TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валкан, но сепак најдобар возач

Дневник - 15.10.2003

ФОРМУЛА 1 - ШАМПИОНОТ МИХАЕЛ ШУМАХЕР ОДБЛИСКУ Не може да ја отфрли црната дамка од минатото, особено од дуелите со Дејмон Хил и со Жак Вилнев Михаел Шумахер призна дека многу тешко стигнал до шестата шампионска титула во Формула 1, но таа му е најслатка.

Шумахер: Се чувствувам празен, истоштен и горд

Утрински - 14.10.2003

Измешани емоции на асот на Ферари по освојувањето на шестата титула во Ф1 Асот на Ферари, Германецот Михаел Шумахер изјави дека се чувствува празен, истоштен и горд, откако ја освои рекордната шеста титула во светскиот шампионат во Формула 1.

Шуми со рекордна шеста титула

Дневник - 13.10.2003

ФОРМУЛА 1 - ГН НА ЈАПОНИЈА Германецот Михаел Шумахер на Сузука го освои бодот што му ја потврди шестата, рекордна шампионска титула во Формула 1, а неговиот клупски колега Рубенс Барикело со победата се погрижи дуото на Мек-Ларен да го откаже од намерата за изненадување.

Еден, но вреден поен на Шумахер за рекордна шеста титула!

Утрински - 13.10.2003

Рубенс Барикело победи, но почестите во Сузука ги собра неговиот тимски колега Рубенс Барикело од Ферари победи во последната трка од годинашната сезона во Формула 1 - Големата награда на Јапонија во Сузука, но почестите ги собра неговиот клупски колега Михаел Шумахер, кој стана прв возач во ...