TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна хроника - Експлодира "кашикара" пред куќа на поранешен директор

Вест - 07.12.2010

Рачна бомба "кашикара" завчераноќ епслодирала пред куќата на поранеше директор на градежното претпријатие "Илинден" во скопско Дебар маало. Од силната детонација предизвикана е само материјална штета.

Бомба експлодира во двор на газда на градежна фирма

Утрински - 07.12.2010

Силна експлозија завчеравечер ги вознемири жителите на скопско Дебар Маало. Како што соопшти МВР, експлозивна направа, најверојатно, рачна бомба, пукна пред деловни простории и куќа, сопственост на ...

Експлодира бомба во скопско Дебар Маало

Дневник - 07.12.2010

Силна експлозија завчеравечер ги вознемири жителите на скопската населба Дебар Маало кога, најверојатно, рачна бомба била фрлена во двор од куќа. За среќа, немало ниту жртви ниту повредени.

Бомба во Дебар маало

А1 - 06.12.2010

Силна експлозија што доцна синоќа се чула во околината на населба Дебар маало, во центарот на Скопје ги вознемирила локалните жители.

Бомба експлодираше во скопско Дебар маало

Форум - 06.12.2010

Како што сведочат жители на оваа централна скопска населба, детонацијата што се случила малку пред 22 часот во неделата навечер, предизвикала материјална штета но во експлозијата немало ранети Според ...

Рачна бомба експлодира во двор на куќа во скопско Дебар маало

Алсат-М - 06.12.2010

Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути.

Рачна бомба експлодира во двор на куќа во скопско Дебар маало

Алфа - 06.12.2010

Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути.

Рачна бомба експлодира во Дебар маало

Идивиди - 06.12.2010

Скопје, 6 декември 2010 (МИА) - Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути.

Експлозија ги вознемири жителите на Дебар Маало

Сител - 06.12.2010

Силна експлозија што доцна синоќа се чула во околината на населба Дебар Маало, во центарот на Скопје ги вознемирила локалните жители. Според полицијата, синоќа околу 21,50 часот во дворот на А.О.

Експлодира бомба во Дебар маало

Кирилица - 06.12.2010

Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути Од МВР информираат дека најверојатно рачна бомба е фрлена во ...

Рачна бомба експлодира во двор на куќа во скопско Дебар маало

Сител - 06.12.2010

Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути.

Рачна бомба експлодира во двор на куќа во скопско Дебар маало

МРТ - 06.12.2010

Експлозивна направа е фрлена во двор на куќа во Дебар маало на улицата „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје синоќа околу 21 часот и 50 минути.

Бомба во Дебар Маало

Курир - 06.12.2010

Вчера во Дебар Маало, околу 21.50 часот била фрлена експлозивна направа. Експлозивна направа е фрлена пред станбен и деловен објект на улица Ѓорѓи Пулевски бр. 14 во Дебар маало – Скопје.

Експлозија ги вознемири жителите на Дебар Маало

Нетпрес - 06.12.2010

Силна експлозија што доцна синоќа се чула во околината на населба Дебар Маало, во центарот на Скопје ги вознемирила локалните жители. Според полицијата, синоќа околу 21,50 часот во дворот на А.О.

Експлозија во центарот на Скопје

Макфакс - 06.12.2010

Експлозивна направа синоќа пред 22 часот е фрлена во двор на куќа во скопската населба Дебар маало, соопштува МВР. Според информации..

Експлозија во двор во куќа во Скопје, нема повредени

Inpress - 06.12.2010

Скопје, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Синоќа, околу 21,50 часот во Скопје на улицата „Ѓорѓи Пулевски“ во дворот од куќата на 64-годишниот А.О.