TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четврта шампионска титула по ред за Себастијан Фетел

24 Вести - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел денеска победи на трката за Големата награда на Индија во шампионатот во Формула 1 и по четврти пат во серија ја освои шампионската титула.

Четврта шампионска титула по ред за Себастијан Фетел

Алсат-М - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел денеска победи на трката за Големата награда на Индија во шампионатот во Формула 1 и по четврти пат во серија ја освои шампионската титула.

Фетел по четврти пат светски првак во Ф1

Deutsche Welle - 27.10.2013

Германскиот возач во Ф1 Себастијан Фетел победи на Големата награда на Индија и со тоа на три трки пред крајот на сезоната по четврти пат си ја обезбеди титулата светски првак во Формула ...

Гн Индија: Фетел триумфално ја завери четвртата титула во низа

Телма - 27.10.2013

Себастијан Фетел победи во Њу Делхи и ја завери четвртата титула по ред во формула 1 шампионатот, откако беше најбрз на 16 трка што се возеше за Големата награда на Индија, обезбедувајќи недостижна ...

Фетел дојде до четвртата титула

Утрински - 27.10.2013

Возачот на Ред Бул на вечната листа се изедначува со Алан Прост, а пред него е само Хуан Мануел Фанџо со 5 и Михаел Шумахер со 7 титули Она што се најавуваше во текот на сезоната, во Индија доби ...

Фетел победи во Индија и ја освои четвртата титула во Ф1

Кирилица - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел, по четврти пат последовно ја освои шампионската титулата во првенството на Формула 1, откако победи на трката за Големата награда на Индија, со што стекна недостижна ...

Фетел со победа во Индија до 4. титула

Сител - 27.10.2013

Нема драма во финишот од шампионатот во Ф-1 откако светскиот првак Себастијан Фетел, по четврти пат последовно, ја освои шампионската титула и тоа со победа на трката за Големата награда на Индија, ...

Хамилтон: Алонсо со Ред Бул би направил ршум

Дерби - 27.10.2013

Луис Хамилтон продолжува да дава контроверзни изјави и покрај неодамнешното појаснување дека Фетел е одличен возач иако успесите се должат на добриот болид.

Четврта титула за супериорниот Фетел

Оff.net - 27.10.2013

Себастијан Фетел си обезбеди место во одбраното друштво на Фанџо, Прост и Шумахер, возачите кои имаат освоено четири титули во Формула 1 шампионат. Германецот триумфираше во Индија и ја обезбеди ...

Фетел ја одбрани круната во Ф-1 шампионатот

Екипа - 27.10.2013

Себастијан Фетел си обезбеди место во историјата на Формула 1 откако стана само третиот возач што успеал да стигне до четири шампионски титули во низа.

Фетел победи во Индија и ја одбрани титулата

Макфакс - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел, по четврти пат последовно ја освои шампионската титулата во првенството на Формула 1, откако победи на трката за Големата награда на Индија, со што стекна недостижна ...

Готово е! Доминантниот Фетел славеше во Индија и ја освои четвртата титула во низа!

Спортклуб - 27.10.2013

На Себастијан Фетел (Ред Бул) му беше потребно петтото место на Големата награда на Индија за да и теоретски ја обезбеди четврата титула во низа во Формула 1.

ФОРМУЛА 1: Титула број 4 за Фетел

Телеграф - 27.10.2013

Себастијан Фетел на вечната листа се изедначува со Алан Прост, а пред него е само Хуан Мануел Фанџо со 5 и Михаел Шумахер со 7 титули. Себастијан Фетел влегува во историјата на Формула 1 како ...

Фетел ја освои четвртата шампионска титула по ред

+инфо - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел денеска победи на трката за Големата награда на Индија во шампионатот во Формула 1 и по четврти пат во серија ја освои шампионската титула.

Фетел ја освои четвртата титула во низа и влезе во историјата на Ф1

МКД - 27.10.2013

Себастијан Фетел ја освои титулата во Ф1 откако победи на денешната трка во Индија и стана третиот возач во историјата што успеал да стигне до четири шампионски титули во низа.

Фетел победи во Индија и ја одбрани титулата

Кајгана - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел по четврти пат последовно ја освои шампионската титулата во првенството на Формула 1, откако победи на трката за Големата награда на Индија, со што стекна недостижна ...

Четврта шампионска титула по ред за Себастијан Фетел

А1 On - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел денеска победи на трката за Големата награда на Индија во шампионатот во Формула 1 и по четврти пат во серија ја освои шампионската титула.

Триумф во Индија за четврта титула на Фетел

Алфа - 27.10.2013

На Германецот за одбрана на титулата му беше потребно најмалку петтото место, но сепак на крајот тој стигна до шестиот последователен триумф сезонава.

Четврта титула за Фетел

ЗаЗабава - 27.10.2013

Возачот на Ред Бул, Себастијан Фетел, триумфираше на трката за Големата награда на Индија и ја освои четвртата титула во низа. До шестата победа во низа, вкупно 36.

ФОТО: Фетел рамо до рамо со Шумахер, четврти пат шампион

Курир - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел денеска победи на трката за Големата награда на Индија во шампионатот во Формула 1 и по четврти пат во серија ја освои шампионската титула.

Formula 1 – ГН Индија: Фетел доминантно до четвртата последователна титула!

CARClub - 27.10.2013

Себастијан Фетел и тимот на Red Bull стигнаа до својата четврта последователна титула. На навистина доминантен начин, тие ги осигураа возачката титула и конструкторската на 3 трки пред крајот! Со ...

Фетел ја одбрани титулата и си обезбеди место во историјата

Нетпрес - 27.10.2013

Германецот Себастијан Фетел (Ред Бул) си обезбеди место во историјата на Формула 1 откако стана третиот возач што успеал да освои четири последователни титули во најбрзиот циркус на денешницата.

Четврта титула во низа за Фетел

Оn.net - 27.10.2013

Себастијан Фетел од Ред Бул убедливо славеше на трката за Големата награда на Индија со што ја освои четвртата титула по ред во Формула 1 шампионатот.

Четврта круна по ред за Фетел

Авто Плус - 27.10.2013

Себастијан Фетел е новиот светски шампион во Формула 1. Пилотот на Red Bull извозе маестрално без грешки уште една трка, стигна до победата на Гран при на Индија и на тој начин на три рунди пред ...

„Покер“ за Фетел, Индија покорена

Дерби - 27.10.2013

Себастијан Фетел ја нанижа шестата победа во низа, овој пат на интернационалниот автодром Буд крај Њу Делхи, со што ја математички ја освои титулата светски првак за 2013 година.

Фетел казнет со 25.000 евра

Екипа - 27.10.2013

Себастијан Фетел имаше причини за славење откако стигна до четвртата шампионска титула по ред, но со начинот на прослава ги налути стјуардите на трката за Големата Награда на Индија.

Себастијан Фетел е старо-нов шампион во Формула 1

Република - 27.10.2013

Германскиот возач во тимот на Ред Бул Себастијан Фетел по четврти пат еднопоруго е шампион во Формула 1. Тој на три трки до крајот на шампионатот со денешната победа обезбеди недостижна предност пред ...

Четврта шампионска титула за Себастијан Фетел

Бриф - 27.10.2013

Со денешната победа на индиското Гран При на патеката Бад, Себастијан Фетел од Ред Бул ја освои четвртата шампионска титула во Ф1 шампионатот. Германецот ја започна трката од пол – позицијата, а како ...

Фетел ги стигна Шумахер, Фанџо и Прост

Вечер Прес - 27.10.2013

Германецот на три трки до крајот на сезоната ја освои четвртата титула во низа со Ред Бул, со триумфот на трката за ГН на Индија, негов 10-ти сезонава, шести во низа, вкупно 36.

Четврта титула за Фетел

Н.Македонија - 27.10.2013

Возачот Себастијан Фетел си обезбеди место во одбраното друштво на Фанџо, Прост и Шумахер, кои имаат освоено четири титули во Формула 1 шампионат Германецот триумфираше во Индија и ја обезбеди ...

Гн Индија: Фетел на пол-позиција, ја најави четвртата титула

Телма - 26.10.2013

Актуелниот првак во форумла еден шампионатот Германецот Себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за утрешната (недела) трка за Големата награда на Индија.

Фетел ја освои пол-позицијата

Алсат-М - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот Себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Фетел од пол-позицијата по потврда на шампионската титула во Формула 1

24 Вести - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот Себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Пол-позиција за Фетел во Индија

Утрински - 26.10.2013

Трка е закажана за утре со почеток во 10 часот и 30 минути по средноевропско време Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за ...

Фетел ја гледа четвртата титула

Дневник - 26.10.2013

Актуелниот трикратен светски првак Себастијан Фетел има голема шанса утре (10.30 ч по македонско време) да ја одбрани титулата во Формула 1 на трката за Големата награда на Индија.

Нова пол позиција за Фетел

Deutsche Welle - 26.10.2013

Актуелниот светски првак во Формула 1, Себастијан Фетел, ја освои пол позицијата во пресрет на трката за Големата награда на ...

Фетел ја најавува 4-та титула по ред

Алфа - 26.10.2013

Со ова Фетел ја најави кандидатурата за четвртата титула по ред, а за да стигне до неа на утрешната трка потребно му е едно од првите пет места. Вторто место на денешните квалификации го освои ...

Фетел со „зајак“ стратегија

Дерби - 26.10.2013

Себастијан Фетел ја освои 43 пол позиција во кариерата, постигнувајќи најбрзо време од 1:24.119 во третата сесија од квалификациите во трката за Големата награда на Индија, резултат кој е и нов ...

Фетел освои пол позиција и за трката во Индија

Сител - 26.10.2013

Актуелниот светски првак, Себастијан Фетел, ја освои пол позицијата во пресрет на трката за Големата награда на Индија. Фетел, до 43-та пол позиција во кариерата стигна лесно, откако повторно немаше ...

Фетел од пол-позицијата по шампионската титула

Кирилица - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Нова пол позиција за недопирливиот Фетел

Кајгана - 26.10.2013

Актуелниот светски првак, Себастијан Фетел, ја освои пол позицијата во пресрет на трката за Големата награда на Индија. Фетел до 43-та пол позиција во кариерата стигна лесно, откако повторно немаше ...

Нова пол позиција за недопирливиот Фетел

Макфакс - 26.10.2013

Актуелниот светски првак, Себастијан Фетел, ја освои пол позицијата во пресрет на трката за Големата награда на Индија. Фетел, до 43-та пол позиција во кариерата стигна лесно, откако повторно немаше ...

Фетел лесно со нова пол-позиција

Екипа - 26.10.2013

Себастијан Фетел го прави Формула 1 шампионатот крајно здодевен, откако Германецот продолжи со серијата импресивни настапи и на квалификациите за пол-позицијата за трката за Големата Награда на ...

Фетел ќе стартува од пол - позицијта и во Њу Делхи

Нетпрес - 26.10.2013

Гермнецот Себастијан Фетел (Ред Бул) ќе стартува од пол - позицијата на утрешната трка (10.30 ч) во Формула 1, за ГН на Индија во Њу Делхи. Тој имаше најбрзо време во квалификациите од 1:24.119 ...

Фетел од пол-позицијата по потврда на шампионската титула во Формула 1

А1 On - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Во Ф1 ништо ново, пол-позиција за Фетел

ЗаЗабава - 26.10.2013

Актуелниот шампион во Формула 1 Себастијан Фетел ќе стартува од пол-позицијата на трката за Голема награда на Индија. До стартната позиција возачот на Ред Бул стигна со време од 1:24.119 минута, а ...

Фетел на пол позиција и во Индија

Оn.net - 26.10.2013

Германецот Себастијан Фетел уште еднаш покажа дека одлично вози на патеката во Њу Делхи, Индија. Возачот на Ред Бул на неделната трка што ќе се вози од 10.30 часот по македонско време ќе има шанса да ...

Фетел од пол-позицијата по потврда на шампионската титула во формула 1

МРТ - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Фетел на пол-позицијата и во Индија

Телеграф - 26.10.2013

Актуелниот првак стигна до седмата пол-позиција оваа година, 43. во кариерата Трикратниот шампион во Формула 1 продолжи со апсолутна доминација над конкурентите и на квалификациите за трката во ...

Фетел ја освои пол-позицијата за Индија

Република - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг од ...

Фетел на пол-позиција во Индија, титулата е на дофат

Локално - 26.10.2013

Себастијан Фетел ќе стартува од пол-позицијата во трката за ГН на Индија утре. Така Германецот го подобри сопствениот рекорд на патеката “Бад Интернешенл”, остварен во квалификациите, со време од ...

Фетел од пол-позицијата по потврда на шампионската титула во формула 1

Бриф - 26.10.2013

Лидерот во шампионатот во Формула 1, германскиот пилот себастијан Фетел ја освои пол-позицијата за трката за Големата награда на Индија. До возачот на Ред Бул од првиот ред ќе стартува Нико Розберг ...

Вебер: Треба перфектна трка за да се победи Фетел

Н.Македонија - 26.10.2013

Патеката „Бад интернешнел“ во Њу Делхи викендов е домаќин на возачите во Ф1-шампионатот ФОРМУЛА 1 - ГН НА ИНДИЈА По вчерашните два тренинга, најбрзи времиња имаа двајцата возачи на Ред бул, ...

Фетел најбрз на тренинзите во Индија

Екипа - 25.10.2013

Себастијан Фетел продолжи со доминацијата во Ф-1 дури и на тренинзите, откако Германецот оствари најдобро време на првите два тренинзи во пресрет на неделната трка во Индија, јасно искажувајќи ја ...

Фетел доминантен на тренинзите во Индија

Макфакс - 25.10.2013

Возачите на Ред Бул, Себастијан Фетел и Марк Вебер забележаа најдобри времиња на првите слободни тренинзи, во пресрет на квалификациите и трката за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

Кирилица - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел доминантен на тренинзите во Индија

Кајгана - 25.10.2013

Возачите на Ред Бул, Себастијан Фетел и Марк Вебер забележаа најдобри времиња на првите слободни тренинзи, во пресрет на квалификациите и трката за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

МРТ - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз на тренинзите во Индија

Спортски - 25.10.2013

Возачите на Ред Бул, Себастијан Фетел и Марк Вебер забележаа најдобри времиња на првите слободни тренинзи, во пресрет на квалификациите и трката за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

+инфо - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел: Ќе биде чудесно ако ја одбранам титулата

Курир - 25.10.2013

Престојната трка за Големата награда на Индија во Формула 1 шампионатот на програмата е в недела, а трикратниот првак во низа, Себастијан Фетел, ќе има прилика во Њу Делхи да го одбран насловот.

Фетел најбрз на првиот тренинг

Сител - 25.10.2013

Светскиот шампион Себастијан Фетел постигна најдобро време на првиот тренинг за ГН на Индија. Фетел постигна време од 1.26.683 минути и беше за 0.188 секунди побрз од својот колега Марк Вебер.

Фетел најбрз на првиот тренинг во Њу Делхи

Алфа - 25.10.2013

Актуелниот светски првак имаше најдобро време пред клубскиот колега Марк Вебеер, по кој следуваа Нико Розберг и Себастијан Грожан. Германецот во болидот на Ред Бул и трикратен Формула 1 шампион ...

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

А1 On - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз и во Индија

Оn.net - 25.10.2013

Актуелниот светски шампион го предводеше тимот на Ред Бул на денешниот тренинг за Големата награда на Индија, на кој неговиот тимски колега Марк Вебер го оствари второто најдобро време.

Фетел најбрз на првите тренинзи

ЗаЗабава - 25.10.2013

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел, оствари најдобро време на првите тренинзи во пресрет на трката за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз во првата тренинг сесија пред ГП на Индија

Локално - 25.10.2013

Себастијан Фетел ги почна подготовките за напад на пол-позицијата на патеката “Бад Интернешнл” во утрешните квалификации, со најдобро време во првата слободна тренинг сесија за ГП на Индија.

Фетел недостижен и во втората тренинг сесија за ГП на Индија

Локално - 25.10.2013

Двајцата пилоти на Ред Бул Себастијан Фетел и Марк Вебер беа најбрзи во втората слободна тренинг сесија пред квалификациите за ГН на Индија. Себастијан на патеката “Бад Интернешнл” направи обиколка ...

Сите чекаат Фетел да загуби

Вечер Прес - 25.10.2013

Шефот на Ф1, Берни Еклстоун, сочувствува со оние на кои им недостасува тензија, ама Фетел беше најбрз на првиот тренинг, а само 11 бода му фалат за заверка на четвртата титула Лошата продажба на ...

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

Денешен - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, Себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел најбрз на првиот тренинг во Индија

Идивиди - 25.10.2013

Возачот на Ред Бул, себастијан Фетел оствари најбрзо време на првиот тренинг пред главната трка од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Индија.

Фетел без конкуренција во Сингапур

Екипа - 24.10.2013

Германскиот возач Себастијан Фетел возеше уште една доминантна трка во Формула 1, победувајќи на убедлив начин на патеката „Марина Беј“ за Големата награда на Сингапур. Тоа е негов 33.

Нема кој да го запре: Фетел до пол-позицијата и во Кореја

Екипа - 24.10.2013

Себастијан Фетел уште еднаш ја потврди одличната форма успевајќи да ја осигура пол-позицијата за утрешната трка за Големата Награда на Кореја. Ова беше четврта трка во низа како актуелниот светски ...

Фетел станува здодевен откако рутински триумфираше и во Кореја

Екипа - 24.10.2013

Себастијан Фетел направи уште еден чекор напред кон нова шампионска титула, откако ја продолжи низата одлични резулат со триумф на денешната трка за Големата Награда на Кореја.

Розберг: Формула 1 не е досадна

Локално - 24.10.2013

Нико Розберг инсистира дека Формула 1 продолжува да биде интересна за фановите, независно од доминацијата на Себастијан Фетел. Пилотот на Ред Бул ќе ја освои својата четврта последователна светска ...

Шумахер го советува Фетел да премине во Ферари

Локално - 24.10.2013

Рекордерот со 7 светски титули во Формула 1, Михаел Шумахер го советува својот сонародник Себастијан Фетел да премине еден ден од Ред Бул во Ферари. Според 44-годишната легенда само така Фетел би ...

Еклстоун: Луѓето гледаат Формула 1 за да видат кога Фетел ќе загуби

Локално - 24.10.2013

Промоторот на Формула 1, Берни Еклстоун не забележал пад на гледаноста поради доминацијата на Себастијан Фетел. Според него, гледачите продолжуваат да ги гледаат трките, бидејќи не сакаат да го ...

Сите чекаме Фетел да загуби

Точка - 24.10.2013

Шефот на Формула 1, Берни Еклстон смета дека не е проблем што еден човек доминира во овој спорт, но во исто време ги жали тие кои сакаат повеќе неизвесност во Ф1.

Хамилтон: Ќе го сопрам Фетел во Индија

Екипа - 23.10.2013

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се надева дека на претстојната трка во Индија ќе ја сопре победничката серија на лидерот Себастијан Фетел. Германецот е на чекор до освојување на нова титула, а ...

Хамилтон: Имаме сили да го запреме Фетел во Индија

Локално - 22.10.2013

Луис Хамилтон верува дека тимот на Мерцедес има сили да се бори со Ред Бул за победа во претстојното Гран при на Индија. Британецот имаше лоша среќа во последните натпреварувања, откако дури и ...