TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал ја прегази Рома на "Олимпико"

Вест - 19.09.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Актуелниот европски клупски шампион, Реал од Мадрид вонредно ја почна одбраната на титулата во Лигата на шампионите. Играчите на "кралскиот клуб" го декласираа италијанскиот вицешампион Рома, победувајќи ја со 3:0, како гости во средба од првото коло Актуелниот европски ...

Шампионот шампионски на "Олимпико"

Утрински - 19.09.2002

Реал Мадрид, како и лани, стартуваше со победа во гости против Рома Тргна новата сезона во Лигата на шампионите и веќе во првото коло бранителот на титулата Реал Мадрид докажа дека е подготвен за секаков предизвик - "кралевите" среде Рим во рамките на групата Ц, ја понижија Рома со 3:0.

„Реал“ импресивно ја почна одбраната на титулата

А1 - 18.09.2002

Европскиот првак Реал шампионски против Рома. Фудбалска лекција од Валенсија за Ливерпул. Арсенал подобар од Борусија Дортмунд во англиско - германскиот меч на прваците, Интер пак без победа во Скандинавија. Реал уште на стартот како во финале.

Реал ја почнува одбраната на титулата во Рим

Вест - 17.09.2002

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Прв адут на шампионот.- Зинедин Зидан Најинтересниот вечерашен дуел од Лигата на шампионите во фудбал се игра на стадионот "Олимпико" во Рим, каде во меч од "Ц" групата италијанскиот вицешампион Рома го пречекува ланскиот победник во елитното европско клупско ...