TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саше Ивановски во неговата поранешна емисија Политико на Наша ТВ. Фото: Јутјуб скриншот

СПФМ - 19.07.2015

Саше Ивановски во неговата поранешна емисија Политико на Наша ТВ. Фото: Јутјуб скриншот Саше Политико можете да го обвинувате за физички терор. Дека го малтретира вицепремиерот Пешевски. Дека тоа му го правел и пред неговите деца.

Медиумскиот кукавичлук на власта

Окно - 18.07.2015

Физичките напади врз Саше Ивановски – Политико покажуваат комплетно непочитување ни на законите, ни на обичната човечка пристојност. Напротив, тие покажуваат еден кукавички бес, страв од јавниот суд, па дури и задоволување на најниските садистички ...

Саше Политико до Сител: Не сум хомосексуалец, а да бев ќе се бакнував слободно!

Кирилица - 18.07.2015

Не сум правел смислено инцидент со вицепремирот Владо Пешевски, не сум хомосексуалец, како што се обидува да ме прикаже Сител, и јавно и се заблагодарувам на новинарката Билјана Секуловска Ива што го снимаше нападот врз мене – пишува Саше Ивановски ...

Министер истепа граѓанин! И точка! Крај на приказната!

СПФМ - 18.07.2015

[Рецензија: ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски] Текстот што е пред нас е со целосно изместен фокус . Ја извитоперува вистината, и притоа , тепачот го претставува како жртва, а тепаниот како насилник! ...

ВИДЕО: Се за слава – Саше Политико повторно ја излажа македонската јавност!

За Се - 17.07.2015

На денешната прес конференција на која Саше Ивановски бараше прием кај амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија, тој пред новинарите изјави дека вооптшо не седел во кафулто „Пастед“ каде случи инцидентот.

Медиумскиот кукавичлук на власта

Либертас - 17.07.2015

Физичките напади врз Саше Ивановски – Политико покажуваат комплетно непочитување ни на законите, ни на обичната човечка пристојност. Напротив, тие покажуваат еден кукавички бес, страв од јавниот суд, па дури и задоволување на најниските садистички ...

Кутри курири, добиле задача да бранат неодбранливо уличарско однесување !

Либертас - 17.07.2015

Сироти курири, пардон, центар за комуникации на владеачката партија. По скандалот кога завчера среде Скопје пред очите на куп народ го истепа со боксови и клоци Саше политико, се пуштија во акција да бранат не само неодбранливо туку и шокантно нешто ...

ВМРО-ДПМНЕ: Срамна реакцијата на ЗНМ за Саше Политико

24 Вести - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот Претседател Насер Селмани освен тоа што буквално ги преспаа и толерираа физичките напади врз новинари од страна на активисти и симпатизери на опозицијата, тие денес излегоа со срамна одбрана на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико е алатка на СДСМ и Сорос

Нова ТВ - 16.07.2015

Според владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, Здружението на новинари на Македонија и претседателот Насер Селмани, ги “преспале и толерирале“ физичките напади врз новинари од страна на активисти и симпатизери на опозицијата, а денес излегле со срамна ...

Протест против нападот врз Саше Ивановски

Р.С.Европа - 16.07.2015

Новинари и медиумски работници денеска протестираа пред Владата во знак на револт за нападот на вицепремиерот за еконсомски прашања Владмир Пешевски врз сопственикот на интернет портал Саше ...

Политичкиот договор – главна тема во дневниот печат

Р.С.Европа - 16.07.2015

Договорот меѓу четворицата партиски лидери, со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан е главна тема и во дневните весници. Внимание предизвика и нападот на вицепремиерот Владимир Пешевски врз сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски.

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИКО: Други лица го злоупотребуваат Ивановски

Телеграф - 16.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ секогаш застапува ставови за професионалност во извршување на новинарската професија, но и ставови што значат заштита на личниот интегритет и безбедноста на секој граѓанин, независно дали се работи за политичар, новинар, уметник, поет или ...

НОВА СНИМКА: Што се случуваше пред инцидентот на Политико со Пешевски (ВИДЕО)

Телеграф - 16.07.2015

Како што може да се види од снимката, Политико прво се наоѓа во ресторанот и чека погоден момент пред вицепремиерот да излезе од локалот На канал на Јутјуб се појави нова снимка поврзана со вчерашниот инцидент, а во кој дојде до физичка ...

Курир: Саше Политико и Билјана Секуловска го испланирале инцидентот со вицепремиерот Пешевски

Алфа - 16.07.2015

Според порталот од снимките од безбедносните камери коои ги добиле се гледа дека Саше Политико прво седнува на соседната маса и глуми дека не се познава со Секуловска, но е во координација со неа.

Безобразноста инекултурата на Саше политико повторно на дело – реакцијата на Пешевски

МК News - 16.07.2015

Лицето Саше Ивановски, познат како Саше Политико, по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности како Каролина Гочева, владиката Стефан, ректорот Стојковски, интелектуалците ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ за осудата од ЗНМ за нападот врз Ивановски

А1 On - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот претседател Насер Селмани денеска излегоа со срамна одбрана на платеникот на СДСМ Саше Ивановски Политико, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ.

Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски (ВИДЕО)

+инфо - 16.07.2015

Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски се појави на јутјуб профилот Странски ...

Зошто е „Сител“ толку вознемирен од Саше Политико?

Окно - 16.07.2015

Во последните две недели, Саше Политико толку им го крена нивото на адреналинот на ударните тупаници на владините медиумски пропагандисти, што нивните реакции ги надминуваат инструкциите што дури и еден Мартин Протоѓер би можел да ги смисли.

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ охрабрува рушење на слободата на говор и приватноста

Фокус - 16.07.2015

СДСМ, Сорос и некои новинари го оправдуваат и стимулираат агресивното однесување на Ивановски, а веројатно и го плаќаат, смета владејачката партија. Здружението на новинари на Македонија , освен тоа што буквално ги преспа и ги толерира физичките ...

Педесетина новинари пред Владата му изразија поддршка на Саше Политико

+инфо - 16.07.2015

Педесетина новинари денеска се собраа на мирен протест пред Владата за да изразат револт од инцидентот што се случи вчера, кога во која вцепремиерот Владимир Пешевски го нападна физички Саше Ивановски - Политико, сопственик на порталот Мактел, затоа ...

(ВИДЕО) Саше Политико: Власта стана насилна, барам заштита од САД и ЕУ

А1 On - 16.07.2015

По физичкиот напад од страна на вицепремиерот Пешевски, новинарот Саше Ивановски Политика ќе бара заштита од амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија. – Навистина се чувствувам загрозен, се плашам за мојата безбедност, бидејќи кога еден министер може ...

Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Сител - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ за осудата од ЗНМ за нападот врз Ивановски

Сител - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот претседател Насер Селмани денеска излегоа со срамна одбрана на платеникот на СДСМ Саше Ивановски Политико, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ стимулира и поддржува насилство, агресија и говор на омраза

Локално - 16.07.2015

Дополнително е срамна реакцијата на ЗНМ после денешната снимка со која се виде дека Саше Ивановски е само алатка на други лица кои му даваат насоки и го стимулираат од себе да прави тоа што го прави.

Саше Ивановски е инструмент на опозициската и СОРОС деструктивност

Сител - 16.07.2015

Саше Ивановски – Политико и новинарката на соросовото гласило Нова ТВ, Билјана Секуловска во акција за предизвикување инцидент со вицепремиерот Владимир Пешевски. Од снимките до кои стигна порталот КУРИР, јасно се гледа дека Иванвски и Секлуловска ...

ВИДЕО: Саше Политико е многу исплашен и бара спас во амбасадорите на САД и ЕУ!

За Се - 16.07.2015

По завчерашниот инцидент меѓу Саше Ивановски и вицепремиерот Владо Пешевски, денеска „политико“ побара прием кај Амбасадорот на САД Бејли и на европската унија Орав, бидејќи се чувствува загрозен.

Како Саше Политико и Билјана Секуловска прават заговор против Пешевски (видео)

Вечер - 16.07.2015

Веднаш откако стана вицепремиерот Пешевски, Политико се втурнува кон него загрозувајќи му ја приватноста, вербално напаѓајки го со потенцијал и физички да се пресмета со него, а сето тоа уште од почетокот по претходен договор го снима Секуловска ...

Кулминира лудилото на СДСМ: ВИДЕО од заговорот на Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Press24 - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

ВИДЕО: Саше Политико и Билјана Секуловска се кординираат против Пешевски

Денешен - 16.07.2015

Доказ дека кулминира лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ се и зачестените инциденти и напади врз членови на Владата и други личности од страна на платениците на опозицијата. Последен од низата инциденти е и нападот врз вицепремиерот Владимир ...

Како Саше Политико и Билјана Секуловска прават заговор против Пешевски (видео)

Република - 16.07.2015

Веднаш откако стана вицепремиерот Пешевски, Политико се втурнува кон него загрозувајќи му ја приватноста, вербално напаѓајки го со потенцијал и физички да се пресмета со него, а сето тоа уште од почетокот по претходен договор го снима Секуловска ...

ВИДЕО: Саше Политико и Секуловска координираат напад врз Пешевски

Нетпрес - 16.07.2015

Доказ дека кулминира лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ сеи зачестените инциденти и напади врз членови на Владата и други личности од страна на платениците на опозицијата. Последен од низата инциденти е и нападот врз вицепремиерот Владимир ...

ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски

Курир - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ за осудата од ЗНМ за нападот врз Ивановски

Репортер - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот претседател Насер Селмани денеска излегоа со срамна одбрана на платеникот на СДСМ Саше Ивановски Политико, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО – ДПМНЕ: ЗНМ ги гази новинарските стандарди

Нетпрес - 16.07.2015

Наместо да ги штити, ЗНМ ги гази новинарските стандарди и охрабрува рушење на слободата на говор и приватноста. Според владејачката партија со денешната реакција ЗНМ оправдува непрофесионално однесување.

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ срамно брани лице кое само тврди дека не е новинар

Вечер - 16.07.2015

Од владејачката партија ценат дека ЗНМ и Насер Селмани со ова практично наместо да ги штитат, се првите кои ги газат новинарските стандарди и охрабруваат рушење на слободата на говор и приватноста Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ срамно брани лице кое само тврди дека не е новинар, стимулира и поддржува насилство, агресија и говор ...

Fox.mk - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот Претседател Насер Селмани освен тоа што буквално ги преспаа и толерираа физичките напади врз новинари од страна на активисти и симпатизери на опозицијата, тие денес излегоа со срамна одбрана на ...

Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски (Видео)

Кирилица - 16.07.2015

Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски се појави на јутјуб профилот Странски ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ брани лице кое само тврди дека не е новинар - поддржува насилство, агресија и говор на омраза

Press24 - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот Претседател Насер Селмани освен тоа што буквално ги преспаа и толерираа физичките напади врз новинари од страна на активисти и симпатизери на опозицијата, тие денес излегоа со срамна одбрана на ...

Саше си обезбеди скромно место во борбата за слободно македонско новинарство

Репортер - 16.07.2015

Саше во континуитет укажуваше дека со безобразна власт можеш да се пресметаш со употреба на нејзиниот безобразен начин на општење со јавноста и во меѓусебната партиска пресметка. Отаму и неговиот вулгарен речник кој е само реплика на речникот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ срамно брани лице кое само тврди дека не е новинар, стимулира и поддржува насилство, агресија и говор ...

Курир - 16.07.2015

Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот Претседател Насер Селмани освен тоа што буквално ги преспаа и толерираа физичките напади врз новинари од страна на активисти и симпатизери на опозицијата, тие денес излегоа со срамна одбрана на ...

(ВИДЕО) Саше Политико: Се чувствувам загрозен, барам средба со амбасадорите на САД и ЕУ

Либертас - 16.07.2015

По физичкиот напад од страна на вицепремиерот Пешевски, новинарот Саше Ивановски Политика ќе бара заштита од амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија. – Навистина се чувствувам загрозен, се плашам за мојата безбедност, бидејќи кога еден министер може ...

(ВИДЕО) Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски!

Либертас - 16.07.2015

Пародија на дуелот на Саше Политико со Груевски се појави на јутјуб профилот Странски ...

Како севернокорејската телевизија извести за Саше Политико

Кирилица - 16.07.2015

На Јутјуб се појави ексклузивно видео од извештај на дописникот на Државната телевизија на Северна Кореја за инцидентите поврзани со македонскиот провокативен новинар Саше Политико и за политиката на македонската влада кон него.

Саше си обезбеди скромно место во борбата за слободно македонско новинарство

Либертас - 16.07.2015

Саше во континуитет укажуваше дека со безобразна власт можеш да се пресметаш со употреба на нејзиниот безобразен начин на општење со јавноста и во меѓусебната партиска пресметка. Отаму и неговиот вулгарен речник кој е само реплика на речникот на ...

Заговорот на платеникот на СДСМ Политико и Билјана Секуловска против Пешевски (ВИДЕО)

Fox.mk - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Без бол, со бес. Фото скриншот: Maktel.mk, колаж: СПФМ

СПФМ - 16.07.2015

Без бол, со бес. Фото скриншот: Maktel.mk на YouTube , колаж: СПФМ Координираното продолжение на насилството врз Саше Политико е само знак на немоќ после првата физичка пресметка пред неговата зграда, чии сторители, очекувано, никогаш не беа ...

ВИДЕО: Заговорот на платеникот на СДСМ - Политико и Секуловска против Пешевски

Пулс24 - 16.07.2015

Кулминираат лудилото и очајот во кој се наоѓа СДСМ. Нивниот платеник Саше Ивановски – Политико по инцидентите и атаците кои во изминатиот период ги реализираше кон поголем број на политичари, но и кон јавни личности, вчера попладне предизвика ...

Пешевски на „Фејсбук“ жали за текот на настаните

Sky - 16.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт, емоциите и од крајно негативното искуство со лицето Саше Ивановски. И покрај тоа што целата ситуација беше испровоцирана, сепак мојата реакција беше пресилна“, стои во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Ивановски е само алатка на други лица

Sky - 16.07.2015

Срамна е реакцијата на ЗНМ по денешната снимка со која се виде дека Саше Ивановски е само алатка на други лица, кои му даваат насоки и го стимулираат од себе да прави тоа што го прави, велат од владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

Министерот Пешевски го нападна Саше Политико поради прашање

24 Вести - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна Саше Политико откако пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино.

Пешевски: Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер

Нова ТВ - 15.07.2015

„Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните. Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер, ниту пак сметам дека таа може да биде решение за ...

ДПМНЕ: Политико и слични на него да бидат свесни дека ќе се носат со последици

Нова ТВ - 15.07.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ вели дека СДСМ дирекно стои позади упадите на сопственикот на порталот Мактел Саше Ивановски. Во партиското соопштение ДПМНЕ не се оградува од инцидентот што вицепремиерот Пешевски денеска физички го нападна Ивановски ...

СДСМ: Пешевски нападна човек, за овој брутален чин мора да си поднесе оставка

Нова ТВ - 15.07.2015

Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение реагира за денешниот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз водителот и уредник на порталот Мактел – Саше Ивановски поради поставено новинарско прашање, оценувајќи го како скандал.

ВИДЕО: Саше Политико нападнат и од вицепремиерот Пешевски

Алсат-М - 15.07.2015

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски денес пладне физички го нападна Саше Ивановски, познат како „Саше Политико“. Настанот се случи пред ресторанот „Пастел“ каде Саше му се доближил на вицепремиерот за да земе изјава со неговиот ...

Саше Политико: Срамно е вицепремиер да нападне новинар

Вест - 15.07.2015

Сашо Ивановски, сопственик и уредник на порталот Мактел, беше нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски. Според видеоснимката што ја објави порталот Нова ТВ, вицепремиерот го удира Ивановски по поставено прашање.

Реакции за инцидентот меѓу Пешевски и Ивановски

Р.С.Европа - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ реагираа на денешниот инцидент меѓу вицепремиерот Владимир Пешевски и сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски. Инцидентот се случил денеска попладне додека Ивановски му поставувал прашање на Пешевски за тоа дали се плаши од ...

ПЕШЕВСКИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ: И други лица беа вклучени во провокациите (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

Очигледно е дека истите лица од соседната маса кои провоцираа и дофрлаа навреди на мое лично ниво, а кои потоа и го снимаа настанот, го повикаа Ивановски да дојде и да ја направи својата веќе стандардна провокација, објасни вицепремиерот Заменик ...

ИНЦИДЕНТ: Физичка конфронтација на Саше Политико со министерот Пешевски (ВИДЕО)

Телеграф - 15.07.2015

На потпретседателот на Владата, Владимир Пешевски, денеска му беше нарушен интегритетот и беше вознемируван и предмет на вербален, со можност за сериозен физички напад од страна на Саше Ивановски, велат од владејачката партија До физичка ...

Саше Политико: Се надевам дека ќе продолжат да бегаат никаквеците!

Окно - 15.07.2015

Саше Ивановски, попознат како Саше Политико, во новинарската бранша се појави пред неколку години на „Наша ТВ“ со неговата емисија „Политико“, во која на соговорниците им поставуваше непријатни и провокативни прашања, со што го привлече вниманието ...

Пешевски: Иако настанот беше испровоциран мојата реакција беше пресилна

+инфо - 15.07.2015

Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните. Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер, ниту пак сметам дека таа може да биде решение за ...

Пешевски на „Фејсбук“: Жалам за денешниот тек на настаните

А1 On - 15.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт, емоциите и крајно негативното искуство со лицето Саше Ивановски. И покрај тоа што целата ситуација беше испровоцирана, сепак мојата реакција беше пресилна“, стои во реакцијата на ...

Пешевски: Ме понесоа емоциите, но немаше физички контакт со Политико

Фокус - 15.07.2015

„Мојата денешна постапка беше водена од одбранбениот инстинкт и емоциите.“ Вицепремиерот Владимир Пешевски преку својот Фејсбук профил и се обрати на јавноста, откако утрово физички го нападна Саше Политико кој се обиде да му постави прашање.

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

Фокус - 15.07.2015

СДСМ преку соопштение реагираше на физичкиот напад од вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико. СДСМ преку соопштение реагираше на физичкиот напад од вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико.

Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико (Видео)

24Струмица - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски го нападна со боксеви Саше Политико откако овој пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино, јави НОВА .

Вицепремиерот Пешевски попладнево го удри Саше Политико (ВИДЕО)

+инфо - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Владимир Пешевски го нападнал Саше Политико, јави Либертас. Дел од настанот со својот мобилен телефон го документирала и Биљана Секуловска, генерален менаџер на порталот Нова и новинар во него.

Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико (Видео)

Фама - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски го нападна со боксеви Саше Политико откако овој пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино, јави НОВА .

Цивил: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

+инфо - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода порача дека „најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски“. „Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли ...

МАН: МВР да преземе активности за лица кои ги попречуваат новинарите во својата работа

Орбис - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. -Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

А1 On - 15.07.2015

ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“.

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

А1 On - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

СКАНДАЛ: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Фокус - 15.07.2015

Наместо да одговори на прашањата на Саше Ивановски, вицепремиерот Владо Пешевски физички го нападна новинарот Видео од нападот, од гледна точка на Саше Политико: Видео од настанот од друга гледна точка: ...

Видеото со Пешевски и Саше политико со добро аудио

Panika.be - 15.07.2015

Компилација од двете видеа на тепачката меѓу Саше Политико и Владимир Пешевски, зачинета со звучни ефекти за подобро да ви ја доловат атмосферата :) А еве како некои го доживуввааат тој шамар со дел од еден скеч на к-15: *Видеата се превземени од ...

(ВИДЕО) Ново видео од шамарот за Саше Политико

А1 On - 15.07.2015

Синоќа Саше Ивановски Политико доби два шамара. Еден кој не беше снимен, и уште еден потоа кога сакаше да го снима прашањето кон новинарот на Сител, зошто го удрил. Инцидентот се случи откако новинарот на Сител го предупреди Сашо Ивановски да не му ...

Пост скриптумот на Саше Политико ќе ве насмее до солзи

Panika.be - 15.07.2015

Саше сиромав, не го завртел другиот образ. Кутриот тој стално на истиот образ добивал шамар. Погледнете што напишал Саше во Пост Скриптумот во неговиот текст објавен на Мактел. Целиот текст посветен на денешните настани можете да го прочитате на ...

ВИДЕО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

А1 On - 15.07.2015

Денеска напладне, вицепремиерот Владимир Пешевски, во центарот на Скопје во близина на „Пастел“ физички го нападна Саше Ивановски Политико, новинар и сопственик на порталот. Ивановски вели дека нападот ќе го пријави во полициската станица “Беко и в ...

ВМРО-ДПМНЕ: Саше Политико го вознемири потпретседателот Пешевски

Фокус - 15.07.2015

Од владејачката партија предупредија дека и следниот пат ќе има вакви последици по Саше Политико и „сличните на него“. ВМРО-ДПМНЕ не се огради од физичкиот напад на вицепремиерот Пешевски врз Саше Политико, туку од владејачката партија предупредија ...

Твитер-реакции на нападот на Пешевски врз Ивановски: А да беше обратно?

А1 On - 15.07.2015

Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат реакцијата на Пешевски и бараат тој да даде оставка поради напад врз ...

Пешевски се “покаја” за нападот на Политико: Сепак мојата реакција беше пресилна

Локално - 15.07.2015

Ви го пренесуваме интрегално ФБ статусот на вицепремиерот Владимир Пешевски за нападот на новинарот Саше Ивановски- Политико: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

МАН: МВР да преземе активности против насилниците што ги попречуваат новинарите да работат

Точка - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. - Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски во насилничко издание- го нападна Саше Политико

Локално - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Пешвски го нападнал Саше Политико. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е вознемирен што ќе има специјален обвинител за ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка од функцијата за нападот на Ивановски

Локално - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски се обиде физички да се пресмета со Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

На социјалната мрежа се шири видео во кое се гледа како новинарот Саше Политико е нападнат од страна на вицепремиерот Пешевски. Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

(ВИДЕО) Што го изнервира Пешевски: Обидот за напад од камерата на Саше Политико!

Фактор - 15.07.2015

Видео во кое се гледа како вицепремиерот Пешевски се обидува физички да се пресмета со новианрот Саше Политико . Нападот според информациите се случил во строгиот центар на Скопје во Пастел.

Пешевски: Жалам за инцидентот, реагирав одбрамбено и инстинктивно!

Фактор - 15.07.2015

После неубавиот инцидент во кој вицепремиерот Владимир Пешевски денеска после поставените прашања од страна на новинарот Саше Политико, познат во јавноста со ваквите начини на пристап кон политичарите во последен период, на својот Фејсбук профил ...

Серијата продолжува: Саше Политико тепан и денес од вицепремиерот Пешевски

Точка - 15.07.2015

Саше Политико, кој за себе вели дека е новинар, попладнево го провоцираше и вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, кој на провокациите одговори така како што сметаше дека треба да одговори.

Светот ги осудува СДСМ ги бодри

Сител - 15.07.2015

Упадите, провокациите и навредите кои секојдневно ги прави Саше Политико не се толерираат никаде во светот. Оваа појава која се нарекува Хеклање, е санкционирана во сите земји од безбедносните служби кои ги засштитуваат политичарите.

Пешевски на фејсбук: Не го удрив Саше, но се извинувам

За Се - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски преку својот Фејсбук профил и се обрати на јавноста, откако утрово физички го нападна Саше Политико кој се обиде да му постави прашање. -Агресивноста никогаш не била својствена за мојот карактер, ниту пак сметам дека ...

Сите сакаат да го тепаат Саше Политико

За Се - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

Пешевски се правда: Реакцијата ми беше пресилна, но немаше никаков физички контакт

Бриф - 15.07.2015

За нападот врз новинарот Саше Политико поради поставено прашање, се огласи и вицепремиерот Пешевски. Еве што напиша тој на Фејсбук и како се оправдува за нападот: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Република - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

ПЕШЕВСКИ: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Fox.mk - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. – Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Вицепремиерот Пешевски се огласи за инцидентот со Саше Политико

еМагазин - 15.07.2015

Свое видување на денешниот инцидент со новинарот Саше Политико, даде вицепремиерот Владимир Пешевски. Тој ја објасни целата ситуација на својот Фејсбук профил . Ви го пренесуваме неговиот статус.

Саше Превара: Си бара и си добива!

Вечер - 15.07.2015

Доцна вечерта додека политичките лидери и еврокомесарот Јоханес Хан се договараа како да се надмине политичката криза во земјава, пред резиденцијата на ЕУ во Скопје се случи инцидент. По кратка вербална расправија дојде до физичка пресметка меѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ: Политико го нападнал Пешевски?!

Репортер - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Пешевски за инцидентот со Саше Политико: Реагирав одбранбено, инстинктивно, пресилно и преемотивно

Кирилица - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски по денешниот инциден со Саше Ивановски -Политико на својот профил на Фејсбук детално објасни што се случило признаваќи дека неговата реакција била пресилна: -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање ...

МАН: МВР да преземе активности за лица кои ги попречуваат новинарите во својата работа

Fox.mk - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. – Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

Според ВМРО-ДПМНЕ, Политико го нападнал Пешевски?! Партијата се заканува со некакви методи и техники

Либертас - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

СДСМ: Пешевски веднаш да поднесе оставка

Бриф - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

МАН: МВР да преземе активности за лица кои ги попречуваат новинарите во својата работа

Република - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. – Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

Лудилото на СДСМ доживува врв- нападнат вицепремиерот Пешевски

Денешен - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Aгресивноста не може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Нетпрес - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот инцидент кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата. Најпрвин би сакал да искажам жалење за денешниот тек на настаните.

СДСМ: Го осудуваме нападот на Пешевски врз Ивановски, веднаш да поднесе оставка!

Либертас - 15.07.2015

„Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Fox.mk - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Fox.mk - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Емотивна реакција на мојот одбранбен инстинкт

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Цивил бара јавно извинување од Пешевски: Ова е невидено вандалско однесување!

Кирилица - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осуди физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. „Акт на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Press24 - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Press24 - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски се правда: Реакцијата ми беше пресилна, но немаше никаков физички контакт

Либертас - 15.07.2015

За нападот врз новинарот Саше Политико поради поставено прашање, се огласи и вицепремиерот Пешевски. Еве што напиша тој на Фејсбук и како се оправдува за нападот: Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

СДСМ: Нападот на Пешевски врз Ивановски покажува какви нелуѓе седат во Владата на Груевски

Репортер - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача.

Цивил: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

Либертас - 15.07.2015

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. „Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

МАН: МВР да преземе активности за лица кои ги попречуваат новинарите во својата работа

Курир - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. -Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

ВМРО - ДПМНЕ: Саше Политико е платеник и приказ на моралниот дефект во раководството на СДСМ

Кирилица - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на ...

Нестабилни личности се ударни тупаници на Заев

Вечер - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Немаше никаков физички контакт меѓу мене и Ивановски

Press24 - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Невидено вандалско однесување на вицепремиерот Пешевски

Репортер - 15.07.2015

– Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

МАН: МВР да преземе активности против насилниците што ги попречуваат новинарите да работат

Нетпрес - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. -Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Курир - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Денешен - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

СДСМ: Пешевски мора да си поднесе оставка поради нападот на Саше Политико

Кирилица - 15.07.2015

Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во кој вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна сопственикот на порталот „Мактел“, Саше Ивановски, за време на извршување на негова работна задача, реагираат од СДСМ во врска со денешниот ...

ШОКАНТНО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико! (ВИДЕО)

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот Пешевски штотуку извршил напад врз Саше Политико во Пастел, во строгиот центар на Скопје, јавува новинарката Билјана Секуловска. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Курир - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Кабранов: Вицепремиер УЛИЧАР !

Репортер - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

Нестабилни личности се ударни тупаници на Заев

Република - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

(ВИДЕО) Ново видео од шамарот за Саше Политико

Репортер - 15.07.2015

Синоќа Саше Ивановски Политико доби два шамара. Еден кој не беше снимен, и уште еден потоа кога сакаше да го снима прашањето кон новинарот на Сител, зошто го удрил. Инцидентот се случи откако новинарот на Сител го предупреди Сашо Ивановски да не му ...

Пешевски: Немаше никаков физички контакт меѓу мене и Ивановски

Вечер - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика лицето Саше Ивановски. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Твитер-реакции за Дуелот меѓу ХИПО (Пешевски) и Чипо (Саше Политико)

Репортер - 15.07.2015

Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат реакцијата на Пешевски и бараат тој да даде оставка поради напад врз ...

(ВИДЕО) „Саше Политико„ магнет за тупаниците на власта – го изнервира и вицепремиерот Пешевски

Репортер - 15.07.2015

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски денеска пладне физички го нападна Саше Ивановски, познат како „Саше Политико“. Настанот се случи пред ресторанот „Пастел“ каде Саше му се доближил на вицепремиерот за да земе изјава со неговиот ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска новинарот и сопственик на порталот Мактел, Саше Ивановски беше физички нападнат од вицепремиерот Владимир Пешевски додека му поставуваше прашање околу договорот постигнат вчера во Пржино.

(ВИДЕО) Инцидент со Пешевски и новинарот Саше Политико

еМагазин - 15.07.2015

Новинарот Саше Политико денеска физички беше нападнат од вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски. Порталот Нова , објави дека сведок на настанот била новинрката на Нова, Биљана Секуловска, која го снимила настанот. Видеото на Нова, ОВДЕ.

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски наместо одговор го удри Саше Политико

Бриф - 15.07.2015

Денеска околу 14 часот и 15 минути вицепремиерот Владимир Пешевски го нападна со боксеви Саше Политико откако овој пред гостилницата „Пастел“ го праша Пешевски што мисли за идејата за јавниот обвинител од договорот во Пржино, информира НОВА ...

Вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна и удри Саше Политико (Видео)

Кирилица - 15.07.2015

Заменик на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Владмир Пешевски со тупаници го нападна новинарот Саше Ивановски Политико во центарот на Скопје. Инцидентот се случил во центарот на Скопје, пред зградата на Европскиот универзитет, ...

МВР да преземе активности за лица кои ги попречуваат новинарите во својата работа

Вечер - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. -Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

Саше тепан и денес - влегува во серија (ВИДЕО)

Вечер - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот Пешевски наместо одговор го удри Саше Политико

Либертас - 15.07.2015

Предмалку во Пастел во центрот на Скопје вицепремиерот Пешвски го нападнал Саше Политико. -Го забележав вицепремиерот дека е на терасата во кафулето, му се приближив и најљубезно го прашав дали е вознемирен што ќе има специјален обвинител за ...

Најдобар одговор за тоа каков е договорот даде Пешевски со нападот врз Саше

Либертас - 15.07.2015

Бидејќи читам различни толкувања на договорот… мислам дека не треба нешто многу да се анализира. Најдобриот одговор за тоа каков е договорот и кому му одговара а кому не, можете да најдете во видеата од нападите врз Саше Политико, тој доцна синоќа ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Саше Политико и клоновите слични на него врши директен атак врз слободата, правата и ...

Денешен - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата ...

Вицепремиер УЛИЧАР !

Либертас - 15.07.2015

Тажен крај за еден некогаш супер успешен бизнисмен, вицепремиерот Владимир Пешевски. Неговото вистинско лице чинам го видовме сите денеска како во стилот на УЛИЧАР во строгиот центар на Скопје, пред неговото кафуле, тепа, еве нека не биде новинар ...

Лудилото на СДСМ доживува врв

Нетпрес - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Пешевски: Агресивноста на може да биде решение на проблемите, исто како и загрозувањето на приватноста и безбедноста

Курир - 15.07.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски се огласи во врска со денешниот настан, односно инцидентот кој го предизвика Саше Политико. -Во врска со денешниот настан би сакал да дадам свое гледање на нештата.

Зошто е „Сител“ толку вознемирен од Саше Политико?

Либертас - 15.07.2015

Спрееви и шлаканици: Саше Ивановски Политико – и со штитот и врз него. Фото: лична колекција На својот несовршен и импровизантски начин, Саше е македонската јавност, таа измрцварена и девастирана општествена творба, резултат на долгогодишните ...

Додека Пешевски бил на појадок, Секуловска дофрлувала и подоцна го викнала Политико да направи проблем!

Пулс24 - 15.07.2015

Негативната енергија и очајот кои владеат во СДСМ, по неуспехот на нивното сценарио за дестабилизација на земјата и по вчерашниот договор од Пржино после, кој ќе мора да одат на избори и да се соочат со уште една казна од народот, доживуваат своја ...

Ман остро го осуди инцидентот пред инцидентот пред резиденцијата на Европската унија

Пулс24 - 15.07.2015

Македонската асоцијација на новинари остро го осудува инцидентот пред резиденцијата на Европската унија меѓу новинарот Александар Спасовски и Саше Ивановски. -Лицето Саше Ивановски вчера ја попречуваше работата на новинарот Александар Спасовски кој ...

СДСМ преку Саше Политико и неговите клонови врши директен атак врз слободата, правата и интегритетот

Пулс24 - 15.07.2015

Денес СДСМ се легитимираше, отворено и јавно, дека стои позади се што прави лицето кое сака лажно да се претстави за новинар, Саше Ивановски Политико, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Значи СДСМ директно стои позади газењата и ограничувањата на слободата на ...

ВИДЕО: Сите ќотеци што „ги има изедено“ Саше Политико!

Пулс24 - 15.07.2015

Доаѓа, провоцира, навредува и малтретира. Саше Политико и денес си го доби тоа што го бараше, а го доби и синоќа. Активистот на СДСМ кој за себе тврди дека е новинар, а не е, попладнево го навредуваше вицепремиерот за економски прашања Владимир ...

СДСМ: Еве каква нервоза владее меѓу соработниците на Груевски, по вчерашниот договор!

Sky - 15.07.2015

- Најостро реагираме и го осудуваме скандалот во којшто вицепремиерот Владимир Пешевски, физички го нападна сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски, за време на извршување негова работна задача, се вели во денешната реакција на СДСМ, по ...

ЦИВИЛ: Невидено вандалско однесување на вицепремиерот

Sky - 15.07.2015

- ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад на вицепремиерот Владимир Пешевски врз новинарот Саше Ивановски. Актот на насилство се случи денеска, во строгиот центар на Скопје, кога вицепремиерот Пешевски, се нафрли врз новинарот ...

Латас бара од полицијата да го спречи Саше Политико за да не почне да упаѓа по свадби?! (ВИДЕО)

Репортер - 14.07.2015

Латас и Сител ја предводат хајката на провладините медиуми против Саше Политико кој во последниот период „ги лови“ политичарите од власта и им поставува незгодни прашања за снимките од „бомбите“, на кои, најчесто не добива никаков одговор.

Политико до Груевски: Има ли слободно место во Археолошки музеј за да ја вработите и жена ми? (Видео)

Кирилица - 14.07.2015

Контраверзниот новинар Саше Ивановски Политико и денеска се појави на лидерската средба која со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан се одржува во резиденцијата на ЕУ. Политико повторно го искористи присуството на премиерот Никола Груевски за да ...

(ВИДЕО) Груевски тргна кај Хан, доби пречек од Саше Политико: Има ли место во Археолошки музеј да ја вработите и жена ...

Бриф - 14.07.2015

И премиерот Никола Груевски пристигна во резиденцијата на еу-амбасадорот каде се наоѓа еврокомесарот Јоханес Хан. Сепак, наместо од него, беше пречекан од Саше Политико кој го праша: -Премиере, има ли слободно место во Археолошки Музеј да ја ...

(ВИДЕО) Груевски тргна кај Хан, доби пречек од Саше Политико: Има ли место во Археолошки музеј да ја вработите и жена ...

Либертас - 14.07.2015

И премиерот Никола Груевски пристигна во резиденцијата на еу-амбасадорот каде се наоѓа еврокомесарот Јоханес Хан. Сепак, наместо од него, беше пречекан од Саше Политико кој го праша: – Премиере, има ли слободно место во Археолошки Музеј да ја ...

Обезбедувањето на Ставрески му го одзел мобилниот на Саше Политико

+инфо - 13.07.2015

Вечерва на отварањето на интернационалниот фестивал Охридско лето “шатл“ новинарот Саше Политико синоќа на отворањето на „Охридско лето“ накратко останал без својот мобилен телефон, затоа што му бил одземен од обезбедувањето на министерот за ...

ФОТО: Обезбедувањето ја избришало снимката на Политико со Ставревски и Јанкуловска на Охридско лето

Локално - 13.07.2015

Синоќа на отварањето на интернационалниот фестивал Охридско лето Саше Политико останал без снимките од прашањата кои им ги поставил на министерот за финансии Зоран Ставревски и екс министерката Гордана Јанкуловска.

Ивона бара МВР да се справела со Саше Политико?!

Либертас - 13.07.2015

Вчерашните два обида на “шатл“ новинарт Саше Ивановски – Политико да добие одговори прво напладне во Скопје од премиерот Груевски за неговите pлацеви на Водно и до каде бил со изградбата на негов дворец, и синоќешниот серијал прашања на отвароњето ...

(ВИДЕО) Саше Политико до Ѓорѓе Иванов: Претседателе до кога ќе молчите за сите злодела на Никола Груевски?!

Либертас - 13.07.2015

Вчера, на отворањето на Охридското културно лето Саше Ивановски – Политико на претседателот Ѓорге Иванов му го постави прашањето до кога ќе молчи за сите злодела на ...

(ВИДЕО) Саше Политико до Трајко Вељановски: Како ја коментирате снимката според која вашиот син е фатен со дрога на ...

Либертас - 13.07.2015

Саше Ивановски – Политико на отворањето на Охридско лето се обиде да се доближи и до спикерот Трајко Велјановски. Иако, како што вели, бил спречуван од обесбедувњето, сепак успеал да го праша како би ја искоментирал снимката на која се слуша дека ...

Демократија: Провладините портали бараат да се апси Саше Политико за поставување незгодни прашања

Кирилица - 13.07.2015

Провладините медиуми покренаа вистинска хајка против провокативниот новинар Саше Ивановски Политико, кој со своите незгодни прашања им ги расипува пропагандните настапи на високи владини функционери, па често е изложен на инциденти со обезбедувањето.

Насер Селмани и ЗНМ ги штитат платениците кои лажно се претставуваат како новинари

Курир - 13.07.2015

Насер Зелмани и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) застанаа во заштита на платениците кои лажно се претставуваат како новинари, а кои по налог на опозицијата секојдневно одработуваат платенички акции, провоцираат, навредуваат и ...

ЗНМ ги штити платениците и го срами македонското новинарство

Press24 - 13.07.2015

Насер Зелмани и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) застанаа во заштита на платениците кои лажно се претставуваат како новинари, а кои по налог на опозицијата секојдневно одработуваат платенички акции, провоцираат, навредуваат и ...

Саше Политико повторно во герила акција, на тапет претседателот Иванов и спикерот Вељаноски (Видео)

Кирилица - 13.07.2015

Саше Ивановски – Политико продолжува со својата герила акција на поставување на прашања на функционери на власта. Политико вчера на отворањето на Охридско лето се обиде да се доближи и да постави прашање до претседателот Ѓорге Иванов и до првиот ...

Платеници на СДСМ прават инциденти на прес-конференции

Нетпрес - 13.07.2015

Платеници на опозициската СДСМ прават инциденти на прес-конференции и на други јавни случувања во земјава. Саше Ивановски Политико, кој претходно сам се изјаснил дека не е новинар, денеска повторно упадна на прес-конференција снимајчи со својот ...

Каракамишева смета дека Саше Политико сакал да го запре Груевски за да не можел да ги соопшти успесите и делата?!

Либертас - 13.07.2015

Провладините медиуми продолжуваат со хајката против Саше Политико кој во последниот период „ги лови“ политичарите од власта и им поставува незгодни прашања за снимките од „бомбите“, на кои, најчесто не добива никаков одговор.

Каракамишева смета дека Саше Политико сакал да го запре Груевски за да не можел да ги соопшти успесите и делата?!

Репортер - 13.07.2015

Провладините медиуми продолжуваат со хајката против Саше Политико кој во последниот период „ги лови“ политичарите од власта и им поставува незгодни прашања за снимките од „бомбите“, на кои, најчесто не добива никаков одговор.

ВИДЕО: Латас бара полицијата да реагира за Саше Политико за да не почнел да упаѓа по свадби?!

Либертас - 13.07.2015

Латас и Сител ја предводат хајката на провладините медиуми против Саше Политико кој во последниот период „ги лови“ политичарите од власта и им поставува незгодни прашања за снимките од „бомбите“, на кои, најчесто не добива никаков одговор.

„Народот сака кога политичарите кои го ограбуваат и го газат на секое поле, се соочени со незгодни прашања.“ Саше ...

СПФМ - 13.07.2015

„Новинарите блеат како телиња. Навистина, тоа ми е несфатливо.“ Саше Ивановски – Политико. Фото: лична колекција Јас не користам ракавици. Отворен сум и брутален и не работам за никого. Може некому му личам на шоумен и дворски шут, но не може на ...

Насер Селмани и ЗНМ ги штитат платениците кои лажно се претставуваат како новинари

Пулс24 - 13.07.2015

Насер Зелмани и Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) застанаа во заштита на платениците кои лажно се претставуваат како новинари, а кои по налог на опозицијата секојдневно одработуваат платенички акции, провоцираат, навредуваат и ...