TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со четири екипи на евросцената

Дневник - 08.12.2001

ЕВРОКУПОВИ (МАЖИ) Викендов македонските ракометари ги продолжуваат натпреварите во еврокуповите. Вардар Ватростална во Лигата на шампионите (ЛШ), растоварен од императивот победа, денеска (16 ч.) игра со унгарскиот Фотекс во Веспрем.

Фотекс преку вардарци го обезбедува првото место

Вест - 07.12.2001

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ, А ГРУПА Нова можност за поправање на впечатокот. - Стевче Алушевски Нашиот ракометен првак Вардар Ватростална денеска заминува за Унгарија на своето последно гостување од деби сезоната во Лигата на шампионите.