TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насри: Јунајтед не е силен како порано

Курир - 12.12.2010

Францускиот интернационалец во дресот на Арсенал нема трема пред големото дерби за тронот во Премиер лигата. Играчот за врска, Самир Насри, изјави дека неговиот тим сака победа против Манчестер ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

А1 - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Тотенхем сака да го дотепа ранетиот Челзи

Утрински - 11.12.2010

Само неколку дена откако менаџерот на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон, кажа дека во Премиерлигата веќе не постои големата четворка (Јунајтед, Арсенал, Челзи, Ливерпул), а Тотенхем ќе има можност ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

Алсат-М - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреаварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Фергусон: Арсенал сега е поискусен и поагресивен тим

24Фудбал - 11.12.2010

Сер Алекс Фергусон верува дека Арсенал е подобар од минатата сезона, сега е поискусен и поагресивен. Арсенал како лидер на табелата влегува во големото дерби против Манчестер Јунајтед, Топџиите имаат ...

Премиер-лига: Дерби до дерби, шлагот во понеделник

Кирилица - 11.12.2010

Две недели откако шпанското „ел класико“ се играше понеделнички, ново големо дерби во најсилните лиги ќе се игра на првиот ден од новата недела, и тоа во Англија, помеѓу водечките два тима, Манчестер ...

Премиерлига: Манчестер сити го стигна Арсенал, Њукасл го прегази Ливерпул

Кирилица - 11.12.2010

Манчестер сити лесно го мина гостувањето на „Аптон парк“ во Лондон, па со 3-1 славеше против Вест хем со што „граѓаните“ го стигнаа Арсенал, а го прескокнаа градскиот ривал на табелата Во исчекување ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

Сител - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреаварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Тотенхем предизвик за Челзи, Арсенал гостува во Манчестер

А1 - 10.12.2010

Две дерби средби ќе бидат на програмата во 17-то коло во Премиер лигата на Англија. Во недела на „Вајт Харт Лејн“ силите ќе ги одмерат Тотенхем и Челзи.

Анчелоти: Лампард нема да настапи против Тотенхем, но ќе биде подготвен за Јунајтед

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти потврди дека нема да може да сметаат на услугите на Френк Лампард за неделниот натпревар против Тотенхем.

“Топџиите“ во поход на Олд Трафорд

Курир - 10.12.2010

Откако во текот на изминатава недела сите четири англиски клубови обезбедија место во осминафиналето во Лигата на шампиони, тие во меѓусебни дуели ќе го одбележат колото во Премиер лигата.

Волкот: Можеме до победа во Манчестер

Курир - 10.12.2010

Младиот напаѓач на Арсенал е убеден дека неговиот тим е подготвен да ја прекине низата без пораз на Јунајтед на домашен терен. Тео Волкот, кој беше стрелец во својот 150.

Евра: Арсенал е како тренинг центар, без трофеи

Спортски - 10.12.2010

Како што се наближува големото дерби во Премиер лигата помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, така растат тензиите во двата табора.

Евра: Арсенал е клуб во криза

24Фудбал - 10.12.2010

Патрис Евра ја загрева атмосферата во пресрет на средбата помеѓу Јунајтед и Арсенал велејќи дека Топџиите се клуб во ’криза’ и се само ’фудбалска академија’ а не сериозен кандидат за титулата Арсенл ...

Ниски удари на Патрис Евра

Курир - 10.12.2010

Бекот на Манчестер Јунајтед Патрис Евра ја подигна тензијата пред големото дерби помеѓу “топџиите“ и “црвените ѓаволи“. Во пресрет на дуелот на двете водечки екипи во Премиер лигата, Патрис Евра ...

Венгер возврати на нападите од Патрис Евра

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер врати на нападите од Патрис Евра кој ги нарече Топџиите "тренинг центар". Атмосферата полека се вжештува во пресрет на големото дерби во Премиер лигата кое се игра ...

Нани: Арсенал е поголема закана од Челзи

Вечер Прес - 10.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед, Нани смета дека следниот противник на неговиот тим, лондонскиот Арсенал е главен конкурент на "црвените ѓаволи" во борбата за титулата во Премиер лигата.

Нани го отпиша Челзи

Спортски - 09.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед, Нани вели дека за ’ѓаволите’ поголема закана претставува Арсенал отколку Челзи. Екипата на Арсен Венгер е на пол-позиција во Премиер лигата и во понеделник ќе има судар ...

Венгер: Бев уверен дека ќе се пласираме

24Фудбал - 09.12.2010

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер вели дека бил уверен дека тие ќе се квалификуваат во следната фаза од Лигата на Шампионите.

Нани: Арсенал е поголема закана од Челзи

24Фудбал - 09.12.2010

Нани смета дека Арсенал е поголема закана од Челзи за Манчестер Јунајтед во трката за титулата во Премиер лигата. Големите тимови успешно ги завршија обврските во Лигата на Шампионите за оваа година, ...

Нани: Арсенал, а не Челзи, ни е најголемиот ривал

Курир - 09.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед смета дека Арсенал, а не Челзи, е нивни најголем конкурент за освојување на титулата во Англија.

Венгер: Декември ќе биде многу значаен месец во Премиер лигата

24Фудбал - 08.12.2010

Арсен Венгер верува дека декември може да биде одлучувачки месец клубовите кои се во трка за титулата во Премиер лигата.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

А1 - 06.12.2010

Фудбалерите на Арсенал се искачија на врвот од табелата во англиската Премиер лига откако остварија победа над Фулам во некомплетното 16. викенд коло.

Челси пак не победи

Дневник - 06.12.2010

Англискиот првак Челси продолжува со очајната серија без победа во англиската Премиерлига, откако на свој терен одигра само 1-1 против Евертон во 16. коло.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

Алсат-М - 06.12.2010

Фудбалерите на Арсенал се искачија на врвот од табелата во англиската Премиер лига откако остварија победа над Фулам во некомплетното 16. викенд коло.

Челзи игра како преплашена мачка

Утрински - 06.12.2010

Челзи по уште една неубедлива претстава против Евертон на „Стемфорд бриџ“ (1:1) падна на третата позиција зад лидерот Арсенал, кој го совлада Фулам со 2:1 и зад Манчестер јунајтед кој поради ...

Спорт - Челси никако да се разбуди

Време - 06.12.2010

Одбраната на шампионскиот трофеј ќе стане невозможна мисија за фудбалерите на Челси доколку наскоро не пронајдат излез од големата резултатска криза.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

24Фудбал - 06.12.2010

Арсенал ја превзема лидерската позиција во Премиер лигата, но има и натпревар повеќе од Манчестер Јунајтед, Челзи никако да победи.

Челси веќе станува очаен

Н.Македонија - 06.12.2010

Клубот на Роман Абрамович длабоко зачекори во кризниот период, затоа што и четврти меч во низа во шампионатот на Островот не може да победи Арсенал ја искористи паузата на Манчестер јунајтед, чие ...