TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобил се забил во дрво, сопатничката загинала

Дневник - 20.09.2016

Жена загинала, а нејзиниот сопруг бил тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случила вчераутро во Битола, информира МВР. Според полицијата, сообраќајката се случила на улицата Иво Лола Рибар.

Изгубил контрола и удрил во дрво, загинала жена му

МКД - 20.09.2016

Вчера во сообраќајна незгода во Битола животот го загуби 44-годишна жена. Според полицијата околу 9.40 во Битола на ул.„Македонска фаланга“, Г.Л. (49) од село Крани управувајќи автомобил фолксваген пасат,со охридски регистерски ознаки, излетал од ...

Тешка сообраќајка во Битола, загина 44 годишна жена

Курир - 20.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа утринава ја потресе Битола. Четириесет и четиригодишна жена од Крани загина откако автомобилот во кој била заедно со сопругот удри во дрво на улицата „Иво Лола ...

ТРАГЕДИЈА: Уште една сообраќајка во Македонија заврши со смрт

Press24 - 20.09.2016

Во 09 часот и 40 минути на улицата „Македонска фаланга“ во Битола, се случила страшна сообраќајка. 49-годишниот Г.Л. од Крани–ресенско управувајќи со возило „Волксваген Пасат“ со охридски регистерски ознаки, излетал од коловозот и удрил во дрво, по ...

Трагедија утрово ја потресе Македонија- една жена загина

Канал5 - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Тешка сообраќајка во Битола, загина 44 годишна жена

Канал5 - 19.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа утринава ја потресе Битола. Четириесет и четиригодишна жена од Крани загина откако автомобилот во кој била заедно со сопругот удри во дрво на улицата „Иво Лола Рибар“.

Извршен увид за Сообраќајката во Битола во која загина жена

ТВ21 - 19.09.2016

Битолското Јавно обвинителство извршило увид за сообраќајната несреќа што се случи утринава во Битола, во која животот го загуби едно лице. Сообраќајката, како што информираат од Обвинителството, се случила кога возило „фолксваген пасат“ удрил во ...

Загина жена во сообраќајка во Битола

Вест - 19.09.2016

Четириесет и четиригодишна жена загинала во сообраќајна несреќа што се случила во Битола, на улицата "Иво Лола Рибар", кога автомобил што го управувал нејзиниот сопруг се забил во дрво. Возачот ја преживеал сообраќајката и со тешки повреди бил ...

OJO Битола изврши увид за сообраќајната несреќа во која животот го загуби едно лице

Правдико - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Нови детали за сообраќајката во Битола во која загина жена

Курир - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Нови детали за сообраќајката во Битола во која загина жена

Сител - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Страшна сообраќајка – Трагичен крај за битолчанка

Репортер - 19.09.2016

Основното јавно обвинителство Битола изврши увид за сообраќајната несреќа во која животот го загуби едно лице. Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво.

Автомобил удрил во дрво, загина совозачот

Кајгана - 19.09.2016

Жена, совозач во автомобил, утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво.

Жена загина по сообраќајна несреќа во Битола

Стандард - 19.09.2016

Жена, совозач во автомобил, утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво.

Трагедија утрово ја потресе Македонија- една жена загина

Курир - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Извршен увид за сообраќајката во Битола во која загина жена

Курир - 19.09.2016

Битолското Јавно обвинителство извршило увид за сообраќајната несреќа што се случи утринава во Битола, во која животот го загуби едно лице. Сообраќајката, како што информираат од Обвинителството, се случила кога возило „фолксваген пасат“ удрил во ...

Извршен увид за сообраќајката во Битола во која загина жена

А1 On - 19.09.2016

Битолското Јавно обвинителство извршило увид за сообраќајната несреќа што се случи утринава во Битола, во која животот го загуби едно лице. Сообраќајката, како што информираат од Обвинителството, се случила кога возило „фолксваген пасат“ удрил во ...

ОJO-Битола изврши увид за сообраќајката во која загина жена

МКД - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа кога возило фолксваген пасат удри во дрво. Како што информираа од Јавното обвинителство од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44-годишна сопруга на возачот на ...

Жена загина откако возило удри во дрво во Битола

+инфо - 19.09.2016

Кај автобуската станица во Битола, на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар, утрово се случила тешка сообраќајна несреќа. Кај автобуската станица во Битола, на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар, утрово се случила тешка сообраќајна несреќа во ...

ЖЕНАТА ЗАГИНА НА САМОТО МЕСТО: Сопружници биле во автомобилот што се заби во дрво во Битола

Телеграф - 19.09.2016

Сопружници од Крани, Преспа, удриле во дрво со автомобил „фолксваген пасат“. Од силината на ударот на самото место починала 44-годишната сопруга на возачот Четириесет и четиригодишна жена загина во сообраќајната несреќа што се случи утринава во ...

Автомобил удрил во дрво, загина совозачот

Макфакс - 19.09.2016

Жена, совозач во автомобил утринава загина во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Автомобил „фолксваген пасат“, управуван од четириесет и деветгодишен жител на преспанското село Крани, удрил во дрво.

Жена загина откако возило удри во дрво во Битола

А1 On - 19.09.2016

Кај автобуската станица во Битола, на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар, утрово се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е повредено. Според првичните информации, автомобил удрил во дрво.

Почина жена во сообраќајка во Битола

Нетпрес - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Трагедија утрово ја потресе Македонија - една жена загина

Сител - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Трагедија во Македонија: Загина жена

Press24 - 19.09.2016

Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е повредено. Според првичните информации, автомобил удрил во дрво.

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Загина жена во стравотна сообраќајка

Телеграф - 19.09.2016

Според првичните информации, жената била во автомобил кој удрил во дрво Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата „Иво Лола Рибар“, кај автобуската станица во Битола, се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е ...

Нови детали за сообраќајката во Битола во која загина жена

Press24 - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Жена загина откако возило удрило во дрво

+инфо - 19.09.2016

Возачот, 49-годишен жител на Крани, Преспанско со тешки повреди е пренесен во болница за укажување медицинска помош. Основното јавно обвинителство Битола изврши увид во сообраќајната несреќа во која животот го загуби едно лице.

Трагична сообраќајка, загина жена

Пулс24 - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави Тв Тера. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

44-годишна жена почина во тешка сообраќајка во Битола

Либертас - 19.09.2016

Основното јавно обвинителство Битола изврши увид за сообраќајната несреќа во која животот го загуби едно лице. Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво.

Удриле в дрво, сопругата на возачот загина на лице место

Тера - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Детали за сообраќајката во Битола во која загина жена

Република - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Автомобил се забил во дрво: 44 годишна жена го загуби животот

Канал 77 - 19.09.2016

Четириесет и четиригодишна жена утрово го загуби животот во сообраќајна несреќа во Битола. До несреќата дошло кога возило „фолксваген пасат“ удрило во дрво. Од силината на ударот, жената починала на местото на настанот, а нејзиниот сопруг, ...

Трагедија утрово во Битола – загина жена

Република - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Жена загина откако возило удри во дрво во Битола

Локално - 19.09.2016

Кај автобуската станица во Битола, на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар, утрово се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е повредено. Според првичните информации, автомобил удрил во дрво.

Почина жена во сообраќајка во Битола

Точка - 19.09.2016

Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Починатото е женско лице, а маж со повреди е пренесен на Клиниката во Битола, објави ТВ ТЕРА. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се ...

Пасат удри во дрво, сопатничката мртва возачот повреден

Тера - 19.09.2016

Сопружници од Крани, Преспа, удриле во дрво со автомобил „фолксваген пасат“. Утринава во 9 часот и 40 минути во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат со охридски регистарски таблици удри во дрво.

Детали за сообраќајката во Битола: Пасат удри во дрво, загина жена

Пулс24 - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Детали за сообраќајката во Битола во која загина жена

МК News - 19.09.2016

Утринава во Битола се случи тешка сообраќајна несреќа, кога возило Фолксваген Пасат удри во дрво. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот.

Видео: Трагедија утрово ја потресе Македонија- една жена загина, едно лице пренесено на ургентен

Скопје инфо - 19.09.2016

Страотна сообраќајна несреќа утрово ја потресе Македонија. Според првичните информации, автомобил удрил во дрво. Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата „Иво Лола Рибар“, кај автобуската станица во Битола, се случила тешка сообраќајна ...

Жена загина во тешка сообраќајка во Битола

Тера - 19.09.2016

Утрово околу 9 часот на раскрсницата на улицата Иво Лола Рибар кај автобуската станица во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа во која едно лице загина, а друго е повредено. Според првичните информации, автомобил удрил во дрво.

Една жена загина во сообраќајна несреќа во Битола...

Н.Македонија - 19.09.2016

Една жена загина во сообраќајна несреќа во Битола Утринава во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа кога возило Фолксвагед пасат удри во дрво, информираа од Основното јавно обвинителство.