TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанева и Јовановски од понеделник повторно кај Русковска на распит

Фокус - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

24 Вести - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

Сител - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Боки 13 утре, а Катица Јанева во вторник пред Русковска

+инфо - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Катица Јанева и Боки 13 повторно на распит за случајот „Рекет“

Press24 - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет”

ММС - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет” Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

Независен - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

(ВИДЕО) Фрчкоска: Јанева е во лоша здравствена состојба, прима соодветна терапија

360 степени - 22.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за здравствената состојба на Јанева во притворот. „Во зависност од потребите и координацијата, се среќаваме два до три пати во неделата.

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

4NEWS - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

АФЕРА РЕКЕТ: Боки 13 утре повторно на распит во јавното обвинителство, а задутре и Катица Јанева

Денешен - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за криминалната афера „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

Локално - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

(ВИДЕО) 360° Фрчкоска: Јанева е во лоша здравствена состојба, прима соодветна терапија

Либертас - 22.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за здравствената состојба на Јанева во притворот. „Во зависност од потребите и координацијата, се среќаваме два до три пати во неделата.

(ВИДЕО) 360° Фрчкоска: Јанева е во лоша здравствена состојба, прима соодветна терапија

iPortal - 22.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за здравствената состојба на Јанева во притворот. „Во зависност од потребите и координацијата, се среќаваме два до три пати во неделата.

Јанева и Јовановски повторно на распит за случајот „Рекет“

Опсервер - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Јанева и Јовановски на распит за случајот „Рекет”

24Инфо - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет” Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

Момент на вистината за Боки и за Катица

Вечер Прес - 22.09.2019

Точно напладне, утре, првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13, во обвинителството за организиран криминал првпат ќе даде исказ за аферата „Рекет“. Ден потоа, односно во вторник, на распит ќе биде донесена и разрешената специјална обвинителка ...

По два месеци притвор Боки 13 денес на распит пред Рускоска

MakPress - 22.09.2019

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната СЈО Катица Јанева, откако изминатиот период во врска со овој случај во ...

ЛАТАС: “Фрчкоски е познат по тепање студентки по паркинзи и како полицаец кој му го дигнаа во воздух Глигоров„

Магазин - 22.09.2019

Две работи се тема за денес: развојот на случајот Рекет и ставањето на Македонија под протекторат на Европската унија заради Рекет и низа други корупции и непотизми на владата и правосудниот систем пред, евентуално, да се добие точен датум за ...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

Канал5 - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет", во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

24 Вести - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Боки 13 во понеделник, Јанева во вторник на распит кај Русковска за ,,Рекет“

Канал5 - 21.09.2019

Во Македонија до сега освен во случајот со бомбите има и други случаи каде нелегално прибавени материјали се користелие како докази, важен е јавниот интерес велат експертите. Ова прашање се отвори по вчерашната изјава на адвокатката на Катица Јанава ...

Фрчкоска: Немаше координација со Заев, изјавата влијаеше негативно за притворот на Јанева

Фокус - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за разговорот којшто го имала со премиерот Зоран Заев, а кој предизвика интерес во јавноста, бидејќи Заев наводно на лидерската средба, повикувајќи се на ...

Фрчкоска: Немало било каква координација со Заев, баш напротив, изјавата влијаеше негативно за притворот

360 степени - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за разговорот којшто го имала со премиерот Зоран Заев, а кој предизвика интерес во јавноста и тврдењата дека се работи за координација на Јанева со Заев за ...

Одбраната на Јанева ќе ги спори снимките на Камчев да не бидат докази во истрагата

Курир - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во нејзиното гостување во емисијата „360 степени“ изјави дека ќе бара снимките на Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин.

Катица Јанева во вторник пред Русковска

Р.С.Европа - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за емисијата „360 степени“ изјави дека Јанева е повикана во вторник да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот Рекет.

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

Нова ТВ - 21.09.2019

Поранешната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

ММС - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет”, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

(ВИДЕО) Фрчкоска: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“, прибавени се на незаконит начин

360 степени - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за доказите кои и биле презентирани против Јанева од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, велејќи дека и ...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

Сител - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Ванковска: Фрчкоска како Фрчкоски, што е тука за чудење?

Република - 21.09.2019

Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго?, коментира професорката Билјана Ванковска за сопругата на Љубомир Фрчкоски, која воедно е адвокат на осомничената за „Рекер“, Катица Јанева.

Фрчкоска: Снимките не може да бидат докази, прибавени се на незаконит начин

24Инфо - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за доказите кои и биле презентирани против Јанева од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, велејќи дека и ...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

MTM - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Катица Јанева во вторник на распит во судот

Кумановски м. - 21.09.2019

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева во вторник повторно треба да се појави на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да дадае исказ пред шефицата Вилма Рускоска, а во врска со случајот Рекет.

Јанева во вторник ќе излезе од Шутка,но за да даде исказ во Обвинителството

PressingTV - 21.09.2019

Разрешената Специјална обвинителка Катица Јанева во вторник ќе оди на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да дадае исказ пред шефицата Вилма Рускоска, а во врска со случајот Рекет.

Фрчкоска за „360 степени“: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“, прибавени се на незаконит начин (ВИДЕО)

Локално - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“ прашана за снимките во кои се слуша како поранешната Специјална обвинителка директно комуницира со осомничено лице во предмет за којшто СЈО води истрага, таа рече ...

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Фактор - 21.09.2019

* Јанева повторно на распит пред Русковска Адвокатот на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, во интервју за „ 360 степени “, откри дека поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство повторно е повикана на распит кај ...

Фрчковска: Спорна е одлуката за разрешувањето на обвинителката Јанева во Гевгелија

Денешен - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

(ВИДЕО) Снимките за „Рекет“ неможат да бидат доказ, вели за „360 Степени“ адвокатката на Јанева

еМагазин - 21.09.2019

Адвокатка на поранешната специјална обвнителка, Катица Јанева , Ирена Данаилова-Фрчкоска , во интервју за „360 Степени “, вели дека снимките за „Рекет“ неможат да бидат доказ. „По она што го видов, од материјалните докази не произлегува било каква ...

(ВИДЕО) 360° Фрчкоска: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“, прибавени се на незаконит начин

Либертас - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за доказите кои и биле презентирани против Јанева од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, велејќи дека ...

Одбраната на Катица Јанева ќе бара снимките на Камчев да не бидат користени како докази, прибавени се нелегално

Република - 21.09.2019

Ирена Фрчкоска, адвокатката на Катица Јанева изјави дека ќе бара снимките на Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин. Сега ќе треба да видиме дали тие снимки ќе можат да се користат како докази во ...

Според Фрчкоска не се знае дали снимкте од “Рекет” ќе може да бидат искористени како докази

Опсервер - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Проф. Ванковска: Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење?

Опсервер - 21.09.2019

Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго? Инаку, не ми е јасен овој феномен на медиумизација на истражни/судски процеси. Со години ТВ студијата се претворија во судници, а адвокати, судии и обвинители во јавни личности, ...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

CivilMedia - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Одбраната на Јанева ќе бара снимките на Камчев да не се користат како доказ

PressingTV - 21.09.2019

Ирена Фрчкоска, адвокатката на Катица Јанева изјави дека ќе бара снимките на Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин. Сега ќе треба да видиме дали тие снимки ќе можат да се користат како докази во ...

Ирена Фрчкоска ќе ги оспорува снимките на Камчев

Точка - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во нејзиното гостување во емисијата „360 степени“ изјави дека ќе бара снимките на Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин.

(ВИДЕО) 360° Фрчкоска: Немало било каква координација со Заев, баш напротив, изјавата влијаеше негативно за притворот

Либертас - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за разговорот којшто го имала со премиерот Зоран Заев, а кој предизвика интерес во јавноста и тврдењата дека се работи за координација на Јанева со Заев ...

Фрчкоска: „Снимките треба да бидат издвоени во постапката за Рекет- прибавени се на незаконит начин”

Магазин - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вчерашното гостување на 360 Степени рече дека снимките од нелегалното прислушкување беа озаконети со Законот за СЈО, а доказите се третираат како докази кои се прибавени на незаконит начин и како такви ...

Фрчкоска: Нелегално прибавени снимки не може да се доказ против Јанева (ВИДЕО)

Expres - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева вели дека ќе треба да се види дали снимките на кои се слуша како шефицата на СЈО комуницира со лице против кое нејзиното обвинителство водело истрага, ќе може да бидат искористени како докази во кривичната постапка.

ВАНКОВСКА: Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго?

Магазин - 21.09.2019

Професорката Билјана Ванковска на социјалните мрежи напиша статус во која вели дека не и е јасен овој феномен на медиумизација на истражни/судски процеси во Македонија. Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго? Инаку, ...

Фрчкоска ќе бара Јанева повторно да биде јавен обвинител, оти никој не докажал дека земала „Рекет“ со Боки 13

Скопје1 - 21.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување на 360 Степени рече дека за неа е спорно што во образложението за разрешување на Јанева се користи терминот „незаконито дејствие“, а како што вели Фрчкоска, незаконите дејствие ...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

MakPress - 21.09.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Фрчкоска: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“, прибавени се на незаконит начин

Скопје1 - 21.09.2019

Ирена Данаилова-Фрчкоска, aдвокатка на Катица Јанева, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за доказите кои и биле презентирани против Јанева од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, велејќи дека и ...

Фрчкоска: Јанева е разрешена поради „незаконито дејствие“ без тоа да биде утврдено со судска пресуда

Фокус - 20.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување на 360 Степени рече дека за неа е спорно што во образложението за разрешување на Јанева се користи терминот „незаконито дејствие“, а како што вели Фрчкоска, незаконите дејствие ...

Одбраната на Јанева ќе ги спори снимките на Камчев, бидејќи се прибавени на нелегален начин

Фокус - 20.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги снимаше Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин.

Судот ги одби становите на Јанева

360 степени - 20.09.2019

Кривичниот суд го одби барањето на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која понуди гаранција во недвижнини за да излезе од притвор. За ваквото барање на Јанева, Судот добил негативно мислење и од Обвинителството за гонење на ...

Вечерва во „360 Степени“, адвокатката на Јанева: Снимките не може да бидат докази во „Рекет“

360 степени - 20.09.2019

Во емисијата „360 Степени“ вечерва (20.9.2019 г.) од 22:00 часот на ТВ Алсат ќе видите две интервјуа – со министерката за правда, Рената Дескоска, и со адвокатката на Катица Јанева, Ирена ...

Одбраната на Јанева ќе ги спори снимките на Камчев, биле прибавени на нелегален начин

+инфо - 20.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги снимаше Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин.

Со каков аршин се мери должината на притворот за Јанева?

Независен - 20.09.2019

Фото: Б. Грданоски Во заднина на дебатата поттикната од пратеникот Антонио Милошоски за тоа дали премиерот Зоран Заев се обидувал да влијае за ослободување на Катица Јанева од притвор, Кривичниот совет во судот во Скопје донесе одлука со која, на ...

360 Степени сезона 6, бр. 2 – интервјуа со Дескоска и Фрчкоска

360 степени - 20.09.2019

Во новото издание на „360 Степени“ – две интервјуа: -со министерката за правда, Рената Дескоска; -со адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска -нова „Саботажа“ Мицкоски: Избори на пролет, силно сме уверени во предност од најмалку 100 ...

Имотот не ја спаси Катица Јанева, останува во Шутка

+инфо - 20.09.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето од адвокатката на Катица Јанева со понудена гаранција во имот, за таа да излезе од притвор и да се определи поблага мерка. Тоа значи дека Катица Јанева останува во затворот во Шутка, каде престојот ...

Одбиено барањето за укинување на притворот на Катица Јанева

Р.С.Европа - 20.09.2019

Судија на претходна постапка го одбил барањето на одбраната на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за укинување на нејзиниот притвор, соопшти Кривичниот суд. „По разгледување и ценење на предлогот и мислењето од надлежното ...

(ВИДЕО) 360 Степени: Интервјуа со Дескоска и Фрчкоска

Либертас - 20.09.2019

Во новото издание на „ 360 Степени “ – две интервјуа: -со министерката за правда, Рената Дескоска; -со адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска -нова ...

Одбиено барањето за укинување на притворот на Јанева

Н.Македонија - 20.09.2019

Судија на претходна постапка ја одби понудената гаранција од разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева за укинување на притворот. Одлуката е донесена откако Обвинителството за гонење на организиран криминал дало негативно мислење.

Катица Јанева во вторник одново на распит

Expres - 20.09.2019

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, во вторник одново треба да се појави на распит во Обвинителството во врска со случајот Рекет, соопшти вечерва, во гостување на 360 степени на Алсат М, нејзиниот адвокат, Ирена Фрчкоска.

Јанева останува во притвор, не помогнаа ни становите на синот и ќерката

365 - 20.09.2019

Доскорешната специјална јавна обвинителка бараше, но не доби укинување на мерката притвор и замена со поблаги мерки на претпазливост. Кривичниот суд го одби барањето поднесено од нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска, иако таа се надеваше дека ...

Одбраната чека одлука за барањето за ослободување на Јанева од притвор

Независен - 19.09.2019

Фото: Б. Грданоски Кривичниот совет во Кривичниот суд – Скопје не донел сѐ уште одлука по барањето на одбраната на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за таа да се брани од слобода за случајот „Рекет“, каде што е третоосомничена.

Колку Јанева ја чинела државата и граѓаните

365 - 19.09.2019

На поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и е се доделени нови 30 дена притвор, на барање на шефицата на Обивнителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска.

Вилма Русковска побарала продолжување на притворот за Катица Јанева

24 Вести - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција побарало на екс-обвинителката Катица Јанева да и биде продолжен притворот, па до судот испратиле предлог за продолжување на мерката. Русковска продолжувањето на притворот го побарала поради ...

Русковска бара нови 30 дена притвор за Јанева

Сакам да кажам - 18.09.2019

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска денеска до Основниот суд Скопје 1 испратила барање за продолжување на притворот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за нови 30 дена.

Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Канал5 - 18.09.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска бара продолжување на притворот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за нови 30 дена.

Катица Јанева останува во притвор

ТВ21 - 18.09.2019

Судот се произнесе по барањето од Обвинителството за притворот на Катица Јанева. Таа доби нови 30 дена притвор. Јанева е третоосмничена во случајот „Рекет“, а во петок и истекуваше првиот 30-дневен притвор кој и беше одреден.

Катица Јанева останува во Шутка – повторно одредена мерка 30 дена притвор

24 Вести - 18.09.2019

Нови 30 дена притвор доби екс шефицата на СЈО Катица Јанева. Кривичниот суд денеска и го продолжи притворот откако шефицата на организиран криминал Вилма Русковска, побара Јанева да остане во Шутка поради опасност од бегство и влијание врз сведоци.

Експресно продолжен притворот на Јанева за уште 30 дена

Канал5 - 18.09.2019

Експресно, на барањето на шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, Кривичниот суд и одреди нови 30 дена притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

Русковска бара нови 30 дена притвор за Јанева

Фокус - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција бара Катица јанева и понатаму да остане во притвор, поради што денеска до судот испратиле предлог за продолжување на мерката. Триесет дневниот притвор на Јанева истекува во петокот.

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Телма - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да и се продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат за Телма од обвинителството.

Обвинителството побара продолжување на притворот на Јанева

ТВ21 - 18.09.2019

Денеска до Судот е испратен предлог за продолжување на притворот на екс специјалната обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена, потврдија за ТВ21 од Обвинителството. На Јанева во петок и истекува 30-дневниот притвор кој и беше доделен откако беше ...

ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за уште 30 дена

Слободен Печат - 18.09.2019

Јавното обвинителство денеска побара продолжување на притворот на екс специјалната обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена. На Јанева во петок и истекува 30-дневниот притвор кој и беше доделен откако беше прогласена за третоосомничена во случајот ...

Дали Јанева излегува од притвор?

Независен - 18.09.2019

Фото; Б. Грданоски Кривичниот суд, односно судија на претходна постапка, деновиве треба да донесе одлука дали поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе се излезе од притвор.

Продолжен притворот на Катица Јанева

Макфакс - 18.09.2019

Судот ѝ го продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Јанева е во притвор од 21 август.

Кој и зошто ги крие писмата од специјалната обвинителка Катица Јанева?

Алфа - 18.09.2019

Кој и зошто ги крие писмата од специјалната обвинителка Катица Јанева? Серија дилеми во јавноста, но и СЈО и државното обвинителство и понатаму молчат и нема одговор зошто писмата кои Јанева ги напишала од Шутка не може да се објават јавно.

Рускоска побара продолжување на притворот на Катица Јанева

МКД - 18.09.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска побарaла притворот на поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева да биде продолжен, а барањето било испратено денеска.

Русковска побара продолжување на притворот на Катица Јанева

Нова ТВ - 18.09.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска побарa притворот на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева да биде продолжен. Како што дознaва НОВА, предлогот за продолжување на притворот утринава е ...

Се бара продолжување на притворот за Јанева

Независен - 18.09.2019

Фото: Б. Грданоски Обвинителството за организиран криминал и корупција бара Катица Јанева и понатаму да остане во притвор, поради што денеска до судот испратиле предлог за продолжување на мерката.

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Академик - 18.09.2019

Јавното обвинителството бара да ѝ се продолжи притворот на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Марката притвор од 30 дена, определен за Јанева, истекува во петок. Вчера, адвокатката на поранешната јавна обвинителка, Ирена ...

Русковска бара Јанева да остане во притвор

360 степени - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција бара Основниот суд Скопје 1 да ѝ го продолжи притворот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за нови 30 дена. Судот во рок од три дена треба да се произнесе за барањето на ...

Продолжен притворот на Катица Јанева за уште 30 дена

Точка - 18.09.2019

Судот ѝ го продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Јанева е во притвор од 21 август.

Рускоска побара продолжување на притворот на Катица Јанева

Мета - 18.09.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,Вилма Рускоска побарaла притворот на поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, да биде продолжен, а барањето било испратено денеска.

Рускоска побара продолжување на притворот за Катица Јанева

PressingTV - 18.09.2019

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, побарaла продолжување на мерката притвор за поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева.

ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ИЛИ СЕПАК НЕ: ОЈО контра одбраната бара Катица да не излегува од притвор

Фактор - 18.09.2019

По само еден ден откако одбраната побара да се укине притворот за Катица Јанева гарантирајќи со нејзиниот имот, денеска стана јасно дека ОЈО бара да се продолжи притворот. Во петок ќе истече триесет дневниот притвор за Јанева а дали истиот ќе биде ...

Рускоска бара нови 30 дена притвор за Јанева

Република - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција бара Катица Јанева и понатаму да остане во притвор, поради што денеска до судот испратиле предлог за продолжување на мерката. Обвинителката Вилма Рускоска продолжувањето на притворот го бара поради ...

Има ли шанса Катица Јанева од Шутка да заврши во домашен притвор?

еМагазин - 18.09.2019

Како и што се очекуваше адвокатката на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева , поднесе барање за укинување на притворот во кој Јанева заврши, откако беше приведена за случајот “Рекет“.

УТРИНСКИ ФОКУС: ОЈО не дозволува излез од Шутка за Јанева

Фактор - 18.09.2019

Вести во фокусот на Фактор ова утро... * Неизвесно е дали в петок Катица Јанева која официјално не е специјална обвинителка ќе излезе од Шутка и ќе замине во домашен притвор. Одбраната на Катица гарантира со имот за нејзиниот домашен притвор, но од ...

Каков имот нуди Јанева како гаранција за да излезе од притвор?

еМагазин - 18.09.2019

За да излезе од притвор во кој заврши поради случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како гаранција нуди недвижен имот. Телевизијата Телма објави дека Јанева нуди три стана за да се брани од слобода, а информацијата за ...

Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Тера - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, објавија медиумите. Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја застапува Јанева, вчера поднесе барање ...

18 септември: Нови бомби за „Монструм“, продолжен притвор за Јанева, протести…

CivilMedia - 18.09.2019

Кривичниот суд денеска и го продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена. Таа се наоѓа во притвор во истражниот затвор Скопје и сегашната мерка притвор и истекува в петок.

СЈО беше оформено за да го згасне ВМРО – ДПМНЕ

Република - 18.09.2019

Адвокатот Панче Тошковски во синоќешната дебата на ТВ24 изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република Македонија дека СЈО беше оформено со единствена цел да го згасне ВМРО-ДПМНЕ. потенцираше Тошковски.

Продолжен притворот на Катица Јанева

Н.Македонија - 18.09.2019

Судот ѝ го продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. Јанева е во притвор од 21 август.

Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Н.Македонија - 18.09.2019

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја застапува Јанева, вчера поднесе барање за укинување на ...

ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена

1tv - 18.09.2019

Јавното обвинителство денеска побара продолжување на притворот на екс специјалната обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена. За потсетување, на Јанева во петок и истекува 30-дневниот притвор кој и беше доделен откако беше прогласена за ...

РУСКОВСКА НЕМИЛОСРДНА: Бара нови 30 дена притвор за Катица Јанева!

Магазин - 18.09.2019

Денеска до Судот е испратен предлог за продолжување на притворот на екс специјалната обвинителка Катица Јанева за уште 30 дена, потврдија за ТВ21 од Обвинителството. Обвинителството за организиран криминал и корупција бара Јанева и понатаму да ...

ФОТО: Ова е имотот што го нуди Катица Јанева за да излезе од затворската ќелија

Скопје1 - 18.09.2019

За да излезе од притвор во кој заврши поради случајот „Рекет“, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како гаранција нуди недвижен имот, пишува „Е-магазин.мк“ Телевизијата Телма објави дека Јанева нуди три стана за да се брани од слобода, ...

Продолжување на притворот за Јанева, бара Рускоска

365 - 18.09.2019

Рускоска побарала притворот на поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева да биде продолжено. Барањето било испратено денеска. Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска го ...

Русковска бара нови 30 дена притвор за Катица Јанева

Expres - 18.09.2019

Два дена пред да истече 30 дневниот притвор на Катица Јанева, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска побарa продолжување на притворот. Притворот на Јанева, осомничена за вмешаност во случајот ...

Јанева нуди три станови за слобода, а додека беше во СЈО се подновила само со ауди А6

Телма - 17.09.2019

Три станови нуди екс специјалната обвинителка Катица Јанева за да се брани од слобода. Ова за Телма го потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчковска, која вели дека се работи за недвижности кои се нејзина и сопственост на фамилијата на Јанева.

Тимот на Јанева разрешен, одбраната на Јанева ќе бара укинување на мерката притвор

24 Вести - 17.09.2019

Катица Јанева наместо во „Шутка“ викендов може да го помине дома со најблиските. Бара да излезе од притвор, а како гаранција дека нема да избега, нуди три стана, на најблиските. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ 24 вели дека барањето до Судот ...

Фрчковска бара Јанева да се брани од слобода, како гаранција нуди недвижен имот

Фокус - 17.09.2019

Ирена Фрчковска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека денеска ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Фрчкоска ќе бара нејзината клиентка да се брани од слобода со депонирање ...

Антикорупциска: Јанева во анкетен лист пријавила дека купила половно возило

Фокус - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Канал5 - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Адвокатаката на Јанева ќе бара укинување на притворот

Канал5 - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска синоќа во интервју за 21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Фрчкоска: Јанева не е специјален обвинител не може да ја злоупотреби функцијата- се бара укинување на притворот

Телма - 17.09.2019

Ирена Фрчкоска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека денеска ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Фрчкоска додаде дека доколку се утврди дека е разрешена на незаконит ...

Фрчкоска: Влошена состојбата на Јанева, ќе се бара укинување на притворот

Алсат-М - 17.09.2019

Здравствената состојба на екс-шефицата на СЈО, Катица Јанева е влошена, информираше нејзината адвокатка, Ирена Фрчкоска во интервју за ТВ21 . Одбраната на Јанева додаде дека ќе се бара укинување на притворот и овозможување таа да се брани од слобода ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Телма - 17.09.2019

ДКСК се уште работи на случаите Тополки и Рашковски, но за вториот случај, кажа Ивановска ќе биде потребно подолго ...

Јанева бара да излезе од притвор, ги нуди становите на децата

Алсат-М - 17.09.2019

Катица Јанева бара да излезе од притворот во Шутка. Гарантира дека нема да бега и ги нуди во залог становите на ќерката и синот и уште еден стан на член на потесното семејство. Екс-специјалната обвинителка бара поблага мерка и поради влошеното ...

Поднесено барање за укинување на мерката притвор за Катица Јанева

Канал5 - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева е стабилна и не е променета откако таа е влезена во притвор, велат од затворската управа во Шутка. Откако нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска излезе со тврдење дека нејзината ...

До петок одлука дали ќе биде укинат притворот на Катица; Арифи: Јанева нема привилегии во Шутка

ТВ21 - 17.09.2019

Во петок истекува 30-дневниот притвор на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, а денеска преку нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска е доставено барање до Кривичен суд таа да се брани од слобода.

Катица Јанева во лоша здравствена состојба

Независен - 17.09.2019

Фото: Б. Грданоски Поранешната јавна обвинителка Катица Јанева е во лоша здравствена состојба потврди нејзиниот адвокат Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Катица Јанева бара укинување на мерката притвор

Курир - 17.09.2019

Законот ѝ дозволува на Јанева да поднесе тужба за разгледување на одлуката за разрешување и да бара соодветен надомест доколку се утврди дека е разрешена на незаконит начин, рече адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

Скопје24 - 17.09.2019

Откако вчера за ТВ21, адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК, дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

А1 On - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Независен - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Адвокатката на Катица Јанева најавува барање за укинување на притворот

ММС - 17.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е позната основата по која е донесена одлуката на Советот ...

Јанева бара укинување на притворот затоа што веќе не била специјална, а претходно бараше притвор за сите поранешни ...

Курир - 17.09.2019

Катица Јанева, сега веќе поранешна специјална јавна обвинителка, треба да биде на слобода зошто е поранешна и нема можност за влијание на истарагата или да преземе било какво дејствие токму затоа што е бивша, а не актуелна обвинителка.

Јанева во лоша здравствена состојба - Ќе се бара укинување на притворот

Press24 - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 . Јанева која е во притвор за Рекет, е под постојана терапија, а претходната недела во ...

Влошено здравјето на Катица Јанева

Курир - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Сител - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева и Боки 13 се болни, но се добри притвореници

Слободен Печат - 17.09.2019

Здравјето на Катица Јанева осомничена во „Рекет“ било кревко, особено психички и е под постојана терапија со лекови. И првите двајца осомничени во оваа афера имаат низа проблеми со здравјето, а неколку пати беа носени на лекарски прегледи.

ЈАНЕВА ЌЕ ПОНУДИ ИМОТ ЗА ДОМАШЕН ПРИТВОР: Погледнете што сè поседува поранешната шефица на СЈО

Слободен Печат - 17.09.2019

Ќе бараме да се брани од слобода со депонирање на соодветна гаранција во недвижен имот, најави адвокатката Фрчкоска. Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и шоуменот Бојан Јовановски познат како Боки 13 се добри и примерни притвореници.

Пензионираниот затворски психијатар ја лекува Јанева во притвор

МКД - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

Press24 - 17.09.2019

Откако вчера за ТВ21, адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК , дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Катица Јанева доби психијатар поради нејзината здравствена состојба

Курир - 17.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, вчера за ТВ 21 соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК, дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Ивановска: Не водиме предмет за Јанева

Слободен Печат - 17.09.2019

По истекување на мандатот, односно откако е разрешена Јанева како специјална јавна обвинителка има рок од 30 дена да достави анкетен лист. Државната комисија за спречување на корупција не води предмет за поранешната специјална јавна обвинителка ...

Влошено е психичкото здравје на Катица Јанева

+инфо - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева купила половно возило и го пријавила во Антикорупциска

Нова ТВ - 17.09.2019

Катица Јанева пријавила само една промена во имотниот лист, потврдија денеска од Антикорупциската комисија. Промената се однесува на купување на едно половно возило. Јанева по завршувањето на мандатот има обврска во рок од 30 дена, до ...

Јанева во Анкетниот лист пријавила половно возило

Press24 - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Курир - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

ДКСК: За Јанева нема предмет, за случајот Рашковски ќе треба подолго време

Р.С.Европа - 17.09.2019

Антикорупциската комисија соопшти дека нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет и дека интензивно работи на предметите Тополки и Рашковски.

Катица Јанева ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

360 степени - 17.09.2019

Катица Јанева побара да излезе од притворот во Шутка. Гарантира дека нема да бега и ги нуди во залог становите на ќерката и синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

Обвинителите на СЈО си ги задржуваат предметите

Сител - 17.09.2019

Фатиме Фетаи останува обвинител во предметот „Монструм“ според информации на Сител, таа веќе добила овластување од Јавното обвинителство да го застапува случајот и во иднина. Првото доаѓање во судница како овластен обвинител за Монструм, Фетаи ќе го ...

Јанева понудила три стана како гаранција за да излезе од притвор

Скопје24 - 17.09.2019

Три станови – на ќерката, на синот и на уште еден член на потесното семејство – нуди Катица Јанева како гаранција да излезе од притвор и дека нема да бега. Разрешената бивша шефица на СЈО, бара поблага мерка и поради влошеното здравје во затворот во ...

Катица Јанева ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

Press24 - 17.09.2019

Катица Јанева испрати барање за да излезе од затворот во Шутка , а како гаранција дека нема да избега ги понуди становите на ќерката и на синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

Влошена е здравствената состојба на Катица Јанева

Нетпрес - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева. Тоа го потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ за Катица Јанева: Да собереме 215.478 денари за да и овој месец и биде „ОКЕЈ“ (ФОТО)

Курир - 17.09.2019

Група граѓани денеска на плоштадот во Скопје поставија кутија за донации за Катица Јанева. Според фотографиите кои започнаа да кружат по социјалните мрежи во центарот на Скопје на фонтаната „Воин на коњ“ денеска осамна кутија со која се собираат ...

Адвокатот Тошковски: Од денешен аспект повеќе од јасно е дека СЈО беше оформено со цел да го згасне ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 17.09.2019

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република Македонија дека СЈО беше оформено со единствена цел да го згасне ВМРО-ДПМНЕ.

Тошковски: Кој гарантира дека Катица Јанева го напишала писмото кога нејзината адвокатка вели дека се наоѓа во тешка ...

Курир - 17.09.2019

Кој го верификуваше писмото и кој гарантира дека Катица Јанева писмено и лично го напишала писмото кога самата адвокатка вели дека таа е во тешка физичка и психичка состојба, вели адвокатот Панче Тошковски во Отворено на 24 телевизија.

Адвокатката Фрчкоска ќе бара да се укине притворот на Јанева, заради влошена здравствена состојба

Пулс24 - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е влошена, потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ“21“. Јанева која е во притвор за “Рекет“ е под постојана терапија, а претходната недела во ...

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

Либертас - 17.09.2019

Откако вчера за ТВ21, адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК , дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Катица Јанева бара укинување на мерката притвор

Пулс24 - 17.09.2019

Законот ѝ дозволува на Јанева да поднесе тужба за разгледување на одлуката за разрешување и да бара соодветен надомест доколку се утврди дека е разрешена на незаконит начин, рече адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Локално - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Ако прифати судот, Јанева излегува од Шутка во петок

Фактор - 17.09.2019

До петок ќе се знае дали Судот ќе и го укине притворот на Катица Јанева откако денеска беше доставено такво барање со предлог други мерки за обезбедување и гаранција во недвижен имот. Одбраната на притворената специјална јавна обвинителка бара таа ...

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

iPortal - 17.09.2019

Aдвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојбa. Затворот во Идризово и Истражниот затвор во Шутка некое време беа без психијатар, бидејќи Треневски кој што работеше ...

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во Шутка

Република - 17.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, вчера за ТВ 21 соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК, дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во Шутка

PressingTV - 17.09.2019

Откако вчера за ТВ21, адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК , дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

ТВ21 ИНТЕРВЈУ со Ирена Фрчкоска – адвокат на Катица Јанева

4NEWS - 17.09.2019

Интервју со Ирена Фрчкоска – адвокат на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Разговорот го води, Светлана Ункоска. Извор: ...

Влошено е психичкото здравје на Катица Јанева

Република - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева во анкетниот лист пријавила дека купила половно возило

еМагазин - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата нема отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е во притвор и третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска, Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева бара да си оди дома,  судот ќе ú одговори до петок

Вечер Прес - 17.09.2019

Во исто време, од Државната комисија за спречување на корупцијата не отвориле предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е третосомничена во случајот „Рекет“. Претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска, изјави ...

Јанева пријавила дека купила половно возило

Република - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

ТВ21: Јанева ќе го тужи советот на обвинители? Ќе бара укинување на притворот, гаранција ќе биде имотот

Centar - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на екс-специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дознава ТВ21 , а потврдува нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила промена со купено половно возило

24Инфо - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет . Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Влошена здравствената состојба на Катица Јанева во „Шутка“ – секојдневно примала терапија

4NEWS - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на екс-специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дознава ТВ21, а потврдува нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Становите на своите деца гаранција дека нема да побегне - Катица Јанева бара да излезе од притвор

Точка - 17.09.2019

Поранешната спцијална јавна обвинителка Катица Јанева испрати барање да излезе од затворот во Шутка и поблаги мерки поради влошувањето на нејзината здравствена состојба. Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска вели дека бидејќи законските ...

Адвокатаката на Јанева ќе бара укинување на притворот

Вечер Прес - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска синоќа во интервју за 21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Jaнева може и да тужи, еве зошто...

Фактор - 17.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за ТВ 21 вели дека Јанева има право да поднесе тужба на одлуката за нејзино разрешување, а дали тоа ќе го направи ќе одлучат откако ќе ја примат одлуката за разрешување.

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

MTM - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Либертас - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Имотот како гаранција за Јанева да излезе од притвор – Што поседува и колку пари чини нејзиниот имот

Бизнис Вести - 17.09.2019

Адвокатката на разрешената шефица на СЈО, Ирена Фрчкоска, изјави дека ќе го понудат имотот на Катица Јанева како гаранција за да и биде укината мерка притвор. Таа изјави и дека одлуките на Советот на јавни обвинители се уште не ги добиле.

(Видео) Адвокатката Фрчкоска најави дека денеска ќе побара укинување на притворот на Јанева

еМагазин - 17.09.2019

Законот ѝ дозволува на Јанева да поднесе тужба за разгледување на одлуката за разрешување и да бара соодветен надомест доколку се утврди дека е разрешена на незаконит начин, вели адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Становите во Скопје се на децата: Со каков имот ќе се гарантира за Катица Јанева?

Фактор - 17.09.2019

Барање за укинување на притворот за Катица Јанева, најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вчера. Тврди дека е влошена нејзината здравствена состојба и дека како гаранција ќе биде понуден имот на довчерашната специјална обвинителка.

Јанева понудила три стана како гаранција за да излезе од притвор

PressingTV - 17.09.2019

Три станови – на ќерката, на синот и на уште еден член на потесното семејство – нуди Катица Јанева како гаранција да излезе од притвор и дека нема да бега. Разрешената бивша шефица на СЈО, бара поблага мерка и поради влошеното здравје во затворот во ...

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

Скопје инфо - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Имотот како гаранција: Адвокатката на Катица Јанева ќе бара укинување на притворот

Точка - 17.09.2019

Синоќа во интервју за „ТВ21“, адвокатката на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева најави дека денес ќе побара укинување на нејзиниот притвор. Ирена Фрчкоска меѓу другото откри дека била влошена здравствената состојба на поранешната ...

Становите во Скопје се на децата: Со каков имот ќе се гарантира за Катица Јанева?

Либертас - 17.09.2019

Барање за укинување на притворот за Катица Јанева, најави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вчера. Тврди дека е влошена нејзината здравствена состојба и дека како гаранција ќе биде понуден имот на довчерашната специјална обвинителка.

Дали ќе се исполни предвидувањето на пророкот Зоран: Катица излегува од Шутка?

Република - 17.09.2019

Деновиве истекува и 30-дневниот притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју дадено вчера вели дека во текот на денов ќе го достават барањето за укинување на мерката притвор, а како ...

Ќе гарантира со три стана: Поднесено барање за укинување на притворот на Јанева

Република - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева е стабилна и не е променета откако таа е влезена во притвор, велат од затворската управа во Шутка oткако нејзината адвокатка, Фрчкоска излезе со тврдење дека нејзината ...

Обвинителите на СЈО си ги задржуваат предметите

4NEWS - 17.09.2019

Фатиме Фетаи останува обвинител во предметот „Монструм“ според информации на Сител, таа веќе добила овластување од Јавното обвинителство да го застапува случајот и во иднина. Првото доаѓање во судница како овластен обвинител за Монструм, Фетаи ќе го ...

Влошена здравствената состојба на Катица Јанева во „Шутка“ – секојдневно примала терапија

Centar - 17.09.2019

Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како третоосомничена во „Рекет“, била доставена и лекарската документација со цел здравствениот персонал да определи соодветна терапија.

Ќе се бара укинување на притворот и бранење од слобода за Катица Јанева

CivilMedia - 17.09.2019

Адвокатката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, потврди дека ќе бара укинување на притворот и бранење од слобода поради влошена здравствената состојба.

Јанева како гаранција ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

Либертас - 17.09.2019

Катица Јанева испрати барање за да излезе од затворот во Шутка, а како гаранција дека нема да избега ги понуди становите на ќерката и на синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

Влошено здравјето на Катица Јанева

Скопје инфо - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Влошена е здравствената состојба на Катица Јанева особено на психички план

Точка - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева. Тоа го потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Пензионираниот затворски психијатар ја лекува Јанева во притвор

Вечер Прес - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Психијатар во пензија ја лекува Катица во Шутка

24Инфо - 17.09.2019

Мирко Треневски затворски психијатар кој е во пензија од пред шест месеци, повторно е вратен назад на работа. Тој сега работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

СЈО и Јовески ги вртат налозите на специјалната обвинителка со нарушено психичко здравје

Република - 17.09.2019

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална обвинителка Катица Јанева издава наредби од затворот „Шутка“ по кои постапуваат незиниет ...

Адвокатката на Јанева со барање за укинување на мерката притвор

Н.Македонија - 17.09.2019

Нарушувањето на здравјето на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева, како и префрлањето на предметите во редовното обвинителство најверојатно ќе бидат двата аргументи на нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска, која веќе поднесе барање за укинување ...

Јанева е во лоша состојба, особено на психички план

365 - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која се наоѓа во притвор за случајот „Рекет“, е значително влошена, објави „ТВ21“ . Информацијата ја потврдила и адвокатката на Јанева – Ирена Фрчкоска, со која ...

ФОТО: Апел за помош за Катица Јанева- да собереме 215.478 денари за да го помине и овој месец

Магазин - 17.09.2019

Социјалните мрежи денеска беа преплавени од една фотографија на која стои апел за помош за разрешената специјална обвинителка Катица Јанева. Имено денеска во центарот на главниот град, на плоштадот група граѓани поставија кутија за донации за Катица ...

Катица не била добро особено психички

Магазин - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Наместо во пензија, затвopскиот пcиxијатар Треневски внимава на Јанева

365 - 17.09.2019

Психичката состојба на поранешната шефица на СЈО – Катица Јанева, која е во притвор како третоосомничена во случајот „Рекет“, е лоша, соопшти вчера нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Катица Јанева нуди 3 станови за слобода

Expres - 17.09.2019

Три станови – на ќерката, на синот и на уште еден член на потесното семејство – нуди Катица Јанева како гаранција да излезе од притвор и дека нема да бега. Разрешената бивша шефица на СЈО, бара поблага мерка и поради влошеното здравје во затворот во ...

Катица Јанева бара укинување на мерката притвор

Скопје1 - 17.09.2019

Законот ѝ дозволува на Јанева да поднесе тужба за разгледување на одлуката за разрешување и да бара соодветен надомест доколку се утврди дека е разрешена на незаконит начин, рече адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Јанева во Анкетниот лист до Антикорупциска пријавила дека купила половно возило

1tv - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Јанева ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

1tv - 17.09.2019

Катица Јанева испрати барање за да излезе од затворот во Шутка, а како гаранција дека нема да избега ги понуди становите на ќерката и на синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

ДКСК: Во анкетниот лист на Јанева нема значителни движења, нема отворено предмет за неа

MakPress - 17.09.2019

Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека тие не водат случај за Јанева, случајот е во Обвинителството. Поранешната специјална обвинителка пријавила само една промена во анкетниот лист и тоа за купување половно возило.

Јанева за време на мандатот се „подновила“ само со половно возило

MakPress - 17.09.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата немаат отворено предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е во притвор и третосомничена во случајот Рекет. Претседателката на Антикорупциска Биљана Ивановска изјави дека ...

Катица Јанева е болна

Expres - 17.09.2019

Адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 изјави дека е влошена здравствената состојба на Катица Јанева која од 21 август е во притвор. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева била доставена и лекарската документација ...

Фрчкоскa ќе побара укинување на притворот на Јанева

Expres - 17.09.2019

Ирена Фркоска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека денес ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка. Како гаранција за ослободувањето од притвор, Јанева ќе понуди недвижен имот.

Катица бара слобода а ќе гарантира со имот- становите во Скопје се на децата, таа има имот во Гевгелија, а за четири ...

Магазин - 17.09.2019

Адвокатка Ирена Фрчкоска вчера најави барање за укинување на притворот за специјалната обвинителка Катица Јанева која во моментот се наоѓа на 30 дневен притвор во затворот Шутка, а деновиве и истекува притворот.

(Ретро) Катица Јанева до колегите: Јас без вас не одам никаде

365 - 17.09.2019

Обраќање на специјална јавна обвинителка… поранешната де, пред три години, пред целиот колегиум од сега веќе непостоечкото Специјално јавно обвинителство. Тоа што тогаш звучеше како мотивациски говор, со цел да се охрабрат обвинителите да ги издржат ...

Ова е затворскиот пензиониран психијатар кој ја лекува Катица Јанева во Шутка!

Магазин - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Фрчкоскa утре ќе побара укинување на притворот на Катица Јанева

Телма - 16.09.2019

Ирена Фркоска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека утре ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка. Фрчкоска додаде дека доколку се утврди дека е разрешена на незаконит начин, Јанева има право ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Канал5 - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

„Ќе бараме укинување на мерката притвор за Катица Јанева со гаранција недвижен имот“, вели Фрчкоска ексклузивно за ТВ21

ТВ21 - 16.09.2019

Адвокатката Ирена Фрчкоска на екс специјалната јавната обвинителка Катица Јанева во ексклузивно интервју за ТВ21 вели дека веќе подготвуваат документација со која ќе бараат мерката притвор да биде укината.

Како Јанева ги пишувала писмата од притвор на компјутер или рачно? Одговара нејзината адвокатка Фрчкоска

ТВ21 - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21, нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Јанева ќе го тужи советот на обвинители? Ќе бара укинување на притворот, гаранција ќе биде имотот

ТВ21 - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија.

ТВ21 ИНТЕРВЈУ со Ирена Фрчкоска – адвокат на Катица Јанева

ТВ21 - 16.09.2019

Интервју со Ирена Фрчкоска – адвокат на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Разговорот го води, Светлана ...

Фрчкоска: Јанева има право на тужба и соодветен надомест ако била незаконски разрешена

Фокус - 16.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во интервју за ТВ 21 вели дека Јанева има право да поднесе тужба на одлуката за нејзино разрешување, а дали тоа ќе го направи ќе одлучат откако ќе ја примат одлуката за разрешување.

Влошена здравствената состојба на Катица Јанева во „Шутка“ – секојдневно примала терапија

ТВ21 - 16.09.2019

Влошена е здравствената состојба на екс-специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дознава ТВ21, а потврдува нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Фрчкоска: Дописите на Јанева беа напишани рачно и лично од неа

Нетпрес - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер. Во интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Имотот како гаранција за Јанева да излезе од Шутка

+инфо - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија, изјави за ТВ21 Ирена ...

Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа ВИДЕО

+инфо - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер. Во интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Излегува ли Катица од затвор? Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Курир - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Нова ТВ - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Фрчкоска ќе бара укинување на притворот на Јанева

МКД - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. „Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Имотот на Јанева како гаранција за да излезе од Шутка

Нетпрес - 16.09.2019

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја застапува довчерашната специјална обвинителка Катица Јанева во интервју рече дека подготвуваат барање за укинување на мерката притвор за Јанева, а како гаранција ќе го понудат нејзиниот имот.

Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа

Press24 - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Сител - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. - Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Влошена здравствената состојба на Катица Јанева - секојдневно прима терапија во затворот во Шутка

Press24 - 16.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 . Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева ќе го понуди имотот како гаранција за да излезе од притворот во Шутка

Слободен Печат - 16.09.2019

Фрчкоска рече дека одлуките и од саботата, но и денешната на Советот на јавни обвинители се уште не ги добиле. Најави дека е можно да поднесат тужба. Адвокатката на разрешената шефица на СЈО, Ирена Фрчкоска, изјави дека ќе го понудат имотот на ...

Фрчкоска: Ќе побараме укинување на притворот на Јанева, гаранција ќе биде нејзиниот имот

Press24 - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – за ТВ21 изјави Ирена ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Независен - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Јанева го нуди имотот за да излезе од притвор

Р.С.Европа - 16.09.2019

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја застапува довчерашната специјална обвинителка Катица Јанева во интервју рече дека подготвуваат барање за укинување на мерката притвор за Јанева, а како гаранција ќе го понудат нејзиниот имот.

Катица Јанева утре ќе побара да и биде укинат притворот

360 степени - 16.09.2019

Полномошникот на Катица Јанева, адвокатката Ирена Фрчкоска најави дека во текот на утрешниот ден ќе го достави барањето за укинување на мерката притвор. Како гаранција, Јанева ќе го понуди својот имот.

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

4NEWS - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. – Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

(ВИДЕО) Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа

Бриф - 16.09.2019

Oпозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Не е добра, особено психички: Јанева секојдневно прима терапија со лекови

24Инфо - 16.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 . Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Јанева ќе бара укинување на мерката притвор

Фактор - 16.09.2019

Деновиве истекува и 30-дневниот притвор на Катица Јанева. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју за ТВ 21 вели дека во текот на утрешниот ден ќе го достават барањето за укинување на мерката, а како гаранција ќе го понудат нејзиниот ...

Фрчкоска: Ќе побараме укинување на притворот на Јанева, гаранција ќе биде нејзиниот имот

PressingTV - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – за ТВ21 изјави Ирена ...

Јанева ќе го понуди имотот како гаранција за да излезе од притвор

Денешен - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – изјави за ТВ21, Ирена ...

Фрчкоска ќе бара укинување на притворот на Јанева, имотот ќе биде гаранција

24Инфо - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – за ТВ21 изјави Ирена ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

MTM - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Вечер Прес - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Едниот лаже, Заев или Фрчкоска: Премиерот и адвокатката на Јанева разговарале, но за што?

Република - 16.09.2019

Во интервју за домашна телевизија, адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска го демантираше премиерот Заев дека го информирала за тоа дека нормално е за Катица Јанева да побара поблага мерка и да искориски некои олеснителни околности.

Фрчкоска ќе бара укинување на притворот на Јанева, имотот ќе биде гаранција

iPortal - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – за ТВ21 изјави Ирена ...

Јанева ќе бара укинување на притворот – гаранција ќе биде имотот

Либертас - 16.09.2019

-Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – за ТВ21 изјави Ирена ...

Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Опсервер - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Јанева ќе бара укинување на притворот, ќе гарантира со имотот

Република - 16.09.2019

Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на јавни обвинители за разрешување на Катица Јанева како и денешната одлука да нема можност да се врати на старото работно место во обвинителството во Гевгелија – изјави за ТВ21, Ирена ...

(ВИДЕО) Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа, согласност со Законот ...

Либертас - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Адвокатката на Катица Јанева кажа на кој начин се напишани писмата од Шутка

Фактор - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на сега веќе разрешената обвинителка од СЈО, Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер. Во интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека лично ги напишала Јанева и тоа рачно.

Како Јанева ги пишувала писмата од притвор на компјутер или рачно? Одговара нејзината адвокатка Фрчкоска

4NEWS - 16.09.2019

Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21, нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Излегува ли Катица од затвор? Адвокатката на Јанева најавува барање за укинување на притворот

Пулс24 - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

(ВИДЕО) Фрчкоска: Дописите кои Јанева ги испраќаше од притвор беа напишани рачно и лично од неа

iPortal - 16.09.2019

Oпозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер, но во денешното интервју за ТВ21 , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели дека тие се пишувани лично од Јанева рачно.

Фрчкоска најавува барање за укинување на притворот на Јанева

Н.Македонија - 16.09.2019

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја застапува разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, во интервју за ТВ21 најави дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден имотот на Јанева.

Јанева може да тужи и да бара надомест за одлуката за разрешување?

365 - 16.09.2019

На адвокатката на Катица Јанева – Ирена Фрчкоска (сопруга на Љубомир Фрчкоски, патем), не ѝ е познато по кој основ Советот на јавни обвинители донел одлука за разрешување на Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител, како и по која основа ...

Кој лаже за темите на разговорот, Заев или Фрчкоска? (ВИДЕО)

Expres - 16.09.2019

Ра разлика од премиерот кој споменува и други теми во интервју за ТВ21 адвокатката Ирена Фрчкоска тврди дека на средба со Заев му кажала за писмото на Катица Јанева за префрлање на предметите од СЈО во ОЈО.

Фрчкоска најавува барање за укинување на притворот на Јанева

1tv - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...

Адвокатката на Јанева најави барање за укинување на притвор- ќе излезе ли Катица од затвор?

Магазин - 16.09.2019

Ирена Фрчкоска, адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, во интервју за тв 21 најави дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот.

Фрчкоска: Ќе бараме укинување на притворот на Јанева со гаранција од недвижен имот

MakPress - 16.09.2019

Адвокатката на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, најавува дека ќе поднесат барање за укинување на мерката притвор, а за гаранција ќе биде понуден нејзиниот имот. -Не ми е познат основот по кој е донесена одлуката на Советот на ...