TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал ги брка навивачите кои го вреѓаат Меси (видео)

Спортклуб - 07.12.2014

Од управата на Реал Мадрид потврдија дека ги казниле навивачите кои на средбата против Селта Виго го вреѓале Лионел Меси. Дури 17 навивачи на „кралевите“ добиле забрана за појавување на „Сантијаго Бернабеу, бидејќи за време на средбата помеѓу Реал ...

Барселона во чекор го следи Реал, Меси по стапките на Роналдо

Утрински - 07.12.2014

Барселона го порази Еспањол со 5:1 и се врати на втората позиција на табелата во Примера каде води Реал Мадрид со само два бода предност. До 11. победа Каталонците ги предводеше Лионел Меси со хет-трик, исто како и големиот негов ривал Кристијано ...

Сите погодоци на рекордерот Роналдо во Примера

Дерби - 07.12.2014

Кристијано Роналдо вчера постигна три гола во победата на Реал Мадрид над Селта Виго со што постави нов рекорд во шпанскиот шампионат . Досега Португалецот во 178 натпревари има постигнато 200 погодоци во Ла Лига, па во продолжение можете да ги ...

Сите хет-трикови на Кристојано Роналдо во Примера (видео)

СуперСпорт - 07.12.2014

Кристијано Роналдо постигна 23 хет-трика во шпанската Примера во својата кариера. На Роналдо не му е тешко да постигне три гола на еден натпревар. Во Примера до сега тоа го направи 23 пати.

Почна битката со „хулиганите“: 17 навивачи на Реал добија забрани за навреди кон Меси и Барса

SportMedia - 07.12.2014

Седумнаесет пристрасници на лидерот во Примера, Реал Мадрид добија забрана за влез на „Сантијаго Бернабеу“ поради навреди кон големиот ривал Барселона и најдобриот играч на каталонците, Лионел Меси.

Меси води во трката со Роналдо

Спорт365 - 07.12.2014

Ривалството помеѓу Меси и Роналдо се темели во секој можен сегмент, било да се работи за некој рекорд или за „борбата“ за престижната награда како што е „Златната топка“. Кристијано Роналдо во саботата стигна до својот 200-ти гол во дресот на Реал и ...

Родригез го пропушта Светското клупско првенство

Алфа - 07.12.2014

Тренерот на Реал Мадрид,Карло Анчелоти, нема да може да смета на Хамес Родригез на престојното клупско Светско првенство. Со вчерашната победа над Селта, Кралскиот клуб ја забележа 18 победа во низа израмнувајќи го рекордот на Барселона но на истиот ...

Родригез ќе го пропушти Светското клупско првенство

Дерби - 07.12.2014

Повредата на Хамес Родригез не е наивна и тој може да паузира подолго од првичните очекувања. Фудбалерот на Реал Мадрид ја заработи повредата на вчерашниот дуел со Селта Виго, а „Марка“ денеска тврди дека Колумбиецот речиси сигурно ќе го пропушти ...

Анчелоти: Роналдо е неверојатен

Волеј - 07.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид ја забележаа и 18-та победа по ред, а првата ѕвезда на тимот Кристијано Роналдо продолжи да ги тресе противничките мрежи. На вчерашната средба против Селта Виго, Португалецот успеа да постигне хет-трик во победата од 3:0 ...

Сите 200 гола на Роналдо во Примера

Топки - 07.12.2014

До сега постигна 200, му требаа 178 настапи да дојде до оваа цифра. Такво нешто никогаш никому не му тргнало од рака во историјата на шпанскиот фудбал. Уживајте… Од истата категорија: Минимална победа за Севилја Голема е предноста што го имаме ...

Голема е предноста што го имаме Роналдо во тимот, игра во топ форма

Топки - 07.12.2014

Карло Анчелоти, тренерот на Реал Мадрид рече дека голема предност им е тоа што Роналдо игра за “кралскиот клуб”, т.е. истакна дека тој е во многу јака форма. Португалецот на натпреварот со Селта стигна до 200.

Анчелоти: Роналдо е во топ форма

А1 On - 07.12.2014

Тренерот на реал, Карло Анчелоти вели дека голема предност е што Кристијано Роналдо игра за „кралскиот клуб“ и истакна дека е во врвна форма. Португалецот на мечот со Виго го постигна 200 гол во Ла Лига и стана поединец со најмногу хет-трикови во ...

Сите погодоци на мајсторот Роналдо во Примера (ВИДЕО)

Спорт365 - 07.12.2014

Португалскиот ас реди погодоци во Примера. Португалскиот ас од редовите на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо сеуште е актуелен најдобар фудбалер на планетата, а во шпанската Примера тој не застанува да ги полни противничките мрежи.

Сериозен проблем за Анчелоти: Хамес Родригез нема да игра на Светското клупско првенство

SportMedia - 07.12.2014

Реал Мадрид синоќа со победата над Селта го изедначи неверојатниот рекорд на Барселона од ерата на Рајкард со 18-та победа во низа, но навивачите на „кралскиот клуб“ не можеа во целост да уживаат во успехот на клубот бидејќи Хамес Родригез во 52-та ...

Сите голови на Кристијано Роналдо во Примера (ВИДЕО)

SportMedia - 07.12.2014

Најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо е вистинска гол-машина во Примера. Во периодот од 2009 до 2014 на 178 настапи тој има постигнато 200 погодоци, а во продолжение погледнете ги сите голови на Португалскиот ...

Хамес би можел да го пропушти Светското клупско првенство

Волеј - 07.12.2014

Играчот на Реал Мадрид, Хамес Родригез би можел да го пропушти Светското клупско првенство откако на натпреварот со Селта Виго заработи повреда на мускулот. На почетокот од вториот дел, Колумбиецот без никаков дуел со противнички фудбалер се пожали ...

Џони: Контакт со Роналдо имаше, но пеналот го доби поради негова глума

Волеј - 07.12.2014

Дефанзивецот на Селта Виго, Џони Кастро изјави дека е разочаран после поразот од Реал Мадрид, потенцирајќи дека Кристиано Роналдо ’театрално паднал’ со цел да добие пенал. Тимот од Мадрид синоќа славеше на својот Бернабе со трите погодоци на ...

Рекорд во Примера до кој Роналдо стигна пред Меси

СуперСпорт - 07.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид во рамките од 14 коло во шпанската Примера ја совлада екипата на Селта со 3:0 и сите три гола ги постигна Кристијано Роналдо. Португалецот постигнуваше голови во 36.

Анчелоти: Роналдо игра во врвна форма, мотивиран е за голови како никогаш досега

SportMedia - 07.12.2014

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека голема предност за „кралскиот клуб“ е тоа што во своите редови има играчи како Кристијано Роналдо кој периодов игра во врвна форма. Португалецот на натпреварот со Виго стигна со бројката од 200 ...

АНЧЕЛОТИ: Со Роналдо се е полесно

Телеграф - 07.12.2014

Карло Анчелоти го опиша Кристијано Роналдо како „посебен“ играч, откако Португалецот сруши нов рекорд во саботниот 3:0 триумф на Реал против Селта Виго „Лос бланкос“ го загубија Хамес Родригез поради повреда, но вистинската вест беше рекордниот ...

Сеир на денот: Глумецот Роналдо доби „награда“ на социјалните мрежи

Дерби - 07.12.2014

Кристијано Роналдо со вчерашните три гола на натпреварот против Селта влезе во историјата на шпанскиот фудбал како единствен фудбалер кој успеал да постигне 23 хет-трика во Примера, натпреварување во кое вчера стигна и до јубилејната бројка од 200 ...

Видео: Сите 23 хет-трика на Роналдо!

Спортски - 07.12.2014

Кристиано Роналдо синоќа стигна до 23-ти хет – трик во дресот на Реал Мадрид што е воедно и рекорд во шпанската Примера. Со овој хет-трик Португалецот стигна и до бројката од 200 погодоци во Примера, а вие можете да уживате во сите 23 ...

Сите 23 хет – трика на Роналдо во Примера

Екипа - 07.12.2014

Кристијано Роналдо синоќа стигна до 23.хет – трик во кариерата што го постигна во Примера дивизион, најдобрата фудбалска лига во Шпанија. Со тоа постави нов рекорд, а веќе е подготвен и видеоматеријалот каде на едно место се собрани сите „тројни ...

КОМЕДИЈА: Симулацијата на Роналдо доведе до ова... (ФОТО)

Спорт365 - 07.12.2014

Португалецот жртва на исмејувања на социјалните мрежи. Реал Мадрид поведе против Селта со 1-0 во 36-тата минута од мечот на домашен терен во рамките на 14-тото коло од Примера Дивизија, а поведоносниот гол го постигна Кристиано Роналдо од пенал ...

Роналдо, сам си крив за ова!

Топки - 07.12.2014

Очигледното симулирање на Роналдо со кое изнуди пенал против Селта инспирираше многумина да направат фотомонтажа заради тоа случување и така да го “боцнат” Португалецот. Не веруваме дека му е грижа за тоа, но сето ова го заслужи со својата срамна ...

Проблеми за Реал: им се повреди „бисерот“ од Монако

Спортклуб - 07.12.2014

Екипата на Реал Мадрид синоќа триумфираше рутинирано над екипата на Селта Виго со 3:0, сите голови беа дело на Кристијано Роналдо. Ова е 18-та победа по ред на „Кралевите“, кои предводени од Карло Анчелоти, пишуваат историја.

Роналдо одглуми пенал, постигна хет-трик и собори рекорд

Кајгана - 07.12.2014

Кристијано Роналдо со хет-трикот против Селта Виго му донесе победа на Реал Мадрид од 3-0 во 14-тото коло на Примера. Португалскиот репрезентативец така стигна до својот 200-ти гол на шпанското првенство.

Барселона во чекор го следи Реал, Меси по стапките на Роналдо

Lider - 07.12.2014

Барселона го порази Еспањол со 5:1 и се врати на втората позиција на табелата во Примера каде води Реал Мадрид со само два бода предност. До 11. победа Каталонците ги предводеше Лионел Меси со хет-трик, исто како и големиот негов ривал Кристијано ...

Кристијано, Кристијано, Кристијано – Реал Мадрид го израмни рекордот на Барса (видео)

Локално - 07.12.2014

Шампионот на Европа, Реал Мадрид го надигра со 3:0 тимот на Селта во дуел од 14-тото коло на Примера. “Лос бланкос” ја запишаа 18-тата последователна победа во сите натпреварувања и го израмнија рекордот на Барселона од времето на Франк Рајкард.

Анчелоти: Роналдо е голема предност за Реал

Локално - 07.12.2014

Да го имаш во составот Кристијано Роналдо е огромна предност, изјави тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти по победата од 3:0 над Селта со хет-трик на Португалецот во натпреварот од 14-тото коло на Примера.

Серхио Рамос: Роналдо тешко може да се опише со зборови

Локално - 07.12.2014

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос не штедеше убави зборови кон својот соиграч Кристијано Роналдо, кој забележа хет-трик за победата со 3:0 против Селта Виго на “Сантијаго Бернабеу”.

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

+инфо - 07.12.2014

Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво постигнување.

Светот му удри невиден сеир на Роналдо за глумењето (ФОТО)

SportMedia - 07.12.2014

Кристијано Роналдо со синоќешниот хет-трик против Селта Виго влезе во историјата на шпанскиот фудбал како играч со најмногу постигнатати хет-трика, стигна до бројката од 200 постигнати гола во Примера, но исто така го навлече гневот кај голем број ...

ВИДЕО: Роналдо во „Клубот 200“, рекорд на Реал Мадрид

Курир - 07.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид го израмнија рекордот на Барселона од 18 победи во низа откако во рамките на 14.коло ја совладаа Селта со 3:0. Екипата на Карло Анчелоти сега има четири бодови повеќе од градскиот ривал Атлетико, а пет од Барселона, која ...

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

Локално - 07.12.2014

Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво ...

ВИДЕО: И најдобриот играч на светот знае да одглуми пенал

Курир - 07.12.2014

Кристијано Роналдо на мечот против Селта постигна хет-трик и му донесе нова победа на Реал Мадрид, 18-та во низа. Првиот гол Португалецот го постигна во 36-тата минута од пенал. Најстрогата казна ја изнуди самиот, но мора да се признае дека Роналдо ...

Роналдо, со малку глума, до хет-трик и нов рекорд

Pixel.mk - 07.12.2014

Португалецот одново беше централна личност во победата на својот тим, овој пат од 3:0 над Селта на „Сантијаго Бернабеу“. Средба во која Роналго ги надмина Алфредо Ди Стефано и Телмо ...

До кога ќе глуми Кристијано Роналдо?

Вечер - 07.12.2014

Португалскиот интернационалец постави нов рекорд, но сите ја коментираа неговата глума со која изнуди пенал во казнениот простор на Селта од Виго. Кристијано Роналдо постави нов рекорд откако го постигна 23. хет-трик во шпанската Примера дивизион.

Реал е привелигиран што има ваков играч

СуперСпорт - 07.12.2014

Серхио Рамос со бирани зборови ја поздрави играта на Кристијано Роналдо против Селта. Португалецот со три гола стигна до 200 погодоци за Реал, а Рамос е воодушевен од својот соиграч. „Рекордите кои ги достигнува се луди.

Судиските одлуки во корист на Реал Мадрид веќе ја „прелеаа чашата“!

Gool.mk - 07.12.2014

Каталонскиот СПОРТ на „долго и широко“ ја анализира серијата голови на Кристијано со кои тој станува најдобар голгетер не само во Шпанија, туку и во Европа. „Судиските неправди во корист на Кристијано ја прелеaа чашата“, велат во своите коментари во ...

Волшебник што симулира: Двете лица на Кристијано Роналдо

Точка - 07.12.2014

Ѕвездата на Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо постави нов рекорд во шпанското првенство. Реал Мадрид славеше против Селта Виго со 3:0 и со 18-та победа по ред ја го израмни рекордот на Барселона додека беше тренер Рајкард.

Проблем за Реал: Се повреди Џејмс Родригез

СуперСпорт - 06.12.2014

Одличниот Колумбиец од редовите на Реал Мадрид Џејмс Родригез се повреди вечерва во дуелот со Селта од Виго. Џејмс во 51 минута побара замена. Поради повреда на бутниот мускул не можеше да го продолжи мечот, а наместо него шанса доби Алваро Арбелоа.

Роналдо постави нов рекорд во Примера

Дерби - 06.12.2014

Кристијано Роналдо можеби заработи негативни поени со симулирањето по кое доби пенал и го постигна првиот гол за Реал Мадрид , но до крајот на натпреварот ја воодушеви домашната публика со новиот хет-трик, постигнувајќи ги сите голови за неговиот ...

Уште една ноќ на Роналдо и уште еден голем јубилеј

СуперСпорт - 06.12.2014

Кристијано Роналдо вечерва сам ја победи Селта Виго... Реал Мадрид во дуелот од четиринаесетотто коло од шпанска Примера со 3:0 беа подобри од Селта, а сите три погодоци за Кралевите, лидери во првенството, ги постигна одличниот Роналдо.

Роналдо го реализираше 200. гол во Примера (видео)

Tip.com.mk - 06.12.2014

Хет-трикот на Кристијано Роналдо и победата на Реал Мадрид од 3:0 против Селта Виго имаше јубилејна вредност за Португалецот. Последниот трет гол на средбата, реализиран во 82-тата минута, беше 200-ти за напаѓачот во Примера дивизион.

Нереалниот Роналдо ги пробива границите!

Топки - 06.12.2014

Феноменалниот Кристијано Роналдо вечерва ја проби границата од 200 постигнати голови во Примера! Вечерва страдаше екипата на Селта, Реал Мадрид ја победи оваа екипа со головите на Кристијано Роналдо.

Роналдо со хет – трик ја реши Селта и се запиша во историјата на Реал

Екипа - 06.12.2014

Реал Мадрид ја продолжи својата невееројатна победничка серија, стигна до 18. последователен триумф, со што го израмни рекордот на Барселона, кога од кормилото ја предводеше Франк Рајкард.

Реал поведе од непостоечки пенал против Селта (видео)

Дерби - 06.12.2014

Реал Мадрид поведе против Селта Виго во 36. минута од натпреварот, но факт е дека „кралевите“ добија голема помош при постигнувањето на истиот од судијата Ундијано Малјенко. Шпанскиот арбитар досуди пенал во корист на Реал Мадрид откако Роналдо ...

Реал стигна до 18 победа по ред, хет-трик на Роналдо

СуперСпорт - 06.12.2014

Фудбалеритена Реал Мадрид ја врзаа 18 победа по ред, што навистина е навистина тешко за било која генерација на овој клуб да го надмине. Кралевите одиграа толку што им беше доволно за да ја остварат 12 бода и останаа на четири бода пред Атлетико, ...

23. хет-трик за Роналдо, нов рекорд во Примера! (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2014

Кристијано Роналдо му донесе нова победа на Реал Мадрид, постигна хет-трик во дуелот со Селта за убедлив триумф од 3-0. Со овој хет-трик Роналдо постави нов рекорд во Примера. Реал Мадрид го продолжува победничкиот марш, кралевите веќе 18.

Роналдо со хет-трик стигна до 200. гола во Примера

Оn.net - 06.12.2014

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ја продолжи својата голгетерска низа оваа сезона, постигнувајќи го 200. гол во дресот на Реал Мадрид. Кралскиот клуб ја забележи и 18 победа по ред во оваа сезона, триумфирајќи со 3:0 над Селта.

Дали Меси го “гуши” Суарез?

Топки - 06.12.2014

Арсен Венгер смета дека Уругваецот ќе мора да се навикне на ситуацијата дека нема да биде главен во Барселона, бидејки се знае кому му припаѓа доминантната улога во тимот. Најдобриот стрелец во Премиер лигата минатата сезона од доаѓањето на Ноу Камп ...

Јубилеј на Рамос - Од Селта до Селта

СуперСпорт - 06.12.2014

“Сантијаго Бернабеу” вечерва ќе ја поздрави живата легенда на “Кралскиот клуб” Серхио Рамос кој ќе го забележи 300 настап во дресот на Реал Мадрид. 28 годишниот шпански репрезентативец со тоа ќе стане шестиот одбранбен фудбалер во богатата клупска ...

Ако е најдобар, на Роналдо не му треба да глуми пенал…

Екипа - 06.12.2014

Кристијано Роналдо го постигна својот 27 гол во сезоната против Селта, носејќи го Реал во водство пред полувремето на дуелот во Мадрид. Никој не се сомнева дека Португалецот е извонреден фудбалер, еден од најдобрите на сите времиња, па апсолутно не ...

Роналдо шокантно одглуми пенал!

Топки - 06.12.2014

Кристијано Роналдо го доведе својот Реал во предност од 1:0, но тоа го направи од пенал кој не смееше да биде досуден. Судијата на натпреаврот Реал Мадрид – Селта направи неколку грешки во само еден напад на Реал Мадрид.

Роналдо, зошто ова ти требаше?!

СуперСпорт - 06.12.2014

Фудбалерите на Реал славеа со 3:0 против Селта во Примера. Стрелец на сите три гола беше Кристијано Роналдо, а првиот гол го постигна од пенал, за кого тој и се избори. Португалецот е малку повлечен на ивицата на казнетиот простор, но се фрли како ...

Жена му на Хамес си го оперираше носот за да не личи на маж

Вест - 05.12.2014

Сопругата на крилото на Реал Мадрид, Хамес Родригез си направила пластична операција на носот за да не ја исмејуваат фановите на Фејсбук дека личи на маж, открија медиумите во Колумбија. Даниела Оспина честопати беше мета на озборување и зафркавање ...

Ла Лига: Хет-трик на Роналдо за триумф на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Спорт365 - 06.12.2014

Во Мадрид немаше никакви дилеми околу победникот. Реал Мадрид осамна на табелата во шпанската Примера Дивизија откако денес на домашен терен славеше над Селта во 14-тото коло од Ла Лига со 3-0, а херој во победата на „Кралскиот Клуб“ беше ...

Рамос слави голем јубилеј – од Селта до Селта

SportMedia - 06.12.2014

„Сантијаго Бернабе“ вечерва ќе ја поздрави реаловата жива легенда Серхио Рамос, кој ќе го забележи 300-от настап во дресот на „кралскиот клуб“. 28-годишниот шпански репрезентативец така ќе стане само шестиот дефанзивец кој во богата историја на ...

Верувале или не: Каталонец има седумка од Роналдо на дрес на – Барселона!? (ВИДЕО)

SportMedia - 06.12.2014

За полемиките околу тоа кој е подобар Реал или Барса, Роналдо или Меси не треба многу да расправаме, но еден навивач на Барселона понуди интересен одговор. Во една емсија за шпанска телевизија, се појави еден гостин кој на интересен начин ги ...

Досега невидена симулација на Роналдо (ВИДЕО)

Спорт365 - 06.12.2014

Португалецот се погрижи за водство на Реал Мадрид, но на тотално нечесен начин. Реал Мадрид поведе против Селта со 1-0 во 36-тата минута од мечот на домашен терен во рамките на 14-тото коло од Примера Дивизија, а поведоносниот гол го постигна ...

Кристијано Роналдо – Селта Виго 3-0 (видео)

Република - 06.12.2014

Реал Мадрид поточно Кристијано Роналдо го победи тимот на Селта со 3-0 вечерва на Сантијаго Бернабеу. Сите три гола беа дело на виртуозот и најдобриот играч на светот беа дело на Португалецот.

Срамна глума од Роналдо: Реал доби смешен пенал против Селта! (ВИДЕО)

SportMedia - 06.12.2014

Екипата на Реал Мадрид моментално има водство од 1-0 против Селта, но домаќинот никако не смее да се радува на голот затоа што тој дојде од пенал кој „кралевите“ го добија благодарение на срамната глума на Кристијано Роналдо кој се фрли во ...

Серхио Рамос во клубот 300

Шеталиште - 06.12.2014

Одбрамбениот играч на Реал Мадрид, Серхио Рамос на денешниот натпревар против Селта Виго на „Сантјаго Бернабеу“, по 300. пат ќе настапи во белиот дрес на „кралскиот клуб“ во шпанската Примера.

Роналдо стигна до котата 200, нов рекорд на Реал

Макфакс - 06.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид го израмнија рекордот на Барселона (сезона 2005/2006) од 18 победи во низа, во сите натпреварувања. Во рамките на 14.коло, Реал ја совлада Селта со 3-0 (1-0). И овој натпревар мина во знакот на брилијантниот Кристијано ...

Барселона во чекор го следи Реал, Меси по стапките на Роналдо

Идивиди - 08.12.2014

Барселона го порази Еспањол со 5:1 и се врати на втората позиција на табелата во Примера каде води Реал Мадрид со само два бода предност. До 11. победа Каталонците ги предводеше Лионел Меси со хет-трик, исто како и големиот негов ривал Кристијано ...

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

Утрински - 07.12.2014

Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво постигнување.

Вака Роналдо глуми пенал

Пулс24 - 07.12.2014

Роналдо со хет-трик и му донесе нова победа на Реал Мадрид, 18-та во низа. На видео снимките се гледа дека имаше мал контакт со противничкиот играч на Селта, но дефинитивно не за пенал. Сепак, Португалецот добро се снајде во целата ситуација и го ...

Роналдо го оствари 23. рекорден хет-трик во Примера

А1 On - 07.12.2014

Португалецот во редовите на Реал Мадрид, постигна хет-трик во дуелот со Селта за убедлив триумф од 3:0. Ова беше неговиот 23. хет-трик во Примера, рекорден во шпанската лига. Роналдо уште еднаш потсети и на својот талент за глума , со таквата негова ...

(ВИДЕО) Реал доби смешен пенал на смешната глума на Роналдо

А1 On - 06.12.2014

Тимот на Реал Мадрид во овие моменти води со 2:0 против Селта, но домаќинот никако не смее да се радува на првиот гол затоа што тој дојде од пенал кој „кралевите“ го добија благодарение на срамната глума на Кристијано Роналдо кој се фрли во ...

Видео: Рекорден хет-трик на Роналдо за рекордна победа на Реал

Спортски - 06.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид го израмнија рекордот на Барселона од сезона 2005/2006 од 18 победи во низа и тоа со рекордниот 23-ти хет-трик на Кристиано Роналдо во Примера. И овој натпревар мина во знакот на брилијантниот Кристиано Роналдо кој ги ...

Барселона во чекор го следи Реал, Меси по стапките на Роналдо

Канал5 - 08.12.2014

Барселона го порази Еспањол со 5:1 и се врати на втората позиција на табелата во Примера каде води Реал Мадрид со само два бода предност. До 11. победа Каталонците ги предводеше Лионел Меси со хет-трик, исто како и големиот негов ривал Кристијано ...

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

Lider - 07.12.2014

Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво постигнување.

Роналдо стигна до котата 200, нов рекорд на Реал

Fox.mk - 07.12.2014

Фудбалерите на Реал Мадрид го израмнија рекордот на Барселона (сезона 2005/2006) од 18 победи во низа, во сите натпреварувања. Во рамките на 14.коло, Реал ја совлада Селта со 3-0 (1-0). И овој натпревар мина во знакот на брилијантниот Кристијано ...

Барселона во чекор го следи Реал, Меси по стапките на Роналдо

+инфо - 08.12.2014

Барселона го порази Еспањол со 5:1 и се врати на втората позиција на табелата во Примера каде води Реал Мадрид со само два бода предност. До 11. победа Каталонците ги предводеше Лионел Меси со хет-трик, исто како и големиот негов ривал Кристијано ...

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

Канал5 - 07.12.2014

Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво постигнување.

Роналдо стигна до 200 погодоци, Реал до рекорд

Идивиди - 07.12.2014

Мадрид, 7 декември 2014 (МИА) – Предводени од Кристијано Роналдо, фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија 18. победа по ред во сите натпреварувања и го изедначија рекордот на Барселона кој во времето на тренерот Френк Рајкард имаше такво ...