TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украинската опозиција на протест, бара ослободување на Саакашвили

Р.С.Европа - 10.12.2017

Украинци денеска маршираат низ центарот на Киев со барања за ослободување на опозицискиот лидер Михаил Саакашвили од притвор и за импичмент на претседателот на Украина Петро Порошенко. Повеќе од 2000 луѓе се собраа во паркот Шевченко во главниот ...

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

24 Вести - 10.12.2017

Неколку илјади приврзаници и поддржувачи на поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, денеска се сообра на протест во Киев, со барање тој да биде ослободен од притвор.

Околу 2500 луѓе на протест побараа ослободување на Саакашвили

Р.С.Европа - 10.12.2017

Неколку илјадни луѓе денеска излегоа во центарот на главниот град на Украина Киев за да бараат ослободување на опозицискиот лидер Михаел Саакашвили од притвор и да побараат оставка од претседателот на Украина Петро Порошенко.

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

ТВ21 - 10.12.2017

Неколку илјади приврзаници и поддржувачи на поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, денеска се сообра на протест во Киев, со барање тој да биде ослободен од притвор.

Приврзаници на Саакашвили протестираа во Киев

+инфо - 10.12.2017

Учесниците на протестната прошетка низ центарот на Киев, покрај ослободување на Саакашвили, побараа и иницирање импичмент за украинскиот претседател. Неколку илјади приврзаници и поддржувачи на поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на ...

Украинската опозиција на протест, бара ослободување на Саакашвили

Либертас - 10.12.2017

Украинци денеска маршираат низ центарот на Киев со барања за ослободување на опозицискиот лидер Михаил Саакашвили од притвор и за импичмент на претседателот на Украина Петро Порошенко. Повеќе од 2000 луѓе се собраа во паркот Шевченко во главниот ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Нова ТВ - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Саакашвили почна штрајк со глад, повика на протести

Нова ТВ - 09.12.2017

Украинскиот опозициски политичар и поранешен грузиски претседател, Михаил Саакашвили започна штрајк со глад, изјави денеска неговиот адвокат Руслан Чорнолутски. Тој објави писмо од Саакашвили, преку кое тој ги повикува своите приврзаници на 10 ...

Саакашвили уапсен во Киев

Телма - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили. Украинските медиуми јавија дека по објавувањето на информација за апсење на Саакашвили, ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

24 Вести - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Либертас - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Уапсен Михаил Саакашвили, неговите поддржувачи протестираат пред Службата за безбедност во Киев

А1 On - 09.12.2017

Доцна синоќа во Киев беше уапсен поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Украинската полиција при трет обид го уапси Михаил Саакашвили

+инфо - 09.12.2017

Полицијата го уапси Саакашвили во трет обид, откако во претходните два неговите проврзаници не им дозволија на полициските сили да го лишат од слобода Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на ...

Саакашвили од затвор побара импичмент за претседателот Порошенко

ТВ21 - 09.12.2017

Поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, кого синоќа го уапси полицијата во Киев, денеска од затвор упати повик до своите поддржувачи да излезат на протести на кои ќе ...

Саакашвили повторно уапсен, во притворот штрајкува со глад

Канал5 - 09.12.2017

Поранешниот претседател на Грузија, а сега лидер на украинската опозициска партија Движење на нови сили, Михаил Саакашвили објави на својот Фејсбук профил дека повторно е уапсен. Апсењето го потврди и главниот тужител на Украина Јуриј Луценко, на ...

Саакашвили од затвор повика на протести за импичмент на Порошенко

А1 On - 09.12.2017

Лидерот на украинското опозициско Движење на новите сили и поранешен грузиски претседател, Михаил Саакашвили денеска од затвор упати повик до своите поддржувачи да излезат на протести на кои ќе побараат отповикување на претседателот на Украина, ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили...

Н.Македонија - 09.12.2017

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, ...

Саакашвили од затвор побара импичмент за претседателот Порошенко...

Н.Македонија - 09.12.2017

Саакашвили од затвор побара импичмент за претседателот Порошенко Поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, кого синоќа го уапси полицијата во Киев, денеска од затвор упати ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Тера - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Алфа - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Слободен Печат - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Уапсен Михаил Саакашвили, поддржувачите протестираат во Киев

Мета - 09.12.2017

Во главниот град на Украина, Киев, доцна синоќа беше уапсен поранешниот грузиски претседател, исто така и поранешен гувернер на областа Одеса во Украина и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Локално - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили, соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Саакашвили во затворот започнал штрајк со глад – повика на протести за импичмент на Порошенко

Локално - 09.12.2017

Лидерот на украинското опозициско Движење на новите сили и поранешен грузиски претседател, Михаил Саакашвили денеска од затвор упати повик до своите поддржувачи да излезат на протести на кои ќе побараат отповикување на претседателот на Украина, ...

Од втора: Саакашвили уапсен во Киев

Стандард - 09.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили беше уапсен во Киев и во моментов е во т.н. „изолатор за привремен притвор“. Ова го објави Главниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко, на неговиот Фејсбук профил.

Поранешниот грузиски претседател Саакашвили уапсен во Киев

Нетпрес - 09.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили, кој од сојузник на актуелниот украински претседател Петро Порошенко и градоначалник на Одеса се одметна во опозициски политичар во Украина, е уапсен во петокот неколку дена откако првиот обид за ...

Саакашвили започна штрајк со глад во притворот во Украина

Нетпрес - 09.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили, некогашен политички сојузник на украинскиот претседател Петро Порошенко, кој го именуваше за гувернер на Одеската област по соборувањето на претседателот Виктор Јанукович, во саботата започна ...

Украинската полиција го уапси Михаил Саакашвили

Канал 77 - 09.12.2017

Полицијата во Киев доцна синоќа го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен лидер на украинското опозициско Движење на новите сили, Михаил Саакашвили – соопшти јавниот обвинител на Украина, Јуриј Луценко.

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Телма - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Десетина повредени при обидот за апсење на Саакашвили

Алсат-М - 06.12.2017

Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили, кој опкружен со своите поддржувачи престојува во камп во близината на ...

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

24 Вести - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер, Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Либертас - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили

+инфо - 06.12.2017

Повеќето од повредените или 11 се полицајци, кои побарале медицинска помош, додека останатите двајца се демонстранти. Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен ...

Саакашвили повика на одржување „народно собрание“ во Киев

+инфо - 06.12.2017

Повикот на Саакашвили за протести пред Парламентот уследи по денешниот нов неуспешен обид на украинската полиција за негово притворање. Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите ...

Саакашвили повика на одржување „народно собрание“ во Киев

Сител - 06.12.2017

Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите приврзаници на одржување „народно собрание“ пред зградата на Парламентот на Укранина во Киев.

Судири со полицијата при нов обид за апсење на Саакашвили

Кајгана - 06.12.2017

Приврзаниците на лидерот на украинската опозиција и експретседател на Грузија, Михаил Саакашвили, се судрија со полицијата, која се обиде вторпат да го уапси во кампот што демонстрантите го поставија пред зградата на парламентот во Киев.

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

А1 On - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили

А1 On - 06.12.2017

Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили, кој опкружен со своите поддржувачи престојува во камп во близината на ...

Саакашвили повика на одржување „народно собрание“ во Киев

А1 On - 06.12.2017

Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите приврзаници на одржување „народно собрание“ пред зградата на Парламентот на Укранина во Киев.

Продолжува драмата со Саакашвили, полицијата се обидува да го приведе

Макфакс - 06.12.2017

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили порача денеска дека нема да се предаде на украинските власти, откако обвинителството му даде ултиматум од 24 часа да се предаде. Властите вчера се обидоа да го приведат Саакашвили, но неговите ...

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Сител - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Судири со полицијата при нов обид за апсење на Саакашвили

Макфакс - 06.12.2017

Приврзаниците на лидерот на украинската опозиција и екс претседател на Грузија, Михаил Саакашвили се судрија со полицијата, која се обиде по втор пат да го уапси во кампот, кој демонстрантите го поставија пред зградата на парламентот во Киев.

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили ...

Н.Македонија - 06.12.2017

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили, кој опкружен со ...

Саакашвили побара „народно собрание“ во Киев...

Н.Македонија - 06.12.2017

Саакашвили побара „народно собрание“ во Киев Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите приврзаници на одржување „народно собрание“ пред зградата на Парламентот на Укранина во ...

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили

Алфа - 06.12.2017

Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за ...

Најмалку 13 повредени при обидот за апсење на Саакашвили

Курир - 06.12.2017

Вкупно 13 лица беа повредени утрово при обидот на украинската полиција за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили, кој опкружен со своите поддржувачи престојува во камп во близината на ...

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Алфа - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен ...

Саакашвили повика на одржување „народно собрание“ во Киев

Слободен Печат - 06.12.2017

Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите приврзаници на одржување „народно собрание“ пред зградата на Парламентот на Укранина во Киев.

Саакашвили повика на одржување „народно собрание“ во Киев

Курир - 06.12.2017

Поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили денеска ги повика своите приврзаници на одржување „народно собрание“ пред зградата на Парламентот на Укранина во Киев.

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Press24 - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Судири со полицијата при нов обид за апсење на Саакашвили

Локално - 06.12.2017

Приврзаниците на лидерот на украинската опозиција и експретседател на Грузија, Михаил Саакашвили, се судрија со полицијата, која се обиде вторпат да го уапси во кампот што демонстрантите го поставија пред зградата на парламентот во Киев.

Продолжува драмата со Саакашвили, полицијата се обидува да го приведе

Вечер - 06.12.2017

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили порача денеска дека нема да се предаде на украинските власти, откако обвинителството му даде ултиматум од 24 часа да се предаде. Властите вчера се обидоа да го приведат Саакашвили, но неговите ...

Уште еден неуспешен обид на украинската полиција за апсење на Саакашвили

Курир - 06.12.2017

Украинската полиција и денеска не успеа да го притвори поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили. Неговите приврзаници поставија камп од шатори во близината на украинскиот Парламент, од каде Саакашвили ...

Судири со полицијата при нов обид за апсење на Саакашвили

Вечер - 06.12.2017

Приврзаниците на лидерот на украинската опозиција и екс претседател на Грузија, Михаил Саакашвили се судрија со полицијата, која се обиде по втор пат да го уапси во кампот, кој демонстрантите го поставија пред зградата на парламентот во Киев.

Приврзаниците го ослободија Саакашвили од полициското комбе

Кајгана - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација, што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

Михаил Саакашвили има рок од 24 часа да им се предаде на властите

Канал5 - 05.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили има рок од 24 часа да се предаде на украинските властите откако негови приврзаници му помогнаа да избегне полициско апсење, изјави денеска главниот обвинител на Украина.

Саaкашвили уапсен, се заканувал дека ќе скокне од покрив

Кајгана - 05.12.2017

Украинската полиција го уапси во Киев поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саaкашвили под обвинение за „обид за соборување на власта“. Пред апасењето Сaакашвили се заканувал дека ќе се самоубие, откако ...

Апсењето на Саакашвили предизвика протести во центарот на Киев

А1 On - 05.12.2017

Обидот за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелни украински опозициски лидер Михаил Саакашвили во Киев денеска предизвика масовни демонстрации против претседателот Петро Порошенко.

(Видео) Приврзаниците го ослободија Саакашвили од полициското комбе

Макфакс - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе, по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

Украинското обвинителство: Саакашвили има 24 часа да се предаде на властите

А1 On - 05.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили има рок од 24 часа да се предаде на украинските властите откако негови приврзаници му помогнаа да избегне полициско апсење, изјави денеска главниот обвинител на Украина.

(Видео) Саaкашвили уапсен, се заканувал дека ќе скокне од покрив

Макфакс - 05.12.2017

Украинската полиција го уапси во Киев поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саaкашвили под обвинение за „обид за соборување на власта“. Пред апасењето Сaакашвили се заканувал дека ќе се самоубие, откако ...

Саaкашвили уапсен поради обид за уривање на власта во Киев

А1 On - 05.12.2017

Украинската полиција денеска во Киев го уапси поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саaкашвили под обвинение за „обид за соборување на власта“. – Саакашвили е обвинет за обид за уривање на уставниот поредок, ...

(ВИДЕО)Поранешниот претседател на Грузија се заканува дека ќе се фрли од кровот доколку го уапсат

Либертас - 05.12.2017

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили утринава главна тема на сите светски медиуми. Тој се закануваше дека ќе се фрли од прозорот на неговиот стан во Киев, Украина, додека полицијата вршела претрес во неговиот стан.

Драма во три чина во Киев – Сакашвили уапсен, па ослободен од приврзаниците

Канал5 - 05.12.2017

Драма во три чина во Киев. Речиси еден час се закануваше дека ќе скокне од зграда и ги повикуваше Украинците да му се придружат. Сепак, екс претседателот на Грузија Михаил Саакашвили беше уапсен во драматична акција на покривот од седумкатницата ...

Апсењето на Саакашвили предизвика протести во центарот на Киев

Сител - 05.12.2017

Обидот за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелни украински опозициски лидер Михаил Саакашвили во Киев денеска предизвика масовни демонстрации против претседателот Петро Порошенко.

Драма во Киев – Саакашвили се закани дека ќе скокне од покрив, полицијата го спречи и приведе

Сител - 05.12.2017

Украинскиот опозиционер и екс грузиски претседател Михаил Саакашвили уаспен е утрово во Киев под обвинение за обид за соборување на власта. Полиција го уапсила на покривот од неговата куќа, од каде претходно се заканувал дека ќе скокне.

Протести во Киев по апсењето на Саакашвили...

Н.Македонија - 05.12.2017

Протести во Киев по апсењето на Саакашвили Обидот за апсење на поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саакашвили во Киев денеска предизвика масовни демонстрации против претседателот Петро Порошенко.

Како поддржувачите го ослободија Саакашвили од полициското комбе (видео)

Press24 - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе, по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

(Видео) Приврзаниците го ослободија Саакашвили од полициското комбе

Вечер - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација, што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

(Видео) Приврзаниците го ослободија Саакашвили од полициското комбе

Орбис - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе, по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

Украинското обвинителство: Саакашвили има 24 часа да се предаде на властите

Локално - 05.12.2017

Поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили има рок од 24 часа да се предаде на украинските властите откако негови приврзаници му помогнаа да избегне полициско апсење, изјави денеска главниот обвинител на Украина.

(Видео) Саaкашвили уапсен, се заканувал дека ќе скокне од покрив

Вечер - 05.12.2017

Украинската полиција го уапси во Киев поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саaкашвили под обвинение за „обид за соборување на власта“. Пред апасењето Сaакашвили се заканувал дека ќе се самоубие, откако ...

Апсењето на Саакашвили предизвика масовни протести и немири во центарот на Киев

Press24 - 05.12.2017

Михаил Саакашвили, лидер на украинската опозиција за нови движења, кој го ослободија неговите пратеници од полицискиот автомобил, откако претходно бил уапсен, пристигна пред Собранието. Врховниот врв бара повлекување од функцијата претседател на ...

ВИДЕО: Еве како поддржувачите го ослободија Саакашвили од полициското комбе

Курир - 05.12.2017

Украинските приврзаници на поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили го ослободија од полициското комбе, по неговото притворање под сомнеж дека помагал на криминална организација што предизвика судири со полицијата во центарот на Киев.

Во Киев уапсен Михаил Саакашвили (ВИДЕО)

Стандард - 05.12.2017

Специјални единици на Службата за безбедност на Украина го уапсија во Киев поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили сред сцени на хаос, судири со неговите поддржувачи и употреба на солзавец.

Украинското обвинителство на Саакашвили му даде рок од 24 часа да им се предаде на властите

Алфа - 05.12.2017

Главниот обвинител на Украина изјави дека поранешниот грузиски претседател Михаил Саакашвили има рок од 24 часа да се предаде на властите откако негови приврзаници му помогнаа да избегне полициско апсење.

(Видео) Се закануваше дека ќе скокне од покрив

Sky - 05.12.2017

Украинската полиција го уапси во Киев поранешниот грузиски претседател и актуелен украински опозициски лидер Михаил Саaкашвили под обвинение за обид за соборување на власта. Пред апасењето Сaакашвили се заканувал дека ќе се самоубие бидејќи ...