TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несторовски со победа ја одбрани титулата

Дневник - 03.11.2003

КРУЖНА АВТОТРКА, СКОПЈЕ Возачот на АМД Прилепец од Прилеп, Никола Несторовски, со победа ја одбрани титулата во класата до 1.150 см3. Тој успеа да се извлече од слабиот старт и да биде подобар во директниот дуел со Дејан Стефановски од АМК Автоклиника кој, иако постојано го бркаше Несторовски, на ...

Несторовски до титулата по дефектот на Стефановски

Вест - 03.11.2003

АВТОМОБИЛИЗАМ - ЗАВРШИ ДРЖАВНОТО ПРВЕНСТВО НА КРУЖНИ ПАТЕКИ Сончевото есенско време и атрактивноста на самиот настан привлекоа илјадници вљубеници на брзините од најразлична возраст околу кружната патека пред зградата на МРТВ, каде вчера се возеше последната трка од годинашново првенство во ...