TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија загуби од Летонија и остана без медал

Канал5 - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига. „Црвено-жолтите“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Канал5 - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Стандард - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Ништо од финале, македонските одбојкари поразени од Хрватска

Сител - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Скопје24 - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Sport M - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска

+инфо - 16.06.2018

Хрватска во финалето ќе се соочи со Белорусија, додека Македонија ќе игра за третото место против Летонија. Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје.

По маратонот со Хрватска, Македонија загуби и од Летонија

Макфакс - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација ќе заврши на четвртото место на Ф4 турнирот од Сребрената Европска лига, откако во мечот за третото место со 3:1 загубија од Летонија по петочниот маратонски пораз од Хрватска.

Се подготвуваа за злато, останаa без медал

+инфо - 16.06.2018

Во дуелот за златниот медал се борат одбојкарите на Белорусија и Хрватска. Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Курир - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Македонија загуби од Летонија и остана без медал

Sport M - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига. „Црвено-жолтите“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Македонија загуби од Летонија и остана без медал

Курир - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига. „Црвено-жолтите“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Македонија загуби од Летонија и остана без медал

Слободен Печат - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига. „Црвено-жолтите“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

А1 On - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

ТРАВИЦА: „Екипата не играше на нивото на кое може да игра“!

SportMedia - 16.06.2018

Иако нашите одбојкари водеа со 2:0 во сетови во дуелот од полуфиналето со Хрватска, на крајот, избраниците на селекторот Травица загубија со 3:2, па нема да играат за титулата во Сребрената Европска лига.

Одбојкарите против Летонија ќе играат за бронза, Белорусија и Хрватска во битка за трофејот на Ф4

Екипа - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација ќе се бори за утешната бронза на завршниот турнир на четирите најдобри селекции во Сребрената Европска лига кој се одржува во скопската сала „Кале“.

И Летонија превисока за одбојкарите: Македонија заврши последна на Ф4 во Сребрената Европска лига

Екипа - 16.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Македонија го загуби малото финале од Летонија на Ф4 турнирот што се одржува во Скопје и на крајот го освои четвртото место во завршницата на Сребрената Европска лига.

Нема ниту бронза за Македонија во Европската лига

SportMedia - 16.06.2018

Одбојкарите со 1:3 (20:25, 16:25, 25:23, 26:28) загубија од Летонија во мечот за третото место на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига во Скопје. Машката одбојкарска репрезентација на Македонија комплетно потфрли на свој терен и не успеја дури ни ...

Одбојкарите останаа и без бронза: Летонија третпат годинава подобра од Македонија! (ФОТО)

Sport 1 - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација го освоија четвртото место на фајнлфорот во Скопје, откако попладнево загибија со 1-3 во сетови во „малото финале“ со Летонија. Откако сонот отстана неостварен за да се борат за златото во Сребрената лига по ...

По маратонот со Хрватска, Македонија загуби и од Летонија

TopSport - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација ќе заврши на четвртото место на Ф4 турнирот од Сребрената Европска лига, откако во мечот за третото место со 3:1 загубија од Летонија по петочниот маратонски пораз од Хрватска.

Повторно не најдовме решение за Летонците: Македонија заврши четврта во Сребрената Европска лига

Дерби - 16.06.2018

Македонката одбојкарска репрезентација ја загуби и битката за третото место на завршниот турнир во Сребрената Европска лига на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ „Кале“. По трет пат во ова издание ние загубивме од Летонците со таа разлика што во ...

Македонските одбојкари останаа без медал во Европската сребрена лига

Сител - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација, остана без медал во годинашното издание на Европската сребрена лига чија завршница се одржува Скопје. Нашите одбојкари не само што не успеаја да стигнат до финалето зз во кое најавуваа борба за трофејот, туку ...

ТРАВИЦА ЗАМИНУВА: Одбојкарите остануваат без предводник

SportMedia - 16.06.2018

Љубомир Травица заминува од позицијата селектор на националниот тим. Тој ја водеше Македонија од мај годинава. Машката одбојкарска репрезентација на Македонија останува без предводник, откако Љубомир Травица даде до знаење дека заминува од ...

Посакуваа злато, останаа и без медал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 16.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Македонија и во четвртиот обид остана без злато во Европската лига. Во трите досегашни обиди завршуваше како второпласирана селекција со сребро на градите, но во првото издание на новоформираната Сребрена Европска ...

Македонија загуби од Летонија и остана без медал

А1 On - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4.место во Сребрената Европска лига. „Црвено-жолтите“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Хрватска го освои златото на Ф4 турнир во Скопје

Екипа - 16.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Хрватска вчера „преживеа“ против Македонија во полуфиналето, а вечерва ја совлада Белорусија во финалната пресметка и стигна до златниот медал на завршниот Ф4 турнир во Сребрената Европска лига.

Белорусија немаше доволно сила, Хрватска слави злато во Скопје!

Sport 1 - 16.06.2018

Хрватска одбојкарска репрезентација победи на фајнлфор-турнирот во Скопје, откако вечерва со 3-1 во сетови ја победија Белорусија. Белорусите многу лошо го отворија натпреварот, па првиот сет го загубија со 16-25, а во следниот веднаш се вратија во ...

Мислеа на златото, завршија последни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација со два разочаруваќки порази го заврши настапот на завршницата во Сребрената Европска лига на која бевме домаќини. Иако фаворити и со надеж дека може да се стигне до златото, синоќа Македонија со 2:3 загуби од ...

Хрватска златна во Сребрената Европска лига

SportMedia - 16.06.2018

Хрватите со 3:1 (25:16, 23:25, 26:24, 25:23) ја совладаа Белорусија во финалето на Ф4 Сребрената Европска лига во Скопје. Хрватска е освојувачот на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига во Скопје, откако во финалето со 3:1 (25:16, 23:25, 26:24, ...

Пиедесталот без Македонците (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 16.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Хрватска го освои првото место на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига што изминативе два дена се одржа во Скопје. Второто место им припадна на Белорусите, а на третата позиција на пиедесталот застанаа Летонците.

Македонија заврши последна на Ф4 во Сребрената Европска лига

Република - 16.06.2018

Македонската машка одбојкарска репрезентација го загуби малото финале од Летонија на Ф4 турнирот што се одржува во Скопје и на крајот го освои четвртото место во завршницата на Сребрената Европска лига.

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Либертас - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Спартанците повторно ќе го сонуваат златото од Европската лига

Вечер Прес - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да се пласира во финалето на Сребрената Европска лига, откако во тежок меч со 3:2 во сетови (21:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:10) загубија од Хрватска.

„Спартанците“ останаа со празни раце

Вечер Прес - 16.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска загуби од Летонија со 1:3 (20-25, 16-26, 25:23, 26-28) и заврши на 4. место во Сребрената Европска лига. „Спартанците“ завршија со два пораза на завршниот турнир, на кој домаќин е градот Скопје и СРЦ ...

Македонските одбојкари поразени од Хрватска на завршниот турнир во Скопје

Локално - 16.06.2018

Македонските одбојкари беа поразени од Хрватска со 2:3 во сетови на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Во исцрпувачки натпревар во пет сетови, Македонија ги освои првите два и поведе со 2:0.

Хрватска златна во Скопје

Вечер Прес - 16.06.2018

Одбојкарите на Хрватска го освоија првото место во Сребрената Европска лига откако вечерва во Скопје во финалето што се играше во СРЦ Кале ја победија Белорусија со 3-1 во сетови (25:16; 20:25; 26:24 и 25:23).

Од готово – вересија: Одбојкарите „прокоцкаа“ финале во Европската лига

Дерби - 15.06.2018

На Ф4 турнирот од eвропската Сребрена лига кој се одржува во СРЦ „Кале“ во Скопје, одбојкарската репрезентација на Македонија несреќно беше поразена во полуфиналниот дуел против селекцијата на Хрватска со 3-2.

Одбојкарите на Белорусија првите финалисти на завршниот турнир во Скопје

Sport M - 15.06.2018

Одбојкарите на Белорусија се првите финалисти на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Белорусија беше доминантно поквалитетна и убедливо ја совлада со 3:0 одбојкарска селекција на Летонија во првиот полуфинален ...

Нема финале! Хрватска подобра во драматичен меч

Макфакс - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да се пласира во финалето на Сребрената Европска лига, откако во тежок меч со 3:2 во сетови (21:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:10) загубија од Хрватска.

Хрватска, прва пречка за одбојкарите на Ф4 во Сребрената лига

Екипа - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација денеска (20 часот) треба да го мине првото скалило на патот до трофејот во Сребрената Европска лига. На завршниот турнир на четирите најдобри селекции кој се одржува во Скопје, во полуфиналната пресметка, ...

Петти обид за злато: Одбојкарите вечерва во полуфинале со Хрватска

Sport 1 - 15.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва го почнува петтиот настап во полуфиналето на Европската лига, овој пат наречена Сребрена. За разлика од претходните години, сега сме домаќини на фајналфор-турнирот, што треба да ни донесе предност ...

Одбојкарите мотивирано тргнуваат по златото во Европската Сребрена лига

Сител - 15.06.2018

Македонските одбојкари против Хрватска ќе се борат за место во финалето на Европската сребрена лига. Генерацијата предводена од капитенот Никола Ѓорѓиев верува дека конечно ќе успее да се израдува на трофејот во ова натпреварување, во кое зад себе ...

Белорусите, први финалисти на Ф4 турнирот во Скопје

Екипа - 15.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Белорусија е првиот финалист на завршниот Ф4 турнир од Сребрената Европска лига што се одржува во Скопје. Со надмоќна игра, Белорусите ја совладаа Летонија со 3-0 во сетови и во утрешното финале ќе го очекуваат ...

Белорусија ја "блокираше" Летонија на патот кон финалето

SportMedia - 15.06.2018

Белорусија со 3:0 (25:18, 25:22, 25:15 ) ја совлада Летонија во првиот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот од Сребрената Европска лига во Скопје. Репрезентација на Белорусија е првиот патник во финалето на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига во ...

Летонија двапати нѐ победи, а сега Белорусите ја суредија за финале!

Sport 1 - 15.06.2018

Одбојкарите на Белорусија се првите финалисти во Европската сребрена лига. На фајналфор-турнирот, кој се игра во СРЦ „Кале“, Белорусите убедливо ја надиграа Летонија. Првото полуфинале помина далеку под неизвесноста која се очекуваше меѓу ...

Одбојкарите на Белорусија првите финалисти на завршниот турнир во Скопје

Независен - 15.06.2018

Одбојкарите на Белорусија се првите финалисти на завршниот турнир во Европската сребрена лига што се одржува во Скопје. Белорусија беше доминантно поквалитетна и убедливо ја совлада со 3:0 одбојкарска селекција на Летонија во првиот полуфинален ...

Нема финале за одбојкарите: Македонија играше до ’два’, Хрватите ќе се борат за злато на Ф4

Екипа - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација нема да игра во финалето на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига. Во драматичен и исцрпувачки натпревар во пет сета, нашите одбојкари џагубија против Хрватска со 2-3 во сетови и утре ќе бидат дел од малото ...

ОД ГОТОВО ВЕРЕСИЈА: Нема европско финале за одбојкарите во Скопје

SportMedia - 15.06.2018

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ниту во петтиот обид нема да се радува на злато во Европската лига, откако во вториот полуфинален натпревар на Ф4 турнирот во Скопје со 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:20, 15:10) загуби од селекцијата на ...

Сонот за злато во Европската лига остана недостижен (ФОТО)

Sport 1 - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација загуби со 3-2 од Хрватска во полуфиналето на завршниот турнир, што се одржува во Скопје во Сребрената Европска лига. Нашите одбојкари пропуштија неверојатна шанса да играат во четврто финале по ред, бидејќи ...

Хорор во Кале: Македонија испушти финале откако водеше со 2:0

Спортклуб - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација испушти финале во Сребрената европска лига откако загуби од Хрватска со 2:3 (25:21, 25:22, 22:25, 20:25, 9:15). Маката е уште поголема ако се знае дека имавме предност од 2:0 и водство од 12:9 во четвртиот сет ...

Ѓорѓи Ѓоргиев: Не ја почитувавме тактиката, брзавме во поените

Екипа - 15.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Македонија не успеа да избори финале на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига. Нашите одбојкари имаа водство од 2-0 во сетови, но со целосен пресврт загубија од Хрватска.

Травица: Хрватите беа потонати, а ние ги вративме во живот

Екипа - 15.06.2018

Македонските одбојкари имаа позитива од два сета, но не успеаја да ја совладаат Хрватска и да се пласираат во финалето на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига што се одржува во Скопје. Хрватите ’вокреснаа’ во продолжението од мечот и на крајот ...

Нема финале! Хрватска подобра во драматичен меч

TopSport - 15.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација не успеа да се пласира во финалето на Сребрената Европска лига, откако во тежок меч со 3:2 во сетови (21:25, 22:25, 25:21, 25:20, 15:10) загубија од Хрватска.

Златото никако да дојде на градите на одбојкарите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 15.06.2018

Го имаме овојпат и Ф4 турнирот во Скопје, но ниту поддршката од публиката не помогна за одбојкарите да го остварат сонот. Златото никако да дојде на нивните гради. Желбата, упорноста и трудот секако се нивниот заштитен знак, но како секогаш да им се ...

Одбојкарите никако да дојдат до злато во Европската лига, пораз од Хрватска во полуфиналето

МКД - 15.06.2018

Македонските одбојкари водеа со 2-0 во сетови против Хрватска, но го загубија полуфиналето со 3-2 и отидоа сите надежи во вода дека во Скопје може да се дојде до титулата во Европската лига.

ЕКИПА ТВ – Ѓоргиев: Сонот за златото нека стане јаве во Скопје

Екипа - 14.06.2018

Одбојкарската репрезентација на Македонија во претстојните два дена ќе биде домаќин на завршниот Ф4 турнир од Сребрената Европска лига. Нашите одбојкари во утрешното полуфинале ќе се сретнат со селекцијата на Хрватска, а капитенот Никола Ѓоргиев ги ...

Селекторот Травица, оптимист, но и внимателен пред дуелот со Хрватска

Сител - 14.06.2018

Македонските одбојкари со нетрпение го очекуваат завршниот турнир во Европската Сребрена Лига чија завршница е во Скопје. Во петок и сабота во Скопје ќе се играат завршните натпревари од Европската сребрена лига, во кои црвено-жолтите ќе се обидат ...

Хрватска е најкомплетна селекција

Спортклуб - 14.06.2018

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Љубомир Травица ги привршува подготовките за завршниот турнир од Европската сребрена лига што утре и задутре се игра во Скопје. Македонија покрај тоа што е домаќин е селекција која претходните ...

Мора да ги искористиме слабите страни на Хрватска

Вечер Прес - 14.06.2018

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Љубомир Травица ги привршува подготовките за завршниот турнир од Европската сребрена лига што утре и задутре се игра во Скопје. Македонија покрај тоа што е домаќин е селекција која претходните ...

Љафтов: Треба да покажеме квалитет од претходните години

Спортклуб - 13.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација во петок во 20 часот го игра своето четврто полуфинале во Европската лига. Во претходните три дуели изминативе години Македонија се радуваше на победи. Во петок ривал ни е селекцијата на Хрватска.

Одбојкарите подготвени за завршницата на Европската Сребрена лига

Сител - 13.06.2018

Македонските одбојкари ги очекува голем предизвик на меѓународната сцена. Во петок и сабота во Скопје ќе се играат завршните натпревари од Европската Сребрена Лига, во кои црвено-жолтите ќе се обидат конечно да стигнат до првото место.

Во пресрет на Ф4: Одбојкарите со мислите против Хрватска, а во потсвеста им е златото

Екипа - 13.06.2018

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија се наоѓа пред финалниот испит за оваа сезона, учеството на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига кој ќе се одржи в петок и сабота во Скопје.

Одбојкарите го сонуваат златото: Со срце да ја оствариме целта – победа во Сребрената лига!

Sport 1 - 13.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација по три неуспеси на завршните фајнлфор-турнири во Сребрената лига, сонува на свој терен конечно да стигне до златниот медал, без оглед што во групната фаза Македонија одигра далеку под очекувањата и загуби на ...

Македонија е фаворит против Хрватска, но...

SportMedia - 12.06.2018

* Иван Ранчиќ добро го познава македонскиот тим и има работено со повеќе наши одбојкари Селекторот на хрватската одбојкарска репрезентација Иван Ранчиќ во пресрет на мечот на неговиот тим со нашиот во полуфиналето на Ф4 турнирот на Сребрената ...

БВА КИДС ФЕСТИВАЛ: Децата од Балканот на плоштадот „Македонија“

SportMedia - 11.06.2018

Слоганот на фестивалот е „Одбери одбојка", а на истиот ќе настапат 18 пара од девет земји – членки на Балканската одбојкарска асоцијација Одбојкарската федерација на Македонија в петок (15 јуни) ќе биде организатор на 5.