TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стружани вечерва почуствуваа послаб земјотрес со епицентар во Албанија

Канал5 - 27.10.2019

Во 18 часот и 39 минути во Струга и околината бил почуствуван послаб земјотрес од 2,5 степени по Рихтер , чиј епицентар бил во Албанија. Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и ...

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

24 Вести - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Земјотрес со епицентар во Албанија бил почувствуван во Струга

Фокус - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека земјотресот е регистриран во 18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Слободен Печат - 27.10.2019

Земјотресот е со Рихтерова магнитуда од 2,5 степени и со епицентар на 157 километри југозападно од Скопје, во соседна Албанија. Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и ...

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

+инфо - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Земјотрес почувствуван во Струга

Сител - 27.10.2019

Во 18 часот и 39 минути во Струга и околината бил почуствуван послаб земјотрес од 2,5 степени по Рихтер , чиј епицентар бил во Албанија. Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и ...

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Нетпрес - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Независен - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Земјотрес во Албанија – почувствуван во Струга и околината

Макфакс - 27.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, во 18 часот и 39 минути регистрираше земјотрес, чиј епицентар се наоѓа 157 километри југозападно од Скопје, во соседна Република Албанија.

Земјотрес ја стресе Струга

Курир - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во 18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Либертас - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

24Инфо - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Вечер Прес - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Опсервер - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Струга со три степени

Денешен - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Почувствуван земјотрес во Струга, епицентарот во Албанија

Локално - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Земјотрес почуствуван во Струга

iPortal - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Слаб земјотрес во Струга – епицентарот во Албанија

Скопје1 - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во 18 часот и 39 минути.

Земјотрес ги вознемири Стружани, епицентарот во Албанија

MakPress - 27.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван вечерва во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во18 часот и 39 минути.

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

24 Вести - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Ноќеска и утринава серија на земјотреси во јужниот дел на Италија

ТВ21 - 25.10.2019

Во текот на изминатава ноќ и утринава, серија на неколку земјотреси го погодија јужниот дел на Италија. Најсилниот се случи нешто пред 6 часот изутрина со интензитет од 4.6 степени според рихтеровата скала помеѓу Палермо и Неапол.

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Нетпрес - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес во близина на Нов Зеланд

Слободен Печат - 25.10.2019

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд.

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Курир - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Сител - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Press24 - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Независен - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

А1 On - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Опсервер - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Вечер Прес - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Либертас - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

Локално - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес во близина на Нов Зеланд

Пулс24 - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихиот Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно ...

Земјотрес во близина на грчкиот остров Родос

Пулс24 - 25.10.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтер го погоди регионот на Средоземното Море во близина на островот Родос. Потресот се случил неколку минути по полноќ, пренесува агенцијата „АНА“. Според соопштението на Атинската национална опсерваторија, ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

24Инфо - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес во близина на Нов Зеланд

iPortal - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Силен земјотрес регистриран во близина на Нов Зеланд

MakPress - 25.10.2019

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихи Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот бил на 1.133 километри североисточно од ...

Земјотрес во Штип

Фокус - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Земјотрес од 2,7 степени почувствуван во Штип и околината

+инфо - 22.10.2019

Епицентарот на земјотресот бил на 77 километри југоисточно од Скопје. Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината ...

Слаб земјотрес почувствуван во Штип и околината

Макфакс - 22.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје во 13 часот и 19 минути регистрирше земјотрес, ...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Слободен Печат - 22.10.2019

Епицентарот на земјотресот бил на 77 километри југоисточно од Скопје Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината ...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Нетпрес - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Слаб земјотрес на планината Атос

Макфакс - 22.10.2019

Послаб земјотрес, со јачина од 3,3 степени е забележан утрово на планината Атос, во северниот дел од Грција. Сеизмолошката станица во Солун соопшти дека земјотресот бил регистриран на осум километри југоисточно од Јерисос, на длабочина од 10 ...

Земјотрес попладнево ја стресе Македонија

Курир - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Нова ТВ - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Попладнево земјотрес почувствуван во Штип и околината

ММС - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала – ...

Почувствуван земјотрес во Штип и околината

МКД - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Попладнево почувствуван земјотрес во Македонија

Press24 - 22.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје во 13 часот и 19 минути регистрирше земјотрес, ...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Либертас - 22.10.2019

– Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес од 2,7 степени во штипско

Денешен - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Слаб земјотрес почувствуван во Штип и околината

Centar - 22.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје во 13 часот и 19 минути регистрирше земјотрес, ...

Слаб земјотрес почувствуван во Штип и околината

24Инфо - 22.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје во 13 часот и 19 минути регистрирше земјотрес, ...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Бриф - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Земјотрес е регистриран попладнево во Штип и околината

MakPress - 22.10.2019

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

24 Вести - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Силен земјотрес регистриран на Вануату

24 Вести - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Канал5 - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес на западот во Македонија

Фокус - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во западниот дел од земјава

ТВ21 - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Независен - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Курир - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Силен земјотрес регистриран на Вануату

Курир - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Земјотрес во Албанија, почувствуван во западните делови од нашата земја

Макфакс - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 3,1 степен синоќа ја погоди Албанија, а потресот бил почувствуван во западните делови на нашата земја, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес почувствуван во западна Македонија, епицентарот во Албанија

Сител - 21.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечера вечер (20.10.2019) во 23 часот и 15 ...

Се стресе југот од Иран

Слободен Печат - 21.10.2019

Земјотресот е регистриран во близина на градот Кухерд, на околу 1.000 километри јужно од Техеран. Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе југот на Иран, а засега нема информации за евентуални штети или ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

А1 On - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес почувствуван во западна Македонија

Нетпрес - 21.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечера вечер (20.10.2019) во 23 часот и 15 ...

Земјотрес почувствуван во Македонија

Скопје24 - 21.10.2019

Скопје, 22 октомври 2019 (МИА) – Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот на Штип. Земјотресот е почувствуван од населението во Штип и околината со интензитет од 2,7 степени според ...

Силен земјотрес регистриран на Вануату

Сител - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Силен земјотрес регистриран на Вануату

А1 On - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Земјотрес синоќа почувствуван во западна Македонија

Слободен Печат - 21.10.2019

Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 3.1, а беше почувствуван од населението во западните делови на нашата земја со интензитет од III степени. Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и ...

Земјотрес на југот од Иран

24Инфо - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе југот на Иран, а засега нема информации за евентуални штети или повредени. Земјотресот е регистриран во близина на градот Кухерд, на околу 1.000 километри јужно од ...

Умерен земјотрес на југот од Иран

Опсервер - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе југот на Иран, а засега нема информации за евентуални штети или повредени. Земјотресот е регистриран во близина на градот Кухерд, на околу 1.000 километри јужно од ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Вечер Прес - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес во Албанија, почувствуван во западните делови од нашата земја

Точка - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 3,1 степен синоќа ја погоди Албанија, а потресот бил почувствуван во западните делови на нашата земја, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес регистриран на Вануату

Опсервер - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Земјотрес во Албанија, почувствуван во западните делови од нашата земја

MTM - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 3,1 степен синоќа ја погоди Албанија, а потресот бил почувствуван во западните делови на нашата земја, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Бриф - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

24Инфо - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Либертас - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

Опсервер - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Синоќа почувствуван земјотрес во западниот дел од државата

Пулс24 - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Во Македонија почуствуван земјотрес

Скопје инфо - 21.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечера вечер (20.10.2019) во 23 часот и 15 ...

Земјотрес во Албанија, почувствуван во западните делови од нашата земја

Centar - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 3,1 степен синоќа ја погоди Албанија, а потресот бил почувствуван во западните делови на нашата земја, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес синоќа почувствуван во западните делови од државата

iPortal - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес во Албанија

Тера - 24.10.2021

Утрово во 9:47 часот регистриран е земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата сакала на брегот на Албанија. Епицентарот бил на 114 километри јужно од Елбасан. Засега нема информации за евентуални ...

Силен земјотрес регистриран на Вануату

24Инфо - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Нов земјотрес во Албанија, почувствуван и во западниот дел од земјава

4NEWS - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Земјотрес почувствуван во западна Македонија, епицентарот во Албанија

4NEWS - 21.10.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечера вечер (20.10.2019) во 23 часот и 15 ...

Земјотрес почувствуван во западна Македонија: Епицентарот беше во Албанија

Денешен - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...

Силен земјотрес регистриран на Вануату

Вечер Прес - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Умерен земјотрес на југот од Иран

Локално - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе југот на Иран, а засега нема информации за евентуални штети или повредени. Земјотресот е регистриран во близина на градот Кухерд, на околу 1.000 километри јужно од ...

Денеска земјотрес на југот од Иран

iPortal - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска го потресе југот на Иран, а засега нема информации за евентуални штети или повредени. Земјотресот е регистриран во близина на градот Кухерд, на околу 1.000 километри јужно од ...

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во западните делови на Македонија

Н.Македонија - 21.10.2019

Земјотрес со јачина од 3,1 степен синоќа ја погоди Албанија, а потресот бил почувствуван во западните делови на нашата земја, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Силен земјотрес регистриран на Вануату

MakPress - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди пацифичката држава Вануату. Епицентарот на земјотресот бил на околу 58 километри од градот Исангел, на 226 километри под морското дно.

Земјотрес со интензитет од три степени почувствуван синоќа во Македонија

MakPress - 21.10.2019

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје во соседна Албанија, соопшти ...