TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Потпишувањето на договорот за „Јужен тек“ и причинува болка на СДСМ

24 Вести - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да го осуети успехот на Владата на ДПМНЕ со малициозни настапи

А1 On - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на СДСМ за гасификацијата

Сител - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го осуетува успехот на Владата

Курир - 28.07.2013

Со договорот за „Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гасот нема нозе сам да дојде во Македонија

Нова ТВ - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да биде партија во која не се цени квалитетот и капацитетот на кадрите

Нетпрес - 28.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ одбива да биде вовлечена како причина за оправдување на Александар Кирацовски, сега потпретседател на СДСМ, но и според правосилна пресуда осуден за сторено кривично дело „учество во ...

СДСМ: Зошто Министерството за финансии го игнорира Куманово?

+инфо - 28.07.2013

Неискрените политики и неискрениот однос кон граѓаните на Општина Куманово од страна на ВМРО-ДПМНЕ нема крај, смета Општинската организација на СДСМ од Куманово.

СДСМ: Зошто игнорантски и реваншистички однос на ВМРО-ДПМНЕ кон Општина Куманово?

А1 On - 28.07.2013

СДСМ реагира на прес конференцијата и обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека градоначалникот на Куманово не реализирал ништо од ветувањата.

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот меѓу Македонија и Русија е најголем енергетски проект

Макфакс - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гасот нема нозе да дојде, затоа склучивме договор со Русија

+инфо - 28.07.2013

Со договорот за „Јужен тек“ што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во последните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски победи на нечесен начин

+инфо - 28.07.2013

Зоран Дамјановски на последните локални избори победи на нечесен и нелегален начин. Неговата визија и визијата на СДСМ за Општина Куманово, очигледно е Куманово да биде најнечист град во Македонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ одбива да биде вовлечена во одговорот на Кирацовски

+инфо - 28.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ одбива да биде вовлечена како причина за оправдување на Александар Кирацовски, сега потпретседател на СДСМ, но и според правосилна пресуда осуден за сторено кривично дело „учество во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да го осуети успехот на Владата на ДПМНЕ со малициозни настапи

Либертас - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на СДСМ за гасификацијата

Бриф - 28.07.2013

Со договорот за „Јужен тек“ што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

СДСМ Куманово му одговара на ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски има визија и затоа ве победува три пати по ред

Бриф - 28.07.2013

Ве повикуваме по повод 2-ри август, да дојдете на пуштањето во употреба на неколку инфраструктурни објекти, со цел да се уверите дека Зоран Дамјановски има визија за својот град, велат од ...

Зошто односот на министерствата кон Општина Куманово е крајно игнорантски и реваншистички?

Sky - 28.07.2013

Неискрените политики и неискрениот однос кон граѓаните на Општина Куманово од страна на ВМРО-ДПМНЕ нема крај, реагираат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го осуетува владиниот успех

Sky - 28.07.2013

- Со договорот за „Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го осуетува успехот на Владата

Н.Македонија - 28.07.2013

Со договорот за “Јужен тек” што беше потпишан минатата недела помеѓу Владата на Република Македонија и Руската федерација, Македонија влегува во најголемиот енергетски, воопшто економски проект во ...

Каде дејствува СДСМ?

Утрински - 27.07.2013

Татјана Поповска Треба ли СДСМ и неговата пратеничка група да ја преиспитаат одлуката за неучество на собраниските седници, се' додека не биде готов Извештајот на Комисијата за 24 декември кога ...

Анкетна, ВМРО и СДСМ продолжуваат со конфронтации

Алсат-М - 27.07.2013

СДСМ не го прифаќа петдневниот рок поставен од ВМРО-ДПМНЕ во рамките на кој социјалдемократите би одлучиле за текот на работата на комисијата за настаните од 24 декември.

Ситуацијата во СДСМ се менува, но само на полошо?

Сител - 27.07.2013

Некоординираност на раководството и пратеничката група, внатрепартиски игри и раскусурувања, нови лица со иста реторика, нова постава со стари навики.

Бранко раководи со СДСМ

Нетпрес - 27.07.2013

Деновиве се' погласни се шпекулациите низ македонските медиуми за проблемите со кои се соочува новото раководство на СДСМ.

Бранко раководи со СДСМ

Курир - 27.07.2013

Деновиве се погласни се шпекулациите низ македонските медиуми за проблемите со кои се соочува новото раководство на СДСМ.

Бранко раководи со СДСМ?

Денешен - 27.07.2013

Покрај слабата активност и присутност, што не се очекуваше со оглед на фактот дека на секое ново раководство му треба користење на почетокот за да се етаблира и претстави, се погласни се информациите ...

Писмена реакција на СДСМ на објавените текстови во „Дневник“ и „Курир“

Бриф - 27.07.2013

Секојдневното занимавање на ВМРО-ДПМНЕ со работата на новото раководство на СДСМ покажува колку е голема загриженоста кај владејачката партија.

СДСМ: Нема дуализам во партијата

Дневник - 26.07.2013

(Повод: текстот ,,Се тресат стаклените нозе на СДСМ”, „Дневник“, 25 јули) Почитувани, Вашиот медиум во текстот под наслов ,,Се тресат стаклените нозе на СДСМ” на авторите Kатерина Нешкова и Лепа ...

Брисел пак ќе ги седнува ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Дневник - 26.07.2013

Мариела Трајковска Kатерина Нешкова Притисокот од страна на бриселските дипломати ќе ги принуди двете ривалски партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да најдат заеднички јазик за трите спорни прашања од кои ни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија четири години добива позитивни извештаи од ЕК

Канал5 - 25.07.2013

Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток на преговорите со Европската Унија, но СДСМ никогаш не собра храброст да ги ...

СДСМ контрадикторен: Бара слобода за медиуми, а се заканува со тужби

Курир - 25.07.2013

Опозициската СДСМ работата со новото раководство ја започна со закани за тужби кон голем број на медиуми. Пред неполн месец, СДСМ преку својот нов портпарол упати закани за тужби кон медиумите: ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија четири години добива позитивни извештаи од ЕК

Сител - 25.07.2013

Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток на преговорите со Европската Унија, но СДСМ никогаш не собра храброст да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Четири години по ред, Македонија добива позитивни извештаи од ЕК

Нетпрес - 25.07.2013

„По повод прес конференцијата на Дамјан Манчевски сакаме да нагласиме дека четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ѝ мисли добро на државата и не ни честита за успесите

+инфо - 25.07.2013

Со обвинување дека критиките за власта и ВМРО-ДПМНЕ што произлегуваат од СДСМ се нанесување штета врз државата и граѓаните, како и со жалење што СДСМ „не ги поздравува позитивните чекори на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија четири години добива позитивни извештаи од ЕК

А1 On - 25.07.2013

Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток на преговорите со Европската Унија, но СДСМ никогаш не собра храброст да ги ...

СДСМ: Без претседател Комисијата за 24 декември не може да работи

+инфо - 25.07.2013

„СДСМ постојано јасно, недвосмислено и аргументирано укажува дека ВМРО ДПМНЕ прави се да го избегне разрешување на настаните од 24-ти декември“, реагираат од СДСМ, по денешното соопштение на ...

Дневник: Се тресат стаклените нозе на СДСМ

Курир - 25.07.2013

Дуализам меѓу пратениците-социјалдемократи и новото раководство на СДСМ предводено од Заев и Шекеринска, владее во најголемата опозициска партија по смената на Бранко Црвенковски.

Дневник: Се тресат стаклените нозе на СДСМ

Денешен - 25.07.2013

Дуализам меѓу пратениците-социјалдемократи и новото раководство на СДСМ предводено од Заев и Шекеринска, владее во најголемата опозициска партија по смената на Бранко Црвенковски.

СДСМ: Без претседател, Комисијата за „црниот понеделник“ не може да работи

Sky - 25.07.2013

- СДСМ постојано јасно, недвосмислено и аргументирано укажува дека ВМРО ДПМНЕ прави се да го избегне разрешување на настаните од 24-ти декември , реагираат од СДСМ, по денешното соопштение на ...

СДСМ бара државата да престане да се задолжува, од ВМРО-ДПМНЕ велат се раздолжува

Канал 77 - 25.07.2013

Во екот на годишните одмори, и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува интензивно да ја задолжува Македонија, обвинија од СДСМ, а од владејачката партија велат дека ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја критикува државата

Sky - 25.07.2013

- Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток на преговорите со Европската Унија, но СДСМ никогаш не собра храброст да ...

СДСМ: „Дневник“ прави конструкции и груби манипулации за да му го направи кеифот на Груевски

Бриф - 25.07.2013

Во денешниот текст под наслов ,,Се тресат стаклените нозе на СДСМ” на авторите Катерина Нешкова и Лепа Ѓоргиевска , пренесувајќи во најголем дел од текстот претпоставки, непотврдени информации и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија четири години добива позитивни извештаи од ЕК

Локално - 25.07.2013

ВМРО-ДПМНЕреагираше на денешната прес-конфернцијата на СДСМ .Во нивното соопштение се вели: Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прави се за да го избегне расчистувањето на настаните од 24 декември

Бриф - 25.07.2013

СДСМ постојано јасно, недвосмислено и аргументирано укажува дека ВМРО ДПМНЕ прави се да го избегне разрешување на настаните од 24-ти декември, велат од најголемата опозициска партија во писмената ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја критикува својата држава

Н.Македонија - 25.07.2013

Четири години по ред Република Македонија добива позитивни извештаи од страна на Европската Комисија и препорака за почеток на преговорите со Европската Унија, но СДСМ никогаш не собра храброст да ги ...

СДСМ: Ако продолжи вака, внатрешниот долг ќе порасне на една милијарда евра

Телма - 24.07.2013

СДСМ апелира Владата веднаш да престане со задолжувањето на земјата. Ако продолжи во истиот стил, до крајот на годината внатрешниот долг ќе порасне на една милијарда евра.

Анкетна - Продолжуваат судирите меѓу ВМРО и СДСМ

Алсат-М - 24.07.2013

На опозициската СДСМ сè уште не ù е јасно дали претседателот Иванов ја прифатил или не ја прифатил оставката на претседателот на Анкетната комисија, Борче Давитковски.

Се тресат стаклените нозе на СДСМ

Дневник - 24.07.2013

Kатерина Нешкова Лепа Ѓоргиевска Дуализам меѓу пратениците-социјалдемократи и новото раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев и Радмила Шекеринска владее во најголемата опозициска партија по ...

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ ја дезинформира јавноста

Утрински - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дезинформира јавноста

Канал5 - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

СДСМ - Владата веднаш да престане со задолжувањата

Утрински - 24.07.2013

Опозицијата апелира Владата веднаш да престане со задолжувањето на земјата. Опозициската СДСМ денеска на прес-конференција ја обвини власта дека продолжува интензивно да ја задолжува државата, ...

СДСМ апелира да престане внатрешното задолжување на државата

24 Вести - 24.07.2013

СДСМ денеска на прес-конференција апелираше до Владата да престане со задолжување на земјата, посочувајќи дека внатрешниот долг на државата до крајот на годината би се искачил на над една милијарда ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ денеска требаше да нè пофали за договорот за Јужен тек

+инфо - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е меѓу најмалку задолжените земји

Нова ТВ - 24.07.2013

„Наместо конструктивност, СДСМ излегува со нецелосни информации за да ја дезинформира јавноста. Зборуваат за аукција на државни хартии од вредност од 20 милиони евра, но занемаруваат да кажат дека ...

СДСМ бара државата да престане да се задолжува, од ВМРО-ДПМНЕ велат се раздолжува

Макфакс - 24.07.2013

Во екот на годишните одмори, и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува интензивно да ја задолжува Македонија, обвинија од СДСМ, а од владејачката партија велат дека ...

СДСМ: До крајот на годината внатрешниот долг на државата ќе надмине милијарда евра

А1 On - 24.07.2013

Во екот на годишните одмори и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува интензивно да ја задолжува Македонија, велат од СДСМ.

СДСМ: 24 декември не се расчистува без претседател на Комисијата

+инфо - 24.07.2013

Политиките на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ резултираа со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија, исчезнувањето на државата од агендата на меѓународната заедница и сериозна ...

СДСМ: Политиката на Владата го влошува угледот на Македонија

Нова ТВ - 24.07.2013

Според опозицината партија СДСМ, политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ резултираат со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија.

ДРЖАВЕН ДОЛГ: СДСМ критикува, ВМРО-ДПМНЕ се брани

Телеграф - 24.07.2013

Владата да престане со задолжувањето на земјава, бара опозицијата. Власта очекувала барем малку доблест од СДСМ, односно да го поздрави потпишувањето на договорот за „Јужен тек“ Владата да престане ...

ВМРО: Зошто СДСМ ја врати старата реторика?

+инфо - 24.07.2013

Ова соопштение на СДСМ многу наликува на оние кои центарот на Наташа Савова, а формиран од Бранко Црвенковски ги конципираше, а беа полни со омраза, фрустрација и гнев, е контрареакцијата на ...

Власта и опозицијата се препукуваат за задолженоста

Р.С.Европа - 24.07.2013

СДСМ на прес-конференција апелираше до Владата да престане со задолжување на земјата, посочувајќи дека внатрешниот долг на државата до крајот на годината би се искачил на над една милијарда евра.

Узунов: Владата да престане со задолжување

Нетпрес - 24.07.2013

СДСМ апелира владата веднаш да престане со задолжувањето на земјата, вели потпретседателот на СДСМ, Ванчо Узунов на денешната прес конференција. „Еве ја сегашната состојба со долгот.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дезинформира јавноста

Сител - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

Узунов: Со ова темпо, Македонија до Нова година ќе должи над милијарда евра

+инфо - 24.07.2013

СДСМ апелира Владата веднаш да престане со задолжувањето на земјата и смета дека ваквата нејзина економска политика недвосмислено ја води државата во колапс.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дезинформира јавноста

А1 On - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

ВМРО-ДПМНЕ го повика СДСМ на средба за „црниот понеделник“

+инфо - 24.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува и СДСМ и членовите на Експертската комисија за расчистување на случувањата пред и за време на 24 декември минатата година пред и во Собранието, Љубомир Фрчкоски и Рената ...

СДСМ: Внатрешниот долг ќе надмине милијарда евра

Нова ТВ - 24.07.2013

СДСМ апелира - Владејачката гарнитура да престане со задолжувањето на земјата. Од партијата сметаат дека ваквата економска политика ја води државата во колапс.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со својата неконструктивност ја загрозува препораката на ЕК за Македонија

Нетпрес - 24.07.2013

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека неконструктниот однос на опозициската СДСМ, се загрозува препораката на Европската комисија (ЕК), за почеток на преговори со Македонија.

ВМРО ДПМНЕ: Узунов ја дезинформира јавноста

Нетпрес - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Експертската да продолжи со работа

Нова ТВ - 24.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ повторно ги повикува и СДСМ и членовите на Експертската комисија за расчистување на случувањата пред и за време на 24 декември минатата година пред и во Собранието, г.

За опозицијата новите задолжувања водат кон колапс, за власта – долговите не се проблем

Фактор - 24.07.2013

СДСМ обвинува дека Владата претерува со задолжувањата, од ВМРО ДПМНЕ пак враќаат дека наместо да ги пофали за успесите, опозицијата само ги критикува Според Ванчо Узунов, потпретседателот на СДСМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очекувавме СДСМ да го поздрави потпишувањето на договорот за Јужен тек

Либертас - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

СДСМ: До крајот на годината внатрешниот долг ќе надмине милијарда евра

Бриф - 24.07.2013

Во екот на годишните одмори, и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува интензивно да ја задолжува Македонија, вели потпретседателот на СДСМ Ванчо Узунов.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дезинформира јавноста затоа што ние нижеме успеси

Бриф - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

Узунов : Од април до крајот на јуни домашниот долг е зголемен за цели 40 милиони евра!

Фактор - 24.07.2013

Ванчо Узунов, потпретседател на СДСМ апелира Владата веднаш да престане со задолжувањето на земјата и смета дека ваквата нејзина економска политика недвосмислено ја води државата во колапс.

СДСМ: „Црниот понеделник“ не може да се расчистува без претседател на Комисијата

Либертас - 24.07.2013

Политиките на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ резултираа со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија, исчезнувањето на државата од агендата на меѓународната заедница и сериозна ...

СДСМ: Без претседател Експертската комисија не може да ги расчисти настаните од 24-ти декември

Бриф - 24.07.2013

Најголемата опозициска партија во Македонија, СДСМ преку соопштение денеска реагираше поради политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го осудува секој владин чекор кон успехот

Sky - 24.07.2013

- Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува СДСМ и членовите на Експертската комисија за дијалог и средба

Sky - 24.07.2013

- ВМРО-ДПМНЕ повторно ги повикува и СДСМ и членовите на Експертската комисија за расчистување на случувањата пред и за време на 24 декември минатата година пред и во Собранието, г.

СДСМ: Политиките на владата резултираа со катастрофално влошување на угледот на Македонија

Sky - 24.07.2013

- Политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ резултираа со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија, исчезнувањето на државата од агендата на меѓународната заедница и сериозна ...

СДСМ на ВМРО -ДПМНЕ и они на нив

Локално - 24.07.2013

Според опозицината партија СДСМ, политиките на владата предводена од ВМРО ДПМНЕ резултираат со катастрофално влошување на угледот на Република Македонија.

Македонија останува една од најмалку задолжените земји на стариот континент

Вечер Прес - 24.07.2013

СДСМ вчера повика да се стопира задолжувањето на државата, а за ВМРО-ДПМНЕ тоа е пеглање на билансите и дека така работат сите економии во Европа и светот.

Загрижувачки податоци: Владата се задолжува без усул

Sky - 24.07.2013

Во екот на годишните одмори, и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува интензивно да ја задолжува Македонија, тврдат од СДСМ.

Узунов: До крајот на годината внатрешниот долг на државата ќе надмине милијарда евра

Либертас - 24.07.2013

Интегрален транскрипт од прес конференцијата на Ванчо Узунов, потпретседател на СДСМ: Во екот на годишните одмори, и намалениот интерес на јавноста за тековните случувања, владата продолжува ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дезинформира јавноста

Н.Македонија - 24.07.2013

Сосема предвидливо од СДСМ е секогаш кога Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе постигне успех и ќе направи чекор напред за подобар живот и иднина на овој народ, тие да излезат со режирани прес конференции за да ...

СДСМ: До крајот на 2013. внатрешниот долг над милијарда евра

Н.Македонија - 24.07.2013

Внатрешниот долг на државата до крајот на годината би се искачил на над една милијарда евра, предупредуваат од СДСМ. Од оваа партија апелираат до Владата да престане со задолжување на земјата - ...

Груевски: Ако Комисијата за настаните од собранието не се консолидира, ќе добиеме негативен извештај

Таратур - 23.07.2013

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за државата, рече премиерот Никола Груевски ...

Ако не се консолидира Комисијата, ќе добиеме негативен извештај

Канал 77 - 23.07.2013

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за државата, рече премиерот Никола Груевски ...

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Канал5 - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски - Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Утрински - 22.07.2013

Ова го истакна премиерот по официјалното означување на почетокот на работите за изградба на патот во населбата Сончев Град во Сопиште . СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ пак во сенишна фаза

Утрински - 22.07.2013

Топло-ладно во односите меѓу двете партии. Груевски вели дека Заев не ја контролирал партијата, лидерот на СДСМ му одговори дека неговите изјави биле недолични По заминувањето на Бранко Црвенковски ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се препукуваат за Комисијата

Deutsche Welle - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика на состанок членовите од СДСМ на Комисијата за расчистување на настаните од 24 декември. Од СДСМ го прозиваат претседателот Иванов да ја расчисти ситуацијата СДСМ го ...

ВМРО-ДПМНЕ - да продолжи Комисијата, СДСМ - не прифаќаме ултиматуми

24 Вести - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги повика членовите на Експертската комисија за настаните од 24 декември од СДСМ да продолжат со работа и во рок од пет дена да одберат термин и место кое што ним им одговара.

Груевски-тројното водство во опозицијата ќе ги загрози државните интереси

24 Вести - 22.07.2013

По дебаклот на Експертската комисија, Македонија може да остане без препорака за почеток на преговорите со ЕУ. Премиерот Груевски вината ја лоцира во опозицискат СДСМ.

Анкетната блокирана, ВМРО и СДСМ во кавга

Алсат-М - 22.07.2013

Претседателот Ѓорге Иванов продолжува да молчи за работата на Истражната комисија за настаните од 24 декември и покрај најавата дека деновиве ќе го прими претседателот на Комисијата во оставка, Борче ...

Анкетна, СДСМ со одговор до Груевски

Алсат-М - 22.07.2013

Реагираше СДСМ на изјавата на премиерот Никола Груевски. Според нив, наместо премиерот да има посериозен пристап кон деблокирање на Комисијата, тој продолжува да ја навредува опозицијата.

Груевски пак се занимава со раководството на СДСМ

Телма - 22.07.2013

Во рок од само два дена, премиерот Никола Груевски повторно се занимава со раководството на СДСМ, иако од лидерот на оваа партија Зоран Заев јавно беше повикан ,,да си го гледа својот двор" - СДСМ на ...

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Вест - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

ВМРО - ДПМНЕ контра СДСМ за Комисијата за 24 декември

Р.С.Европа - 22.07.2013

Пратеникот на владеачката ВМРО – ДПМНЕ Илија Димовски побара средба со колегите од Комисијата за собраниските настани од 24 декември, со цел продолжување на дијалогот и дискусиите поврзани со ...

СДСМ КОНТРА ВМРО-ДПМНЕ: Димовски не може да свикува седници на анкетната комисија

Телеграф - 22.07.2013

И двете политички партии се обидуваат пред јавноста да презентираат конструктивност СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ јавно се препукуваат за прекинот на работата на Комисијата за настаните пред и во Собранието.

СДСМ не сака конструктивна дебата и си дозволува да го ускрати и правото на дијалог

МКД - 22.07.2013

Не знаеме кој ја пишувал содржината на денешната изјава на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, но очигледно е дека тој што е автор нема никаков интерес од конструктивна политичка дебата во Република ...

СДСМ: Груевски да прекине со вулгарниот однос кон опозицијата

+инфо - 22.07.2013

Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24 декември, премиерот Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

Груевски: Ако не се консолидира Комисијата, ќе добиеме негативен извештај

Кајгана - 22.07.2013

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за државата, рече премиерот Никола Груевски ...

СДСМ: Груевски и нанесува непроценлива штета на Македонија

Нова ТВ - 22.07.2013

„Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ одбива дебата исто како и еден наш сосед

+инфо - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ ја коментира како одбивање на дебата и дијалог од што би имала корист државата.

СДСМ: Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон опозицијата

А1 On - 22.07.2013

„Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

Груевски: СДСМ има двојно, па и тројно водство што е проблем за државата

Нетпрес - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водствоа, тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, рече денеска премиерот Никола ...

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

А1 On - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Економски - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски: Проблемите во СДСМ се рефлектираат врз државата

Нова ТВ - 22.07.2013

Проблемите на СДСМ внатре во партијата директно ќе се рефлектираат на проблеми во државата и тоа сериозни проблеми. Се надевам дека ќе се најде начин СДСМ внатре во партијата да се консолидира, да се ...

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Сител - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски: Постои подвоеност во раководството на СДСМ

Курир - 22.07.2013

Повеќе од очигледно е дека во СДСМ постои двојно, на моменти и тројно водство, денеска изјави премиерот Никола Груевски во врска со поделба на раководството во СДСМ.

Груевски: СДСМ не знае кај тера

Press24 - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

ГРУЕВСКИ: Тројното раководење во СДСМ ќе ѝ направи проблеми и на државата

Телеграф - 22.07.2013

Премиерот посочи дека проблемите на СДСМ внатре во партијата директно ќе се рефлектираат како сериозни проблеми во државата СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство, оцени премиерот ...

Груевски: Ако не се консолидира Комисијата, ќе добиеме негативен извештај

Макфакс - 22.07.2013

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за државата, рече премиерот Никола Груевски ...

Груевски загрижен за СДСМ

+инфо - 22.07.2013

За премиерот Никола Груевски, внатрепартиските проблеми на СДСМ се рефлектирале и како прoблеми на државата. Tој изјави дека е загрижен за, како што истакна, двојното или тројното водство на СДСМ и ...

ВМРО - ДПМНЕ: Ние повикуваме на дијалог

Нова ТВ - 22.07.2013

„Ние не сакаме да влегуваме во процес на меѓусебни обвинувања и квалификации. Ние повикуваме на дијалог. Разноликоста во позициите на СДСМ треба да се решаваат внатре во самата СДСМ, но сме зачудени ...

ВМРО-ДПМНЕ: Повик на дијалог и решавање на разноликоста во позициите на СДСМ

А1 On - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог и решавање на разноликоста во позициите на СДСМ внатре во самата партија. Во реакцијата на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов истовремено изразува зачуденост ...

Груевски: Ако не се консолидира Комисијата, ќе добиеме негативен извештај

Тера - 22.07.2013

Тоа што СДСМ има двојно, па и тројно водство, a што се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24-ти декември, е лошо за државата, рече премиерот Никола Груевски ...

Груевски: Во СДСМ еден човек издава команда да одат на десно, а тие одат на лево

Либертас - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

СДСМ: Со вулгарниот и навредлив однос кон опозицијата Груевски го потврдува неговото ниско ниво

Либертас - 22.07.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на СДСМ – реакција на изјавата на премиерот Никола Груевски: Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на ...

СДСМ: Груевски е тој што и нанесува штета на државата со неговото ниско ниво на политичка култура

Бриф - 22.07.2013

Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

Груевски: Со тројно раководство во СДСМ проблеми ќе има и државата

Република - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември – изјави премиерот Никола Груевски.

СДСМ: Груевски го потврдува ниското ниво на политичка култура

Република - 22.07.2013

Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

СДСМ: Уште еднаш се потврди ниското ниво на политичка култура на Груевски

Sky - 22.07.2013

- Наместо да се концентрира на суштината на проблемот со работењето на Комисијата за расчистување на настаните од 24-ти декември, Никола Груевски продолжува со вулгарен и навредлив однос кон ...

Груевски повторно ја обвинува СДСМ за проблемите во државата

Sky - 22.07.2013

- СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември, изјави денеска премиерот Никола ...

Груевски:СДСМ има двојно,а некогаш и тројно водство

Локално - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски: Не е виновен само Бранко, има уште двајца виновници во СДСМ

Бриф - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се однесува како Грција

Бриф - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог и решавање на, како што велат од оваа партија, разноликоста во позициите на СДСМ внатре во самата партија.

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог, СДСМ тактизира

Вечер Прес - 22.07.2013

АНКЕТНАТА КОМИСИЈА СЕ УШТЕ ВО ЌОР-СОКАК Од владејачката партија апелираа до крајов на неделава претставниците на СДСМ да одредат термин и место за продолжување на дијалогот во експертската комисија.

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Вечер Прес - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

Груевски: Од тројното раководење во СДСМ проблеми ќе има и државата

Денешен - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може никому да го ускрати правото на дијалог

Локално - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог и решавање на разноликоста во позициите на СДСМ внатре во самата партија. Во реакцијата на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов истовремено изразува зачуденост ...

ВМРО-ДПМНЕ: Повикуваме на дијалог и решавање на разноликоста во позициите внатре во СДСМ

Либертас - 22.07.2013

ВМРО-ДПМНЕ повикува на дијалог и решавање на разноликоста во позициите на СДСМ внатре во самата партија. Во реакцијата на изјавата на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов истовремено изразува зачуденост ...

За Груевски СДСМ има тројно раководство

Н.Македонија - 22.07.2013

СДСМ на моменти има двојно, а некогаш и тројно водство. Тоа особено се виде во разговорите за продолжување со работата на Комисијата за настаните од 24 декември, вели премиерот Никола Груевски - Во ...