TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се стега обрачот околу родителите на исчезнатото британско девојче

Утрински - 14.09.2007

Португалците се убедени дека Меделин настрадала по вина на мајката-лекар, која и дала поголема доза од препарат за спиењеОд нашиот дописник ТОМИСЛАВ ИВАНОВСКИ ЛОНДОН - Повеќе од четири месеци британската јавност ја следи драмата околу судбината на исчезнатото девојче Меделин Мекан, кое во почетокот ...

Клучни доказите од багажникот на автомобилот

Време - 12.09.2007

СЛУЧАЈ „МЕДЛИН МЕКАН“ Апсолутно сме сигурни дека, кога ќе се соберат сите факти, ќе успееме да докажеме дека немавме апсолутно никаква улога во грабнувањето на Медлин, изјави Гери Мекан, татко на четиригодишното британско девојче што исчезна на летување во Португалија, на 3 мај.

Мајката осомничена дека по грешка ја убила Медлин

Време - 11.09.2007

ПОРТУГАЛИЈА-БРИТАНИЈА Кејт Мекен, мајката на исчезнатото британско девојче Медлин Мекен, е осомничена дека по грешка го убила девојчето, а потоа го скрила телото, јави телевизијата „Си-ен-ен“. Според оваа теорија, која излезе на површината откако беше најдена крв во автомобилот што го возеле ...

Родителите на Медлин се заминаа дома

Вест - 10.09.2007

НОТИНГЕМ, 10 септември (Ројтерс) - Британската двојка Кејт и Џери Меккен, прогласени за осомничени во исчезнувањето на нивната 4-годиШна ќЕрка Медлин во Португалија, вчера одлетаа дома тврдејќи дека се невини. "Не игравме никаква улога во исчезнувањето на нашата слатка ќерка Медлин", изјави Џери ...

Осомничените родители на малата Медлин заминаа од Португалија

Утрински - 10.09.2007

Кејт и Гери Мекан беа испрашувани одделно повеќе од 24 часа ЛОНДОН - Родителите на Медлин Мекан се вратија во Велика Британија откако ја напуштија Португалија истакнувајќи дека „тие немале улога во исчезнувањето на нивната ќерка“.

Родителите на Медлин се вратија во Англија

Дневник - 10.09.2007

Кејт и Гери Мекан тврдат дека португалската полиција настојува „да ги намести“ Родителите на исчезнатото четиригодишно девојче Медлин Мекан се вратија во својот дом во Англија откако во Португалија беа прогласени за осомничени во истрагата за исчезнувањето на нивната ќерка, јави Би-би-си.