ...

СДСМ ОБВИНИ: Мицкоски ги загрозува евроинтеграциите само за да го спаси менторот Груевски

Фактор - 11.09.2019

Oд СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на екс премиерот, Никола Груевски. „На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и ...

СДСМ: Мицкоски, Милошоски и ВМРО-ДПМНЕ доцна во ноќта неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

Локално - 11.09.2019

„Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина“, ...

Мицкоски побарал затворање на истрагите од СЈО против фунционери на ВМРО-ДПМНЕ со изрична одредба во Закон

Либертас - 11.09.2019

Три часа после полноќ сѐ уште траат преговорите меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски. Според информациите преговорите се вжештиле околу старото барање на ВМРО-ДПМНЕ, ...

КОСТАДИНОВ: Нема да дозволиме нашата сигурна иднина во НАТО и ЕУ да биде во заложништво на азилантот од Будимпешта

Денешен - 11.09.2019

Ние граѓаните не смееме да дозволиме нашата сигурна иднина да биде во заложништво на азилантот кој од Будимпешта му дава инструкции на едократниот Мицкоски. истакна на денешната прес-конференција портапролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов.

Мицкоски е подготвен да ја загрози иднината во ЕУ и НАТО, само за да го спаси неговиот ментор

24Инфо - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато.

СДСМ: Мицкоски во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот

Либертас - 11.09.2019

Соопштение на СДСМ: Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат ...

Костадинов: Мицкоски ја жртвува иднината на граѓаните за да го спаси Груевски

iPortal - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. Ова денеска на прес-конференција го рече Костадин Костадинов од СДСМ.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски уште еднаш покажаа дека единствена цел им е да го спасат криминалот на Груевски

4NEWS - 11.09.2019

На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато. Тој има само една јасна задача- да ги штити Груевски, Мијалков и тајкуните на единаесетгодишниот диктаторски режим.

Костадинов: Мицкоски ја жртвува иднината на граѓаните за да го спаси Груевски

Бриф - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. Ова денеска на прес-конференција го рече Костадин Костадинов од СДСМ.

Костадинов: Мицкоски сака да ги запре и уништи предметите на СЈО

Точка - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски, изјави пратеникот од СДСМ и портпаролот на владејачката партија, Костадин Костадинов.

СДСМ по лидерската: Мицкоски и Милошоски го бранеа криминалот на режимот

Centar - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Мицкоски, Милошоски и ВМРО-ДПМНЕ доцна во ноќта неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

iPortal - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Мицкоски бараше сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина

Точка - 11.09.2019

„Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчерaшната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина”, ...

СДСМ: Мицкоски, Милошоски и ВМРО-ДПМНЕ доцна во ноќта неуспешно се бореа да го спасат криминалот на режимот

24Инфо - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Заем им понуди формирање нова обвинителска институција која ќе гони висока корупција и првиот човек таму да го ...

Скопје1 - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.Тимот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се бореше да го спаси криминалот

MakPress - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчерашната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина.

СДСМ: Мицкоски во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот

1tv - 11.09.2019

Додека сите граѓани очекуваа договор во интерес на правната држава, Христијан Мицкоски на вчершаната лидерска средба безобразно и во груевистички стил го бранеше криминалот на режимот, барајќи сите предмети од СЈО да ја изгубат својата иднина, ...

Мицкоски побарал затворање на истрагите од СЈО против фунционери на ВМРО-ДПМНЕ со изрична одредба во Закон

1tv - 11.09.2019

Три часа после полноќ сѐ уште траат преговорите меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски. Според информациите преговорите се вжештиле околу старото барање на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Костадинов:Мицкоски е подготвен да ја загрози иднината во ЕУ и НАТО, само за да го спаси неговиот ментор Груевски

Скопје1 - 11.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски.На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

Канал5 - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

А1 On - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, рече Костадин ...

(Видео) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – 8 септември

Макфакс - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста.Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.Со тоа, ...

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

24Инфо - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

iPortal - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Денешната средба Заев - Мицкоски ќе одлучи за иднината на СЈО

Фактор - 10.09.2019

Ако денеска премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски постигнат консензус за отворените прашања, тогаш може да се очекува усвојување на законот за интегрирање на СЈО во редовното обвинителство за што е потребно двотретинско ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – 8 Септември

Точка - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 Септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

MTM - 10.09.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро ...

КОСТАДИНОВ: С. Македонија ја водиме напред, а ВМРО-ДПМНЕ и го попречува патот и се претвора во грчка Златна Зора

Денешен - 10.09.2019

Полека но сигурно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се претвораат во грчката Златна Зора, истакна на денешната прес конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов – ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на ...

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

Опсервер - 10.09.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчка Златна зора

Република - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби, рече денеска на прес-конференција портпаролот на СДСМ Коста Костадинов. , рече Костадинов. Тој ја обвини опозициската партиза и за инцидентот во Мелбурн.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора

MakPress - 10.09.2019

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчката „Златна зора“, ни Мицкоски ни Груевски не можат да ги вратат процесите

365 - 10.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста“, обвинуваат од СДСМ. „Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

Канал5 - 09.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста,се наведува во соопштението на СДСМ. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

ТВ21 - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за државност и патриотизам

Канал5 - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Шутаров: За 8 Септември ВМРО-ДПМНЕ не положи цвеќе на почивалиштата на Глигоров и Трајковски

МКД - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

(ВИДЕО) Шутаров: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за патриотизам бидејќи не го почитува Денот на независноста

А1 On - 09.09.2019

„На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за патриотизам и државност, бидејќи не го почитува Денот на независноста ...

Макфакс - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски, изјави Гордан Шутаров, организационен секретар на ...

Лидерска средба за СЈО, но и за можни предвремени избори

Р.С.Европа - 09.09.2019

Законот за ЈО ќе биде главната тема на утрешната средба меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Се очекува, според најавите, Мицкоски да го покрене и прашањето за предвремени избори.

СЈО и предвремените избори теми на утрешната средба Заев-Мицкоски

360 степени - 09.09.2019

Утре во 20 часот во Собранието ќе биде одржана средба меѓу челниците на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тие ќе се обидат да се договорат за Законот за јавно обвинителство, а претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вчерашното интервју за ...

Законот за ЈО и иднината на СЈО на маса: Што ќе донесе средбата Заев – Мицкоски?

Глас на Америка - 09.09.2019

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат придружувани од соработниците кои се инволвирани во меѓупартиските разговори за законот Утревечер во Собранието ќе се одржи долгонајавуваната средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

4NEWS - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

Либертас - 09.09.2019

Скопје, 9 септември 2019 ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис ...

Ќе договорат ли Заев и Мицкоски датум за предвремени избори?

PressingTV - 09.09.2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре ќе седнат на заедничка маса во обид да постигнат финален договор за новиот закон за Јавно обвинителство. На лидерската средба која треба да се одржи во Собранието, Мицкоски најави ...

ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за државност и патриотизам

24Инфо - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

24Инфо - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...