TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарот во охридскиот дом не ги зафатил студентските соби

Н.Македонија - 20.07.2012

Во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид од септември без проблем ќе се вселуваат нови станари, оти во пожарот не „настрадале“ собите НЕМА ДА ИМА ПРОБЛЕМИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ Студентите ќе можат без ...

Се запали Студентскиот дом во Охрид

Утрински - 19.07.2012

Градот ќе ги награди пожарникарите кои навреме ја запреа огнената стихија oхрид Пожар вчера изутрина го зафати Студентскиот дом „Никола Карев“ во центарот на Охрид.

Гореше студентскиот дом во Охрид

Дневник - 19.07.2012

Дел од приземните и помошни простории на Студентскиот дом „Никола Kарев“ во Охрид изгореа во пожарот, кој избувнал вчера околу 9 часот.

Пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Канал5 - 18.07.2012

Пожар утрото ги вознемири гостите во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид. Огнот избувнал во пералната и помошните простории, а чадот набрзо се проширил по скалите.

Пожар во Студентскиот дом ,,Никола Карев„ во Охрид

Телма - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Утрински - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар во студентскиот дом во Охрид

Дневник - 18.07.2012

Дел од приземните и помошни простории на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, беа опожарени во пожарот, кој избувнал утрово околу 9 часот.

Пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид (Фото)

Inpress - 18.07.2012

Охрид, 18. јули 2012 (ИНПРЕС) Пожар избувна утрово во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид. Според првичните информации се работи за пожар на инсталацијата во пералницата.

Пожар го уништи Студентскиот дом „Никола Карев“

Press24 - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар избувна во охридскиот студентски дом „Никола Карев"

Макфакс - 18.07.2012

Пожар во средата наутро избувнал во студентскиот дом „Никола Карев" во Охрид. Според првичните информации, пожарот избил во котларата на објектот.

Пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

А1 On - 18.07.2012

Огнените јазици утрово го зафатија студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид. Предизвикана е материјална штета,а нема повредени лица. Пожарот избувнал во пералната на објектот.

Пожар во студенскиот дом „Никола Карев“

+инфо - 18.07.2012

Пред половина час во охридската Противпожарна служба е пријавен пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид. Од противпожарната служба во Охрид, според првичните информации велат дека станува ...

(Обновено) Изгаснат пожарот во охридскиот студенски дом

+инфо - 18.07.2012

Пожарот кој утрово изби во помошните простоории на Студентскиот дом „Никола Карев“ во кои се сместени повеќе технички служби, по брзата интервенција на екипите на охридската Противпожарната единица ...

Пожар избувна во студентскиот дом "Никола Карев" во Охрид

Факултети - 18.07.2012

Пожар избувна утрово во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, пренесува ИнПрес Според првичните информации се работи за пожар на инсталацијата во пералницата.

ФОТО: Изгаснат пожарот во студентскиот дом во Охрид

А1 On - 18.07.2012

Нема повредени во пожарот кој утрово избувна во Студентскиот дом Никола Карев во Охрид. Освен материјална штета во помошните простории пожарот предизвикал и паника кај гостите кои во моментов ...

Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Сител - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар во студентски дом во Охрид

Радио МОФ - 18.07.2012

Утрово околу 9 часот во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид избувна пожар во кој нема човечки жртви, а предизвикана материјална штета.

Пожар во студентскиот дом во Охрид

Р.С.Европа - 18.07.2012

Пожарот предизвикал паника кај гостите, кои гледале да спасат жива глава од чадот кој го зафатил целиот објект. Никој не е посериозно повреден.

Пожар во Студентскиот дом ,,Никола Карев,, во Охрид

Алфа - 18.07.2012

Пожар го зафати охридскиот студентски дом “ Никола Карев“ , каде во моментов престојуваат 60-тина домашни и странски гости.

Пожар во студентски дом во Охрид

Кирилица - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

МРТ - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“

Курир - 18.07.2012

Пожар утрово околу 9 часот избувна во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид, во кој освен предизвиканата материјална штета нема повредени лица.

Пожар ги запали чаршафите во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Либертас - 18.07.2012

Пожарот се појавил во пералната на објектот, при што целосно се уништени две индустриски перални и две пегларки, како и голема количина постелнина.

Избувна пожар во Студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Sky - 18.07.2012

Утринава околу 9 часот во пералната на Студентскиот дом „Никола Карев“ избувна пожар кој за среќа беше локализиран за брзо време и освен материјална штета немаше повредени.