TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откриен идентитетот на напаѓачот што рани ученик со нож

Дневник - 14.09.2002

ПО РАНУВАЊЕТО НА УЧЕНИКОТ ВО "АСУЦ" Силеџијата, кој во вторникот во Државното автосообраќајно училиште "Боро Петрушевски" од Скопје со нож пробол ученик од зад грб, се уште е во бегство. Во полицијата вчера информираа дека им е познат индентитетот на напаѓачот, но оти не го соопштуваат во интерес ...

Осумнаесетгодишник прободен со нож

Вест - 12.09.2002

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО СКОПСКОТО СООБРАЌАЈНО УЧИЛИШТЕ "БОРО ПЕТРУШЕВСКИ" На одморот меѓу четвртиот и петиот час завчера попладне,кога учениците во групи го напуштале училниците непознат напаѓач искористувајќи ја турканицата со нож тешко го ранил Димитар Мирковски ученик од четврти клас и избегал Во ...

Ученик прободен од зад грб со нож

Дневник - 12.09.2002

НА МАЛ ОДМОР ВО СРЕДНОТО СКОПСКО УЧИЛИШТЕ "АСУЦ" Момчето е во критична состојба, а полицијата се уште утврдува дали напаѓачот е соученик на жртвата или некој однадвор Ученик бил прободен со нож во слабината вчера попладне за време на малиот одмор во Државното автосообраќајно училиште "Боро ...