TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патиштата влажни, со помали остатоци од снег

24 Вести - 18.01.2015

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови ...

Внимавајте на влажните коловози, магла на неколку делови по патиштата

Телеграф - 18.01.2015

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови за сообраќај и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по ...

Патиштата влажни, со помали остатоци од снег

Канал5 - 18.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Сообраќајот по влажни коловози

Здравство24 - 28.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Слаб снег провејува на сите планиски превои во западниот и југозападниот дел од Републиката, кој во моментов не се задржува на коловозите.

Дожд низ цела држава, внимавајте на влажни коловози

+инфо - 18.01.2015

Сообраќајот на сите патишта се одвива тековно во зимски услови, по влажни коловоз, а во цела Македонија се бележат слаби врнежи од дожд. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, Виница - ...

Патиштата влажни, со помали остатоци од снег

Вечер Прес - 18.01.2015

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови ...

Сообраќајот по претежно суви коловози

24 Вести - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Погледнете како се одвива сообраќајот низ земјава

Телеграф - 17.01.2015

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови за сообраќај и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по ...

Сообраќајот по претежно суви коловози

Канал5 - 07.04.2020

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно суви коловози. Внимателно возење се препорачува низ клисурите, каде има можност од појава на одрони особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и ...

Сообраќајот по претежно суви коловози

Здравство24 - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Сообраќајот по претежно суви коловози

А1 On - 07.04.2020

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно суви коловози. Внимателно возење се препорачува низ клисурите, каде има можност од појава на одрони особено на делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и ...

Сообраќајот се одвива во зимски услови по суви коловози

Точка - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

АМСМ: Суви коловози во зимски услови

Република - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Пред да тргнете на пат проверете каква е состојбата на патиштата

Press24 - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Колони возила кон Грција

Fox.mk - 17.01.2015

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Според неофицијални бројки до 17 часот попладнево преминот го поминале повеќе од пет ...

Сообраќајот се одвива нормално, по претежно суви коловози

Курир - 20.02.2015

На патниот правец Лакавица - Неготино на седум километри над село Лескоица извршена е санација поради пропаѓање на патот од 200 метри, соопшти АМСМ. На патот Страцин – Крива Паланка, на излез од Страцин во правец на Крива Паланка, поради свлечиште ...

Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Денешен - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Сообраќајот по претежно суви коловози

Lider - 17.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Внимавајте, има голомразица на патиштата

+инфо - 16.01.2015

Сообраќајот на сите патишта во земјава се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Сообраќајот се одвива во зимски услови по суви коловози

Нетпрес - 16.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Сообраќајот се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози

Сител - 16.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

На патиштата можна голомразица, се препорачува внимателно возење

Локално - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

На патиштата можна голомразица, се препорачува внимателно возење

Алфа - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

ПАТИШТА: Можна голомразица, се препорачува внимателно возење

Телеграф - 15.01.2015

Се препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози.

Внимавајте: Можна е голомразица на патиштата во повисоките места

Здравство24 - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

На патиштата можна голомразица, се препорачува внимателно возење

А1 On - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Еве каде може да имате проблеми при возењето

МК News - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

АМСМ: Возете внимателно, голомразица на повисоките места

Република - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Возете внимателно - На патиштата можна голомразица

Сител - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Еве каде може да имате проблеми при возењето

Press24 - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Сообраќајот се одвива тековно во зимски услови

Нетпрес - 15.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по претежно суви коловози. По осојниците наместа има остатоци од снег. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, ...

Возете внимателно, голомразица низ земјата

Курир - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Можна е појава на голомразица на патиштата. Возете внимателно

Пулс24 - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Возете внимателно, на патиштата можна појава на голомразица

Денешен - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Пред да тргнете на пат проверете каква е состојбата на патиштата

Maxim - 15.01.2015

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. На осојничавите места има остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

Утрински - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

Алфа - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

ВНИМАВАЈТЕ: Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

Телеграф - 14.01.2015

Се препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на патишта на кои се отежнати условите за сообраќај и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во ...

Голомразица и остатоци од кашест снег по патиштата

Локално - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по местимично влажни коловози, на повисоките места наместа со остатоци од кашест снег по интервенција на нашите дежурни екипи.

Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

А1 On - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

Н.Македонија - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Сообраќајот во зимски услови, голомразица на повисоките места

Канал5 - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Патиштата влажни, со мали остатоци од снег

Република - 18.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите ...

Сообраќајот се одвива во зимски услови, голомразица на повисоките места

Република - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Возачи внимавајте,голомразица на повисоките места

Вечер Прес - 14.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Поради ниски температури, на повисоките места е можна појава на голомразица, на осојничавите места има остатоци од снег, соопшти вечерва ...

Сообраќај по влажни коловози, со наместа остатоци од снег

Канал5 - 13.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по влажни коловози и наместа со остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

ВНИМАНИЕ: Можна појава на голомразица

Канал 77 - 13.01.2015

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а поради ниските утрински температури на повисоките места, можна е појава на голомразица. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот без забрани во зимски услови

А1 On - 13.01.2015

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а поради ниските утрински температури на повисоките места, можна е појава на голомразица. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот низ Македонија се одвива во зимски услови

Здравство24 - 13.01.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по местимично влажни коловози, на повисоките места наместа со остатоци од кашест снег по интервенција на нашите дежурни екипи, информираат од Македонијапат.

Сообраќајот без забрани во зимски услови

Сител - 13.01.2015

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а поради ниските утрински температури на повисоките места, можна е појава на голомразица. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Внимавајте, можна појава на голомразица

Пулс24 - 13.01.2015

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а поради ниските утрински температури на повисоките места, можна е појава на голомразица. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот без забрани во зимски услови

Lider - 13.01.2015

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови, по влажни коловози, а поради ниските утрински температури на повисоките места, можна е појава на голомразица. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Утрински - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

ВНИМАВАЈТЕ: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Телеграф - 12.01.2015

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови за сообраќај и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по ...

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Алфа - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Канал5 - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Здравство24 - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Точка - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Делчево

+инфо - 12.01.2015

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по влажни коловози и наместа со остатоци од снег. Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица.

Влажни патишта и голомразица

Република - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози и наместа остатоци од снег.Поради ниски температури на повисоките места, можна е појава на голомразица, информираат од АМСМ.

Укината е забраната за тешки товарни возила на Стража

Сител - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забраната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Нетпрес - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот во зимски услови, по влажни коловози

МРТ - 23.01.2017

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од ...

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Денешен - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ препорачува внимателно возење, укината забраната на Стража

Курир - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Укината забраната на Стража, но се препорачува внимателно возење

Пулс24 - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Министерот Јанакиески во полноќна контрола на преминот Стража

Вечер Прес - 12.01.2015

Од АМСМ информираат дека на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар како и на планинскиот премин Ѓавато воведена е забрана за тешки товарни возила. Утрото сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни ...

Сообраќајот по влажни коловози, укината забраната на Стража

Lider - 12.01.2015

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа остатоци од кашест снег. Укината е забрната за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира утрово Автомотосојузот на Македонија.