TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорт - Челси анемичен и во Европа

Време - 10.12.2010

Челси загуби со 1-0 од Олимпик Марсеј во рамките на шестото коло во Лигата на шампионите, по што станува јасно дека Карло Анчелоти никако не може да пронајде начин за да ја запре резултатската криза ...

Спорт - Русите правеа проблеми во Словачка

Вест - 10.12.2010

Арсенал, Рома и Шахтар ја комплетираа осминафиналната постава по последното коло од фазата на групи на Лигата на шампионите, кое беше одбележано од неволји со публиката во Словачка.

Лазевски во дресот на Волкот

Утрински - 10.12.2010

Македонскиот репрезентативец Александар Лазевски одигра одличен натпревар во поразот на неговиот Партизан од Арсенал на „Емирати“ 1:3.

Арсенал против Барселона, Реал, Баерн или Шалке

Н.Македонија - 10.12.2010

Англија ги задржа сите четири, а со комплетен состав, но со по три селекции, останаа и Шпанија и Италија во осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите По мечевите во средата се заокружи ...

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите

А1 - 09.12.2010

По одигрувањето на синоќешните осум натпревари, заврши фазата по групи во фудбалската Лига на шампионите по која се познати екипите кои ќе продолжат во пролетниот дел од ова натпреварување во нок-аут ...

Шахтјор, Арсенал и Рома го заверија пласманот во 1/8 финалето од ЛШ

24Фудбал - 09.12.2010

Со синоќешните натпревари од Лигата на Шампионите, заврши групната фаза од елитното европско натпреварување, Шахтјор, Арсенал и Рома последни го заверија учеството во нок-аут фазата.

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите

Идивиди - 09.12.2010

По одигрувањето на синоќешните осум натпревари, заврши фазата по групи во фудбалската Лига на шампионите по која се познати екипите кои ќе продолжат во пролетниот дел од ова натпреварување во нок - ...

Арсенал, Шахтар и Рома ги заокружија патниците во осминафиналето

Канал5 - 09.12.2010

Синоќа беше комплетирана групната фаза во Лигата на Шампионите. Арсенал и Шахтар од групата Х и Рома од групата Е се последните кои го обезбедија местото во нокаут фазата од Лигата на Шампионите.

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите

Сител - 09.12.2010

По одигрувањето на синоќешните осум натпревари, заврши фазата по групи во фудбалската Лига на шампионите по која се познати екипите кои ќе продолжат во пролетниот дел од ова натпреварување во нок - ...

Свесни порази на Милан и Челзи

Вечер - 09.12.2010

Ослободени од притисокот за место во нокаут фазата, "росонерите" и "сините" се поразени на гостувањата во Амстердам, односно Марсеј Познати се сите патници во 1/8 финалната фаза од најпрестижното ...

Арсенал и Рома во осминафиналето

Курир - 09.12.2010

“Топџиите“ не дозволија изненадување и со победата од 3;1 во Лондон над Партизан обезбедија пласман во следната фаза. Исто како и Рома со освоениот бод во Романија.

Арсенал,Шахтјор и Рома последните патници во осминафиналето

Inpress - 09.12.2010

Лондон, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) По одигрувањето на последните осум натпревари од групната фаза познати се сите осминафиналисти во Лигата на Шампиони.

ЛШ: Во игра се три осминафинални резервации

А1 - 08.12.2010

Последната вечер со европските фудбалски шампиони на Стариот континент за оваа година ќе понуди разврска на групната фаза од натпреварувањето.

Базел во невозможна мисија

Спорт - 08.12.2010

Со осумте натпревари ќе се комплетира 6. коло и воедно ќе се знаат имињата на сите екипи коишто ќе учествуваат во осминафиналната ждрепка Најголемите возбудувања се очекуваат да бидат на терените во ...

Реал и Баерн убедливи, Челзи и Милан поразени

Спортнет - 08.12.2010

Баерн Минехн и Рома го потврдија пласманот во осмина финалето од Лигата на Шампионите со доволен ангажман во мечевите од последното коло во фазата по групи.

Арсенал не дозволи изненадување

Спорт - 08.12.2010

Арсенал не дозволи изненадување против Партизан. Ван Перси го донесе својот тим во предност од 1:0 со удар од белата точка. Клео ги замрзна навивачите и израмни во 52 минута на 1:1.

Баерн рутирнирано над Базел, Шахтјор пред Арсенал во групата

Спорт Денес - 08.12.2010

Тимот на Баерн Минхен оствари убедлива победа од 3:0 над тимот на Базел во групата Е, каде рома одигра 1:1 во гостувањето кај Клуж.

Се комплетира листата на осмина-финалисти во Лигата на шампионите

Сител - 08.12.2010

Со вечерашните осум натпревари во втората половина од групите, ќе биде заокружена првата фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Лига на шампиони: Вечер се комплетира листата на осмина-финалисти

Кирилица - 08.12.2010

Со вечерашните осум натпревари во втората половина од групите, ќе биде заокружена првата фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Арсенал, Шахтјор и Брага во битка за нокаут фазата

Канал5 - 08.12.2010

Најдраматично во вечерното издание ќе биде во последната група Х, каде три тимови се во игра за првите две места. На првопласираниот Шахтјор му е потребен само бод против Брага за пласман, а Арсенал ...

Без изненадување за трите последни визи, осминафиналето ќе понуди војна на титаните

Кирилица - 08.12.2010

Арсенал, Шахтјор и Рома се последните три очигледни осминафиналисти во Лигата на шампионите сезонава, по комплетирањето на последната етапа од групната фаза во која вчера Копенхаген го обезбеди ...

Арсенал без право на грешка

Курир - 08.12.2010

Вечерва на програмата се натпреварите од групите Е, Ф, Г, Х, а сигурни за следната фаза се Баерн, Реал, Милан, Челзи. Вечерва завршува групната фаза од Лигата на шампионите со натпреварите од групите ...

Финиш на групната фаза во Лигата на Шампиони

Inpress - 08.12.2010

Лондон, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Со последните осум натпревари од последното, 6-то коло во групите Е, Ф, Г и Х вечерва ќе заврши групната фаза од Лигата на Шампионите.

Во среда завршува првата фаза од Лигата на Шампионите

Спортнет - 07.12.2010

Со натпреварите од последното, 6. коло во групите Е, Ф, Г и Х во среда ќе заврши првата фаза од натпреварувањето во Лигата на Шампионите.

Спорт - Само четири места се слободни

Вест - 07.12.2010

Брага може да направи историски пресврт во Лигата на шампионите со освојување на 12 бода, но и тоа може да биде попусто, бидејќи постои можност да не се пласира во нокаут-фазата и со четири победи.

Четири визи за познати добитници?

Н.Македонија - 07.12.2010

Во групата Х во ЛШ конкурираат три тима за две места, а во други две групи уште по два тима за уште по едно место, но фаворити денеска и утре за четирите испразнети места се Рома, Шахтер, Арсенал и ...

Базел во невозможна мисија

Идивиди - 07.12.2010

Со осумте натпревари коишто ќе се одиграат денес ќе се комплетира 6. коло и воедно ќе се знаат имињата на сите екипи коишто ќе учествуваат во осминафиналната ждрепка.