TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Алсат-М - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди ...

Кривичен одлучи Фејзи Азири да биде вратен во затвор

24 Вести - 20.04.2018

Кривичниот совет одлучи обвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири да биде вратен во затвор, каде треба да издржува затворска казна за недозволено поседување на оружје. Како што соопштија од Судот, Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи ...

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

24 Вести - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24. Денеска Кривичниот Фејзи Азири да биде вратен во затвор, каде ...

Oбвинетиот во „Монструм“ се врати во затворот во Штип

Алсат-М - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, повторно се враќа во затворот во Штип за да ја одлежи казната за друго дело, носење оружје без дозвола. Азири кој претходно се наоѓаше на Клиниката за пулмологија поради здравствени проблеми, по ...

Фејзи Азири, обвинет за масакрот кај Смилковското езеро е вратен во затворот во Штип

24 Вести - 20.04.2018

По петдневно лекување на клиниката за Пулмологија Фејзи Азири е вратен во штипскиот затвор. Обвинетиот од Монструм, денеска со полициска придружба бил донесен во затворот потврди директорот Мики Тодоров.

Одбиена жалбата, Фејзи Азири се врати во затворот во Штип

Телма - 20.04.2018

Со полициска придружба од скопската Клиника за пулмологија до штипскиот затвор, обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири попладнево бил вратен во затворската келија, 50 дена по истекот на одобрениот прекин.

Фејзи Азири од „Монструм“ вратен во затвор по двомесечно бегство

Нова ТВ - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип за издржување на затворската казна за нелегално поседување на оружје. Од Кривичниот суд во Скопје денеска соопштија дека ја одбиле молбата на Азири да му биде ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Либертас - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири вратен во штипскиот затвор

Сакам да кажам - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во предметот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, објави државната агенција МИА.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Правдико - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

ТВ21 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

А1 On - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири од болница вратен во затворот во Штип

Канал5 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип. Основниот суд Скопје 1 соопшти дека Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи Азири на одлуката на судијата за извршување санкции кој не прифати да му го продолжи ...

Фејзи Азири, обвинет за масакрот кај Смилковското езеро е вратен во затворот во Штип

+инфо - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13,30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Макфакс - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“ ќе биде вратен во затвор за издржување на затворска казна за нелегално поседување на оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Н.Македонија - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13.30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Стандард - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Бриф - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

Локално - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24. Денеска Кривичниот совет одлучи обвинетиот Азири да биде ...

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

CivilMedia - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Точка - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири од болница е повторно вратен во затворот во Штип

Независен - 20.04.2018

Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип. Со полициско обезбедување тој бил спроведен околу 13.30 часот, потврдија од затворската управа за тв24 . Денеска Кривичниот совет одлучи обвинетиот Азири да биде ...

Азири е префрлен во затворот во Штип

Фактор - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, е вратен во затворот во Штип. Основниот суд Скопје 1 соопшти дека Кривичниот совет ја одбил жалбата на Фејзи Азири на одлуката на судијата за извршување санкции кој не прифати да му го продолжи ...

Фејзи Азири повторно е вратен во затворот во Штип

Курир - 20.04.2018

Стартот на судењето за случајот „Монструм“, се одложи поради отсуство на Азири кој се наоѓаше на Клиниката за пулмологија. Еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири е вратен во затворот во Штип.

Одбиена жалбата, Фејзи Азири се врати во затворот во Штип

Република - 20.04.2018

Со полициска придружба од скопската Клиника за пулмологија до штипскиот затвор, обвинетиот во „Монструм“ Фејзи Азири попладнево бил вратен во затворската келија, 50 дена по истекот на одобрениот прекин.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Слободен Печат - 20.04.2018

Обвинетиот во „Монструм“, Фејзи Азири, од болница е повторно вратен во затворот во Штип, со полициско обезбедување, дознава ТВ24. Тој во затворот во Штип издржува казна за недозволено поседување на оружје.

Фејзи Азири, еден од обвинетите во „Монструм“, вратен во затворот во Штип

еМагазин - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12. април 2012 година, денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров.

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Канал 77 - 20.04.2018

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот Монструм денеска во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА директорот на затворот Мики Тодоров. Азири е вратен во затворот, каде треба да издржува затворска ...

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

Sky - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската казна.

Фејзи Азири ќе биде вратен во затвор

24Инфо - 20.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“, ќе биде вратен во затвор за издржување затворска казна за нелегално поседување оружје. Кривичниот суд му ја одбил жалбата на Азири на решението со кое му се прекина издржувањето на затворската ...

МВР соопшти дека го уапсиле Азири на Пулмологија

Фокус - 18.04.2018

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера попладне на Клиниката за пулмологија бил пронајден и приведен 60-годишниот Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“. Поради неговото отсуство вчера во суд не се одржа закажаното рочиште, ...

Штипскиот затвор повеќе од еден месец чекал МВР да го уапси обвинетиот во „Монструм“, Фејзи Азири

Фокус - 18.04.2018

Штипскиот затвор пред 40 дена испратил наредба во Министерството за внатрешни работи за распишување потерница за Фејзи Азири, обвинет за тероризам во случајот „Монструм“. Сепак полицијата го уапси Азири дури вчера, откако го најде хоспитализиран на ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Алсат-М - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Полиција го чува Фејзи Азири во болница

24 Вести - 18.04.2018

Полиција го чува еден од обвинетите во случајот Монструм, Фејзи Азири поради правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна, поради нелегално поседување на оружје. Ова следи по информацијата дека Азири е во бегство, односно не ...

Фејзи Азири од 8 март недостапен властите, пронајден од медиумите на клиниката за пулмологија

Телма - 18.04.2018

Продолжуваат меѓусебните обвинувања на инстутиците какo штипскиот затвореник и обвинет во случајот „Монструм“ Фезји Азири останал во бегство месец и половина. Затворот во Штип на 7 март го известил судијата за извршување санкции дека Азири не се ...

Штипскиот затвор пред 40 дена испратил наредба за потерница до МВР, Азири е уапсен вчера

МКД - 18.04.2018

Претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев на денешниот брифинг со новинарите во врска со случајот со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм" нагласи дека судот нема законски пропусти за овој случај и дека според законот нема обврска да распише ...

Ахмети: Судот ќе одлучи кој бил вмешан во убиството кај Смилковско езеро

24 Вести - 18.04.2018

Ахмети нема информации кои функционери од неговата партија се вмешани во масакрот кај Смилковското езеро од пред шест години. Откако вчера таткото на убиениот Александар Наќевски обвини дека потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта комуницирал со ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Либертас - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Сител - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм", рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Р.С.Европа - 18.04.2018

Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев на денешниот брифинг со новинарите изјави дека судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

+инфо - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Канал5 - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм", рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Уапсен Фејзи Азири обвинет во случајот „Монструм”

Правдико - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот „Монструм“, вчера бил пронајден и уапсен со правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна поради нелегално поседување оружје, неофицијално дознава „Макфакс“ од извори од МВР.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

А1 On - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Уапсен Фејзи Азири обвинет во „Монструм“

А1 On - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот Монструм, вчера бил пронајден и уапсен, поради правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна, неофицијално дознава „Макфакс“ од извори од МВР.

Уапсен Фејзи Азири обвинет во случајот „Монструм”

Макфакс - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот Монструм, вчера бил пронајден и уапсен, поради правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна, неофицијално дознава “Макфакс” од извори од МВР.

Уапсен е Фејзи Азири

ТВ21 - 18.04.2018

Министерството за внатрешни работи соопшти дека службеници на Единицата за потраги при СВР Скопје, на Клинички Центар Мајка Тереза, на одделот за пулмологија го пронашле и привеле Фејзи Азири.

МВР потврди дека го уапсиле Азири на Пулмологија

Либертас - 18.04.2018

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера попладне на Клиниката за пулмологија бил пронајден и приведен 60-годишниот Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм“. Поради неговото отсуство вчера во суд не се одржа закажаното рочиште, ...

Спасовски: Апсењето на Азири не е задоцнето

Сител - 18.04.2018

Апсењето на Фејзи Азири не е задоцнето смета првиот човек на МВР откако бегството на еден од обвинетите во Монструм го одложи вчерашното рочиште. Азири беше приведен вчера попладне на клиниката за Пулмологија по потерница од затворот Штип од каде ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Н.Македонија - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Обвинетиот во „Монструм”, Фејзи Азири, уапсен на Клиниката за пулмологија

Тера - 18.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм” кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва бил уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен е под полициски надзор, јавува Телевизија ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Република - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Уапсен Фејзи Азири, обвинет во „Монструм“

iPortal - 18.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вчеравечер е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Стандард - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Слободен Печат - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Локално - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Независен - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм", рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Уапсен Фејзи Азири обвинет во случајот “Монструм”

Точка - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот Монструм, вчера бил пронајден и уапсен, поради правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна, поради нелегално поседување на оружје, неофицијално дознава “Макфакс” од извори од ...

МВР во билтенот објави дека го привела Фејзи Азири, адвокатот тврди дека не бил уапсен и нема да се врати во затвор

Република - 18.04.2018

Насер Рауфи, адвокат на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ не бил уапсен, како што беше објавено во некои медиуми, туку минатата ноќ бил само под полициски надзор на Клиниката за пулмологија во Скопје.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Бриф - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Медиумите помогнаа во апсењето на Азири

Бриф - 18.04.2018

Продолжуваат меѓусебните обвинувања на инстутиците какo штипскиот затвореник и обвинет во случајот „Монструм“ Фезји Азири останал во бегство месец и половина. Затворот во Штип на 7 март го известил судијата за извршување санкции дека Азири не се ...

Уапсен Фејзи Азири обвинет во случајот “Монструм”

Шеталиште - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот Монструм, вчера бил пронајден и уапсен, поради правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна, поради нелегално поседување на оружје, неофицијално дознава “Макфакс” од извори од ...

МВР тврди дека го привела Фејзи Азири, адвокатот тврди дека не бил уапсен и нема да се врати во затвор

Курир - 18.04.2018

Насер Рауфи, адвокат на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ не бил уапсен, како што беше објавено во некои медиуми, туку минатата ноќ бил само под полициски надзор на Клиниката за пулмологија во Скопје.

Роднина на Азири до Спасовски: Ќе му ја исполните желбата на Наќевски премиерот да биде стражарно спроведен во суд?

Република - 18.04.2018

Бедри Ајдари, роднина на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“, побара од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, премиерот Зоран Заев стражано да биде спроведен во суд, за да даде изјава каква што им соопштил на семејствата на ...

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Орбис - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм”, рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Братот на Азири го прашува Спасовски: Дали Заев ќе биде спроведен во судот за да даде изјава каква што им соопштил на ...

Курир - 18.04.2018

Бејди Ајдари, брат на обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ побара од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, премиерот Зоран Заев стражано да биде спроведен во суд, за да даде изјава каква што им соопштил на семејствата на ...

Обвинетиот во „Монструм“,Фејзи Азири уапсен месец и половина подоцна од денот кога требало да се врати во затвор

Република - 18.04.2018

Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монстум“, беше приведен вчера откако полицијата го пронајде на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје. Неговото име беше споменато вчера од страна на таткото на Александар, едно од убиените момчиња кај ...

Синоќа уапсен еден од обвинетите во случајот Монструм

Бизнис Вести - 18.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, синоќа е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Џолев: Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири

Канал 77 - 18.04.2018

Судот нема законски пропусти во врска со Фејзи Азири, обвинет во случајот „Монструм” – рече на денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Азири, кој издржува затворска казна за нелегална трговија со оружје во ...

Уапсен Фејзи Азири обвинет во случајот „Монструм”

Sky - 18.04.2018

Фејзи Азири, кој е еден од обвинетите во случајот „Монструм“, вчера бил пронајден и уапсен со правосилна судска пресуда за издржување шест години затворска казна поради нелегално поседување оружје, неофицијално дознава „Макфакс“ од извори од МВР.

БРАТОТ НА ФЕЈЗИ АЗИРИ БАРА ЗАЕВ ДА БИДЕ СТРАЖАРСКИ ПРИВЕДЕН: Ако некој треба да биде приведен, тоа е Заев за да сведочи ...

Маркукуле - 18.04.2018

Бејди Ајдари, брат на обвинетиот Фејзи Азири кој семејствата на убиените деца во случајот „Монструм“ го посочија како лице кое разговарало со Невзат Бејта од ДУИ, побара Зоран Заев исто како неговиот брат да биде стражарски приведен како сведок во ...

Уапсен е Фејзи Азири

24Инфо - 18.04.2018

Уапсен е Фејзи Азири Министерството за внатрешни работи соопшти дека службеници на Единицата за потраги при СВР Скопје, на Клинички Центар Мајка Тереза, на одделот за пулмологија го пронашле и привеле Фејзи Азири.

Фејзи Азири се води како затвореник во бегство

Фокус - 17.04.2018

Обвиенeтиот во случајот „Монструм“ и осуден за друго дело, повеќе од 50 дена го водат како лице во бегство. Директорот на Штипскиот затвор, Мики Тодоров, потврди за „Телма“ дека бил известен од судот дека Азири одбил прекин на казната во времетраење ...

Фејзи Азири, обвинет во „Монструм“ во болница го чуваат алфи

Фокус - 17.04.2018

По информацијата дека Фејзи Азири, обвинет во Монструм, е во бегство, односно не се вратил во затворот по прекинот кој го имал за лекување, неговиот адвокат Насер Рауфи за „Фокус“ потврди дека Азири е во болница.

Обвинетиот за „Монструм“ – Фејзи Азири во болница под полициски надзор

Нова ТВ - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест и пол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор пренесува ТВ Алфа .

Мојот син плачеше мртов со отворени очи, плашете се од тие солзи сите кои сте вмешани, порача мајката на убиениот ...

МКД - 17.04.2018

Отсуство поради болест на обвинетиот Фејзи Азири го одложи судењето за случајот „Монструм“ за 15 мај. Адвокатот Насер Рауфи во судот достави известување дека обвинетиот Азири од вчера бил хоспитализиран на клиниката за пулмологија.

Затворот во Штип го води болниот обвинет од „Монструм“ како осуденик во бегство

МКД - 17.04.2018

Фејзи Азири кои е обвинет во случајот „Монструм“ и поради кој се одложи денешното рочиште за случајот „Монструм“ во затворот во Штип се води како осуденик во бегство. Оваа информација ни ја потврди директорот на штипскиот затвор, Мики Тодоров.

Обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ е во бегство од штипскиот затвор!?

Телма - 17.04.2018

Директорот на Штипскиот затвор потврди – обвиениот во случајот „Монструм“ и осуден за друго дело, повеќе од 50 дена го водат како лице во бегство. Мики Тодоров бил известен од судот дека Азири одбил прекин на казната во времетраење од еден месец, но ...

Обвинетиот во „Монструм”, Фејзи Азири, уапсен на Клиниката за пулмологија

МКД - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм” кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва бил уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен е под полициски надзор, јавува Телевизија ...

Вечерва на Клиниката за пулмологија уапсен Фејзи Азири, обвинет во „Монструм“

Либертас - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Уапсен е Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

+инфо - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Сител - 17.04.2018

Вечерва на Клиниката за пулмологија и алергологија уапсен е Фејзи Азири. Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за ...

(ВИДЕО) Братот на обвинетиот Фејзи Азири во „Монтрум“: Да се објави разговорот со Невзат Бејта

А1 On - 17.04.2018

По рочиштето за случајот „Монструм“, Бејди Ајдари побара јавно да се објават снимките од разговорите меѓу брат му Фејзи Азири и ексградоначалникот на Гостивар, Невзат Бејта. Тој додава дека ако разговорот е приватен, би било смешно да се објави.

Мајката на едно од убиените момчиња прочита транскрипт од разговор

Сител - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Накевски. Мајката на Александар, Зорица Накевска побара од судот и од ...

Братот на обвинет во „Монтрум“: Да се објави разговорот со Бејта, и нам не ни е лесно

Сител - 17.04.2018

Иако денеска беше откажано рочиштето за Монструм, родителите на убиениот Александар пред судиите имаа потресно сведоштво во кое побараа да се реши случајот и рекоа дека треба обвинетите да се плашат од солзите на нивните деца.

Фејзи Азири – обвинетиот во случајот „Монструм“ е во бегство од штипскиот затвор!?

Либертас - 17.04.2018

Директорот на Штипскиот затвор потврди – обвиениот во случајот „Монструм“ и осуден за друго дело, повеќе од 50 дена го водат како лице во бегство. Мики Тодоров бил известен од судот дека Азири одбил прекин на казната во времетраење од еден месец, но ...

Мајката на убиениот Александар прочита транскрипт од разговор

Либертас - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Накевски. Мајката на Александар, Зорица Накевска побара од судот и од ...

Роднините на убиените кај Смилковско: Државните тајни ќе го разјаснат убиството на пет лица

ТВ21 - 17.04.2018

Поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири е откажано рочиштето, прво откако случајот го презеде СЈО. Адвокатот Насер Рауфи го извести судијата Огнен Ставрев дека Фејзи Азири од здравствени причини вчера е хоспитализиран на Клиниката за пулмологија ...

(Видео) Братот на обвинетиот Фејзи Азири во „Монтрум“: Да се објави разговорот со Невзат Бејта

Макфакс - 17.04.2018

По рочиштето за случајот „Монструм“, Бејди Ајдари побара јавно да се објават снимките од разговорите меѓу брат му Фејзи Азири и ексградоначалникот на Гостивар, Невзат Бејта. Тој додава дека ако разговорот е приватен, би било смешно да се објави.

Вечерва уапсен е Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Бриф - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор, дознава Алфа ТВ.

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Скопје инфо - 17.04.2018

Вечерва на Клиниката за пулмологија и алергологија уапсен е Фејзи Азири. Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за ...

Уапсен е Фејзи Азири

Фактор - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм” кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест и пол години затвор за нелегално оружје, вечерва бил уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен е под полициски надзор, јавува Телевизија ...

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Слободен Печат - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Обвинетиот Фејзи Азири во случајот „Монструм“ е во бегство од штипскиот затвор?

Фактор - 17.04.2018

Директорот на Штипскиот затвор потврди – обвиениот во случајот „Монструм“ и осуден за друго дело, повеќе од 50 дена го водат како лице во бегство. Мики Тодоров бил известен од судот дека Азири одбил прекин на казната во времетраење од еден месец, но ...

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Република - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор објави Алфа ТВ.

Фејзи Азири, обвинетиот во „Монструм“ е во бегство од штипскиот затвор!? (видео)

Република - 17.04.2018

Директорот на Штипскиот затвор потврди – обвиениот во случајот „Монструм“ и осуден за друго дело, повеќе од 50 дена го водат како лице во бегство. Мики Тодоров бил известен од судот дека Азири одбил прекин на казната во времетраење од еден месец, но ...

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Орбис - 17.04.2018

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Адвокатот на уапсениот Фејзи Азири: Вечерва друштво му прават полициски алфи

Република - 17.04.2018

По информацијата дека Фејзи Азири, обвинет во Монструм, е во бегство, односно не се вратил во затворот по прекинот кој го имал за лекување, неговиот адвокат Насер Рауфи за „Фокус“ потврдил дека Азири е во болница.

Штипскиот затвор го води како бегалец Фејзи Азири- обвинет во „Монструм“

Курир - 17.04.2018

Обвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири, затворот во Штип, го води како бегалец, вели за Алфа ТВ директорот на установата Мики Тодоров. Азири пак во моментов е на Клиниката за Пулмоалергологија, го хоспитализирале вчера околу пладне, ...

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Курир - 17.04.2018

Вечерва на Клиниката за пулмологија и алергологија уапсен е Фејзи Азири. Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за ...

(Видео) Братот на обвинетиот Фејзи Азири во „Монтрум“: Да се објави разговорот со Невзат Бејта

Sky - 17.04.2018

По рочиштето за случајот „Монструм“, Бејди Ајдари побара јавно да се објават снимките од разговорите меѓу брат му Фејзи Азири и ексградоначалникот на Гостивар, Невзат Бејта. Тој додава дека ако разговорот е приватен, би било смешно да се објави.

Одложено рочиштето на Монструм: Родителите бараат претрес во седиштето на СДСМ

Канал 77 - 17.04.2018

Се одложи денешното рочиште за Монструм, предметот кој неодамна го презеде Специјалното јавно обвинителство. Иако обвинителката Фатиме Фетаи рече дека се подготвени за судењето, рочиштето се одложи поради отсуство на еден од обвинетите, Фејзи Азири.