TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали од пресуда на Врховен со која се укинуваат пресудите за Монструм и судењето се враќа на старт

Сведок - 07.12.2017

Врховниот суд ја објави пресудата со која ги укинува пресудите на Апелациониот и Основниот суд за случајот „Монструм“ и судењето го враќа на почеток. Во продолжение детали од пресудата кои Врховните судии ги сметаат за спорни.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд согласно решението од Врховен

Телма - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во Судот

Нова ТВ - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Врховен суд ги ослободи од притвор и им забрани на обвинетите од „Монструм“ да го напуштат Скопје

МКД - 05.12.2017

Присуство на обвинетите во постапката за случајот „Монструм" ќе се обезбеди со забраната за напуштање на територијата на Скопје и јавување во судот, се вели во образложението на Врховниот суд на решението за укинување на притворите на обвинетите за ...

Обвинетите од „Монструм“ кои се бранат од слобода се пријавија во Кривичен суд

Фокус - 05.12.2017

Обвинетите во случајот „Монструм“ денеска дојдоа во Кривичен суд да се пријават, откако пред неколку денови беа пуштени на слобода и им беа одредени мерки на претпазливост. Хаки Азири, Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири и Сами Љута се пријавија на шалтер, ...

Обвинетите во „Монструм“ се јавија во Суд, Хаки Азири тврди дека нема да бегаат

24 Вести - 05.12.2017

Обвинетите во случајот „Монструм“, Агим Исмаиловиќ, Хаки Азири, Фејзи Азири и Сами Љута за прв пат се јавија во Кривичен суд откако Врховен донесе одлука да се бранат од слобода. Во изјава за медиумите Хаки Азири тврди дека немаат намера да бегаат, ...

Обвинетите во „Монструм“ првпат во суд без полициска придружба

МКД - 05.12.2017

Обвинетите од „Монструм“ денеска за прв пат дојдоа во судот без полициска придружба и се пријавија на шалтер како доказ дека нема да побегнат. Во изјава за медиумите обвинетиот Хаки Азири рече дека немаат намера да побегнат и очекуваат дека ...

“Монструм”, обвинетите се јавија во Основниот суд Скопје 1

Алсат-М - 05.12.2017

Обвинетите во случајот “Монструм” денес за првпат откако беа пуштени од затворите, се појавија во Основниот суд Скопје 1 по барање на Врховниот суд. До повторното судење, Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ, треба да се пријавуваат во судот ...

(ВИДЕО) Хаки Азири: Вистината ќе излезе на виделина

А1 On - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд согласно решението од Врховен

Канал5 - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд согласно решението од Врховен

Либертас - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во суд двапати неделно.

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина, тука сме и не бегаме

Кајгана - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци сами дојдоа во суд без полициска придружба

Сител - 05.12.2017

Обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, денеска за прв пат дојдоа во судот без полициска придружба за да се пријават, како гаранција дека нема да побегнат, откако беа пуштени на слобода. - „Немаме намера да побегнеме.

Обвинетите од „Монструм“ во суд: Двапати неделно мора да се пријават

ТВ21 - 05.12.2017

Хаки Азири, Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири и Сами Љута се пријавија на шалтер, како доказ дека нема да побегнат. По пријавувањето Хаки Азири изјави дека немаат намера да побегнат никаде и оти очекуваат вистината да излезе на виделина.

Обвинетите од „Монструм“ кои се бранат од слобода се пријавија во Кривичен

ТВ21 - 05.12.2017

Обвинетите во случајот „Монструм“ денеска дојдоа во Кривичен суд, но овој пат без полициска придружба. Хаки Азири, Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири и Сами Љута се пријавија на шалтер, како доказ дека нема да побегнат.

Обвинетите во „Монструм“: Немаме намера да бегаме

+инфо - 05.12.2017

Ќе се јавуваме на суд редовно како што е пропишано според законот, изјави Азири. Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно ...

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина

Макфакс - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд согласно решението од Врховен...

Н.Македонија - 05.12.2017

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд согласно решението од Врховен Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно ...

Обвинетите во „Монструм“: Немаме намера да избегаме никаде

Стандард - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во суд двапати неделно.

Обвинетите во „Монструм” се пријавија во суд согласно решението од Врховен

Слободен Печат - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина

Орбис - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци сами дојдоа во суд без полициска придружба

МК News - 05.12.2017

Обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, денеска за прв пат дојдоа во судот без полициска придружба за да се пријават, како гаранција дека нема да побегнат, откако беа пуштени на слобода. Foto – Sitel.mk – „Немаме намера да побегнеме.

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд, немаат намера да бегаат

Локално - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина

Точка - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите во „Монструм“ велат дека вистината ќе излезе на виделина

Фактор - 05.12.2017

Обвинетите во случајот „Монструм“ денеска дојдоа во Кривичен суд. Хаки Азири, Агим Исмаиловиќ, Фејзи Азири и Сами Љута се пријавија во судот, како доказ дека нема да избегаат. Пред десетина дена Врховен донесе одлука да се бранат од слобода.

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина

Вечер - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“ дојде да се пријави во Судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци дојдоа во суд без полициска придружба

Press24 - 05.12.2017

Обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, денеска за прв пат дојдоа во судот без полициска придружба за да се пријават, како гаранција дека нема да побегнат, откако беа пуштени на слобода. - „Немаме намера да побегнеме.

Обвинетите од „Монструм“ дојдоа да се пријават во Кривичниот суд

Телевизија Нова - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа да се пријават во Кривичниот суд во Скопје. Согласно решението од Врховниот Суд, обвинетите се должни да се јавуваат во Кривичниот суд ...

Обвинетите во „Монструм“ се пријавија во суд, порачаа дека „вистината ќе излезе на виделина„

еМагазин - 05.12.2017

Тројца од четворицата обвинети во случајот „Монструм“ во придружба на нивниот адвокат Насер Рауфи денеска дојдоа во Кривичниот суд во Скопје за да се пријават согласно решението од Врховниот суд да се јавуваат во Кривичниот суд двапати неделно.

Хаки Азири: Вистината за „Монструм“ ќе излезе на виделина

Sky - 05.12.2017

Хаки Азири, еден од ослободените од пресудата за случајот „Монструм“, дојде да се пријави во судот, по што за медиумите рече дека очекува вистината за убиствата конечно да излезе на виделина. „Тука сме и не бегаме“, рече Азири.

Врховен го објави образложението за укинувањето на притворите за „Монструм“

24 Вести - 04.12.2017

Врховниот суд го објави образложението за укинувањето на притворите на обвинетите во случајот „Монструм“ односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Судскиот совет кој одлучил да им се укинат притворите и да им бидат определени ...

„Монструм“, судот определи мерки за обезбедување присуство на обвинетите

Алсат-М - 04.12.2017

Врховниот суд денеска определи други мерки за да се обезбеди присуството на обвинетите во понатамошната судска постапка за случајот „Монструм“. Како што стои во одлуката на судот „обвинетите се пуштаат на слобода, но им се определуваат други мерки ...

Врховниот суд пушти на слобода 4 обвинети за случајот ,,Монструм“

AKO - 04.12.2017

Врховниот суд на Република Македонија донесе решение по предметот Вкж2 бр.3/2016, познат во јавноста како „Монструм“, со кое на обвинетите А.И., Ф.А., Х.А. и С.Љ. им се определени други мерки за претпазливост, и тоа забрана за напуштање на ...