TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт Република Македонија продолжува да тоне

Канал5 - 26.07.2020

СДСМ во нивниот мандат не исполнија ништо од тоа што го ветија. Нема просечна плата од петстотини евра, не го изградија Клиничкиот центар, нема изградба и реконструкција автопатишта. Пред да дојдат на власт ветуваа живот за сите, но живот имаше само ...

Заев оствари телефонски разговор со Столтенберг

Канал5 - 26.07.2020

„Република Македонија останува посветена на демократските реформи и евро-атланската ориентација, тој правец го потврди победата на СДСМ на парламентарните избори“. Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска оствари ...

Телефонски разговор Заев-Столтенберг: Државата останува посветена на евро-атланската ориентација

Фокус - 26.07.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, информираат од партијата. -Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените парламентарни ...

Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи

Телма - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

ТВ21 - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор на Заев со Столтенберг

Нетпрес - 26.07.2020

Македонија останува посветена на демократските реформи и евро-атланската ориентација, тој правец го потврди победата на СДСМ на парламентарните избори, се истакнува во партиското соопштение во врска со денешниот телефонски разговор на партискиот ...

Заев-Столтенберг: С. Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ориентација

А1 On - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Остануваме псоветени на демократските реформи и евроатланската ориентација

Слободен Печат - 26.07.2020

Заев од своја страна изразил благодарност за честитките и нагласил дека на овие избори се покажало оти граѓаните ја поддржаа посветеноста и исправниот реформски курс на Владата предводена од СДСМ.

Столтенберг во телефонски разговор му ја честитал победата на Заев

Независен - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во телефонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Столтенберг-Заев: НАТО е тука за да помогне, секогаш кога тоа ќе биде потребно

+инфо - 26.07.2020

Особено е важно, нагласи Столтенберг, што тоа се случи по решавањето на големи проблеми на меѓународен план и по спроведувањето на значајни реформи дома, што го потврдува демократскиот капацитет на македонскиот народ, се додава во соопштението.

Заев – Столтенберг: НАТО е тука за да помогне, секогаш кога тоа ќе биде потребно

Макфакс - 26.07.2020

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. „Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените ...

Разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи

МКД - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев-Столтенберг: Државата останува посветена на евроатланската ориентација

360 степени - 26.07.2020

Претседателот наСДСМ, Зоран Заев, денеска остварил телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, информираат од партијата. „Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените парламентарни ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

Сител - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Заев–Столтенберг: С.Македонија е посветена на демократските реформи и на евроатланскиот пат

Нова ТВ - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Заев- Столтенберг: Македонија останува посветена на демократските реформи и евро-атланската ориентација, тоа го потврди ...

24Инфо - 26.07.2020

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените ...

Првиот човек на НАТО, Столтенберг телефонски му ја честиташе победата на Зоран Заев и коалицијата “Можеме”

Centar - 26.07.2020

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените ...

Заев – Столтенберг: НАТО е тука за да помогне секогаш кога тоа ќе биде потребно

Frontline - 26.07.2020

Заев благодарност за честитките и нагласил дека на овие избори се покажало оти граѓаните ја поддржаа посветеноста и исправниот реформски курс на Владата предводена од СДСМ. Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

Вечер Прес - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

Опсервер - 26.07.2020

Скопје, 26 јули 2020 () – Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи

iPortal - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

Либертас - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор на Заев со Столтенберг: Република Северна Македонија останува посветена на демократските реформи и ...

Бриф - 26.07.2020

Соопштение за јавност на СДСМ: Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг

Локално - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Северна Македонија останува посветена на евроатланската ориентација

Граѓански збор - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Телефонски разговор Заев – Столтенберг: Македонија останува посветена на демократските реформи и евроатланската ...

4NEWS - 26.07.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска во телефоонски разговор му упати честитки на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), Зоран Заев за победата на предвремените парламентарни избори и изрази задоволство што во ...

Заев – Столтенберг: НАТО е тука за да помогне, секогаш кога тоа ќе биде потребно

Вечер - 26.07.2020

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. „Столтенберг упати честитки до претседателот Заев за победата на СДСМ на предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт Република Македонија продолжува да тоне

MakPress - 26.07.2020

СДСМ во нивниот мандат не исполнија ништо од тоа што го ветија. Нема просечна плата од петстотини евра, не го изградија Клиничкиот центар, нема изградба и реконструкција автопатишта. Пред да дојдат на власт ветуваа живот за сите, но живот имаше само ...

СДСМ: Членството во НАТО е завршена работа, можеме и во ЕУ

Фокус - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред ...

СДСМ:Членството во НАТО е завршена работа, можеме и во ЕУ

Канал5 - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред кон ...

Преговори за ново мнозинство: СДСМ со „повик” до сите прогресивни пратеници, ВМРО ДПМНЕ не открива со кого и како се ...

24 Вести - 25.07.2020

Партиите ги вкрстија копјата откако ДИК денеска и официјално ги објави резултатите од одржаните парламентарни изборите . Коалицијата предводена од СДСМ и Беса кои освоија најмногу мандати и денеска ги повикаа сите пратеници кои се спремни да ги ...

Партиите ги зацврстуваат позициите пред стартот на преговорите за формирање на новата влада

Канал5 - 25.07.2020

Со официјалните и конечни резултати соопштени од Дик за тоа која партија колку пратеници има, започнуваат и преговорите формални и неформални за составување нова влада. Можноста да биде повторно премиер ќе ја има Заев бидејќи неговата партија има ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ немаат потенцијал за справување со економските и здравствените предизвици

Канал5 - 25.07.2020

Предвремените парламентарни избори се одржаа во недемократска атмосфера со масовен поткуп на гласови спроведен од актуелната власт на СДСМ. Заев е последниот остаток од транзицијата кој мора да биде поразен, затоа што со таков политичар Македонија ...

СДСМ: Сите пратеници можат да ни се приклучат на прогресивните сили

ТВ21 - 25.07.2020

СДСМ преку соопштение денеска почочува дека преговорите за новата Влада ќе започнат по празникот Илинден. Во текстот се опфатени и главните политики на коалицијата која на предвремените парламентарни избори на 15 јули освои најмногу пратеници.

СДСМ: Нѐ очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден

МКД - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред ...

СДСМ: Сите пратеници може да ни се приклучат

+инфо - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред кон Европа, кон нова развојна ...

СДСМ: Демократскиот и европски концепт, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина

А1 On - 25.07.2020

„Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води ...

СДСМ: Сите прогресивни пратеници можат да ни се приклучат

360 степени - 25.07.2020

Владејaчката СДСМ преку соопштение најави дека преговорите за нова Влада почнуваат по Илинден. Во текстот се опишани и главните политики на коалицијата која освои најмногу пратеници на парламентарните избори – европска иднина, подобар економски ...

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна ...

24Инфо - 25.07.2020

Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред кон Европа, кон нова развојна економија, кон сигурна иднина и правда. Времето на поделбите и ретроградните политики на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Граѓаните се одлучија за демократскиот и европски концепт кој води кон европска и сигурна иднина

Frontline - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда, велат од СДСМ. Од таму нагласуваат дека граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и ...

СДСМ: После илинденските празници почнува процесот на преговори за можна коалициска соработка

Локално - 25.07.2020

СДСМ излезе со соопштение, во кое вели дека граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред кон Европа, кон нова развојна економија, кон сигурна иднина и правда.

СДСМ во отворен „лов“ на пратеници?

Алфа - 25.07.2020

СДСМ го смени вордингот, до вчера се обраќаа до сите политички чинители да им се приклучат за состав на нова влада, денеска пак подецидни, бараат пратениците од идниот состав да бидат дел од како што велат прогресивните сили.

СДСМ: Демократскиот и европски концепт зад кој застанаа граѓаните води кон европска и сигурна иднина

iPortal - 25.07.2020

„Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред кон Европа, кон нова развојна економија, кон сигурна иднина и правда. Времето на поделбите и ретроградните политики на ВМРО-ДПМНЕ ...

Заев и СДСМ немаат потенцијал и капацитет за справување со економските и здравствените предизвици во Македонија

Опсервер - 25.07.2020

Предвремените парламентарни избори се одржаа во недемократска атмосфера со масовен поткуп на гласови спроведен од актуелната власт на СДСМ. Заев е последниот остаток од транзицијата кој мора да биде поразен, затоа што со таков политичар Македонија ...

СДСМ: Сите пратеници можат да ни се приклучат на прогресивните сили

4NEWS - 25.07.2020

СДСМ преку соопштение денеска почочува дека преговорите за новата Влада ќе започнат по празникот Илинден. Во текстот се опфатени и главните политики на коалицијата која на предвремените парламентарни избори на 15 јули освои најмногу пратеници.

Соопштение на СДСМ во пресрет на објавувањето на конечните резултати од изборите

Опсервер - 25.07.2020

Скопје, 25 јули 2020 Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на ...

Соопштение на СДСМ во пресрет на објавувањето на конечните резултати од изборите

MakPress - 25.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ, зад кој застанаа граѓаните, води кон европска и сигурна иднина, развојна економија и правда. Граѓаните на Република Северна Македонија се одлучија за демократскиот и европски концепт на СДСМ, кој води напред ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ немаат потенцијал и капацитет за справување со економските и здравствените предизвици во ...

MakPress - 25.07.2020

Предвремените парламентарни избори се одржаа во недемократска атмосфера со масовен поткуп на гласови спроведен од актуелната власт на СДСМ. Заев е последниот остаток од транзицијата кој мора да биде поразен, затоа што со таков политичар Македонија ...

СДСМ: За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години

Канал5 - 24.07.2020

За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години, во наредните четири години ќе постигнеме уште повеќе и ќе обезбедиме брз економски напредок и развој, праведна држава и правда за сите.

СДСМ: Не очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат

Канал5 - 24.07.2020

Не очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат, сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се приклучат на прогресивните политики предводени од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

Канал5 - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

Нетпрес - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

А1 On - 24.07.2020

„Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените ...

СДСМ кани и пратеници надвор од „Можеме“ да се приклучат кон новото мнозинство

360 степени - 24.07.2020

Од партијата посочуваат дека идната коалиција на власт што ќе ја предводи СДСМ ќе биде отворена за сите политички чинители, кои прифаќаат да се приклучат на патот кој води напред Сите пратеници во наредниот парламентарен состав ќе имаат можност да ...

СДСМ: За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години

А1 On - 24.07.2020

„Демократскиот и европски концепт на СДСМ е концепт кој Република Северна Македонија ќе ја води напред кон Европа и кон сигурна иднина, правда и уште поголема слобода. На последните избори граѓаните недвосмислено се определија за овој концепт и не ...

Недемократски и неевропски е да се поткупуваат пратеници, нели?

Нетпрес - 24.07.2020

СДСМ, како „голема, широкограда и отворена партија“, ќе разговара за коалицирање со сите партии, освен со „структурите кои заговараат идеи различни од демократскиот и европскиот концепт“, изјави Зоран Заев за хрватскиот неделник „Национал“.

СДСМ: Не очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат

А1 On - 24.07.2020

„Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада фокусирана на ...

СДСМ: Како држава нѐ очекуваат сериозни предизвици

МКД - 24.07.2020

Како држава во наредниот период нѐ очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада фокусирана на ...

СДСМ објави тендер за купување пратеници, изборите губат смисла

Нетпрес - 24.07.2020

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат за составување нова влада. По сите корупции и рекети СДСМ располага со многу пари и може да ...

Недемократски и неевропски е да се поткупуваат пратеници, нели?

+инфо - 24.07.2020

СДСМ, како „голема, широкограда и отворена партија“, ќе разговара за коалицирање со сите партии, освен со „структурите кои заговараат идеи различни од демократскиот и европскиот концепт“, изјави Зоран Заев за хрватскиот неделник „Национал“.

СДСМ: Нè очекуваат сериозни предизвици

Макфакс - 24.07.2020

Нè очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат и сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се приклучат на прогресивните политики предводени од СДСМ, велат од Социјалдемократскиот сојуз.

ВМРО-ДПМНЕ: Корона кризата дополнително ја покажа неспособноста на Заев и СДСМ

МКД - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија.Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5 до 7 отсто. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ...

СДСМ: Сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се приклучат на прогресивните политики предводени ...

iPortal - 24.07.2020

Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада фокусирана на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

Алфа - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија

Република - 24.07.2020

.Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените 500 евра, а економскиот раст постои само во сонот на Заев, велат од ...

СДСМ ОТВОРИ ТЕНДЕР ЗА КУПУВАЊЕ ПРАТЕНИЦИ, изборите губат секаква смисла

Курир - 24.07.2020

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат за составување нова влада. По сите корупции и рекети СДСМ располага со многу пари и може да ...

СДСМ: За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години

iPortal - 24.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ е концепт кој Република Северна Македонија ќе ја води напред кон Европа и кон сигурна иднина, правда и уште поголема слобода. На последните избори граѓаните недвосмислено се определија за овој концепт и не ...

СДСМ отвори тендер за купување пратеници, изборите губат секаква смисла

Република - 24.07.2020

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат за составување нова влада. По сите корупции и рекети СДСМ располага со многу пари и може да ...

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за состојбите во економијата

Скопје инфо - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените ...

Недемократски и неевропски е да се поткупуваат пратеници, нели?

Курир - 24.07.2020

СДСМ, како „голема, широкограда и отворена партија“, ќе разговара за коалицирање со сите партии, освен со „структурите кои заговараат идеи различни од демократскиот и европскиот концепт“, изјави Зоран Заев за хрватскиот неделник „Национал“.

Неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат, сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се ...

24Инфо - 24.07.2020

Интегрален текст од соопштение на СДСМ Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на ...

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за состојбите во економијата

Опсервер - 24.07.2020

Скопје, 24 јули 2020 Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

Курир - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7.

За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години, во наредните четири години ќе постигнеме ...

24Инфо - 24.07.2020

Демократскиот и европски концепт на СДСМ е концепт кој Република Северна Македонија ќе ја води напред кон Европа и кон сигурна иднина, правда и уште поголема слобода. На последните избори граѓаните недвосмислено се определија за овој концепт и не ...

ВМРО-ДПМНЕ: За 3 години со Заев граѓаните видоа како се краде со полни чанти за рекет

Денешен - 24.07.2020

За три години граѓаните видоа само како Заев краде, граѓаните видоа само корупција и криминал, полни чанти со пари за Заев и пријателите од рекет, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ за еконосмката состојба на Македонија.

СДСМ СО ПОВИК ДО СИТЕ ПРАТЕНИЦИ - можат да ни се приклучат сите што се прогресивни

Фактор - 24.07.2020

Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада фокусирана на ...

СДСМ: Неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат

Локално - 24.07.2020

Нè очекуваат сериозни предизвици, неопходна ни е стабилна Влада со полн мандат и сите пратеници од новиот парламентарен состав имаат можност да се приклучат на прогресивните политики предводени од СДСМ, велат од Социјалдемократскиот сојуз.

СДСМ кани и пратеници надвор од „Можеме“ да се приклучат кон новото мнозинство

Либертас - 24.07.2020

Соопштение на СДСМ: Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада ...

Геровски: Недемократски и неевропски е да се поткупуваат пратеници, нели?

Опсервер - 24.07.2020

СДСМ, како „голема, широкограда и отворена партија“, ќе разговара за коалицирање со сите партии, освен со „структурите кои заговараат идеи различни од демократскиот и европскиот концепт“, изјави Зоран Заев за хрватскиот неделник „Национал“.

СДСМ најави формирање на Влада – Ги повика сите прогресивни сили да се приклучат

Centar - 24.07.2020

Соопштение на СДСМ: Како држава во наредниот период не очекуваат сериозни предизвици, мора да се работи посветено уште од првиот ден и затоа ова се времиња кога е неопходна стабилна Влада која ќе одработи цел мандат за доброто на граѓаните, влада ...

Се погласни шпелулациите дека СДСМ и Заев се тргнати во „лов“ на пратеници од други партии, пред се ДУИ

Алфа - 24.07.2020

Се обидува ли Зоран Заев да „купи“ пратеници на ДУИ за ново парламентарно мнозинство, како што тоа го направи кога на сила ги протурка Уставните измени? Ваква дилема се отвори откако во јавноста се погласно се зборува дека лидерот на СДСМ, наводно ...

СДСМ: За само 30 месеци ги реализиравме стратешките цели на кои чекавме 30 години, во наредните четири години ќе ...

Centar - 24.07.2020

Соопштение на СДСМ: Демократскиот и европски концепт на СДСМ е концепт кој Република Северна Македонија ќе ја води напред кон Европа и кон сигурна иднина, правда и уште поголема слобода. На последните избори граѓаните недвосмислено се определија за ...

Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

24Инфо - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев и СДСМ само тоне - ЗА ТРИ ГОДИНИ ЈАВНИОТ ДОЛГ НАДМИНА 5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Вечер - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7.

Героски: Недемократски и неевропски е да се поткупуваат пратеници, нели?

Магазин - 24.07.2020

СДСМ, како „голема, широкограда и отворена партија“, ќе разговара за коалицирање со сите партии, освен со „структурите кои заговараат идеи различни од демократскиот и европскиот концепт“, изјави Зоран Заев за хрватскиот неделник „Национал“.

Започна ли СДСМ процедура за јавна набавка на пратеници?

Expres - 24.07.2020

Индикативно соопштение на владеачката СДСМ за можноста сите пратеници во Собранието кои не се дел од СДСМ да се приклучат на партијата на Заев која само пред две години на разни нелегални начини успеа да придобие 8 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ за промена ...

СДСМ ОТВОРИ ТЕНДЕР ЗА КУПУВАЊЕ ПРАТЕНИЦИ, изборите губат секаква смисла

Вечер - 24.07.2020

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат за составување нова влада. По сите корупции и рекети СДСМ располага со многу пари и може да ...

Вечер.мк: СДСМ отвори тендер за купување пратеници

MakPress - 24.07.2020

Избори во Македонија не мора веќе да се одржуваат бидејќи губат секаква смисла. СДСМ објави тендер за купување пратеници од другите партии за да добие мандат за составување нова влада. По сите корупции и рекети СДСМ располага со многу пари и може да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата

MakPress - 24.07.2020

Зоран Заев и СДСМ системски ја уништуваат економијата во Македонија. Заев и СДСМ само лажат. Ветуваа 500 евра плата, а ветуваа и раст на БДП годишно од 5-7. Не само што нема ништо, туку и бројките говорат дека просечната плата е далеку од ветените ...

Миша Поповиќ: И СДСМ и ВМРО поминаа лошо на изборите, голема коалиција нема да испорача правда!

Фокус - 23.07.2020

Послабиот резултат на големите партии и коалиции се должи на поголемиот број на политички партии кои им зедоа гласови, смета Миша Поповиќ од Инситутот за демократија – Социетас Цивилис. Тој за најновиот број на неделникот Фокус вели дека пандемијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ Македонија само тоне, и станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар

Канал5 - 23.07.2020

Зоран Заев и СДСМ ја упропастија Република Македонија. Ветуваа 500 евра плата, а во реалноста истата е далеку под тоа. Зоран Заев и СДСМ ветуваа раст на БДП годишно од 5-7%, а немаме ни пола од тоа. СДСМ три години систематски ја уништува Македонија.

Заев: СДСМ има убедливо најголем капацитет за коалицирање, ВМРО-ДПМНЕ е поразена партија

Фокус - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа

Канал5 - 23.07.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа, ги отфрлија автократскиот режим и неправдите на ВМРО-ДПМНЕ. Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник ...

Разговори за нова влада има иако не е почнато официјалното преговарање

Канал5 - 23.07.2020

Дали и како ќе влијае повикот на првиот човек на ДУИ, Али Ахмети во Хаг од Мала Речица не сакаат да коментираат повеќе од она што тој го напиша во Фејсбук статусот. Во однос на преговорите за формирање на нова влада од ДУИ ВЕЛАТ нема нов момент и ...

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

Press24 - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

Сител - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев: Влада само со проевропски партии, конфликтните и ретроградни опции се поразени или се маргинални

360 степени - 23.07.2020

По празникот Илинден на 2 август СДСМ ги почнува преговорите за состав на новата Влада, и коалицијата на оваа партија има најголем капацитет за коалицирање, уверува лидерот на социјалдемократите, Зоран Заев, во интервју за хрватскиот неделник ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар

+инфо - 23.07.2020

Македонија заслужува подобро. Криминалот, корупцијата и рекетот мора да станат минато. Одговорност мора да има, наведено е во соопштението. Зоран Заев и СДСМ ја упропастија Република Македонија.

Заев за хрватски „Национал”: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

Слободен Печат - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал” оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев: За ретроградните нема место во новата влада

Независен - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервјуто за хрватски „Национал“ оценува дека СДСМ има убедливо најголем коалициски потенцијал, но дека во новата влада нема место за партиите со конфликтни и етрогадни идеи и позиции.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

iPortal - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

Либертас - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за „Национал“: Мандатот за нова Влада е кај СДСМ и коалицијата „Можеме“, по 2 август влегуваме во процес на ...

Локално - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Македонија под Заев и СДСМ станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 23.07.2020

Зоран Заев и СДСМ ја упропастија Република Македонија. Ветуваа 500 евра плата, а во реалноста истата е далеку под тоа, обвини ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Зоран Заев и СДСМ ветуваа раст на БДП годишно од 5-7%, а немаме ни пола од тоа.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа, ги отфрлија автократскиот режим и ...

Frontline - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

Опсервер - 23.07.2020

Скопје, 23 јули 2020 () – Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Заев за хрватски „Национал“: Македонците избраа концепт што ќе води напред во Европа, отфрлија автократија и нови ...

4NEWS - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ.

Со СДСМ Македонија само тоне, и станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар

Опсервер - 23.07.2020

Скопје, 23 јули 2020 Со СДСМ Македонија само тоне, и станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар Зоран Заев и СДСМ ја упропастија Република Македонија. Ветуваа 500 евра плата, а во реалноста истата е далеку под тоа.

Заев за хрватски Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа, ги отфрлија автократскиот режим и ...

24Инфо - 23.07.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник Национал оцени дека на предвремените парламентарни избори во Република северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ, концепт кој води напред кон Европа, кон ...

Со СДСМ Македонија само тоне и станува Колумбија од времето на Пабло Ескобар

24Инфо - 23.07.2020

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Коста Петров „Зоран Заев и СДСМ ја упропастија Република Македонија. Ветуваа 500 евра плата, а во реалноста истата е далеку под тоа. Зоран Заев и СДСМ ветуваа раст на БДП годишно од 5-7%, а немаме ни ...

“Сите комбинации за нова влада се можни“

Вечер - 23.07.2020

Послабиот резултат на големите партии и коалиции се должи на поголемиот број на политички партии кои им зедоа гласови, смета Миша Поповиќ од Инситутот за демократија – Социетас Цивилис . Тој за најновиот број на неделникот Фокус вели дека ...

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа!

Магазин - 23.07.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник Национал оцени дека на предвремените парламентарни избори во Република северна Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ, концепт кој води напред кон Европа, кон ...

Заев: СДСМ има убедливо најголем коалициски потенцијал

MakPress - 23.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник „Национал“ оцени дека на предвремените парламентарни избори во Македонија победи демократскиот и европски концепт на СДСМ. Тој за хрватскиот неделник вели дека тоа е концепт кој води ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

Канал5 - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај.

ВМРО-ДПМНЕ за задолжувањето

Канал5 - 22.07.2020

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра. СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ на власт ситуацијата со епидемијата би станувала уште полоша

МКД - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Занимавањето со „вмровските“ работи параван за криењето на расколот во СДСМ

Нетпрес - 22.07.2020

На сцената уште еднаш во моментов се демонстрира неинвентивноста во осмислувачите на стратегијата на социјалдемократите. Повторно преку своите медиумски инсталации се обидуваат да создадат и разгорат раскол во редовите на главниот опонент ...

Нова влада по Илинден, партиите не откриваат детали од преговорите

Сител - 22.07.2020

Преговорите за формирање на ново мнозинство во Собранието ќе го чекаат крајот на Илинденските празници. Седум дена по гласањето ниту еден од политичките табори не излегува со информација за тоа со кого и како планира да стигне до бројката од 61 ...

СДСМ и Заев се кластерот кој преку поткупот го предизвика новиот бран на епидмијата

Нетпрес - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Операција Македонија: Кој ќе состави влада, кој шеф на партија ќе падне, и каде сме ние…

Нетпрес - 22.07.2020

Дали во август ќе добиеме нова македонска влада? Кој ќе ја состави и предводи? Дали ќе успее обидот за пуч во ВМРО ДПМНЕ? Дали Зоран Заев заминува трајно од политиката? Ќе има ли реформи во судството и обвинителството и кои ќе бидат последиците? Ќе ...

Преговори за нова Влада по Илинден

Сител - 22.07.2020

Цела недела по крајот на изборниот процес се уште не се гледаат ниту контурите на новото владејачко мнозинство. Двете најголеми партии најавуваат дека ќе формираат Влада и бараат реформи во спротивниот табор.

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра

Опсервер - 22.07.2020

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра. Македонија со Заев на чело е прогласена за хибриден режим. Криминалот стана секојдневие, наместо да гледаме како се носат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бројот на заразени ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли

Република - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај.Пандемијата само што беше стивната, а Зоран Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ : СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра

Либертас - 22.07.2020

Скопје, 22 јули 2020 СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди ...

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра

Република - 22.07.2020

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра.Македонија со Заев на чело е прогласена за хибриден режим. Криминалот стана секојдневие, наместо да гледаме како се носат ...

Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

24Инфо - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај.

Операција Македонија: Кој ќе состави влада, кој шеф на партија ќе падне, и каде сме ние…

Република - 22.07.2020

Дали во август ќе добиеме нова македонска влада? Кој ќе ја состави и предводи? Дали ќе успее обидот за пуч во ВМРО ДПМНЕ? Дали Зоран Заев заминува трајно од политиката? Ќе има ли реформи во судството и обвинителството и кои ќе бидат последиците? Ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пандемијата само што беше стивната, а Зоран Заев и неговата партија забрзано ја ширеше заразата

Frontline - 22.07.2020

Пандемијата само што беше стивната, а Зоран Заев и неговата партија преку систематскиот поткуп на терен во полициски час забрзано ја ширеше заразата, се вели во соопштението на ВМРO-ДПМНЕ. „Македонија е рекордер во регионот и црна точка во Европа.

Операција Македонија: Кој ќе состави влада, кој шеф на партија ќе падне, и каде сме ние…

Курир - 22.07.2020

Дали во август ќе добиеме нова македонска влада? Кој ќе ја состави и предводи? Дали ќе успее обидот за пуч во ВМРО ДПМНЕ? Дали Зоран Заев заминува трајно од политиката? Ќе има ли реформи во судството и обвинителството и кои ќе бидат последиците? Ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

Курир - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

Алфа - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Место да гледа во својот, СДСМ гледа во дворот на ВМРО-ДПМНЕ: Метлата на „Бихаќка“ треба да почне да мете од Заев

PressingTV - 22.07.2020

По речиси изедначениот резултат на изборите на кои вистински победник е ДУИ, СДСМ почна да бара виновници за пировата победа. Според „Бихаќка“ виновник е ВМРО-ДПМНЕ иако е јасно дека тоа е само параван за да се скрие расколот во СДСМ и се погласните ...

Двајца се “караат”, Али користи

Вечер Прес - 22.07.2020

Со различни калкулации и голем оптимизам дека ќе бидат дел од новата Влада уверуваат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Во ДУИ сè уште владее победничка атмосфера, но мудро молчат какви поместувања ќе направат за да бидат дел од новиот владин состав.

Занимавањето на СДСМ со работата на ВМРО-ДПМНЕ, параван за криење на расколот во СДСМ- се повеќе се бара оставка од ...

Курир - 22.07.2020

Расколот во партијата на Зоран Заев е се поголем откако тој преку изборен инженеринг сака да ја формира идната влада на Македонија. Црната кампања и хорското пеење за работата на ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период ја водеше само еден единствен диригент ...

Загриженоста за ВМРО-ДПМНЕ е само параван за расколот на „Бихаќка“: Метлата во СДСМ треба да почне да чисти од Заев

Република - 22.07.2020

По речиси изедначениот резултат на изборите на кои вистински победник е ДУИ, Според „Бихаќка“ виновник е ВМРО-ДПМНЕ иако е јасно дека тоа е само параван за да се скрие расколот во СДСМ и се погласните барања за оставка на Зоран Заев.

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра

24Инфо - 22.07.2020

Соопштение до јавноста- реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткуп го причини новиот бран што трае од мај

Вечер - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај.

Операција Македонија: Кој ќе состави влада, кој шеф на партија ќе падне, и каде сме ние...

Вечер - 22.07.2020

Дали во август ќе добиеме нова македонска влада? Кој ќе ја состави и предводи? Дали ќе успее обидот за пуч во ВМРО ДПМНЕ? Дали Зоран Заев заминува трајно од политиката? Ќе има ли реформи во судството и обвинителството и кои ќе бидат последиците? Ќе ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

Скопје1 - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.

Анализа на Вечер.мк: Операција Македонија - Кој ќе состави влада, кој шеф на партија ќе падне, и каде сме ние...

MakPress - 22.07.2020

Дали во август ќе добиеме нова македонска влада? Кој ќе ја состави и предводи? Дали ќе успее обидот за пуч во ВМРО ДПМНЕ? Дали Зоран Заев заминува трајно од политиката? Ќе има ли реформи во судството и обвинителството и кои ќе бидат последиците? Ќе ...

Заев: ДУИ треба да знае дека првопласираната партија на избори добива мандат а не третопласираната

MakPress - 22.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се кластерот кој преку поткупот го причини новиот бран што трае од крајот на мај

MakPress - 22.07.2020

Бројот на заразени граѓани од Ковид-19 ќе достигне 10.000, а на Зоран Заев поважно му е да развозува мотоцикли. Неговата партија е кластерот која го причини новиот бран што трае од крајот на мај.

ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев нема европска иднина, тој е последниот транзициски политичар

MakPress - 22.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата.

ВМРО-ДПМНЕ: Од успешни политики на СДСМ издвојуваме задолжување на државата од 1 милијарда евра

MakPress - 22.07.2020

СДСМ за само три години успеа да ја задолжи државата за скоро 1 милијарда евра и долгот порасна над 5 милијарди евра. Македонија со Заев на чело е прогласена за хибриден режим. Криминалот стана секојдневие, наместо да гледаме како се носат ...

Влада на Заев ќе значи тонење на економијата и распламтување на здравствената криза, реагира ВМРО на интервјуто на Заев

Фокус - 21.07.2020

Влада на Заев ќе значи дополнително тонење на економијата и распламтување на здравствената криза, нешта со кои тој и СДСМ покажаа дека ниту знаат ниту можат да се справат, реагираат од партијата на интервјуот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за А1он, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија

Канал5 - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата.

Заев на одмор, Мицкоски преговара – сите отворени за да разговараат со сите, но нема конкретен резултат

ТВ21 - 21.07.2020

Откако победи на парламентарните избори со двајца пратеници повеќе од опонентот ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, отиде на одмор. Ниту тој, ниту некој друг од неговата партија не се појави пред медиумите, за да се произнесат што ќе направат ...

Заев: Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со партиите кои се за европски концепт

Фокус - 21.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за А1он , вели дека формирањето на новиот состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Тој вели дека бројките се јасни и дека коалицијата „Можеме“ обезбеди најмногу пратенички места, па затоа ...

Заев: Мандатот ни припаѓа нам, не на третата партија

Алсат-М - 21.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги отфрла очекувањата на ДУИ дека мандатот за формирање на мнозинството може да ѝ припадне на партијата на Али Ахмети, која се појави како трет субјект на изборите на 15 јули.

ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев Македонија нема европска иднина

Слободен Печат - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, реагираат од опозициската партија ...

Заев во интервју за „А1он“: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е аутсајдер

360 степени - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели ...

Нема европска иднина со Заев, ВМРО-ДПМНЕ за најавата на лидерот на СДСМ дека пак ќе формира влада

360 степени - 21.07.2020

Според опозициската партија, Заев е последниот остаток од транзицијата кој мора да биде поразен ВМРО-ДПМНЕ се јави со брза реакција на денешното интервју на лидерот на СДСМ Зоран Заев за „А1 он“, во кое тој најавува дека во авгус ќе биде формирана ...

ВМРО реагира на интервјуто на Заев: Тој е транзициски политичар и со него нема европска иднина

А1 On - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ до медиумите испрати соопштение во кое партијата реагира на денешното интервју на претседателот на СДСМ Зоран Заев за „А1ОН“. Еве ја реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во целост: „ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зaев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија

+инфо - 21.07.2020

Заев е последниот остаток од транзицијата кој мора да биде поразен, затоа што со таков политичар Македонија нема европска иднина, затоа што истиот е антипод на европските вредности, наведено е во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Нетпрес - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев: Новата Влада во август во коалиција со партии со европски концепт

Нова ТВ - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и кристално е јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија и со него нема европска иднина

Нетпрес - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, реагираат од партијата.

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Кајгана - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 (МИА) – Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, ...

ДУИ се спрема за опозиција, Заев ќе формира Влада по Илинден, во игра може да влезат пратеници од помалите партии

Слободен Печат - 21.07.2020

Додека високи функционери на ДУИ не се симнуваат од ТВ екраните и даваат изјави за домашни и странски медиуми дека патот за формирање на новата влада води преку Мала Речица, тајно се подготвува новото парламентарно мнозинство.

(ИНТЕРВЈУ) Заев: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со партии што се за ...

А1 On - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели ...

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ најавуваат преговори за состав на Влада

Глас на Америка - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ вели дека веќе преговара за составување нова влада. Опозициската партија, чие раководство го овласти лидерот Мицкоски да се обиде да формира парламентарно мнозинство, не открива со која од партиите разговара и до каде е процесот.

Заев ќе коалицира со партии кои го прифаќаат европскиот концепт

Р.С.Европа - 21.07.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вели дека процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Тој вели дека мандатот за состав на влада го има тој, оти СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници.

Коалиции: И Заев и Мицкоски најавуваат формирање Влада

Сител - 21.07.2020

Преговорите за нова Влада ќе почнат по илинденските празници, вели лидерот на СДСМ во интервју за порталот А1он. Според Заев, изборните резултати јасно покажувале кој го има мандатот за формирање на Влада.

Заев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се аутсајдери

Независен - 21.07.2020

Преговорите за формирање на владата ќе почнат веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели во интервју за А1 ОН ...

Зоран Заев со порака до ДУИ: Мандатот за влада го добива победникот, а не третопласираниот

360 степени - 21.07.2020

Во интервјуто за „А1он“, лидерот на СДСМ потенцира дека не сака да ги коментира изјавите од ДУИ, конкретно онаа на Бујар Османи дадена за грчки „Етнос“ во која тој вели ДУИ е победник на изборите и дека тие треба да го добијат мандатот и да одлучат ...

Роковите течат – тивки преговори за коалиција

Сител - 21.07.2020

Тече рокот за доставување на тужби до Управниот суд на одлуките на Државната изборна комисија за одбиените приговори на партиите учесници во изборниот процес. Согласно законот, Управниот суд по приемот на тужбите ќе има рок од 60 часа за одлучување.

Заев во интервју за А1он: Во август ќе ја составиме новата влада, ќе коалицираме со партии што се за европски концепт

iPortal - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели ...

(ИНТЕРВЈУ) Заев: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со партии што се за ...

Либертас - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели во ...

ЗАЕВ: Има ли поголем успех од тоа граѓаните да ти доверат победа во услови на слобода?

Денешен - 21.07.2020

Имавме фер, демократски и кристално чисти избори кои го покажаа демократскиот капацитет на нашата земја и на СДСМ, вели нејзиниот лидер Зоран Заев во интервју за А1он. – Имавме фер, демократски и кристално чисти избори кои го покажаа демократскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Oсвоивме повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса

PressingTV - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, се вели во партиското соопштение од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Влада со Заев ќе ја урниса Македонија до крај, ние ќе се справиме со предизвиците!

Денешен - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, велат во соопштението од најголемата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија и со него нема европска иднина

Алфа - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, велат во соопштението од најголемата ...

Заев до ДУИ: Мандатот за влада го добива победникот, а не третопласираниот

Република - 21.07.2020

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во денешното интервју за „А1он“ вели дека не сака да ги коментира изјавите од ДУИ, конкретно онаа на Бујар Османи дадена за грчки „Етнос“ во која тој вели ДУИ е победник на изборите и дека тие треба да го добијат мандатот ...

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Бриф - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев со интервју за „А1он“: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е аутсајдер, ќе коалицираме со партии што ...

Frontline - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели ...

Заев на одмор, Мицкоски преговара – сите отворени за да разговараат со сите, но нема конкретен резултат

4NEWS - 21.07.2020

Откако победи на парламентарните избори со двајца пратеници повеќе од опонентот ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, отиде на одмор. Ниту тој, ниту некој друг од неговата партија не се појави пред медиумите, за да се произнесат што ќе направат ...

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Бизнис Вести - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме” на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Заев

Опсервер - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Заев

Либертас - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата.

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

CivilMedia - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев од одмор: Во август ќе составиме Влада со партии со европски концепт

Република - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија и со него нема европска иднина

Курир - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, реагираат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев нема европска иднина

Локално - 21.07.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираа на интервјуто на претседателот Зоран Заев и излегоа со соопштение во кое велат дека нивната партија победила во 41 општина и освоила повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската ...

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Либертас - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, вели лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев: Новата Влада ќе ја составиме во август во коалиција со партии со европски концепт

Опсервер - 21.07.2020

Скопје, 21 јули 2020 () – Процесот на преговори за формирање на новата влада ќе почне по Илинден. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбеди најмногу пратеници и е кристално јасно кој го има мандатот да формира влада, ...

Во кој дел од „Структурите што заговараат идеи поинакви од демократскиот и европскиот концепт“ го препознаа ВМРО-ДПМНЕ?

Frontline - 21.07.2020

Во интервјуто на А1.он со лидерот на СДСМ Зоран Заев, тој покрај другото во одговор на прашањето – колкави се шансите да формира влада и со кого, истакнува: – Нам во овој момент ни се неопходни стабилно парламентарно мнозинство, стабилна влада, која ...

Заев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија и со него нема европска иднина

24Инфо - 21.07.2020

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Зоран Заев. „ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во ...

ЗАЕВ: СДСМ е голема и широкограда партија, по Илинден почнуваме разговори за нова влада со сите партии освен ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 21.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервјуто за порталот А1он вели дека формирањето на новиот состав на владата ќе почне веднаш по Илинден. Тој додава дека бројките се јасни и дека коалицијата „Можеме“ обезбеди најмногу пратенички места, па затоа ...

Зaев е последниот транзициски политичар кој ја клекна Македонија

Република - 21.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ победи во 41 општина и освои повеќе пратеници отколку СДСМ без коалициониот партнер Беса и покрај недемократската атмосфера и масовен поткуп кој екипата на Заев го правеше во текот на кампањата, се вели во партиското соопштение од ...

Сите комбинации за состав на новата влада

Н.Македонија - 21.07.2020

Тесниот изборен резултат меѓу владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ, како и разликата од само двајца пратеници, отвори многу теоретски математички комбинаторики за составот на новата влада, а процесот на нејзино формирање го прави исклучително ...

Заев ќе формира Влада по Илинден, во игра пратеници од помалите партии, каде ќе биде ДУИ?

Скопје1 - 21.07.2020

Додека високи функционери на ДУИ не се симнуваат од ТВ екраните и даваат изјави за домашни и странски медиуми дека патот за формирање на новата влада води преку Мала Речица, тајно се подготвува новото парламентарно мнозинство.

Заев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се „аутсајдери и заробени од груевизмот“, во август нова влада

Мак. Весник - 21.07.2020

Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот, вели во ...

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Магазин - 21.07.2020

Во вчерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ поранешниот градоначалник на Карпош, Стевче Jакимовски зборуваше за коалицијата на СДСМ предводена од Зоран Заев. Јакимовски истакна дека коалицијата Можеме, сама по себе е многу сложена бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

Канал5 - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

Нетпрес - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Трошиме кредити со високи камати, со СДСМ долгот е веќе 5 милијарди евра

МКД - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Буџетската дупка до крајот на годината ќе биде 1 милијарда евра

+инфо - 20.07.2020

Власта, поради својата неспособност да менаџира со економијата, предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра, додека јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра, соопшти Центарот за комуникации на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Буџетската дупка ќе биде милијарда евра

Р.С.Европа - 20.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека со СДСМ јавниот долг го надминал нивото од 5 милијарди евра, а економијата не генерира раст. „Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика ...

Атанасовски: Кој и да направи коалиција, таа ќе биде климава и ќе води кон предвремени избори

МКД - 20.07.2020

ДУИ е апсолутен победник на изборите, а граѓаните го казнија со гласови Зоран Заев, но не го наградија Христијан Мицкоски да биде премиер, коментира за МКД.мк политикологот Благојче Атанасовски .

ВМРО ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

Република - 20.07.2020

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра. Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати, велат од ВМРО ДПМНЕ во соопштението до јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

PressingTV - 20.07.2020

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра. Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот ...

Jакимовски: Aко Заев ги исполни сите барања на коалициските партнери, на крај ќе му остане министерството за екологија

Република - 20.07.2020

Стевче Jакимовски во своето гостување во „Само Вистина“ зборуваше за коалицијата на СДСМ предводена од Зоран Заев каде посочи дека ситуацијата со таа коалиција е многу сложена затоа што секоја партија од таа коалиција си има свои барања кои бара да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев оди кон буџетски амбис од 1 милијарда евра до крајот на годинава, а јавниот долг надмина ...

Денешен - 20.07.2020

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра, економијата не генерира раст, а со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ.

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

24Инфо - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра.

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ за висината на јавниот долг

Скопје инфо - 20.07.2020

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра. Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

Курир - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра, соопштуваат од ...

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на крај на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Курир - 20.07.2020

Стевче Jакимовски во своето гостување во „Само Вистина“ зборуваше за коалицијата на СДСМ предводена од Зоран Заев каде посочи дека ситуацијата со таа коалиција е многу сложена затоа што секоја партија од таа коалиција си има свои барања кои бара да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо на развој на економијата СДСМ се насочи на КРИМИНАЛ И РЕКЕТИРАЊЕ

Вечер - 20.07.2020

Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра. Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати, велат од ВМРО ДПМНЕ во соопштението до јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ јавниот долг одамна го надмина нивото од 5 милијарди евра

MakPress - 20.07.2020

Економијата не генерира раст. Со Заев и СДСМ трошиме кредити со високи камати. Власта поради својата неспособност да менаџира со економијата предизвика буџетска дупка која до крајот на годината ќе биде и до 1 милијарда евра.