TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јази

Канал5 - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Владата обезбеди стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

А1 On - 28.11.2020

„Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Press24 - 28.11.2020

Владата преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту еден момент никој ...

СДСМ: Граѓаните застанаа зад нас зашто со храбри и патриотски одлуки чекориме кон ЕУ

Макфакс - 28.11.2020

Владата преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик, велат од владејачката СДСМ. „Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик ...

Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

24Инфо - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Либертас - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Н.Македонија - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Акцент - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Граѓаните застанаа зад нас зашто со храбри и патриотски одлуки чекориме кон ЕУ

Centar - 28.11.2020

Владата преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик, велат од владејачката СДСМ. „Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик ...

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

MakPress - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

Кој од СДСМ застана позади ставот на Заев?

Бизнис Вести - 27.11.2020

Скопје, 26 ноември 2020 (МИА) – Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други ...

ТРОПНА ЛИ ЦРВЕНКОВСКИ НА ЗАТВОРЕНА ВРАТА - еве кој се од СДСМ застана во одбрана на Заев

Фактор - 27.11.2020

Функционерите од владејачката СДСМ, кои држат и водечки државни позиции, застанаа во одбрана на нивниот лидер Зоран Заев, откако вчера попранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски, побара од нив да се оградат, од, како што ги нарече, ...

Спасов: Пираните од СДСМ намирисаа крв

Локално - 27.11.2020

Универзетискиот професор и дипломат, Ѓорѓи Спасов се огласи по вчерашното обраќање на поранешниот претседател Бранко Црвенковски и реакциите на одредени поранешни политичари кои беа дел од СДСМ.

Николовски: Црвенковски е историја, македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред

Магазин - 27.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на неговиот фејсбук објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Ставот на Заев е наш став и став на државата, едногласни во СДСМ

Centar - 27.11.2020

Не престануваат објавите на социјалните медиуми на државните и партиските функционери на СДСМ во знак на поддршка на премиерот Зоран Заев. Во мигови кога тој е под медиумски и јавен притисок за ставот кон Бугарија, од неговата партија стигнуваат ...

Заев: Знаат граѓаните што е вистина и кој се бори за македонската иднина, кој го заштити македонскиот идентитет во ...

Centar - 27.11.2020

– Граѓаните и СДСМ одамна избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои ја движат македонската држава и македонскиот народ кон исполнување на стратешките цели – НАТО и ЕУ.

СДСМ: Ставот на Заев е став на партијата, став на државата

MakPress - 27.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

СДСМ во одбрана на Заев: Ставот на Заев е став на партијата и државата

Фокус - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

СДСМ со реакција за Црвенковски: Секој има право на свое мислење, СДСМ и граѓаните избраа иднина, а Црвенковски е ...

ТВ21 - 26.11.2020

СДСМ со реакција по повод обраќањето на екс премиерот и поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски кој рече дека ставовите на Зоран Заев не се ставови на партијата и на власта.

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Канал5 - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина, се наведува во партиското соопштение. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Канал5 - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски е историја.

Николовски: Бранко Црвенковски е историја

Фокус - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на неговиот фејсбук профил објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став

24 Вести - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

ТВ21 - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Сител - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Сител - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Ставовите на Заев се и на СДСМ, Црвенковски е историја

360 степени - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба со корупцијата, Љупчо Николовски, застана зад премиерот Зоран Заев и даде поддршка за неговите ставови во врска со Бугарија, додека за поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски порача дека е ...

Партијата застана зад ставовите на Заев изнесени во интервјуто за БГНЕС

ММС - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја!

+инфо - 26.11.2020

СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, многу одамна, а Црвенковски е историја, порача генералниот секретар на СДСМ. Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на неговиот Фејсбук профил објави дека искажаните ...

СДСМ: Искажаните ставови на Зоран Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

МКД - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Press24 - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Цврсто стоиме зад ставовите на Заев- не навлегуваме во личните мотиви на Црвенковски

Press24 - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

ММС - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ му одговори на Црвенковски: Ставовите на премиерот се ставови на партијата

А1 On - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Реакција на СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

Независен - 26.11.2020

Социјалдемократскиот сојуз попладнево официјално реагираше на обраќањето на поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски, велејќи дека ставовите на Зоран Заев биле ставови и на партијата.

СДСМ до Црвенковски: Ставовите на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ

+инфо - 26.11.2020

Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ставови се државни ставови и државни позиции, врз основа на довербата на граѓаните на последните избори. Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Црвенковски е историја

Кајгана - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ ,Љупчо Николовски, на неговиот Facebook статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата ...

Шекеринска: Секој има право на свој став

Независен - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Николовски: Ставовите на Заев се и на СДСМ, Црвенковски е историја

Нова ТВ - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба со корупцијата, Љупчо Николовски, застана зад премиерот Зоран Заев и даде поддршка за неговите ставови во врска со Бугарија, додека за поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски порача дека е ...

СДСМ: Не навлегуваме во личните мотиви на Бранко Црвенковски искажани во клучните моменти за државата

+инфо - 26.11.2020

Знаат граѓаните кој носи одлуки без разлика на политичката кариера, исклучиво водејќи се од интересот на целиот наш народ и татковината, се вели во соопштението на СДСМ. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години ...

Шекеринска: Став на СДСМ е дека македонската иднина е во ЕУ

Слободен Печат - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на партијата, граѓаните избраа иднина, а Црвенковски е историја

Слободен Печат - 26.11.2020

Вицепремиерот Љупчо Николовски на Фејсбук го сподели партиското соопштение на СДСМ дека ставовите на премиерот Зоран Заев се и ставови на партијата. „Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ.

Обединувачка порака на СДСМ: Ставот на Заев е став на партијата, став на државата

Нова ТВ - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други видни партиски функционери и членови ...

Маричиќ контра Црвенковски: Ставот на Заев е и партиски став

Press24 - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

СДСМ ги збива редовите околу Заев

Независен - 26.11.2020

По големите реакции во јавноста по контроверзното интервју и посебно обраќањето на поранешниот партиски лидер Бранко Црвенковски, високите партиски и државни функционери од СДСМ се јавија со редица изјави во кои му даваат поддршка на Зоран Заев.

Партијата контра екс лидерот: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

OhridNews - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Костадинов: Бранко е историја, СДСМ носи храбри и патриотски одлуки

Нетпрес - 26.11.2020

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Партиските функционери од СДСМ во одбрана на Заев: Неговите ставови се ставови на партијата

Press24 - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Макфакс - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став

Вечер Прес - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Костадинов: СДСМ носи храбри и патриотски одлуки, Бранко е историја

Република - 26.11.2020

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Опсервер - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Се огласи целиот СДСМ со поддршка за премиерот Заев

Бриф - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Се огласи целиот СДСМ со поддршка за премиерот Заев

24Инфо - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

СДСМ: Ставот на Заев е став на партијата, став на државата

Опсервер - 26.11.2020

– Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните одамна избраа иднина

iPortal - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја!

Либертас - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на неговиот Фејсбук профил објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Опсервер - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

СДСМ: Ставот на Заев е став на партијата, став на државата

iPortal - 26.11.2020

Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед Зекири, пратеникот Коста Костадинов, но и многу други партиски функционери и членови на ...

СДСМ: Не навлегуваме во личните мотиви на Бранко Црвенковски искажани во клучните моменти за државата

Либертас - 26.11.2020

Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните. Дали е тоа принципиелен однос кон својата партија и кон членството на СДСМ, ќе ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Бриф - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ МУ ОДГОВОРИ НА ЦРВЕНКОВСКИ: Ти си историја! Продолжи да молчиш како и досега!

Денешен - 26.11.2020

СДСМ по изјавата на Црвенковси со која побара партијата да се огради од Заев: Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина.

Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Бриф - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат ...

СДСМ: Ставовите на Заев, се и став на партијата, Црвенковски е историја

еМагазин - 26.11.2020

По бројните реакции од членови и поранешни функционери на СДСМ за интервјуто на премиерот Зоран Заев , се огласија и од партијата: “Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк.

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Опсервер - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

24Инфо - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Црвенковски е историја

iPortal - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Шекеринска: Државна позиција е дека македонската иднина е во ЕУ

Локално - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа, кон просперитет и кон пријателство со сите соседи, ...

Шекеринска: Став на СДСМ е дека македонската иднина е во ЕУ

24Инфо - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Либертас - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

Опсервер - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

Се огласија од СДСМ: Заев и неговите ставови се наши и наша иднина, а Црвенковски е историја

Точка - 26.11.2020

Од владејачката партија му одговорија на Бранко Црвенковски дека искажаните ставови на Заев се ставови на партијата. Основачот на СДСМ и поранешен премиер и претседател на државата, Бранко Црвенковски денеска после долго време се огласи и побара од ...

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

iPortal - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Бриф - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

24Инфо - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

И Маричиќ со главата в торба: Овие ставови се државни ставови и државни позиции

Република - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

Зеќири: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

24Инфо - 26.11.2020

Фејсбук статус на Мухамед Зеќири Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја ...

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

Либертас - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. -Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

СДСМ: Црвенковски e историја, македонските граѓани избраа иднина и да чекорат напред

Локално - 26.11.2020

„Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните. Дали е тоа принципиелен однос кон својата партија и кон членството на СДСМ, ќе ...

Се јави и Николовски: СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, а Црвенковски е историја

Република - 26.11.2020

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, вели Љупчо Николовски, генерален секретар на владејачката партија, во статусот на Фејсбук. И тој како и останатите негови сопартијци, партиското соопштение ...

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Вечер Прес - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Маричиќ: Ставот на Заев е и партиски став

Вечер Прес - 26.11.2020

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва на својот профил на Фејсбук напиша дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. – Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Н.Македонија - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

Шекеринска: Државна позиција е дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа

Frontline - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил.

Коста Петров: Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е ...

Centar - 26.11.2020

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, дека Македонците со својот македонски јазик чекорат напред кон Европа, кон просперитет и кон пријателство со сите соседи, ...

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Скопје1 - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

СДСМ со реакција до нивниот поранешен лидер: Ставовите на Заев се ставови на партијата, Црвенковски е историја

Акцент - 26.11.2020

По реакцијата на поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски и неговиот повик за итно свикување на ЦО со цел СДСМ да се огради од изјавите на Зоран Заев, со реакција се јавија од неговата партија.

СДСМ: Македонските граѓани избраа иднина, Црвенковски е историја

Вечер - 26.11.2020

Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Обраќањето на поранешниот претседател, Бранко Црвенковски, после долги години молк и немање став за важни државни или национални прашања, нека го толкуваат граѓаните, велат ...

Заев нема време за Црвенковски, му одговори преку Костадинов

Expres - 26.11.2020

Раководството на СДСМ го одби барањето на екс претседателот Црвенковски за партиски собир на кој ќе се расправа за позициите на Заев за Бугарија. Но Заев не го удостои Црвенковски со личен одговор туку за тоа го употреби својот најблизок човек ...

СДСМ: Ставовите на Заев се и ставови на СДСМ и на Владата, тие се државна позиција; Црвенковски со години немаше став

365 - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Се огласи целиот СДСМ со поддршка за премиерот Заев

Centar - 26.11.2020

„Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: СДСМ и македонските граѓани избраа иднина и избраа да чекорат напред, многу одамна, а Црвенковски е ...

Centar - 26.11.2020

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, вели Љупчо Николовски, генерален секретар на владејачката партија. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи, овие ставови се ...

СДСМ: Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина

Frontline - 26.11.2020

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...

Николовски: Бранко Црвенковски е историја

Скопје1 - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на неговиот фејсбук профил објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

СДСМ: Ставовите на Заев се ставови на СДСМ

AKO - 26.11.2020

Во серијата поддршка за лидерот на СДСМ, Зоран Заев, посебно по јавувањето на поранешниот лидер, Бранко Црвенковски , кој побара да се оградат од изјавите на Заев, поодршка стаса и од потпретседааателот на партијата и генерален секретар на Владата, ...

Николовски: Искажаните ставови на Заев се ставови на СДСМ, Бранко Црвенковски е историја

Frontline - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Љупчо Николовски: Бранко Црвенковски е историја

MakPress - 26.11.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на неговиот фејсбук статсус објави дека искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ, а дека поранешниот партиски лидер и екс претседател на државата Бранко ...

Зекири, Спасовски, Шекеринска, Маричиќ со copy-paste статус му изразија поддршка на Заев и порачаа дека Црвенковски е ...

MakPress - 26.11.2020

- Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски одлуки, кои конечно и практично ја движат македонската држава и целиот ...