TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крим - Кометал Ѓ. П. во 1/4-финалето на ЛШ

А1 - 20.02.2005

Словенечкиот Крим ќе биде противник на Кометал Ѓорче Петров во 1/4-финалето на Лигата на шампионките. Нашиот првак на гостувањето кај Шлагелсе во Данска не го освои посакуваниот бод за да го задржи првото место во „Ц“ групата, со тоа да има полесен противник на стартот на елиминациомната фаза.

Последен предизвик во групата, утре против Шлагелсе

А1 - 19.02.2005

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во овие моменти во Копенхаген го привршуваат последниот тренинг пред утрешниот последен предизвик во групата против европскиот шампион Шлагелсе. По големата победа во Скопје, доволно е и реми во директната пресметка за првата позиција и избегнување на ...

Со победа над европските шампионки да се затвори кругот

Време - 19.02.2005

РАКОМЕТ - ЛШ, ЖЕНИ, 6. КОЛО, УТРЕ ВО ДАНСКА, ШЛАГЕЛСЕ - КОМЕТАЛ ЃП Александра Манзева-Бундалевска Македонските ракометни шампионки Кометал Ѓорче Петров ќе се обидат со победа против актуелните европски првенки Шлагелсе утре (16.25 часот, пренос на МТВ), да ја заокружат успешната серија во првата ...

По бод во Данска

Вест - 19.02.2005

РАКОМЕТ, ЛИГА НА ШАМПИОНИ - ЗАВРШУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ПО ГРУПИ Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров денеска патуваат за Данска на последниот меч од Ц-групата од Лигата на шампионите со актуелниот европски првак Слагелсе. И покрај тоа што уште во пресрет на овој натпревар Ракометарките на Кометал ...

За престиж, но и за полесен пат до полуфиналето

Утрински - 19.02.2005

Кометал ЃП утре од 16,25 ч. му гостува на Слагелсе во последното коло од Лигата на шампионите Бојков: И да игра, и да не игра, Радуловиќ нема да ни биде проблем РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Утрешниот возвратен натпревар на Кометал Ѓорче Петров со Слагелсе во Брондби во рамките на последното коло од ...

Победата ги потврдува амбициите

Дневник - 19.02.2005

РАКОМЕТ - КОМЕТАЛ ЃП му гостува на Слагелсе Дуелот против дански Слагелсе утре (16.25 ч. МТВ пренос) е решавачки за Кометал ЃП во нивните желби да бидат првопласирани во Ц-групата на ракометната Лига на шампионките. Од тоа ќе зависи и следниот противник во четврт-финалето, шпанска Елда Престижио ...

Портној: Нема да биде лесно како во Скопје

Време - 18.02.2005

РАКОМЕТ - В НЕДЕЛА КОМЕТАЛ ЃП МУ ГОСТУВА НА ШЛАГЕЛСЕ Шлагелсе е многу подобар тим од оној што се претстави во Скопје и никој нема илузии дека ќе биде лесно како на првиот меч, смета Андреј Портној, тренерот на македонските ракометни шампионки Кометал Ѓорче Петров.

Момент на вистината за Кометал Ѓорче Петров

Утрински - 18.02.2005

Ракометарките на македонскиот првак в недела во Данска по одбрана на првото место во Ц-групата од Лигата на шампионите Слагелсе ќе биде посилен за Будимир, а можеби и за Радуловиќ РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Неделниот возвратен натпревар од Лигата на шампионите со бранителот на титулата Слагелсе во Брондби ...

Кометал ЃП и без првиот тим го победи Књаз Милош

Време - 17.02.2005

РАКОМЕТ - ВО ПРИЈАТЕЛСКИ МЕЧ ПРЕД СРЕДБАТА СО ШЛАГЕЛСЕ Македонските ракометни шампионки Кометал Ѓорче Петров, кои практично го обезбедија местото во четврт-финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) ,го победија Књаз Милош со 31-26 (15-14) во пријателски натпревар одигран завчеравечер во Скопје.

Кометалки ги уигруваат и "резервите"

Дневник - 17.02.2005

РАКОМЕТ - пред дуелот со Слагелсе Подготвувајќи се за решавачкиот дуел од последното коло во Ц-групата на Лигата на шампионките, против дански Слагелсе, екипата на Кометал ЃП на домашен терен во контролен меч го победи Књаз Милош од СЦГ со 31-26.

Скандинавските екипи му "лежат" на Кометал ЃП

Дневник - 16.02.2005

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ Последниот дуел од Ц-групата на ЛШ, викендов во Данска, меѓу домаќинот Слагелсе и нашиот Кометал ЃП, ќе ја покаже силата на македонскиот првак во намерата да се врати во европскиот врв. Тој дуел решава која екипа ќе биде прва во групата и за противник во четврт-финалето ...

Мечот со Слагелсе ќе решава за првото место

Вест - 15.02.2005

РАКОМЕТ, ЛИГА НА ШАМПИОНИ Во последното коло од натпреварите по групи во Лигата на шампионите, Кометал ЃП и Слагелсе влегуваат со идентичен број бодови, осум, па токму нивниот меѓусебен дуел, што в недела се игра во Копенхаген, ќе го даде конечниот лидер на Ц-групата.

Бегство од Крим преку Брондби

Утрински - 15.02.2005

Тешка задача за Кометал ЃП по победата на Слагелсе над Лада од 33:27 Бранителот на европската круна Слагелсе ја искористи предноста на домашниот терен за да го совлада рускиот првак Лада во петтото коло од Ц-групата во Лигата на шампионите и со тоа да му се придружи на Кометал Ѓорче Петров меѓу ...

Со победа против Шлагелсе Кометал Ѓ.П ќе го избегне Крим

А1 - 14.02.2005

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров обезбедија пласман во четвртфиналето од шампионската лига уште на коло пред крајот од фазата по групи. Супериороноста на свој терен ја потврдија со убедливиот триумф од 12 гола разлика над Мотор Запорожје, но можеби клучниот натпревар им претстои следната ...

Кометал ЃП се пласира меѓу најдобрите осум во Европа

Време - 14.02.2005

РАКОМЕТ - ЛШ, 5. КОЛО, КОМЕТАЛ ЃП - МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ 32-20 (16-14) Александра Мазнева-Бундалевска Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров на едно коло до крајот на натпреварите по групи се пласираа во четврт-финалето на Лигата на шампионките (ЛШ), откако завчера во Скопје во натпревар се две различни ...

Мотор демонтиран во второто полувреме

Утрински - 14.02.2005

Кометал ЃП си го обезбеди пласманот во четвртфиналето на ЛШ, декласирајќи го првакот на Украина со 32:20 Само шест погодока на гостите во вториот дел, кога 14 мин. не дадоа гол РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Кометал Ѓорче Петров и теоретски си го обезбеди пласманот во четвртфиналето на Лигата на шампионите, ...

Го загреаја "моторот" во вториот дел

Дневник - 14.02.2005

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ Во две различни полувремиња против аутсајдерот Мотор, ракометарките на македонскиот првак Кометал ЃП победија со 32-20 (16-14) и го осигураа местото во четврт-финалето на Лигата на шампионките. Кое место во групата ќе го освои, од што ќе зависи кој ќе биде следниот ...

Познати пет четврт-финалисти

Дневник - 14.02.2005

само крим со пет победи Екипата на Крим Меркатор е единствениот тим што забележа пет победи едноподруго во натпреварите по групи од женската ракометна Лига на шампионките, обезбедувајќи место меѓу осумте најдобри. Словенечкиот првак во 5.

Ѓорчепетровки во големата осумка

Вечер - 14.02.2005

Кометал Ѓ.Петров повторно во "Кале" ги разгали гледачите, кои во сите 60 минути максимално ги бодреа своите миленички, кои на најубав начин им се реваншираа на навивачите - во прекрасен амбиент, го нокаутираа украинскиот првак Мотор од Запорожје, согласувајќи го со убедливи 32:20 (16:14).