TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред Мумин уште две шанси во Пловдив и Баку

Вест - 26.02.2004

ОТКАКО НИТУ ЕДЕН НАШ БОКСЕР НЕ ОБЕЗБЕДИ ОЛИМПИСКА ВИЗА НА ЕП ВО ПУЛА И последната наша надеж на Европското боксерско првенство во Пула, Вели Мумин, не успеа во обидот да ја обезбеди визата за Олимписките игри во Атина. Мумин во четврт-финалната борба во категоријата до 48 килограми загуби од ...

И Мумин без олимписка норма

Дневник - 26.02.2004

БОКС - ЕП ВО ПУЛА Македонскиот репрезентативец Вели Мумин (48 кг) завчера, во четврт-финален меч на сениорското Европско првенство во бокс во Пула (Хрватска), загуби од актуелниот светски и европски првак, Русинот Сергеј Казаков, и со тоа не успеа да дојде до норма за Летните олимписки игри.

Мумин елиминиран од европскиот и светски првак

Време - 26.02.2004

БОКС - ЕП ВО ПУЛА (ХРВАТСКА) Македонскиот боксерски репрезентативец Вели Мумин не успеа да се пласира во полуфиналето на Европското првенство, што е во тек во Пула (Хрватска), откако загуби во четврт-финалето од Сергеј Казаков од Русија во категоријата до 48 килограми.

Вели Мумин поразен во третата рунда од Русинот Сергеј Казаков

А1 - 24.02.2004

Во Пула се вечерва насочени погледите на македонската спортска јавност. Нашиот најдобар боксер, Вели Мумин не успеа во најзаначајниот ден за него на Европското Првенство. Можноста во еден меч да се обезбеди и медал и олимписки турнир е пропуштена по поразот во третата рунда од најсилниот меѓу ...

Мумин против светскиот и европски првак

Дневник - 24.02.2004

БОКС - ЕП ВО ПУЛА Македонскиот репрезентативец Вели Мумин (48 кг) вечерва во четврт-финален меч на ЕП во бокс во Пула (Хрватска) ќе се сретне со актуелниот светски и европски првак, Русинот Сергеј Казаков. Русинот, носител на златата од ЕП Перм (Русија) и СП Бангкок (Тајланд), во претходното коло ...

Отпаднаа и Рамадани и Алија, сите очи вперени кон Мумин

Време - 24.02.2004

БОКС - ЕП ВО ПУЛА (ХРВАТСКА) Македонија остана само со еден боксер на Европското првенство во Пула (Хрватска), откако од првото коло отпаднаа и Ридван Рамадани во категорија до 57 килограми и Мухамед Алија до 54 килограми. Рамадани загуби со технички нокаут во втората рунда од Полјакот Кжиштоф Зот, ...

Мумин остана единствен адут

Вест - 24.02.2004

БОКС - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ПУЛА Македонскиот боксерски репрезентативец и кандидат за Олимписките игри во Атина , Вели Мумин, останува единствениот наш претставник на Европското првенство во Пула. Од шампионатот отпаднаа и Ридван Рамадани и Мухамед Алија. Престојот во Пула уште во 1.

Мумин во четвртфиналето против Русинот Казаков

Утрински - 24.02.2004

Европско првенство во бокс во Пула, Хрватска Најголемата надеж на македонскиот бокс, Вели Мумин во категоријата до 48 кг. денеска во рамките на четвртфиналето на 35-то Европско првенство во бокс кое се одржува во Пула ќе ги вкрсти ракавиците со актуелниот Светски првак во оваа категорија, Русинот ...

Утрешната борба го дели Вели Мумин од дуелите за трофеј

А1 - 23.02.2004

Меѓу осумте најдобри во Европа е и нашиот боксерски фаворит Вели Мумин. Од олимписка норма и дулите за трофеј на континенталниот собир во Пула го дели утрешната 1/4-финалната борба со европскиот и светски шампион во категоријата до 48 килограми, Русинот Сергеј Казаков.

Мумин успешно го почна походот по норма за ЛОИ

Време - 23.02.2004

БОКС - НА ЕП ВО ПУЛА Македонскиот боксер Вели Мумин успешно го почна походот кон обезбедување олимписка норма, откако во елиминациските борби на Европското првенство во Пула (Хрватска), вчера го совлада Лукас Машчик од Полска, на поени со 47-28.

Мумин подобар од Полјакот Машчик

Утрински - 23.02.2004

Европско првенство во бокс во Пула, Хрватска Најголемата надеж на македонскиот бокс, Вели Мумин во категоријата до 48 кг., го совлада Полјакот Лукаш Машчик во рамките на вчерашните квалификациски борби на 35-то Европско првенство во бокс кое се одржува во хрватскиот град Пула.

Мумин убедливо подобар од Полјакот Машчик

Дневник - 23.02.2004

БОКС - ЕВРОПСКО ЕП ВО ПУЛА Нашата најголема надеж на боксерското ЕП во Пула (Хрватска), Вели Мумин (48 кг.), го совлада Полјакот Лукаш Машчик во својата прва борба. Мунин беше супериорен и на крајот славеше на поени со резултат 47-28.

Мумин се пласира во четвртфиналето

Вест - 23.02.2004

БОКС - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ПУЛА, ХРВАТСКА Македонскиот боксерски репрезентативец, Вели Мумин го совлада Полјакот Лукаш Масжик и се пласираше во четвртфиналето на Европското првенство што се одржува во Пула. Тој, по одлична борба, го совлада Масжик на поени со 47:28.