TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Канал5 - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Утре ќе се одлучува дали Катица Јанева ќе остане во Шутка

ММС - 29.09.2019

Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на нејзиниот адвокатски тим кој смета дека со завршената истрага отпаѓа можноста за влијание врз ...

Ќе го напушти ли Катица Јанева затворот во Шутка?

+инфо - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор ќе биде познато утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на нејзиниот адвокатски тим кој смета ...

Јанева била следена две недели пред да ја уапсат

+инфо - 29.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Курир - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Утре најверојатно ќе се знае дали Јанева ќе си замине од затворот во Шутка

Press24 - 29.09.2019

Дали поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ќе излезе од затворот Шутка и ќе замине во домашен притвор, ќе се знае најверојатно утре за кога според најавите Јавното обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на нејзиниот ...

Јанева неделава ќе знае дали ќе се брани од слобода и што има во ПИ мерките против неа

Алфа - 29.09.2019

Јанева неделава ќе знае дали ќе се брани од слобода и што има во ПИ мерките против неа. Вишото јавно обвинителство треба да одговори по жалбата на одбраната на Катица Јанева, дали ќе ја прифати гаранцијата, за поранешната специјална јавна ...

Уште утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе си замине од Шутка?

Република - 29.09.2019

Одговорот на прашањето – Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор веројатно ќе биде познат уште утре. Според најавите, Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Вечер Прес - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Веќе утре ќе се знае дали Катица Јанева ќе излезе од „Шутка“?

Пулс24 - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Катица Јанева била следена две недели пред апсењето

Локално - 29.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24 .

Можно ли е Јанева деновиве да излезе од Шутка?

Фактор - 29.09.2019

Во наредните неколку дена ќе се знае дали поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе оди во домашен притвор. Вишото јавно обвинителство во новата работна недела ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор?

Скопје1 - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Ќе излезе ли утре Катица од притвор!?

Expres - 29.09.2019

Според најавите, Вишото јавно обвинителство утре се очекува да даде мислење на надополнетата жалба на адвокатскиот тим на Катица Јанева според кој, со со завршената истрага отпаѓа можноста за влијание врз доказите па очекуваат судот да и го укине ...

УТРЕ ЌЕ БИДЕ ДОНЕСЕНА ОДЛУКАТА: Дали заминува дома или останува во Шутка?

Магазин - 29.09.2019

Дали екс специјалната обвинителка Катица Јанева ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор? Одговорот на прашањето најверојатно ќе биде познат утре за кога според најавите Вишото јавно обвинителство ќе даде мислење на надополнетата жалба на ...

Миленко ја објави факултетската диплома на Јанева: Студирала 8,5 години и завршила со 6,24 просек(ФОТО)

Магазин - 29.09.2019

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи го објави уверението на завршните испити на екс обвинителката Катица Јанева во времето кога студирала на правниот Факултет во Скопје. Како што можеме да забележиме на фотографијата Јанева студирала ...

Кечеец ќе соработува со Јанева и Боки 13, ако имаат слична или иста одбрана

Телма - 28.09.2019

Второ осомничениот за Рекет, Зоран Милевски Кичеец ќе соработува со останатите осомничени, ако имаат иста или слична одбрана. Ова за Телма го тврди адвокатот на Кичеец, Александар Новаковски откако претходната недела адвокатите на Катица Јанева и ...

Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ за „Рекет“ ќе го видат Боки 13 и Јанева

Нетпрес - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „ Алсат“ .

Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ за „Рекет“ ќе го видат Боки 13 и Јанева

Курир - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „ Алсат“ .

Кичеец ќе одлучи дали Катица и Боки 13 ќе го видат неговиот исказ

24Инфо - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „ Алсат “ .

Кичеец ќе одлучи дали Катица и Боки 13 ќе го видат неговиот исказ

iPortal - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „Алсат“ .

Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ ќе го видат Боки 13 и Јанева

Фактор - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „ Алсат “ .

Адвокатот на Милевски: Kичеец ќе одлучи дали неговиот исказ за „Рекет“ ќе го видат Боки 13 и Јанева

PressingTV - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „ Алсат“ .

ВИДЕО: Кичеец ќе одлучи дали Боки 13 и Јанева ќе го видат неговиот исказ

Либертас - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица Јанева. Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Кичеец, објаснува дека насоките како ќе градат одбрана доаѓаат ...

Кичеец се мисли дали неговиот исказ да го видат Јанева и Боки 13

Expres - 28.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Зоран Милески Кичеец во предметот „Рекет“, вели дека неговиот клиент ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица ...

Освен Боки 13 и Кичеец, и Јанева била под посебни истражни мерки

Фокус - 27.09.2019

Освен Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец, и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева била ставена под посебни истражни мерки, за потребите на истрагата за „Рекет“. Односно, обвинителството со судски налог ја следело или ...

Кичеец ќе одлучи дали Боки 13 и Јанева ќе го видат неговиот исказ

Алсат-М - 27.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица Јанева. Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Кичеец, објаснува дека насоките како ќе градат одбрана доаѓаат ...

Катица Јанева била следена две недели пред апсењето

24 Вести - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција јиздало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Катица Јанева била следена со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена

24 Вести - 27.09.2019

Со наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Катица Јанева била следена со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

ОЈО издало наредба за следење на Катица Јанева две недели пред апсењето

Слободен Печат - 27.09.2019

По отворањето на истрагата шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција тврдеше дека Јанева не е под ПИМ, но одлуката била донесена потоа. Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на ...

Катица Јанева била следена две недели пред апсењето

ММС - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Зоран Кичеец ќе одлучи дали Боки 13 и Јанева ќе го видат неговиот исказ

Press24 - 27.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица Јанева, пренесува „Вечер“ Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Кичеец, објаснува дека насоките како ќе ...

Пред да биде уапсена, Катица Јанева била следена две недели

Press24 - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Освен Боки 13 и Кичеец, и Јанева била под посебни истражни мерки

Press24 - 27.09.2019

Освен Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец, и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева била ставена под посебни истражни мерки, за потребите на истрагата за „Рекет“, објави „ Фокус “.

Катица Јанева била следена две недели пред апсењето

Либертас - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24 .

ШТО Е СЛЕДНО: Јанева се запозна со доказите кои ја сомничат во „Рекет“

Фактор - 27.09.2019

Три часа Катица Јанева, третоосомничената во „Рекет“ вршеше увид во доказите против неа. По прегледувањето на доказите кои обвинителството ги собра во истрагата, разрешената специјална обвинителка, со полициско комбе е вратена во притвор во ...

Kaтица Јанева е следена две недели пред апсењето?

Фактор - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24 .

Јанева била следена две недели пред апсењето по наредба на ОЈО

Република - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред таа да биде уапсена, потврдува висок извор од истрагата за ТВ24 .

Кичеец ќе каже дали може Боки и Катица дa го видат неговиот исказ

24Инфо - 27.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица Јанева, изјави за „Алсат-М“ неговиот адвокат, Александар Новаковски.

Кичеец ќе одлучи дали Боки 13 и Јанева ќе го видат неговиот исказ

Вечер Прес - 27.09.2019

Зоран Милевски – Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ пред Вилма Рускоска ќе го даде да го видат адвокатите на Боки 13 и Катица Јанева. Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Кичеец, објаснува дека насоките како ќе градат одбрана доаѓаат ...

И Јанева била следена од ОЈО

24Инфо - 27.09.2019

Освен Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец, и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева била ставена под посебни истражни мерки за потребите на истрагата за „Рекет“, дознава „Фокус“ .

Jанева била следена две недели пред апсењето по наредба на ОЈО?

PressingTV - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред таа да биде уапсена, потврдува висок извор од истрагата за ТВ24 .

Пред апсењето Катица Јанева била следена!

Expres - 27.09.2019

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција издало наредба за следење на Катица Јанева со посебни истражни мерки две недели пред да биде уапсена. Висок извор од истрагата ја потврдува оваа информација за ТВ24.

Катица на грчките плажи била под лупа на полцијата – нови детали од „Рекет“

Магазин - 27.09.2019

Нови детали испливуваат во македонската јавност со случајот „Рекет“. Како што дознава ТВ24, од високо информиран извор од истрагата поранешната шефица на специјалното обвинителство Катица Јанева била следена две недели пред нејзиното апсење.

Пред да биде уапсена, Јанева две недели била cлeдeна

365 - 27.09.2019

И поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева била под посебни истражни мерки, потврдуваат од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за „Фокус“ , иако во јули обвинителката Вилма Русковска тврдеше поинаку (Јанева ...

Кичеец ќе реши дали Боки и Катица ќе го видат неговиот исказ

365 - 27.09.2019

Второосомничениот во „Рекет“ – Зоран Милевски – Кичеец, е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „Алсат“ .

Катица Јанева донесена во обвинителството, врши увид во доказите за „Рекет“

24 Вести - 26.09.2019

Катица Јанева се информираше што зборувале колегите обвинители Лиле Стефанова и Бурим Рустеми за неа и случајот Рекет. Пред Русковска и двајцата кажале многу повеќе од она што јавно го потврдија- дека Јанева барала да се затворат случаите Империја и ...

Доказите на Рускоска пред Јанева – од „Шутка“ не и дозволија отсуство од притвор повеќе од 3 часа

ТВ21 - 26.09.2019

Куќниот ред во затворот во Шутка не и дозволи на Јанева повеќе од три часа да биде отсутна од притворското одделение. Дојде на пладне со полициска придружба да врши увид во доказите кои ги има нејзината колешка Вилма Рускоска.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Телма - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Алсат-М - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Канал5 - 26.09.2019

Јанева во Обвинителството ќе го искористи правото да изврши увид во доказите за случајот „Рекет". Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет" попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

24 Вести - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева денеска ќе врши увид во доказите за „Рекет“

24 Вести - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет"

Канал5 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет" денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Денеска Катица Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Алсат-М - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева ќе врши увид во доказите за „Рекет“

ТВ21 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева денеска ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Фокус - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите приберени за истрагата „Рекет“. Јанева во вторникот беше во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција каде што беше повикана да даде исказ ...

Јанева донесена во Обвинителство да изврши увид во доказите

Фокус - 26.09.2019

Третоосомничената во предметот „Рекет“ и екс шефица на СЈО, Катица Јанева, со полициска придружба денеска на пладне беше донесена во Обвинителството за организиран криминал и корупција каде треба да изврши увид во доказите.

И Јанева на увид во доказите против неа во „Рекет“

Сакам да кажам - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева околу пладне беше донесена во Обвинителството за организиран криминал и корупција на увид во доказите против неа во случајот „Рекет“. Таа е осомничена за кривичното дело Злоупотреба на службената ...

Катица Јанева стигна во Обвинителството да врши увид во доказите за „Рекет“ (ФОТО)

ТВ21 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, пристигна во Обвинителството каде што денеска ќе врши увид во доказите за случајот „Рекет“. Јанева пристигна со полициска придружба од затворот Шутка, каде што одлежува притвор како третоосомничена ...

Катица Јанева врши увид на доказите во случајот „Рекет”

Канал5 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска повторно беше донесен во обвинителството за организиран криминал и корупција. Овој пат за да изврши увид во доказите против неа за случајот “Рекет”.Околу четири часа увид на доказите правеше и ...

„Рекет“, Катица Јанева вршеше увид во доказите против неа

Алсат-М - 26.09.2019

Катица Јанева повторно кај Вилма Рускоска. Точно на пладне поранешната шефица на СЈО од Шутка ја донесоа во Обвинителството за организиран криминал. Се задржа три часа. Лично ги гледаше доказите против неа во „Рекет“.

Јанева по три часа го напушти Обвинителство

Фокус - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, по три часа го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција каде таа вршеше увид на доказите за случајот Рекет. Јанева, како и Боки 13 во обвинителството бараа прво да се запознаат со ...

„Рекет“, Јанева вршеше увид во доказите против неа

Алсат-М - 26.09.2019

Катица Јанева повторно кај Вилма Рускоска. Точно на пладне поранешната шефица на СЈО од притвор ја донесоа во Обвинителството за организиран криминал. Се задржа три часа. Поради куќниот ред во затворот Шутка, Јанева ја вратија назад, а увид во ...

Катица Јанева вршеше увид на доказите во случајот ”Рекет”, продолжува и следната недела

Канал5 - 26.09.2019

Екс специјалната обвинителка Катица Јанева виде дел од доказите против неа со кои располага Обвинителството за организиран криминал за случајот Рекет. Во трите часа колку што помина таму со Русковска не се виде, доказниот материјал и го презентираа ...

Јанева три часа ги разгледуваше доказите за „Рекет“

Телма - 26.09.2019

Неколку денови ќе трае увидот во доказите кои Обвинителството за организиран криминал и корупција ги има против екс специјалната обвинителка Катица Јанева. Во четири и пол часови, колку што нејзините адвокати ги разгледдуваа доказите, и 3 часа колку ...

Јанева три часа ги гледаше доказите во „Рекет“

+инфо - 26.09.2019

Катица Јанева, поранешната шефица на СЈО од Шутка денеска ја донесоа во Обвинителството за организиран криминал каде што се задржа три часа на доказите против неа во „Рекет“. Одбраната и Јанева правеа увид во сите материјални докази кои укажуваат на ...

Ниту на адвокатите на Јанева не им бил даден на увид исказот на Кичеец

Нова ТВ - 26.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева денеска почнале со увид во доказите кои ги поседува Обвинителството з агонење организиран криминал против неа во случајот „Рекет“, но ќе продолжат евентулано утре, а најверојатно в понеделник.

Полицијата тајно ја донесе Јанева во обвинителство

Курир - 26.09.2019

Затворската полиција тајно ја спроведе ексшефицата на СЈО, Катица Јанева во Одделот за организиран криминал и корупција, објавува Слободен Печат . Поранешната специјална јавна обвинителка денеска дојде да ги види доказите против неа кои ги има ...

Катица видела што кажале за неа Лиле Стефанова и другите обвинители

Независен - 26.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева вчера неколку часа вршеше увид во доказите кои ги собрало Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција против нејзе.

Катица Јанева ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Слободен Печат - 26.09.2019

Увид во доказите вчера изврши Бојан Јовановски, кој е првоосомничен во случајот „Рекет". Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет” денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за ...

Тајно дојде, тајно замина: По три часа, Јанева го напушти Обвинителството

Курир - 26.09.2019

По три часа поминати во Одделот за организиран криминал и корупција каде ексшефицата на СЈО, Катица Јанева ги разгледуваше доказите против неа во аферата „Рекет”, тивко и тајно, како и што беше донесена, така и си замина.

Катица Јанева ги прегледува доказите за Рекет

Сител - 26.09.2019

Екс шефицата на СЈО дозна што за неа кажале на распит нејзните помошници обвинителити. Катица Јанева три часа правеше увид во доказите со кои обвинителството ја сомничи за злоупотреба на службената положба.

По три часа, Јанева го напушти Обвинителството

Press24 - 26.09.2019

По три часа поминати во Одделот за организиран криминал и корупција каде ексшефицата на СЈО, Катица Јанева ги разгледуваше доказите против неа во аферата „Рекет”, тивко и тајно, како и што беше донесена, така и си замина.

Јанева спроведена на увид во доказите против неа

Глас на Америка - 26.09.2019

Јанева повторно во обвинителството, овој пат да ги види доказите кои Рускоска ги има против неа Неколку часа трае увидот во доказите кој Јанева и нејзиниот адвокатски тим го врши во зградата на Обвинителството за организиран криминал каде таа околу ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Сител - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Независен - 26.09.2019

Фото; Б. Грданоски Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал.

Миланов за постапувањето на Рускоска: Она што го правеше Катица Јанева очигледно сега го прави некое друго ...

Курир - 26.09.2019

Адвокатот Еленко Миланов во гостувањето во телевизија 24 го коментираше прекршувањето на Законот со затворање на истрагата пред да им се даде на осомничените право да да дадат исказ во врска со случајот Рекет.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Press24 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Макфакс - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третосомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал.

Русковска повторно ја повика Јанева во обвинителство

Курир - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет”

ММС - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет” денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

+инфо - 26.09.2019

Увид во доказите вчера изврши Бојан Јовановски, кој е првоосомничен во случајот „Рекет“. Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Независен - 26.09.2019

Фото: Б. Грданоски Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

А1 On - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Денеска Јанева ќе изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“

МКД - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“ во кој таа е третоосомничена. Таа во вторникот беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Нова ТВ - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Полицијата ја донесе Јанева да ги види доказите на Рускоска против неа

+инфо - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Увид во доказите за случајот „Рекет“

Академик - 26.09.2019

Според најавите, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство. Увид во доказите вчера изврши и Бојан Јовановски, кој е првоосомничен во ...

Со полициско возило Јанева донесена во обвинителството на увид на доказите за „Рекет“

Press24 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Полицијата тајно ја донесе Јанева во обвинителство

Слободен Печат - 26.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка денеска дојде да ги види доказите против неа кои ги има собрано тимот на обвинителката Вилма Рускоска за аферата „Рекет”. Затворската полиција тајно ја спроведе ексшефицата на СЈО, Катица Јанева во Одделот за ...

Катица Јанева донесена во обвинителството да изврши увид во доказите

МКД - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор „Скопје“ каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Сител - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во Обвинителството на увид во доказите

Р.С.Европа - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“, попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

ТАЈНО ДОЈДЕ, ТАЈНО ЗАМИНА: По три часа, Јанева го напушти Обвинителството

Слободен Печат - 26.09.2019

По три часа поминати во Одделот за организиран криминал и корупција каде ексшефицата на СЈО, Катица Јанева ги разгледуваше доказите против неа во аферата „Рекет”, тивко и тајно, како и што беше донесена, така и си замина.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Р.С.Европа - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица Јанева во обвинителство ги разгледува доказите против неа

Centar - 26.09.2019

Катица Јанева, Третоосомничената во случајот „Рекет“ , втор пат оваа недела е донесена во обвинителството . Во ОЈО дојде за да направи увид во доказите со кои скопското обвинителство ја гони за злоупотреба на службената положба и овластување.

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Скопје инфо - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Полицијата ја донесе Јанева да ги види доказите на Рускоска против неа

Република - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица четири часа правела увид на доказите за Рекет

24Инфо - 26.09.2019

Катица Јанева повеќе од три ипол часа се задржала во обвинителството и правела увид во доказите за „Рекет“. По увидот повторно е однесена во истражниот затвор Шутка. Засега е непознато дали Јанева се изјаснила пред ОЈО во однос на обвинителниот акт.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

CivilMedia - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Република - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет”

24Инфо - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет” денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

MTM - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

4NEWS - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

АФЕРА РЕКЕТ: По Боки 13 и Јанева во ЈО треба да врши увид во доказите за Луј Витон полна со евра

Денешен - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева со часови вршеше увид во доказите, Германија се очекува даде зелено светло за преговорите

Фактор - 26.09.2019

По три часа поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција, каде вршеше увид на доказите за случајот „Рекет“. Јанева, како и Боки 13 во обвинителството бараа прво да се запознаат со ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

еМагазин - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, да ги види доказите против неа

PressingTV - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Јанева денес треба да изврши увид во доказите во ЈО

Пулс24 - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова завчера го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска кога ...

ВИДЕО: Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Либертас - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева стигна во Обвинителството да врши увид во доказите за „Рекет“ (ФОТО)

4NEWS - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, пристигна во Обвинителството каде што денеска ќе врши увид во доказите за случајот „Рекет“. Јанева пристигна со полициска придружба од затворот Шутка, каде што одлежува притвор како третоосомничена ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

CivilMedia - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

iPortal - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет” попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Бриф - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева три часа вршеше увид во доказите против неа

Либертас - 26.09.2019

Катица Јанева повторно кај Вилма Рускоска. Точно на пладне поранешната шефица на СЈО од Шутка ја донесоа во Обвинителството за организиран криминал. Се задржа три часа. Лично ги гледаше доказите против неа во „Рекет“.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Вечер Прес - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица видела што кажале за неа Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и Бурим Рустеми

Република - 26.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева неколку часа вршеше увид во доказите кои ги собрало Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција против нејзе. Јанева беше донесена во Обвинителството со полициска придружба, ...

Катица Јанева ги прегледува доказите за Рекет

4NEWS - 26.09.2019

Екс шефицата на СЈО дозна што за неа кажале на распит нејзните помошници обвинителити. Катица Јанева три часа правеше увид во доказите со кои обвинителството ја сомничи за злоупотреба на службената положба.

Доказите на Рускоска пред Јанева – од „Шутка“ не и дозволија отсуство од притвор повеќе од 3 часа

4NEWS - 26.09.2019

Куќниот ред во затворот во Шутка не и дозволи на Јанева повеќе од три часа да биде отсутна од притворското одделение. Дојде на пладне со полициска придружба да врши увид во доказите кои ги има нејзината колешка Вилма Рускоска.

По Боки 13, денеска на Јанева е ред да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“

еМагазин - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите против неа во случајот „Рекет“ во кој таа е третоосомничена. Таа во вторникот беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и ...

Миланов: Она што го правеше Катица Јанева сега го прави некое друго обвинителство

Република - 26.09.2019

Адвокатот Еленко Миланов во гостувањето во телевизија 24 го коментираше прекршувањето на Законот со затворање на истрагата пред да им се даде на осомничените право да да дадат исказ во врска со случајот „Рекет“.

ЌЕ ГИ ГЛЕДА ДОКАЗИТЕ: Јанева на трето соочување пред Рускоска

Фактор - 26.09.2019

По трет пат поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ќе се најде од спротивната страна на Вилма Рускоска. Таа денеска ќе направи увид во доказите со кои ОЈО ја сомничи за трета осомничена во случајот „Рекет“.

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Локално - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева денеска ќе ги види доказите против неа

PressingTV - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога заедно со Јанева ...

Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

Локално - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Либертас - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева ќе врши увид во доказите за „Рекет“

4NEWS - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет

24Инфо - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет” попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева донесена во обвинителството, ќе врши увид во доказите за „Рекет”

Опсервер - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Јанева ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Точка - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третосомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал.

Јанева го користи правото да ги види доказите против неа во случајот „Рекет“

Фактор - 26.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“ Катица Јанева втор пат неделава е донесена во обвинителството . Денеска таа од Шутка во ОЈО дојде за да направи увид во доказите со кои скопското обвинителство ја гони за злоупотреба на службената положба .

Катица Јанева треба да изврши увид во доказите

Н.Македонија - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска треба да изврши увид во доказите за случајот „Рекет“ во кој е осомничена, во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера, ...

Јанева ќе изврши увид во доказите за „Рекет“

MakPress - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал. Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска завчера кога ...

Јанева во Обвинителството да изврши увид во доказите

1tv - 26.09.2019

Третоосомничената во предметот „Рекет“ и екс шефица на СЈО, Катица Јанева, со полициска придружба денеска на пладне беше донесена во Обвинителството за организиран криминал и корупција каде треба да изврши увид во доказите.

По Боки 13 и Катица Јанева во ОЈО за да врши увид во доказите за „Рекет“

MakPress - 26.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“ попладнево со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена во Јавното обвинителство за организиран ...

Катица Јанева три часа правеше увид на доказите против неа – го напушти Обвинителство и замина во Шутка

Магазин - 26.09.2019

Екс специјална обвинителка, Катица Јанева, по три часа го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција каде таа вршеше увид на доказите за случајот Рекет. Јанева, како и Боки 13 во обвинителството бараа прво да се запознаат со ...

Јанева три часа правеше увид на доказите против неа

1tv - 26.09.2019

Катица Јанева повторно кај Вилма Рускоска. Точно на пладне поранешната шефица на СЈО од Шутка беше донесена во Обвинителството за организиран криминал. Се задржа три часа. Лично ги гледаше доказите против неа за случајот „Рекет“.

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет"

Канал5 - 25.09.2019

Второосомничениот Зоран Милевски-Кичеец со „амин" на ОЈО ќе биде пуштен во домашен притвор. Третоосомничената во случајот „Рекет", поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера ...

Боки 13 на увид во доказите против него за „Рекет“

Сакам да кажам - 25.09.2019

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 денеска околу пладне беше спроведен од затворот во Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите против него.

Боки 13 во Обвинителството ги гледа доказите против него

Алсат-М - 25.09.2019

По само 48 часа, Боки 13 повторно кај Вилма Рускоска. И денеска точно напладне затворската полиција го донесе во Обвинителството за организиран криминал од затворот во Шутка. Наметнат со мантил и лисици на рацете, Боки 13 се качи во канцелариите на ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

24 Вести - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 ќе дадат исказ за „Рекет“ по увид на доказите

Нетпрес - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

А1 On - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Press24 - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Боки 13 и Јанева имаат доктор и фризер на располагање во затворот во Шутка

Press24 - 25.09.2019

Осмничените за „Рекет“ Боки 13 и Катица Јанева од притвор беа донесени да даваат исказ пред Русковска, но и двајцата одбија откако дознаа дека истрагата е затворена и побараа увид на доказите, а потоа ќе дадат исказ, а „Независен весник“ пренесува ...

ВИДЕО: Боки 13 донесен кај Русковска да види какви докази има против него

А1 On - 25.09.2019

По еден ден пауза Бојан Јовоановски-Боки 13 е спроведен од истражниот зaтвор Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во понеделникот не сакаше да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска бидејќи не знае со какви ...

Боки 13 спроведен во обвинителството, ќе врши увид во доказите против него

Макфакс - 25.09.2019

По еден ден пауза, Бојан Јовановски-Боки 13 е спроведен од истражниот зaтвор Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во понеделникот не сакаше да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, бидејќи не знае со какви ...

Боки 13 и Јанева во Шутка имаат на располагање доктор и фризер- еве какви се условите во затворот

Курир - 25.09.2019

Извори од затворот во Шутка за „Независен весник“ објаснуваат оти правилата на однесување во ќелиите и меѓу ѕидовите во казнено-поправната установа се идентични за сите, без оглед што самите услови за престој се многу подобри во популарните хашки ...

И Јанева молчела како Боки 13, барала увид во доказите

Курир - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет”

ММС - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет”, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Медиумите од регионот за Катица Јанева: „Некогаш ведреше и облачеше а денес …“

Курир - 25.09.2019

Медиумите од соседството будно ја следат ситуацијата со аферата „Рекет“ во државата поради која во притвор завршија три осомничени лица. Меѓу нив е и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која во вторникот беше на соочување со ...

Јанева и Боки 13 ќе дадат исказ за „Рекет“ по увид на доказите

+инфо - 25.09.2019

За здравствената состојба и дали т.н. црн фонд во СЈО е за да биде платен нивниот ангажман, адвокатката посочи дека денеска немале можност да разговараат со Јанева. Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Сител - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет”

Слободен Печат - 25.09.2019

На Јанева утре ќе ѝ биде врачено известувањето за завршување на истражната постапка. Третоосомничената во случајот „Рекет”, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во ...

Истрагата за „Рекет“ затворена само со тројца осомничени, засега нема вмешано политичар

Независен - 25.09.2019

На 20 август, пред повеќе од еден месец, тогаш специјалната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева, дојде во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција со службено возило од СЈО. Во зградата влезе и излезе насмеана.

Какви се условите во Шутка: Боки и Катица имаат доктор и фризер на располагање

Независен - 25.09.2019

Разрешената специјална обвинителка Катица Јанева вчера мина еден час во зградата на Јавното обвинителство каде што беше повикана да сведочи за нејзината инволвираност во случајот „Рекет“. За разлика од минатиот пат, кога даваше исказ во својство на ...

Боки 13 дојде да ги види доказите против него

Слободен Печат - 25.09.2019

Откако ќе ги види доказите, ќе треба да одлучи дали за првпат ќе даде исказ, или пак ќе се брани со молчење. Првоосомничениот во случајот „Рекет” Бојан Јовановски-Боки 13 денеска дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција да ги ...

Боки 13 донесен на увид во доказите за „Рекет“

Р.С.Европа - 25.09.2019

Откако завчера одби да даде исказ во Обвинителството за случајот „Рекет“, без да ги види доказите против него, првоосомничението Бојан Јовановски - Боки 13, денеска беше спроведен од истражниот зaтвор во Шуто Оризари во Обвинителството за ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Либертас - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Вечер Прес - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Ќе биде ли Зоки-Кичеец сведок против Боки 13 и Катица Јанева во случајот „Рекет“?

еМагазин - 25.09.2019

Лавина реакции во јавноста предизвика вчерашната информација дека второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор откако вчера судија на претходна постапка, по добиено позитивно мислење од ...

Катица е сместена со цимерка, со Боки 13 на располагање имаат фризер и доктор

Точка - 25.09.2019

Вчера во Јавното обвинителство во Скопје, еден час траеше сведочењето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Поранешната „шефица“ на СЈО еден час сведочеше за случајот „Рекет“ каде што е меѓу главните обвинети, а потоа беше вратена ...

Боки 13 ќе се соочи со доказите против него

Скопје инфо - 25.09.2019

По еден ден пауза, Бојан Јовановски познат како Боки 13, е спроведен од истражниот затвор Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во понеделникот не сакаше да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, бидејќи не ...

Се чека обвинението за „Рекет“, обвинителите согласни дека Јанева му давала информации на Јовановски

Фактор - 25.09.2019

Истрагата на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција ја заврпи истрагат за случајот „Рекет“ во кој осомничени се Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и јавноста го очекува обвинението, а потоа и почетокот на судскиот ...

Познато е кој го фарба Боки 13: Тој и Катица на располагање во затвор имаат лекар и фризер

Република - 25.09.2019

Поранешната „шефица“ на СЈО еден час сведочеше за случајот „Рекет“ каде што е меѓу главните обвинети, а потоа беше вратена назад во затворот Идризово во Шутка. Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска побара на нејзината клиентка да ѝ биде ...

Боки 13 спроведен во Обвинителството, ќе врши увид во доказите против него

Точка - 25.09.2019

По еден ден пауза, Бојан Јовановски е спроведен од истражниот зaтвор во Шуто Оризари во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во понеделникот не сакаше да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, бидејќи не знае со какви ...

Боки 13 и Јанева во Шутка имаат на располагање доктор и фризер

PressingTV - 25.09.2019

Извори од затворот во Шутка за „Независен весник“ објаснуваат оти правилата на однесување во ќелиите и меѓу ѕидовите во казнено-поправната установа се идентични за сите, без оглед што самите услови за престој се многу подобри во популарните хашки ...

Јанева не била во Јасен, туку цело време е во Шутка, вели Рахиќ

Мета - 25.09.2019

Информациите објавени на социјалните мрежи и во дел од медиумите дека доскорешната јавна обвинителка Катица Јанева не е во Истражниот затвор во Шуто Оризари, туку во резерватот „Јасен“ се невистинити.

ФОКУС НА ДЕНОТ: Верушевски да појасни што мислел за „бомбите“, Боки 13 скоро 4 часа ги гледал доказите

Фактор - 25.09.2019

Oбвинителката Фатиме Фетаи е категорична дека „бомбите“ се автентични и било какви сведочења од тој аспект не можат да влијаат врз доказите и понатамошниот тек на предметите. Таа бара поранешниот разузнавач Зоран Верушевски да даде толкување на ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

CivilMedia - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Боки 13 и Јанева во Шутка имаат на располагање доктор и фризер- еве какви се условите во затворот

Пулс24 - 25.09.2019

Извори од затворот во Шутка за „Независен весник“ објаснуваат оти правилата на однесување во ќелиите и меѓу ѕидовите во казнено-поправната установа се идентични за сите, без оглед што самите услови за престој се многу подобри во популарните хашки ...

И Јанева молчела како Боки 13, двајцата ќе дадат исказ по увид во доказите

Пулс24 - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Бриф - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

КРИМИНАЛНА АФЕРА РЕКЕТ: Јанева пати од хронични болести, Боки 13 има проблеми со абдоменот, а Кичеец доби амин да си ...

Денешен - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Скопје инфо - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Какви се условите во Шутка: Боки и Катица имаат доктор и фризер на располагање

iPortal - 25.09.2019

Разрешената специјална обвинителка Катица Јанева вчера мина еден час во зградата на Јавното обвинителство каде што беше повикана да сведочи за нејзината инволвираност во случајот „Рекет“. За разлика од минатиот пат, кога даваше исказ во својство на ...

Јанева и Боки 13 прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

Локално - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Медиумите од регионот за Катица Јанева: „Некогаш ведреше и облачеше а денес ...“

Фактор - 25.09.2019

Медиумите од соседството будно ја следат ситуацијата со аферата „Рекет“ во државата поради која во притвор завршија три осомничени лица. Меѓу нив е и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која во вторникот беше на соочување со ...

Боки 13 ќе се соочи со доказите против него

Н.Македонија - 25.09.2019

По еден ден пауза, Бојан Јовановски познат како Боки 13, е спроведен од истражниот затвор Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во понеделникот не сакаше да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, бидејќи не ...

Катица и Боки имале на располагање доктор и фризер во Шутка

Магазин - 25.09.2019

Инсајдерски“ извори од од затворот во Шутка тврдат дека во однос на правилата на однесување во ќелиите и во рамки на целосниот комплекс од казнено-поправната установа се идентични за сите, без оглед што самите услови за престој се многу подобри во ...

Јанева и Јовановски прво ќе прават увид во доказите, па ќе дадат исказ за „Рекет“

1tv - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

Бојан Јовановски дојде во Обвинителство да изврши увид на доказите против него

1tv - 25.09.2019

По само 48 часа, Боки 13 повторно кај Вилма Рускоска. И денеска точно напладне затворската полиција го донесе во Обвинителството за организиран криминал од затворот во Шутка. Боки 13 од денеска заедно со неговиот адвокат ќе ги прегледуваат доказите ...

Додека не ги увидат доказите, Јанева и Јовановски не даваат исказ за „Рекет“

MakPress - 25.09.2019

Третоосомничената во случајот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, исто како и првоосомничениот Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција побара да направи увид ...

БОКИ 13 НЕ ГО МЕНУВА СТИЛОТ: Денеска повторно се појави во судот со модерен мантил!(ФОТО)

Магазин - 25.09.2019

Првоосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски-Боки 13 денеска околу пладне беше спроведен од затворот во Шутка во Обвинителството за организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите против него.

Катица Јанева ќе даде исказ откако ќе ги види доказите против неа

IRL - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која е осомничена во т.н случај „Рекет“ денеска беше спроведена од истражниот затвор Шутка во Обвинителството за гонење на организиран криминал и е известена дека истрагата за слуачјот е завршена.

Катица Јанева во суд – наместо исказ, побарала увид во доказите за „Рекет“

24 Вести - 24.09.2019

Катица Јанева со лисици на распит, Зоран Кичеец пуштен во домашен притвор. Поранешната специјална обвинителка беше донесена да даде исказ како осомничена , но одбила да даде зборува без да ги види доказите. Сега има двајца адвокати.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Канал5 - 24.09.2019

И распитот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева заврши пред да почне.Таа беше доведена од затворот во Шутка, но од истите причини како и Бојан Јовановски вчера, одбила да даде исказ додека не ги види лично доказите против неа.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Алсат-М - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Заврши истрагата за „Рекет“, Катица Јанева денеска повторно во ОЈО

24 Вести - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Телма - 24.09.2019

Во обвинителството вчера на распит беше донесен првоосомничениот за „Рекет“ Бојан Јовановски. Тој беше во обвинитеството еден час, но не дал исказ пред обвинителите. По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот ...

Катица Јанева донесена во обвинителството на распит за „Рекет

Фокус - 24.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена на распит во Јавното обвинителство за ...

Катица Јанева денеска на распит за „Рекет“

ТВ21 - 24.09.2019

Вчера Бојан Јовановски – Боки 13 беше повикан на распит кај обвинителката Вилма Рускоска за случајот „Рекет“, а денеска е повикана Катица Јанева. Како што соопштија од Јавното обвинителство, на осомничените ќе им биде соопштено дека истрагата е ...

Јанева денеска треба да даде исказ за „Рекет“

Алсат-М - 24.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева денеска во Обвинителството треба да даде исказ во врска со аферата „Рекет“. Јанева е во притвор повеќе од 30 дена, а се сомничи за злоупотреба на службената должност.

Јанева денеска ќе дава исказ за „Рекет“

Канал5 - 24.09.2019

Доскорешната шефица на СЈО, Катица Јанева,ќе дава исказ за случајот „Рекет“. Таа втор пат ќе се соочи со обвинителката Русковска, по минатомесечниот распит кога беше приведена и притворена.

ФОТО+ВИДЕО: Катица Јанева со лисици на рацете пристигна на распит кај Рускоска

ТВ21 - 24.09.2019

Катица Јанева од притвор од Шутка, пристигна на распит во обвинителството за гонење на криминал и висока корупција на исказ за случајот „Рекет“. Таа ќе треба кај Вилма Рускоска да даде исказ, откако беше повикана од ЈО.

Видео: Јанева во Обвинителството дава исказ за „Рекет“

Канал5 - 24.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, дава исказ за случајот „Рекет“. Јанева со лисици на рацете, точно напладне како што беше најавено од полицијата е спроведена во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Јанева се бранела со молчење, лично ќе врши увид во доказите против неа

Сакам да кажам - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се задржа помалку од час на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција како третоосомничена во случајот „Рекет“, по што беше вратена во затворот во Шутка.

Фрчкоска: Јанева прво ќе ги види доказите, па ќе даде исказ за „Рекет“

24 Вести - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Кичеец пуштен во домашен притвор

Канал5 - 24.09.2019

И распитот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева заврши пред да почне. Таа беше доведена од затворот во Шутка, но од истите причини како и Бојан Јовановски вчера, одбила да даде исказ додека не ги види лично доказите против неа.

Јанева со лисици кај Рускоска за „Рекет“: „Увид во доказите па исказ“ – Одбраната бара и куќен притвор

ТВ21 - 24.09.2019

Пред 12 часот, со возило од службата за обезбедување од затворот „Скопје“ беше спроведена поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, на распит кај нејзината колешка Вилма Рускоска во врска со „Рекет“.

Катица се врати во Шутка, а Кичеец си оди дома

Алсат-М - 24.09.2019

Катица Јанева по втор пат се соочи со Вилма Рускоска. За разлика од пред 24 дена, поранешната шефица на СЈО, во Обвинителството за организиран криминал денеска на пладне беше донесена од Шутка со полициско комбе.

Јанева ќе даде исказ откако ќе ги види доказите против неа

Скопје24 - 24.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева најавија дека ќе бараат од судот таа да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

Денеска Јанева пак кај Русковска, истрагата за „Рекет“ завршена

МКД - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет", поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ ...

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Сител - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Јанева денеска на распит пред Русковска

Нетпрес - 24.09.2019

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите. Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус ...

И Јанева не даде исказ за „Рекет“, ќе го направи тоа откако ќе изврши увид во доказите

Press24 - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Истрагата за „Рекет” завршена, Јанева повикана во ОЈО

Слободен Печат - 24.09.2019

Од обвинителството укажаа на тоа дека давањето на исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите.

Катица Јанева денес на распит пред Русковска, ќе се брани со молчење или ќе даде исказ?

Курир - 24.09.2019

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите. Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус ...

Катица Јанева патува на исказ за „Рекет“

ММС - 24.09.2019

Денеска пред обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција исказ треба да даде поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Таа на 20 август беше приведена во врска со аферата „Рекет“, односно дека ја злоупотребила службената ...

Наскоро обвинение за „Рекет“

Независен - 24.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, кој е познат во јавноста како Боки 13, вчера напладне од затворот во Шутка, со полициска придружба, беше однесен во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде што требаше ...

Катица Јанева на исказ за „Рекет“

Р.С.Европа - 24.09.2019

Денеска пред обвинител од Одделот за организиран криминал и корупција исказ треба да даде поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Таа на 20 август беше приведена во врска со аферата „Рекет“, односно дека ја злоупотребила службената ...

Јанева денеска очи во очи со Рускоска

Алфа - 24.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева денеска во Обвинителството треба да даде исказ во врска со аферата „Рекет“. Таа втор пат ќе се сретне со Вилма Рускоска, откако претходно даваше исказ пред да биде притворена.

Катица Јанева донесена во Обвинителството со лисици на рацете

Независен - 24.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева денеска беше донесена во Обвинителството каде треба да даде исказ во врска со аферата „Рекет“. Јанева ја донесоа со полициско комбе, со лисици на рацете.

Истрагата за „Рекет“ завршена, Јанева повикана во ОЈО

А1 On - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје.

Катица Јанева со полициска придружба ја спроведоа кај Русковска

+инфо - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева десетина минути пред 12 часот со полициски возила и комбе беше спроведена во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција од затворот во Шуто Оризари.

Јанева дојде во Обвинителство да даде исказ за „Рекет“

Слободен Печат - 24.09.2019

Како што е познато, на 20 август, судија на претходна постапка од Кривичниот суд на поранешната шефицата на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева и одреди 30 дена притвор. Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска, во ...

Катица Јанева донесена во обвинителството на распит за „Рекет“

Курир - 24.09.2019

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена на распит во Јавното обвинителство за ...

Со лисици на раце и полициска придружба Јанева дојде на распит за „Рекет“ (ФОТО)

МКД - 24.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева со лисици на раце денес беше спроведена во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Јанева денес за прв пат е донесена пред Вилма Русковска како обвинета за случајот ...

За помалку од еден час заврши распитот на Јанева

+инфо - 24.09.2019

Помалку од еден час поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се задржа на распит кај обвинителката за гонење на организиран криминал Вилма Русковска. Новинарските екипи се пред Обвибнителството во очекување некој од адвокатите на Јанева да ...

(ВИДЕО) Фрчковска: Јанева ќе даде исказ откако лично ќе ги види доказите против неа

А1 On - 24.09.2019

Адвокатите на Катица најавија дека ќе бараат од судот Катица Јанева да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

Јанева си замина од кај Рускоска, прво ќе врши увид во доказите па ќе даде исказ

МКД - 24.09.2019

По помалку од еден час поранешната специјална обвинителка Катица Јанева излезе од просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал каде требаше да даде исказ за „Рекет“ пред обвинителката Вилма Русковска.

Распитот на Јанева почна и заврши за помалку од еден час

Нетпрес - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Ова е изјавата на нејзините адвокати ...

Ни Катица Јанева не даде исказ, утре ќе добие решение за завршена истрага, задутре ќе ги види доказите

Р.С.Европа - 24.09.2019

По околу еден час во Обвинителството, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева не добила решение за завршена истрага во случајот „Рекет“, а во четврток ќе го искористи правото на увид во доказниот материјал, по што ќе даде изјава за делото, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец не се сами

Сител - 24.09.2019

Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец, единствените осомничени за „Рекет“не се сами и не можат да изнудат ни 20 евра, а не пак 20 милиони евра доколку ја немаат поддршката од Заев, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заврши распитот на Катица Јанева

ММС - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет”. Јанева која е третоосомничена за „Рекет”, околу пладне со полициско возило и ...

Јанева донесена на распит во Обвинителството

Нова ТВ - 24.09.2019

Поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје пристигна во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција каде е повторно повикана да даде исказ како третосомничената за случајот „Рекет“ Ова е втор исказ на ...

Катица Јанева спроведена на распит во Основното јавно обвинителство

Нетпрес - 24.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, со лисици на раце денес беше спроведена во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Јанева денес за прв пат од Истражниот затвор во Шутка е донесена пред Вилма Русковска ...

Јанева денеска на втор распит кај Русковска

+инфо - 24.09.2019

Во обвинителството вчера на распит беше донесен првоосомничениот за „Рекет“ Бојан Јовановски. Тој беше во обвинителството еден час, но не даде исказ пред обвинителите зашто немал направен увид во доказите.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Независен - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Заврши распитот на Катица Јанева- вака изгледа по еден месец поминат во затвор (ФОТО)

Курир - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

(Видео) Фрчковска: Исказ од Јанева ќе има откако таа ќе ги види доказите против неа

Макфакс - 24.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева најавија дека ќе бараат од судот таа да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

(ВИДЕО) Катица Јанева со лисици на рацете

ММС - 24.09.2019

На денешното второ сослушување во врска со предметот „Рекет“, поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева беше донесена со лисици на рацете.Јанева во Обвинителството влезе во придружба на полицајка, а подоцна ги следеше уште еден полицаец.

Заврши распитот на Катица Јанева- вака изгледа по еден месец поминат во затвор

Пулс24 - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

Јанева ќе даде исказ откако ќе изврши увид во доказите против неа

Република - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, ќе даде исказ откако ќе го искористи своето право да изврши увид во доказите, кој е закажан за во четврток, истакна денеска адвокатката на Јанева, Ирена Фрчковска.

Јанева ги доби доказите против неа

PressingTV - 24.09.2019

На поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска и беа презентирани доказите против неа во случајот „Рекет’. Таа со лисици на рацете беше донесена во Обвинителството за организиран криминал.

Фрчковска: Исказ од Јанева ќе има откако таа ќе ги види доказите против неа

Точка - 24.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева најавија дека ќе бараат од судот таа да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

Јанева со лисици кај Рускоска за „Рекет“: „Увид во доказите па исказ“ – Одбраната бара и куќен притвор

4NEWS - 24.09.2019

Пред 12 часот, со возило од службата за обезбедување од затворот „Скопје“ беше спроведена поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, на распит кај нејзината колешка Вилма Рускоска во врска со „Рекет“.

Јанева ќе даде исказ во ОЈО кога ќе направи увид во доказите

Мета - 24.09.2019

Поранешната обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена во случајот „Рекет“, иако денеска беше на распит во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција не дала исказ за случајот, бидејќи побарала увид во доказите.

Катица Јанева се бранела со молчење – Лично ќе врши увид во доказите против неа

Бриф - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се задржа помалку од час на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција како третоосомничена во случајот „Рекет“, по што беше вратена во затворот во Шутка.

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева, Боки 13 и Кичеец сами не можат да изнудат ни 20 евра

Фактор - 24.09.2019

Oд ВМРО-ДПМНЕ се сомневаат дека осомничените за случајот „Реект“ сами изнудувале пари. Разрешената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, шоуменот Боки 13 и бизнисменот Зоки Кичеец, единствените осомничени за „Рекет“ не се сами и не можат да ...

24 септември: Катица Јанева на распит, тимовите на ЈО за европски стандарди, „Маџар телеком“ одложен за 30 октомври…

CivilMedia - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

Истрагата за “Рекет“ завршена, Јанева повикана во ОЈО

Пулс24 - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје.

ВИДЕО: Јанева денеска се бранела со молчење, ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите во четврток

Либертас - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Истрагата за „Рекет” завршена, Јанева повикана во ОЈО

Вечер Прес - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет”, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје.

ЌЕ МОЛЧИ ЛИ И ТАА КАКО БОКИ 13: Катица Јанева денес викната во ОЈО

Фактор - 24.09.2019

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева ќе дава исказ по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите. Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје.

Фрчкоска: Јанева ќе дава исказ во четврток, откако ќе направи увид во доказите

24Инфо - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет”. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Заврши распитот на Јанева, траеше помалку од час

Република - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

Катица Јанева ќе дава исказ за „Рекет“, откако истрагата заврши

еМагазин - 24.09.2019

Поранешната специјална обвнителка, Катица Јанева денеска во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција ќе дава исказ за “Рекет“. Вчера од Обвинителството информираа дека истрагата за нејзината инволвираност во случајот е завршена.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

MTM - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

ФОТО+ВИДЕО: Катица Јанева пристигна на распит кај Рускоска

4NEWS - 24.09.2019

Катица Јанева од притвор од Шутка, пристигна на распит во обвинителството за гонење на криминал и висока корупција на исказ за случајот „Рекет“. Таа ќе треба кај Вилма Рускоска да даде исказ, откако беше повикана од ЈО.

Фрчкоска: На Јанева и се прекршени правата откако не и е овозможено да даде исказ пред завршување на истрагата

Локално - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Катица Јанева денеска на распит за „Рекет“

4NEWS - 24.09.2019

Вчера Бојан Јовановски – Боки 13 беше повикан на распит кај обвинителката Вилма Рускоска за случајот „Рекет“, а денеска е повикана Катица Јанева. Како што соопштија од Јавното обвинителство, на осомничените ќе им биде соопштено дека истрагата е ...

По Боки, денеска и Јанева на распит кај Рускоска

PressingTV - 24.09.2019

Денеска во Основното јавно обивнителство исказ треба да даде поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Катица Јанева, се наоѓа во притвор во Шутка а доби дополнителни 30 дена притвор. Ова ќе биде вторпат Јанева да се појави пред Рускоска.

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

4NEWS - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Катица Јанева донесена во суд

Вечер Прес - 24.09.2019

Доскорешната шефица на СЈО, Катица Јанева, во 12 часот ќе дава исказ за случајот „Рекет“. Јанева со полициско комбе од затворот во Шутка, штотуку е донесена во судот. Таа втор пат ќе се соочи со обвинителката Русковска, по минатомесечниот распит ...

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

CivilMedia - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Заврши распитот на Катица Јанева

Вечер Прес - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

Заврши распитот на Катица Јанева

Скопје инфо - 24.09.2019

Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Јанева која е третоосомничена за „Рекет“, околу пладне со полициско возило и ...

Јанева ќе даде исказ за „Рекет“ откако ќе изврши увид во доказите

Опсервер - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

ВИДЕО: Катица Јанева со лисици донесена на распит кај Русковска

Либертас - 24.09.2019

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска беше донесена третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева. Таа беше донена од КПУ Затвор Скопје, каде е во притвор.

СО ЛИСИЦИ ДОНЕСЕНА ОД ШУТКА: Катица Јанева втор пат на соочување со Русковска

Фактор - 24.09.2019

Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје беше донесена на распит во Јавното обвинителство. По втор пат Катица ќе се соочи со обвинителката Вилма Русковска но прв пат ...

ФРЧКОВСКА: Немав можност да разговарам за здравјето на Јанева и за тн. црн фонд на СЈО

Денешен - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

(ВИДЕО) Катица Јанева со лисици донесена во Обвинителството за распит за „Рекет“

еМагазин - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска со лисици беше донесена во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција за распит за случајот „Рекет“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Освен Фрчкоска, Јанева ќе ја застапува уште еден адвокат Катица Јанева ...

И Јанева како Боки 13 не даде исказ за „Рекет“

еМагазин - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Јанева со лисици на рацете кај Рускоска (ФОТО)

PressingTV - 24.09.2019

Поранешната специјалната обвинителка Катица Јанева на распит кај обвинителката Вилма Рускоска беше донесена со лисици на рацете држејќи некаква кеса. Таа беше донесена со полициска придружба и веднаш од комбето беше однесена во зградата на ...

Со лисици на раце и полициска придружба Јанева на распит за „Рекет“

Тера - 24.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева со лисици на раце денес беше спроведена во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Јанева денес за прв пат од Истражниот затвор во Шутка е донесена пред Вилма Русковска ...

Изјава на адвокатите на Јанева, следете во живо

Република - 24.09.2019

Проследете ја изјавата на адвокатите на Катица Јанева по исказот во Обвинителството Помалку од еден час траеше распитот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец не се сами

4NEWS - 24.09.2019

Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец, единствените осомничени за „Рекет“не се сами и не можат да изнудат ни 20 евра, а не пак 20 милиони евра доколку ја немаат поддршката од Заев, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Катица Јанева денес на распит пред Русковска, ќе се брани со молчење или ќе даде исказ?

Пулс24 - 24.09.2019

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите. Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус ...

Катица Јанева се бранела со молчење – Лично ќе врши увид во доказите против неа

iPortal - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се задржа помалку од час на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција како третоосомничена во случајот „Рекет“, по што беше вратена во затворот во Шутка.

По побараниот увид во доказите против неа, Јанева вратена во притвор

Н.Македонија - 24.09.2019

Катица Јанева околу еден час се задржа во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Јанева не даде исказ, туку првин сакала да изврши увид во доказите против неа како осомничена во аферата „Рекет“.

Јанева ќе даде исказ откако ќе ги види доказите против неа

Н.Македонија - 24.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева најавија дека ќе бараат од судот таа да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

Јанева пред Рускоска не дала исказ за „Рекет“ и таа како Боки 13 прво ќе прави увид во доказите

MakPress - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Катица Јанева во четири очи со Русковска

Скопје1 - 24.09.2019

Вчера Бојан Јовановски – Боки 13 беше повикан на распит кај обвинителката Вилма Рускоска за случајот „Рекет“, а денеска е повикана Катица Јанева. Како што соопштија од Јавното обвинителство, на осомничените ќе им биде соопштено дека истрагата е ...

Со полиција однесена Катица Јанева на распит во ОЈО за „Рекет

Магазин - 24.09.2019

Екс специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена на распит во Јавното обвинителство за ...

Јанева денеска во Обвинителството, ќе даде ли исказ?

Expres - 24.09.2019

Основното јавно обвинителство вчера соопшти дека е завршена истрагата за осомничените во случајот „Рекет“ и тоа денеска би требало да ѝ биде соопштено и на Катица Јанева која е повикана на распит.

Здравјето на Јанева е стабилно, а на Русковска не и кажала ништо

Скопје1 - 24.09.2019

Адвокатите на Катица Јанева најавија дека ќе бараат од судот таа да се брани од слобода. Според нив, со завршување на истрагата, отпаѓа можноста таа да влијае на сведоци за случајот „Рекет“.

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ЈА ЗДРМА МАКЕДОНИЈА: Катица Јанева никогаш не била во затвор – еве каде ја кријат екс шефицата на СЈО ( ...

Магазин - 24.09.2019

Уште еден скандал османа во македонската јавност, поранешната шефица на СЈО не била никогаш во затвор. Потврдени се тврдењата на Миленко Неделковски дека Катица Јанева нема проведено ниту една ноќ во истражниит затвор Шутка.

Поранешната специјална обвинителка ќе даде исказ откако ќе ги разгледа доказите против неа

AKO - 24.09.2019

Со лисици на рацете, во незавидна и понижувачка положба, поранешниот шеф на СЈО и поранешна специјална обвинителка, Катица Јанева беше спроведена од истражнот затвор до ЈО и вратена назад низ подрумот на Јавно обвинителство.

Фрчкоска: На Јанева и се прекршени правата – не и е овозможено да даде исказ пред завршување на истрагата

1tv - 24.09.2019

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева пред обвинителите кажала дека ќе даде исказ за овој случај откако лично ќе ...

Катица Јанева со „лисици“ на раце

Expres - 24.09.2019

Со полициска придружба и лисици на рацете поранешната шефица на СЈО беше донесена во Обвинителството за организиран криминал, јави Макфакс. Катица Јанева која од 21 август е во притвор во Шутка, која е осомничена во случајот „Рекет“, се очекува ...

Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец не можат да изнудат 20 евра, а не 20 милиони – кој им помагал?

Скопје1 - 24.09.2019

Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец, единствените осомничени за „Рекет“не се сами и не можат да изнудат ни 20 евра, а не пак 20 милиони евра доколку ја немаат поддршката од Заев, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Русковска: Завршена е истражната постапка за „Рекет“

Фокус - 23.09.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека истражната постапка за „Рекет“ е завршена. -По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно ...

Обвинителството ја заврши истражна постапка за осомничените во „Рекет“

Канал5 - 23.09.2019

Основото јавно обвинителаство информира дека ја завршиле истражната постапка за ,,Рекет”, а утре ќе биде повикана Катица Јанева, која утре ќе биде информирана за завршувањето на постапката.

Завршена истражна постапка за осомничените во „Рекет“

Алсат-М - 23.09.2019

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

ЈО: Завршена е истражната постапка за осомничените во „Рекет“

ТВ21 - 23.09.2019

„По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

Рекет - место исказ на Боки 13, известување за завршена истрага

Р.С.Европа - 23.09.2019

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска не дал исказ во обвинителството, оти како што тврди неговиот адвокат, веднаш му било дадено известие за завршена истрага без да може да ги види доказите.

ЈО: Завршена е истражната постапка за „Рекет“

Press24 - 23.09.2019

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека истражната постапка за „Рекет“ е завршена. -По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно ...

JO: Завршена истражната постапка за осомничените во „Рекет“

Академик - 23.09.2019

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, кој постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

ОЈО: Давањето на исказ на осомничено лице не е процесно дејствие

Нетпрес - 23.09.2019

Давањето исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите, укажа денеска Јавното обвинителство откако адвокатот на ...

ОЈО реагира на изјавата на адвокатот на Бојан Јовановски

Р.С.Европа - 23.09.2019

Давањето исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите, реагираше денеска Јавното обвинителство, откако Сашо Дуковски, ...

Завршена истражната постапка за случајот „Рекет“

OhridNews - 23.09.2019

По анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната постапка за ...

ЈО: Заврши истрагата за осомничените во „Рекет“, утре е повикана и Јанева

МКД - 23.09.2019

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

ОЈО: Заврши истражна постапка за осомничените во „Рекет“

Слободен Печат - 23.09.2019

Обвинителството укажува дека давањето на исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите.

Обвинителство: Истрагата заврши и за Кичеец и за Катица Јанева, исказ може да дадат и кога вршат увид во доказите

+инфо - 23.09.2019

Не само за Бојан Јовановски, Боки 13, туку и за останатите осомничени во „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец и Катица Јанева, е завршена истрагата, соопштија од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

ЈО: Завршена е истражната постапка за осомничените во „Рекет“

4NEWS - 23.09.2019

„По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

ИСТРАГАТА ЗА „РЕКЕТ“ ЗАВРШЕНА: Боки 13 прво ги сака доказите против него а потоа можеби ќе даде исказ

Фактор - 23.09.2019

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и корупција. Јовановски, денес пред обвинителката Вилма Рускоска одби да се изјасни поради, како ...

ОЈО: Завршена истражната постапка за осомничените во „Рекет“

Мета - 23.09.2019

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција што постапува во предметот познат во јавноста како „Рекет“, ја заврши истражната ...

ОЈО: Давањето на исказ на осомничено лице не е процесно дејствие

Денешен - 23.09.2019

Давањето исказ на осомничено лице не е процесно дејствие, што подразбира дека одбрана, односно исказ, може да се даде и во законскиот утврдениот рок кога се врши увид во доказите, укажа денеска Јавното обвинителство откако адвокатот на ...