TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вигенин: Имиграциските притисок добива загрижувачки димензии

Локално - 26.10.2013

Првата средба на министрите за надворешни работи на Бугарија и Турција Кристијан Вигенин и Ахмет Давутоглу се одржа денеска во Анкара. Во рамките на разговорот беше разговарано широк круг аспекти од ...

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Утрински - 24.10.2013

Шефот на бугарската дипломатија вели дека Софија нема проблем со името, но оти ПЈРМ е официјално име што се употребува во ЕУ и Грција Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави ...

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

24 Вести - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: не згрешив кога реков ПЈРМ

Алсат-М - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Канал5 - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Сител - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Алфа - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин - Кога сум во Грција, Македонија морам да ја викам ПЈРМ

Inpress - 24.10.2013

Брисел, 24. октомври 2013 (ИНПРЕС) Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на ...

Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

МРТ - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

ВИГЕНИН: Не згрешив што реков Поранешна Југословенска Република Македонија

Телеграф - 24.10.2013

Бугарија нема никаква врска со проблемот за името и ја призна Македонија под уставното име што го употребува во билатералните односи Бугарскиот министер за надворешни работи, Кристијан Вигенин, ...

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

А1 On - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не реков „Поранешна југословенска Република Македонија“ случајно

+инфо - 24.10.2013

Исправно постапил кога минатата недела во Атина, по средбата со својот грчки колега Евангелос Венизелос, ја нарекол Македонија „Поранешна југословенска Република Македонија“, смета Кристијан Вигенин, ...

Вигенин: Не направив грешка кога Македонија ја нареков ФИРОМ

Сител - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не згрешив што реков Поранешна југословенска Република Македонија

Press24 - 24.10.2013

Шефот на бугарската дипломатија Кристијан Вигенин вели дека не згрешил што ја нарекол нашата земја Поранешна југословенска Република Македонија. - Има запис од нашите изјави, да, тоа е официјалното ...

Вигенин: Не погрешив што реков ПЈРМ

Нова ТВ - 24.10.2013

Исправно постапил кога минатата недела во Атина, по средбата со својот грчки колега Евангелос Венизелос, ја нарекол Македонија „Поранешна југословенска Република Македонија“, смета Кристијан Вигенин, ...

Вигенин: Тоа што кажав ПЈРМ во Атина не беше грешка

Нетпрес - 24.10.2013

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Кристијан Вигенин, вчера потврди дека при посетата на Атина минатата недела именувајќи ја нашата држава ја користел референцата Поранешна југословенска ...

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Кирилица - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин:Бугарија нема проблем со името но во ЕУ вие сте ПЈРМ

Локално - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос, сепак била ...

Вигенин: Со право употребив ПЈРМ

Република - 24.10.2013

Шефот на бугарската дипломатија Кристијан Вигенин вели дека не згрешил што ја нарекол нашата земја Поранешна југословенска Република Македонија. Има запис од нашите изјави, да, тоа е официјалното име ...

Вигенин: Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Бриф - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не згрешив што реков "Поранешна југословенска Република Македонија"

Вечер Прес - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Не' згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Sky - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна, ...

Вигенин: Тоа што кажав ПЈРМ во Атина не беше грешка

Точка - 24.10.2013

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Кристијан Вигенин, вчера потврди дека при посетата на Атина минатата недела именувајќи ја нашата држава ја користел референцата Поранешна југословенска ...

Вигенин: Не згрешив што реков „ПЈРМ“

Либертас - 24.10.2013

Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Вигенин: Тоа што кажав ПЈРМ во Атина не беше грешка

Тера - 24.10.2013

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Кристијан Вигенин, вчера потврди дека при посетата на Атина минатата недела именувајќи ја нашата држава ја користел референцата Поранешна југословенска ...

Вигенин: Не погрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Денешен - 24.10.2013

Кристијан Вигенин, бугарскиот министер за надворешни работи изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија на средбата со Венизелос била исправна.

Не згрешив што реков „Поранешна југословенска Република Македонија“

Идивиди - 24.10.2013

Вигенин: Атина, 24 октомври 2013 (МИА) – Бугарскиот министер за надворешни работи Кристијан Вигенин изјави дека неговата одлука да ја нарече нашата земја поранешна југословенска Република Македонија ...