TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атина итно да објасни зошто и забрани влез на македонската новинарка

Дневник - 12.06.2013

На мирен протест пред грчката Kанцеларија за врски новинарите вчера ја повикаа Атина итно да објасни зошто ~ забрани влез во Грција на новинарката на „Дневник“, Ивана Kостовска.

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

24 Вести - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Утрински - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарите денеска на протест пред грчката амбасада

Дневник - 11.06.2013

Со мирен протест пред грчката Kанцеларија за врски во Скопје новинарите денеска од 11.30 до 12 часот ќе го изразат незадоволството од одлуката на грчките власти за забранувањето влез во Грција на ...

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Канал5 - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарите протестираа пред грчката канцеларија за врски

Вест - 11.06.2013

Новинарите одржаа мирен протест поради забраната за влез во Грција на новинарката од "Дневник" Ивана Костовска пред грчката канцеларија за врски во Скопје.

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Дневник - 11.06.2013

Мирен протест се одржа пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана Костовска.

Новинарите протестираат пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Press24 - 11.06.2013

Денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје се одржа мирен протест, организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

А1 On - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Мирен протест пред Грчката канцеларија за врски

+инфо - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари (МАН) поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“, ...

Новинарите денеска ќе протестираат пред грчка амбасада

Нетпрес - 11.06.2013

Македонската асоцијација на новинари,денеска од 11.30 до 12 часот ќе организира мирен протест пред канцеларијата за врски на Република Грција во Македонија.

Протест пред грчката канцеларија за врски во Скопје

Р.С.Европа - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарите на протест пред грчката канцеларија за врски

Нова ТВ - 11.06.2013

Со барање грчката канцеларија за врски во Македонија да ги обелодени причините поради кои на новинарката на дневниот весник Дневник, Ивана Косотовска и е забранет блез во Грција, новинарите денеска ...

Новинарите на протест пред грчката канцеларија за врски во Скопје

Кајгана - 11.06.2013

Грчката канцеларија за врски во Македонија да ги обелодени причините поради кои на новинарката на дневниот весник Дневник, Ивана Костовска и е забранет блез во Грција, побараа новинарите кои во ...

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Алфа - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

ФОТО: Мирен протест пред грчката амбасада поради забраната за новинарката Костовска

Нетпрес - 11.06.2013

Голем број новинари организирани од Македонската асоцијација на новинари (МАН) мирно протестираа денеска пред грчката амбасада поради забраната за влез во Грција на новинарката на весникот „Дневник“ ...

ГАЛЕРИЈА: Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Сител - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарите на протест пред Грчкиот Конзулат

Алфа - 11.06.2013

Македонските новинари заедно застана во одбрана на новинарката на Дневник Ивана Костовска која неодамна доби забрана за влез во Грција.

Новинарските здруженија МАН и ЗНМ заедно на протест пред грчката канцеларија (ФОТО)

МКД - 11.06.2013

Пред Грчката канцеларија за врски во Скопје Македонската асоцијација на новинари организираше протест поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник" Ивана Костовска.

Новинарите на протест пред грчката канцеларија за врски во Скопје

Макфакс - 11.06.2013

Грчката канцеларија за врски во Македонија да ги обелодени причините поради кои на новинарката на дневниот весник Дневник, Ивана Косотовска и е забранет блез во Грција, побараа новинарите кои во ...

ГАЛЕРИЈА: Македонските новинари протестираа пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Press24 - 11.06.2013

Македонските новинари предводени од Македонската асоцијација на новинари (МАН) денеска го изразија својот револт пред грчката Канцеларија за врски во Скопје, откако на новинарката Ивана Костовска од ...

Новинарски протест пред грчка амбасада

Курир - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Протест на новинарите пред грчката канцеларија за врски

Сител - 11.06.2013

Околу 50 новинари помеѓу кои и добар дел од најголемите новинарски авторитети во земјава,денеска протестираа пред грчката амбасада поради одлуката на грчките власти да и забранат влез во Грција на ...

Протест на МАН пред грчката канцеларија за врски

Макфакс - 11.06.2013

Македонската асоцијација на новинари(МАН), во вторник ќе организира мирен протест пред канцеларијата за врски на Република Грција во Македонија, со цел да изрази нездоволство од одлуката на грчките ...

Новинарите денеска ќе протестираат пред грчка амбасада

Точка - 11.06.2013

Македонската асоцијација на новинари, денеска од 11.30 до 12 часот ќе организира мирен протест пред канцеларијата за врски на Република Грција во Македонија.

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски поради забраната за влез на новинарката на „Дневник“

Бриф - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Новинарите одржаа мирен протест пред грчката амбасада во Скопје

Sky - 11.06.2013

Поради забраната за влез во Грција на новинарката на весникот „Дневник“ Ивана Костовска, во организизација на Македонската асоцијација на новинари (МАН) голем број на новинари денеска протестираа ...

Новинарски протест пред Грчката амбасада поради забраната за влез на новинарката Костовска

Либертас - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Протест на новинарите пред грчката амбасада

Вечер Прес - 11.06.2013

Мирен протест се одржа вчера пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на "Дневник", Ивана ...

Кога светците протестираат

Бриф - 11.06.2013

Пред отприлика недела дена, грчките власти не и дозволија на новинарката Ивана Костовска да ја помине границата на нашиот јужен сосед, со образложение дека е закана за безбедноста на нашите комшии.

(ВИДЕО) Новинарите не успеаја да влезат во грчката амбасада во Скопје

Република - 11.06.2013

Дипломатските претставници на Грција во Скопје не ги удостоија претставниците на македонските новинари кои што го предадоа протестното писмо во врска со забраната за влез на новинарката на Дневник, ...

Новинарите со протест пред грчката канцеларија во Скопје

Локално - 11.06.2013

Новинарите денеска протестираа пред канцеларијата за врски на Грција заради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник" Ивана Костовска..

Новинарите здружени пред грчка амбасада

Република - 11.06.2013

Новинарите се здружија заедно барајќи правда за колешката Ивана К0стова на која и беше забранет влез во Грција. Насер Селамни од ЗНМ, Драган Павловиќ Латас од Македонската асоцијација на новинари, ...

Мирен протест пред грчката амбасада поради забраната за новинарката Костовска

Точка - 11.06.2013

Голем број новинари организирани од Македонската асоцијација на новинари (МАН) мирно протестираа денеска пред грчката амбасада поради забраната за влез во Грција на новинарката на весникот „Дневник“ ...

Новинарски протест пред Грчката канцеларија за врски во Скопје

Денешен - 11.06.2013

Мирен протест се одржа денеска пред Грчката канцеларија за врски во Скопје организиран од Македонската асоцијација на новинари поради забраната за влез во Грција на новинарката на „Дневник“ Ивана ...

Протест на новинарите пред Грчката канцеларија за врски

Н.Македонија - 11.06.2013

Мирен протест се одржа вчера пред Грчката канцеларија за врски во Скопје, организиран од Македонската асоцијација на новинари, поради забраната за влез во Грција за новинарката на „Дневник“, Ивана ...

Новинарите на протест пред грчка амбасада

Курир - 10.06.2013

Македонската асоцијација на новинари, утре од 11.30 до 12.00 ќе организира мирен протест пред канцеларијата за врски на Република Грција во Македонија.

Повик за мирен протест пред грчка амбасада денеска

Вечер Прес - 10.06.2013

Македонската асоцијација на новинари, утре (вторник 11.06.2013), од 11.30 до 12.00 ќе организира мирен протест пред канцеларијата за врски на Република Грција во Македонија, со цел да изрази ...