TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадување од Пике – сака да биде претседател на Барселона!

Спортманија - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барса има сон наскоро да стане предводник на каталонскиот клуб. Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жерард Пике, призна дека сака еден ден да стане претседател на најголемиот каталонски клуб, а има и планови што би правел ако е на ...

Пике сонува да стане претседател на Барселона

А1 On - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. – Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер. Во иднина – којзнае? Јас сум голем навивач на Барселона и би сакал да му ...

Пике има сон, а тој сон е поврзан со Барселона

Sport M - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. – Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер. Во иднина – којзнае? Јас сум голем навивач на Барселона и би сакал да му ...

Пике има еден сон – ќе им се допадне на фановите на Барселона

Курир - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. -Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер. Во иднина – којзнае? Јас сум голем навивач на Барселона и би сакал да му помогнам ...

Пике сонува да стане претседател на Барселона

Опсервер - 29.11.2020

Барселона, 29 ноември 2020 () – Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. – Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер.

Пике сонува да стане претседател на Барселона

Либертас - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. – Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер. Во иднина – којзнае? Јас сум голем навивач на Барселона и би сакал да му ...

Пике сонува да стане претседател на Барселона

MakPress - 29.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике изјави дека сонува да стане претседател на клубот. – Нема да можам да учествувам на следните избори, бидејќи сè уште сум фудбалер. Во иднина – којзнае? Јас сум голем навивач на Барселона и би сакал да му ...

Пике: Сите сакаме Меси да остане во клубот

Макфакс - 28.11.2020

Фудбалскиот клуб Барселона постигна договор со фудбалерите за намалување на платите, но се уште останува нејасна судбината на Лионел Меси. Договорот на најдобриот фудбалер во историјата на клубот истекува наредното лето, а тој веќе од 1.јануари ќе ...

Пике за судбината на Меси во Барселона: Тој си знае…

Екипа - 28.11.2020

Не стивнуваат шпекулациите околу судбината на Лионел Меси во Барселона. Жерард Пике нагласува дека сите фудбалери во тимот сакаат Меси да остане и по крајот на договорот кој му завршува во јуни, но тоа е само негова лична одлука.

Куман и првите 100 дена во Барса: Се чувствуваме подобро по Јувентус

Sport M - 28.11.2020

Во пресрет на предизвикот против Осасуна, тренерот на Барселона, Роналд Куман зборуваше за првите 100 дена кај Каталонците. „Јас не си давам никаква оценка, тоа го оставам на вас. Дојдов во овој клуб во тежок момент, имав 100 потивки денови во ...

Куман објасни зошто Барса нуди две комплетно различни лица во Примера и ЛШ

Дерби - 28.11.2020

Барселона утре ја отвора неделната програма во Примера во натпревар против Осасуна на домашен терен, средба која Куман ја окарактеризира како добра шанса да се промени динамиката во Ла Лига и тимот да им се врати на победите по поразот од Атлетико ...

Пике: Жал ми е за Суарез, но постои надеж за Меси!

СуперСпорт - 28.11.2020

Жерар Пике го убеди Лионел Меси да остане во Барселона и сезонава, иако Аргентинецот сакаше да замине минатото лето, а сега се поставува прашањето дали некој ќе успее да го задржи и следното лето, кога му завршува договорот.

Пике: Сите сакаме Меси да остане во клубот

TopSport - 28.11.2020

Фудбалскиот клуб Барселона постигна договор со фудбалерите за намалување на платите, но се уште останува нејасна судбината на Лионел Меси. Договорот на најдобриот фудбалер во историјата на клубот истекува наредното лето, а тој веќе од 1.јануари ќе ...

Пике за судбината на Меси во Барселона: Тоа е приватна одлука

Спортклуб - 28.11.2020

Доста време се пишува и шпекулира за иднината на Лионел Меси на „Камп Ноу“. Следното лето истекнува договорот на Аргентинецот и Барселона се бори да ја продолжи соработката, но дел од клубовите од страна ја следат ситуацијата и ја чекаат својата ...

Пике за судбината на Меси: Тоа е негова одлука

SportMedia - 28.11.2020

Следното лето на Лионел Меси му истекува договорот со Барселона, челниците на клубот се борат да ја продолжат соработката, додека познатите европски гиганти ја чекаат својата шанса. Жерард Пике вели дека сите фудбалери сакаат аргентинскиот фудбалер ...

Пике зборуваше за иднината на Меси: Тоа е негова лична одлука!

Sport 1 - 28.11.2020

Лионел Меси следното лето ќе остане без договор со Барселона, па според дел од медиумите, тој планира да ја продолжи кариерата на друго место. Жерар Пике зборуваше за медиумите и кажа дека негова желба е Меси да остане, но Аргентинецот сам ќе донесе ...

Пике: Сите сакаме Меси да остане во клубот

Точка - 28.11.2020

Фудбалскиот клуб Барселона постигна договор со фудбалерите за намалување на платите, но се уште останува нејасна судбината на Лионел Меси. Договорот на најдобриот фудбалер во историјата на клубот истекува наредното лето, а тој веќе од 1.јануари ќе ...

Пике: Сите сакаме Меси да остане во клубот

Опсервер - 28.11.2020

Фудбалскиот клуб Барселона постигна договор со фудбалерите за намалување на платите, но се уште останува нејасна судбината на Лионел Меси. Договорот на најдобриот фудбалер во историјата на клубот истекува наредното лето, а тој веќе од 1.јануари ќе ...

Ривалдо: Меси може повеќе да не биде во Барселона, останатите играчи…

Дерби - 27.11.2020

Легендарниот Бразилец, Ривалдо доста често ги коментира актуелните случувања во светот на фудбалот, особено оние во Барселона, во клубот каде ги мина најубавите, најдобрите години од неговата кариера.

Пике испрати порака до Меси, а се отвори и за заминувањето на Суарез

Дерби - 27.11.2020

Стоперот Жерард Пике кој долго време поради повреда ќе биде надвор од фудбалските терени проговори отворено и искрено на две интересни прашања поврзани со Лионел Меси и Луис Суарез. Пике многу добро се познава со двајцата, со Меси долго време е ...

Пике најави нова летна драма во Барселона: Не знам дали Меси ќе остане

Спортманија - 27.11.2020

Стоперот во интервју за „Марка“ изјави дека бил тажен кога Суарес ги напуштил, а сега стравува дека истото може да го стори и најдобриот играч на Каталонците Џерард Пике најави нова летна драма во Барселона и во интервју за „Марка“ вели дека не е ...

Жерард Пике избегнува операција

Sport M - 27.11.2020

Во Барселона се насмеаа, бар малку. Дефанзивецот на шпанската репрезентација ќе избегне операција на лигаментот на коленото и најверојатно ќе игра повторно оваа сезона. Веста е потврдена од „Каталуња радио“ и ако сè оди според планот, Шпанецот ...

Пике го убедува Меси да остане во Барса

TopSport - 27.11.2020

Жерард Пике јавно побара од Лионел Меси да размисли убаво и да остане во Барселона, бидејќи не сака да загуби уште еден клучен играч од неговата генерација по Луис Суарез. Меси летово се обиде да замине од Каталонија без отштета, велејќи дека ...

Пике: Постои надеж да го убедиме Меси

Спортски - 27.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике летово го убедуваше Лео Меси да остане на „Камп Ноу“ и успеа во тоа. Меси влезе во последната година од договорот, па Пике сега не е сигурен дали Аргентинецот ќе го продолжи договорот и ќе остане во Барселона.

Пике го убедува Меси да остане во Барса

Курир - 27.11.2020

Жерард Пике јавно побара од Лионел Меси да размисли убаво и да остане во Барселона, бидејќи не сака да загуби уште еден клучен играч од неговата генерација по Луис Суарез. Меси летово се обиде да замине од Каталонија без отштета, велејќи дека ...

Гарсија наследник на Пике

Вечер Прес - 27.11.2020

Каталонскиот гигант Барселона ќе се обиде на секаков можен начин да ги осигура услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Ерик Гарсија и тоа за време на зимскиот преоден рок.

Пике ризикува со своето колено, одбил операција!

Спортски - 26.11.2020

Дефанзивецот на Барселона Жерар Пике одби да оди на операција на коленото. Искусниот стопер тешко го повреди коленото во мечот со Атлетико Мадрид и сега одлучи да ризикува со своето опоравување.

Пике се „коцка“, не сака операција иако коленото му е уништенo

Sport M - 26.11.2020

Искусниот штопер тешко го повреди коленото на мечот со Атлетико Мадрид и сега одлучил да се коцка со опоравувањето. Ја одбил операцијата која му ја предложил доктор Рамон Кугат и која од теренот би го одалечила помеѓу шест и осум месеци.

Куман снимен како му се жали на Луческу

Спортманија - 26.11.2020

Тренерот на Барса во разговор со колегата првпат откри колку долго ќе паузираат Пике и Ансу Фати. Камерите на една телевизија синоќа снимија интересна конверзација помеѓу тренерите на Барселона, Роналд Куман, и неговиот поискусен романски колега ...

Драма во Лигата на шампиони: За Барса доволно едно полувреме, Јувентус избега од пропаст!

ТВ21 - 25.11.2020

Повеќе од возбудливо беше на вечерашните натпревари од Лигата на шампионите од 21 часот, на кои се сретнаа големи имиња како Јувентус, Барселона, ПСЖ и Салцбург. Првата половина од четвртото коло во Лигата на шампионите заврши, а од групите Е, Ф, Г ...

Езекиел Гарај е замената за Пике во Барселона

Sport M - 25.11.2020

Нов фудбалер на Барселона ќе стане ветеранот Езекиел Гарај. Ова следува откако Пике имаше сериозна повреда. 34-годишниот Аргентинец Гарај може да се приклучи на каталонскиот клуб како слободен агент и веднаш да дебитира во Примера.

Куман несакајќи открил колку ќе паузира Пике

Макфакс - 25.11.2020

Фудбалерите на Барселона, во Киев, убедливо славеа над Динамо (4:0) во Лигата на шампионите. По мечот тренерите Мирчеа Луческу и Роналд Куман разговарале на неколку теми, без да знаат дека разговорот го снима една камера.

Шпанските медиуми открија каква тактика има Куман за објавување на Твитер

Sport M - 25.11.2020

Барселона синоќа го победи Динамо Киев на гости со 4:0 во мечот од четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Со оваа победа на две кола пред крајот, Барселона веќе обезбеди пласман во осминафиналето од ова натпреварување, иако тие ...

Барселона има повеќе бодови во Лигата на шампионите отколку во Ла Лига

Sport M - 25.11.2020

Барселона веќе се погрижи за еден интересен факт. Шпанскиот гигант за четири натпревари во Лигата на шампионите заработи повеќе бодови отколку во Ла Лига од Шпанија каде има одиграно осум натпревари.

Куман пронајде замена за Пике: Импресионирани сме од неговото издание

Дерби - 25.11.2020

Барселона истрча со втор тим и со многу играчи кои досега ретко добиваа минутажа на гостувањето во Киев, но овој експеримент на тренерот Роналд Куман се покажа како крајно успешен, бидејќи каталонскиот гигант постигна дури четири гола во вториот дел.

Откриен разговор помеѓу Куман и Луческу: Тренерот на Барса открил кога се враќа Пике

Спортски - 25.11.2020

Фудбалерите на Барселона вчера го победија Динамо во Киев со резултат 4:0, а во медиумите од овој натпревар денес се пишува и за разгвор помеѓу Куман и Луческу. Двајцата славни имаа меѓусебен разговор пред почетокот на мечот, а од камерите сега е ...

Куман несакајќи открил колку ќе паузира Пике

TopSport - 25.11.2020

Фудбалерите на Барселона, во Киев, убедливо славеа над Динамо (4:0) во Лигата на шампионите. По мечот тренерите Мирчеа Луческу и Роналд Куман разговарале на неколку теми, без да знаат дека разговорот го снима една камера.

Кога Куман е гласен на Твитер? Нормално, кога Барса ќе победи

Спортски - 25.11.2020

Фудбалерите на Барселона вчера на гости го победија Динамо Киев со 4:0 во рамките од четвртото коло од Лигата на шампионите. Барселона со оваа победа на две кола пред крајот на групната фаза го обезбеди местото во осминафиналето од ова ...

Роналд Куман: Ваква Барса сакаме да гледаме

TopSport - 25.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, блескал од задоволство по убедливата победа (4:0), над Динамо во Киев, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Кума за овој натпревар реши да ги одмори Лионел Меси и Френки Де Јонг, тие не беа со тимот во ...

Куман ја откри причината поради која Гризман не го започна натпреварот во Киев

Спортски - 25.11.2020

Антоан Гризман после гостувањето во емисијата „Универзо Валдано“ стана главна спортска тема во Шпанија. После тоа гостување, заврши на клупата на Барселона во натпреварот од 4 коло. во ЛШ против Динамо Киев.

Барса во Мингуеза доби решение во дефанзивата, тој ги сподели чувствата за своето деби

24Фудбал - 25.11.2020

Оскар Мингуеза се покажа како одлична замена за Жерар Пике, 21-годишниот дефанзивец беше асистент за погодок и помогна Барселона да не прими гол во Киев. Откако Пике се повреди, се шпекулираше дека Оскар Мингуеза од Барселона Б ќе биде прекомандуван ...

Стоперот кој воодушеви на дебито за Барселона: Луѓето знаат колку страдав за да дојдам до овде (BИДЕО)

Дерби - 25.11.2020

Роналд Куман ги измеша картите за дуелот на Барселона со Динамо Киев во Лигата на шампионите, но без разлика на тоа каталонците успешно го решија ова гостување и славеа со 4-0 со одлична игра во второто полувреме.

Роналд Куман: Ваква Барса сакаме да гледаме

Макфакс - 25.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, блескал од задоволство по убедливата победа (4:0), над Динамо во Киев, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Кума за овој натпревар реши да ги одмори Лионел Меси и Френки Де Јонг, тие не беа со тимот во ...

Куман: Ваква Барселона сакам да гледам на секој меч

Спортманија - 25.11.2020

Каталонскиот гигант играше без Меси, Фати, Пике, Бускетс, Де Јонг, Умтити, Роберто, Дембеле.... Барселона со четири победи во четири натпревари од Лигата на шампиони, покажа дека игра сосема различно од тоа што го прикажува во првенството на Шпанија.

Куман:  „Ова е вистинската Барселона“

Дриблинг - 25.11.2020

Барслона го продолжи поход во Лигата на шампиони, откако во вторникот вечер и со десеткуван состав го растури Динамо Киев на гостувањето во украина со 4-0. За Барселона тоа беше четврта победа во групата во исто толку натпревари, а триумфот беше ...

Роналд Куман: Ваква Барса сакаме да гледаме

Опсервер - 25.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, блескал од задоволство по убедливата победа (4:0), над Динамо во Киев, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Кума за овој натпревар реши да ги одмори Лионел Меси и Френки Де Јонг, тие не беа со тимот во ...

Куман несакајќи открил колку ќе паузира Пике

Опсервер - 25.11.2020

Фудбалерите на Барселона, во Киев, убедливо славеа над Динамо (4:0) во Лигата на шампионите. По мечот тренерите Мирчеа Луческу и Роналд Куман разговарале на неколку теми, без да знаат дека разговорот го снима една камера.

Роналд Куман: Ваква Барса сакаме да гледаме

MTM - 25.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, блескал од задоволство по убедливата победа (4:0), над Динамо во Киев, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Кума за овој натпревар реши да ги одмори Лионел Меси и Френки Де Јонг, тие не беа со тимот во ...

Роналд Куман: Ваква Барса сакаме да гледаме

Точка - 25.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, блескал од задоволство по убедливата победа (4:0), над Динамо во Киев, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Куман за овој натпревар реши да ги одмори Лионел Меси и Френки Де Јонг, тие не беа со тимот во ...

Драма во Лигата на шампиони: За Барса доволно едно полувреме, Јувентус избега од пропаст!

4NEWS - 25.11.2020

Повеќе од возбудливо беше на вечерашните натпревари од Лигата на шампионите од 21 часот, на кои се сретнаа големи имиња како Јувентус, Барселона, ПСЖ и Салцбург. Првата половина од четвртото коло во Лигата на шампионите заврши, а од групите Е, Ф, Г ...

Стоперот кој воодушеви на дебито за Барселона: Луѓето знаат колку страдав за да дојдам до овде

Точка - 25.11.2020

Роналд Куман ги измеша картите за дуелот на Барселона со Динамо Киев во Лигата на шампионите, но без разлика на тоа каталонците успешно го решија ова гостување и славеа со 4-0 со одлична игра во второто полувреме.

(ВИДЕО) Протече снимка: Никогаш потажен тренинг за Меси

Спортклуб - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва ќе играат против Динамо во Киев, а Лионел Меси нема да биде во тимот. Роналд Куман реши да ги остави Меси и Френки де Јонг во Барселона и со тоа да ги одмори од долгото патување во Украина.

ВИДЕО: Барселона може и без половина тим, го нема Меси, тука е Брајтвајт

Sport M - 24.11.2020

Без најдобриот Лионел Меси, без столбот во одбраната Пике, без клучната алка во средниот ред Бускетс, без Серхи Роберто, Де Јонг, Ансу Фати, Умтити, практично без половина тим во Киев. Но, нема проблем, Барселона може и без нив.

Го нема Меси тука е Брајтвајт, прв старт – два гола (видео)

SportMedia - 24.11.2020

Тренерот на Барселона Роналд Куман за мечот со Динамо во Киев реши да излезе во многу изменет состав. Ги немаше искусните, но затоа имаше резервисти и млади момци кои ја донесоа победата. Во нападот го немаше Лео Меси, но затоа мрежата ја тресеше ...

Езекиел Гарај е замената за Пике во Барселона

Gol.mk - 24.11.2020

По сериозноста на повредата на дефанзивецот Пике, Барселона е приморана да доведе одбранбен фудбалер како негова замена. Според добро упатени извори во Каталонија , нов фудбалер на Барселона ќе стане ветеранот Езекиел Гарај.

Куман ризикуваше со оставањето на Гриезман на клупата и доби (Видео)

Спортманија - 24.11.2020

Брајтвајт со два гола и асистенција покажа дека и не е толку лош како што го критикуваат. Барселона води со 3-0 против Динамо Киев на 20-тина минути до крајот и веројатно Каталонците ќе бидат единствен гостински тим кој ќе победи на вечерашните ...

Куман е чудо: Во Ла Лига не може да победи, ама во ЛШ руши рекорди

Спортклуб - 24.11.2020

И со преполовен состав и без Меси во екипата, Барселона вечерва го совлада Динамо Киев и обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Тоа е четврти триумф во четвртиот настап на Барса оваа сезона што носи големо достигнување за Роналд ...

Објавени почетните состави, сега или никогаш за Динамо Киев против Барса!

Спортманија - 24.11.2020

Каталонците се без Меси, Пике, Умтити, Роберто, Бускетс, Фати, Де Јонг, нема да стартуваат ни Гриезман и Алба, но и кај Украинците фалат десетина играчи. Динамо Киев 23 години не знае за победа над Барселона, но вечерва има прилика да го разбие ...

ФОТО: Барса одамна не изгледала вака, без ѕвезди во тимот со Динамо Киев

Gol.mk - 24.11.2020

Екипата на Барселона се соочува со голема криза во многу различни сегменти во клупската структура. Од резултатска до финансиска, а сега и играчка. Роналд Куман за гостувањето кај Динамо Киев во Лигата на шампионите, слично како и Луческу на ...

Барселона на екскурзија во Киев, Јувентус се спаси

Оff.net - 24.11.2020

И без Меси и Френки Де Јонг кои Куман реши да ги одмори, Барса убедливо го победи Динамо во Украина. Манчестер му се одмазди на Башакшехир за поразот во Истанбул, а ПСЖ до крај ќе води битка да помине ...

Како замена за повредениот Пике: Маскерано се огласи по веста за негов кам-бек во Барселона (ФОТО)

Дерби - 24.11.2020

Барселона се соочува со доста проблеми во дефанзивната линија особено на стоперската линија каде во моментов како подготвен и фит го има само Клемон Ленгле. Роналд Араухо е повреден, Самуел Умтити веќе подолго време е во „аут“, а од саботата ...

Објавен е составот на Каталонците: Кога ќе го погледнете, навистина немате чувство дека станува збор за Барса (ФОТО)

Sport M - 24.11.2020

Барселона гостува кај екипата на Динамо во Киев во натпреварот од 4. коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Каталонците сакаат максимален учинок во Лигата на шампионите. Погледнете го составот на Барселона пред вечерашниот ...

Куман принуден да експериментира: Составот на Барселона вечерва ќе биде посебна приказна

Sport M - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона играат на гостински терен против Динамо Киев во рамките на четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Каталонците славеа со 2: 1 на претходниот дуел на овие екипи, а вечерва се доста слаби што се однесува до ...

Се појави и видео: Тренингот на Лионел Меси во Барселона никогаш не бил потажен (ВИДЕО)

Sport M - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва ќе играат против Динамо во Киев, а Лионел Меси нема да биде во тимот. Роналд Куман реши да ги остави Меси и Френки де Јонг во Барселона и со тоа да ги одмори од долгото патување во Украина.

Тажна слика: Меси никогаш не бил ваков во Барселона 🎥

СуперСпорт - 24.11.2020

Барселона го игра следниот меч против Динамо Киев во Лигата на шампиони, а тренерот Роналд Куман нема да смета на Лионел Меси, кој остана да се одмори, исто како и Френки де Јонг. Тренерот реши да ги остави во Барселона Меси и Де Јонг и со тоа да ги ...

Се појави и снимка: Меси никогаш не бил потажен на тренинг 🎥

Спортски - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва играат во Киев против Динамо, а во екипата нема да биде Лео Меси. Роналд Куман одлучи да ги остави во Барселона Меси и Де Јонг и со тоа да ги одмори од патувањето во Украина.

Куман ќе експирементира: Необичен состав на Барса за вечерва

Спортски - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва играат во гости кај Динамо Киев во натпревар од четвртото коло од групната фаза во ЛШ. Каталонците претходниот натпревар против Динамо го добија со 2:1, а вечерва се со доста ослабен состав.

Куман мора да експериментира: Составот на Барселона вечерва ќе биде чуден!

СуперСпорт - 24.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва играат на гости против Динамо Киев во меч од четвртото коло од групната фаза во Лигатаа на шампиони. Каталонците во претходниот дуел на овие екипи триумфираа со 2-1, а вечерва се ослабени во одбраната.

Барселона поради Пике го менува планот околу зимскиот шопинг

Спортманија - 24.11.2020

Куман повторно не ќе може да си ја исполни желбата. Голема е веројатноста Жарарт Пике повеќе да не игра за Барселона оваа сезона, а тоа го натера клубот да го промени планот околу зимскиот шопинг кој се наближува.

Барселона има опција за стоперската линија – поранешен играч на Реал!

Спортклуб - 24.11.2020

Со оглед на тоа што единствен здрав стопер во моментов во екипата на Барселона е Клемен Ленгле, Барселона мора брзо да реагира ако сака сезоната дефинитивно да не отиде во неврат. Пике, Араухо и Умтити се повредени и ги очекува долга пауза, но ...

Повредата на Пике ги менува плановите на Барселона во јануари

Спортски - 24.11.2020

Жерар Пике заработи тешка повреда на натпреварот против Атлетико Мадрид. Во тој натпревар Барселона е поразена со 1:0, а Пике со солзи во очите го напушти теренот и ќе биде надвор од теренот неколку месеци, што значи дека Барселона во јануари мора ...

Балканска „бомба“ во ФК Барселона: Замената за Пике ќе биде Србин? Се спомнуваат 30 милиони евра...

Точка - 24.11.2020

Џерар Пике се здоби со повреда и постои можност да отсуствува од фудбалскиот терен во наредните шест месеци. Тој секако дека ќе го пропушти натпреварот против Јувентус во Лигата на шампионите, кој што треба да се одржи на 8-ми декември, а како што ...

Барселона без Меси и Де Јонг оди во Киев

МКД - 23.11.2020

Лионел Меси и Френки де Јонг нема да бидат дел од составот на Барселона на гостувањето кај Динамо Киев во Лигата на шампионите. Со цел отсуството на Меси да не креира дополнтелни шпекулации и дополнително да ја наруши атмосферата во Барселона, Куман ...

Меси игра незаинтересирано, ова е најлошата Барселона во последните 29 години

Gol.mk - 23.11.2020

Поразот кај Атлетико Мадрид е нов удар за Роналд Куман и Барселона . Каталонците загубија на уште еден натпревар во Примера и останаа на 11 бода по осум одиграни натпревари. Овој учинок е поразителен и не е виден на контото на тимот од „Камп Ноу“ од ...

Роналд Куман бара решенија како да ја закрпи дефанзивата по повредата на Пике

24Фудбал - 23.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналдо Куман би можел да го промовира Оскар Мингуеза во од Б тимот на местото од повредениот Пике. Пике и Серхи Роберто поради повреди ќе бидат надвор од теренот најмалку до почетокот на 2021 година.

Барселона без Меси и Де Јонг ќе патува во Украина

TopSport - 23.11.2020

Лионел Меси го нема на листата на патници, за натпреварот во Киев, против Днамо во Лигата на шампионите. Во авионот кој ќе ја однесе експедицијата на Барса во Украина ќе го нема и Френки де Јонг.

Меси нема да биде дел од дуелот со Динамо Киев во ЛШ!

Gol.mk - 23.11.2020

Роналд Куман го откри тимот со кој ќе брка победа на дуелот со Динамо Киев во рамки од Лигата на шампионите. На истиот нема место за Лионел Меси кој ќе добие одмор поради напорниот распоред.

Барса ослабена во Киев – Меси остана дома

Екипа - 23.11.2020

Барселона ќе биде сериозно ослабена за претстојното гостување против Динамо Киев откако тренерот Роналд Куман реши да ги остави дома Лионел Меси и Франки де Јонг. Аргентинскиот генијалец игра крајно променливо сезонава, но Куман тврди дека се решил ...

Шокантна одлука на Куман, Меси нема да игра против Динамо Киев

Слободен Печат - 23.11.2020

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси не е дел од тимот на Барселона која утревечер му гостува на Динамо Киев во четвртото коло од Лигата на шампионите. Покрај Меси, во тимот на Барселона не се наоѓа ниту Френки Де Јонг , и двајцата играчи добија ...

Барселона без Меси против Динамо Киев

Спортски - 23.11.2020

Стратегот на Барселона, Роналд Куман го објави составот со кој Барселона ќе оди на победа во Лигата на шампионите против Динамо Киев. За овој натпревар во кобминација за настап кај Барселона нема да биде Лионел Меси .

Куман со изненадување: Барса без Меси против Динамо Киев

Спортклуб - 23.11.2020

Барселона одамна немала вака лош старт во Ла Лига. Од шесте последни меча победија само во еден (доживеаја пораз од најголемите конкуренти за титулата – Реал и Атлетико), а сето тоа резултира со 12-та позиција на табелата и двоцифрено заостанување ...

Чудна одлука на Куман: Време е Меси да одмори малку

Sport M - 23.11.2020

Барселона утре вечер со почеток во 21 часот му гостува на Динамо Киев во рамките од ЛШ. На овој меч освен повредениот Пике ќе го нема и Лионел Меси. Ова стана јасно по прес конференцијата на тренерот Роналд Куман, но и откако беше објавен списокот ...

Куман не го повика Меси за мечот во ЛШ и експресно даде објаснување: Верувам дека Лео…

Дерби - 23.11.2020

Барселона претрпе незгоден пораз на гостувањето во Мадрид во дерби пресметката со Атлетико, а два дена по дуелот кој се одигра на „Ванда Метрополитано“, Роналд Куман самиот си создаде голема работа за време на прес-конференцијата која ја одржа ова ...

Барса во Киев оди на прошетка – ни Меси, ни Де Јонг во тимот

Sport 1 - 23.11.2020

Шпанска Барселона која има најужасен старт на сезона во последните 30 години во Ла Лига, ја очекува пресметка со Динамо Киев во четвртото коло во Лигата на шампионите, ама на гостувањето во Украина, Роналд Куман како да тргна на прошетка – не го ...

Куман попушти, Меси ќе добие одмор и нема да игра против Динамо Киев

Дриблинг - 23.11.2020

Лионел Меси ќе го прескокне соочувањето на Барселона со Динамо Киев во Лигата на шампионите. Аргентинецот добил дополнителен одмор поради згуснатиот распоред и физичката форма во која се наоѓа во моментов.

Барселона драстично ослабена пред гостувањето во Киев: Куман го изостави Меси!

Спортманија - 23.11.2020

Покрај капитенот, со тимот нема да патува ниту Френки де Јонг. Екипата на Барселона попладнево ќе тргне за Киев, каде што утре треба да ги одмери силите со Динамо Киев во рамките од четвртото коло во ЛШ.

Меси не патува во Киев, нема да игра против Динамо иако не е повреден

24Фудбал - 23.11.2020

Лионел Меси и Френки де Јонг нема да бидат дел од составот на Барселона на гостувањето кај Динамо Киев во Лигата на шампионите. Со цел отсуството на Меси да не креира дополнтелни шпекулации и дополнително да ја наруши атмосферата во Барселона, Куман ...

Барселона без Меси и Де Јонг во Киев

SportMedia - 23.11.2020

Барселона ослабена ќе патува во Киев, на натпреварот во Лигата на шампионите против Динамо во рамките од 4. коло. Роналд Куман се реши во Барселона да ги остави Лионел Меси и Френки Де Јонг.

Полошо од што се мислеше: Пике шест месеци надвор од теренот!

Спортклуб - 23.11.2020

Првите анализи не дадоа така тешка слика за степенот на повреда на коленото кај Жерар Пике. Се предвидуваше пауза меѓу шест и осум недели, но по подеталните анализи востановено е дека ситуацијата е многу полоша.

Куман остави двајца важни играчи дома

Sport M - 23.11.2020

Во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите, фудбалерите на Барселона во вторник се соочуваат со Динамо Киев. Барса викендов беше поразена од Атлетико Мадрид со 1:0 и кризата во редовите на Каталонците продолжува, а тренерот Роналд Куман на ...

Тешка повреда на Пике, Барселона ја наоѓа замената на Шпанецот

Sport M - 23.11.2020

Повредата на Џерард Пике предизвика Барселона да се врати на пазарот. Челниците на клубот дефинитивно сакаат дефанзивец за јануарскиот преоден рок. Пике ќе отсуствува неколку месеци, па го свртеа вниманието кон Ерик Гарсија.

Куман го остави Меси дома и замина на гостување во Киев

СуперСпорт - 23.11.2020

Барселона загуби минатиот викенд од Атлетико Мадрид со 0-1, а тренерот Роналд Куман денеска на прес-конференција потврди дека во Киев нема да води две ѕвезди. Во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони, Барселона ќе се соочи со Динамо Киев.

Наместо Депај, сега Гарсија е прва мета на Барса во јануари

TopSport - 23.11.2020

Долгоочекуваниот трансфер на Мемфис Депај од Лион во Барселона веќе не е приоритет на каталонскиот клуб, кој по повредата на Жерард Пике е во очајна потрага за дефанзивец и сметаат дека Ерик Гарсија од Манчестер сити е вистинскиот избор.

Пике ги промени плановите на Барса, желбата на Куман отпаѓа

SportMedia - 23.11.2020

Сериозната повреда на столбот на одбраната на Барселона, Жерард Пике сигурно ќе ја промени политиката на каталонскиот гигатн за следниот преоден рок. Ова значи дека главен приоритет на Роналд Куман ќе биде Ерик Гарсија од Манчестер Сити или пак ...

Депај е во втор план: Барселона има нов приоритет во јануарскиот преоден рок

Дерби - 23.11.2020

Шпанскиот прволигаш Барселона се соочува со доста проблеми во оваа сезона, многу работи прво внатрешно не се решени и пред клубот се претседателски избори, но воедно резултатите на екипата се далеку од посакуваното ниво.

Барса без Меси во Киев

Локално - 23.11.2020

Барселона не започнала толку лошо во Примера веќе подолго време. Од последните шест натпревари, само еден е добиен (доживеа порази од најголемите конкуренти во борбата за титулата – Реал и Атлетико), и сето тоа резултираше со 12-та позиција на ...