TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија ќе ги штити своите авиони на посигурен начин

365 - 27.11.2015

Руските воздухопловни сили ги уништија терористите во регионот на спасувањето на пилотот на Су-24. Како и што се очекуваше од Министерството за одбрана на Русија тие не се забавија со реализацијата на акциониот план, кој руските генерали го развија ...

(ВИДЕО) ГИ СРАМНИЈА СО ЗЕМЈА – Рускиот Су-24 ги уништи сите терористи

Репортер - 26.11.2015

По акцијата на спасување на преживеанито пилот откако Турција го собори рускиот авион Су-24, руската авијација и сириската артилерија ги уништија сите терористички групи кои се наоѓаа во тој дел на земјата.

ВИДЕО: Убиени терористите во областа каде што се урна рускиот „Сухои“

Нетпрес - 26.11.2015

Руската и сириската армија ги убија терористите во областа каде што се урна рускиот „Сухои“, информира руското Министерство за одбрана, пренесува „Раша тудеј“. Во моментот кога нашиот пилот беше на безбедно, областа беше бомбардирана од руските ...

Сите терористи во областа каде што беше соборен „сухојот“ се уништени (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2015

Министерството за одбрана на Русија соопшти денес дека со воздушни удари и со помош на артилеријата на сириската војска се убиени сите терористи во регионот каде што беше соборен рускиот бомбардер Су-24 и каде што беше убиен едниот пилот.

Москва: Уништени се терористите во областа во која паднаа руските пилоти во Сирија

Макфакс - 26.11.2015

Руските и сириските сили ги уништиле терористите и другите „мистериозни групи“ кои се активни во областа во којашто беше спасен пилотот од соборениот руски бомбардер „Су-24М“ кои биле во потрага по преживеаниот руски војник, соопшти во четвртокот ...

Русите ликвидираа сириски бунтовници, на местото каде им беше соборен авионот

Локално - 26.11.2015

Руските власти денеска соопштија дека нивните сили ликвидирале сириски бунтовнички групи, кои дејствуваат во областа каде што беше соборен рускиот авион Су-24, по што следеле жестоки воздушни напади.

ВИДЕО: РУСИТЕ СЕ ОДМАЗДУВААТ: Убиени сите терористи во околината на падот на СУ-24

МК News - 26.11.2015

Руската и сириската армија ги убија терористите во областа каде што се урна рускиот „Сухои“, информира руското Министерство за одбрана, пренесува „Раша тудеј“. Во моментот кога нашиот пилот беше на безбедно, областа беше бомбардирана од руските ...

(ВИДЕО) РУСИТЕ СЕ ОДМАЗДУВААТ: Убиени сите терористи во околината на падот на СУ-24

Фактор - 26.11.2015

По спасувањето на пилотот од рускиот воен авион СУ-24 кој беше соборен од Турција, руската авијација и сириската артилерија ги уништија сите терористички групи кои се наоѓаа во тој регион. Од министерството за одбрана ја потврдуваат информацијата.

САД уништи 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Курир - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД, пишува МИА.

Војската на САД уништила 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Телеграф - 24.11.2015

Американските пилоти забележале дека цистерните биле паркирани една покрај друга и затоа, пред да бидат уништени, истрелале предупредувачки истрели за заплашување на возачите, кои биле присилени да побегнат Во напад на американските воздухопловни ...

САД: Уништени 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

+инфо - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

САД: Уништени 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Алфа - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

САД: Уништени 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

А1 On - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

САД: Уништени 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Сител - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

Џихадистите ќе останат без пари: уништени 238 цистерни со нафта

Вечер Прес - 24.11.2015

Американските пилоти забележале дека цистерните биле паркирани една покрај друга и затоа, пред да бидат уништени, истрелале предупредувачки истрели за заплашување на возачите, кои биле присилени да побегнат Во напад на американските воздухопловни ...

САД: Уништени 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Денешен - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

САД уништија 238 цистерни со нафта на екстремистите во Сирија

Република - 24.11.2015

Во напад на американските воздухопловни сили врз позициите на Исламска држава на североистокот од Сирија уништени се повеќе од 238 цистерни со нафта на оваа екстремистичка организација, соопшти војската на САД.

Уништена рафинерија во Рака, џихадистите бегаат

Утрински - 23.11.2015

Руските воздухопловни сили го уништиле најголемото складиште на нафта и рафинерија за нафта во Рака, соопшти портпаролот на Министерството за одбрана на Руската федерација, Игор Конашенков.

Русија ги уништила најголемите нафтени постројки на ИСИС во Сирија (видео)

Канал5 - 23.11.2015

140 напади врз 772 цели на Исламската држава изведе руското воздухопловство во последниве два дена во Сирија, соопшти руското министерство за одбрана. Портпаролот Игор Конашенков изјави дека руските авиони го уништиле најголемото складиште на нафта ...

Руските бомбардери го уништиле најголемото складиште за нафта во Рака

МРТ - 23.11.2015

За пет дена се уништени и илјада танкери што превезувале сирова нафта, која е главен извор на финансирање на ИДИЛ... Руските бомбардери го уништиле најголемото складиште за нафта и нафтната рафинерија во Рака, главниот град на калифатот на Исламска ...

РУСИЈА НАПАЃА: Уништени најголемите складишта на нафта во Сирија (ВИДЕО)

Телеграф - 23.11.2015

За пет дена уништени се илјада танкери со кои ИД превезувале сирова нафта. Поголема група ги напушти своите позиции и покрај заканите од своите команданти и ги фрлаат униформите на ИД, симболите и амблемите обидувајќи се да се скријат меѓу локалното ...

СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕРНО: Медиуми во САД се фалат со руски снимки за напади врз Сирија (ВИДЕО)

Телеграф - 23.11.2015

Американската телевизиска мрежа „Пи-би-ес“ објави прилог во кој вели дека воените сили на САД извршиле напад врз нафтени инсталации на ИСИЛ Американски медиуми се најдоа во ситуација за нивните прилози поврзани со ситуацијата во Сирија да користат ...

КАКО ВО ВОЕН ФИЛМ: Русија бомбардира, џихадисти бегаат испаничени (ВИДЕО)

Телеграф - 23.11.2015

На снимките јасно се гледа како џихадистите бегаат од објектите во кои се кријат, додека руските бомбардери ги истрелуваат проектилите врз нив Нафтени конструкции, цистерни, како и објекти што ги користат припадниците на ИСИЛ беа цел на нападите што ...

(ВИДЕО) Руските крстаречки ракети усмртуваат се живо на ИД

Репортер - 23.11.2015

Руското министерство за одбрана објави снимки од нападите на целите на Исламската држава во Сирија. Во покраината Идлиб два наводни проектили, го погодија, како што е објавено на нивниот твитер профил, командниот центар на ИД и складиштето со оружје.

САД удри на ИД: Уништени 283 цистерни со нафта

Press24 - 23.11.2015

Американските ловци уништија 283 цистерни на истокот на Сирија. Цистерните ги користи ИД за шверц со нафта, преку што се финансира, соопшти Пентагон. Пред ударот, фрлани се флаери за предупредување на возачите на тие возила да се тргнат, бидејќи тие ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

Алфа - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

Сител - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

+инфо - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана ...

Русите за два дена погодиле 472 терористички објекти во Сирија (ВИДЕО)

МКД - 23.11.2015

Руските воздухопловни сили елиминирале 472 терористички цели во Сирија во текот на последните 48 часа, изведувајќи 141 мисија. Воздушните напади се извршени во провинциите Алепо, Дамаск, Деир ез-Зор, Хама, Хомс, Идлиб, Латакија и Рака.

(ВИДЕО) ЧЕСТИТКА ЗА ЦИХАДИСТИТЕ НА ИД: Огнен тепих на руските бомбардери во Сирија

Репортер - 23.11.2015

Руските воздухопловни сили, во последните 48 часа, извршиле 141 боорбена мисија , погодувајќи 472 позиции и објекти на терористите во Сирија. Ова го објави портпаролот на руското воено министерство ген. Игор Конашенков.

Русите сили во Сирија за 5 дена уништиле над илјада цистерни со нафта

Руска реч - 23.11.2015

Русија не престанува да нанесува удари врз позициите на „Исламската ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

Press24 - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

А1 On - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака, изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана ...

Русите немилосрдно бомбардираат, џихадистите бегаат и ги фрлаат униформите на ИСИС

Точка - 23.11.2015

Русите за два дена извршиле удари на дури 472 мети на терористите. Џихадистите ја фрлаат својата униформа и ознаките на Исламската држава и бегаат. Објавени се и првите снимки од руските напади со крстосувачки ракети.

Руски авиони уништија нафтени полиња, Путин и Кери во посета на регионот

Вечер Прес - 23.11.2015

За пет дена уништени се илјада танкери со кои ИД превезувале сирова нафта. Поголема група ги напушти своите позиции и, и покрај заканите од нивните команданти, ги фрлаа униформите на ИД, симболите и амблемите обидувајќи се да се скријат меѓу ...

(ВИДЕО) 100 цистерни со нафта на „Исламска држава“ станаа пепел по „слободен лов“ на руските борбени авиони

Фактор - 23.11.2015

Руските ловци „Су-34“ уништиле повеќе од 90 цистерни на „Исламска држава“, кои превезувале нафта од рафинериите на терористичката организација. Ова го соопштил официјалниот претставник на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор ...

Руските авиони уништија нафтени постројки во Сирија

Вечер Прес - 23.11.2015

Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади врз 472 мети на терористите во Сирија, при што се уништени најголемите складишта за нафта и нафтената рафинерија во Рака Руските воздушни сили во последните два дена изведоа 141 напади ...

Русите немилосрдно бомбардираат, а џихадистите бегаат

Денешен - 23.11.2015

Русите за два дена извршиле удари на дури 472 мети на терористите. Џихадистите ја фрлаат својата униформа и ознаките на Исламската држава и бегаат. Објавени се и првите снимки од руските напади со крстосувачки ракети.