TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шведска ни го урна сонот за Лондон

24 Вести - 08.04.2012

Македонските ракометари нема да играат на Олиписките игри во Лондон, откако го загубија и вториот натпревар на предолимписките квалификации во Гетеборг.

Гетеборг: Македонија поразена и од Бразил

Телма - 08.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија го забележа и третиот пораз во својот трет настап на олимпискиот квалификациски турнир, кој се одржува во Гетеборг, Шведска.

Квалификации за ЛОИ - Гетеборг: македонија со трет пораз, Шведска И Унгарија во Лондон

Телма - 08.04.2012

Шведска и Унгарија се пласираа на Олимписките игри во Лондон, а македонската ракометна репрезентација го доживеа и третиот пораз на последниот ден од квалификацискиот турнир во Гетеборг, откако во ...

Македонија се сопна на патот за Лондон

Inpress - 08.04.2012

Гетеборг, 8. април 2012 (ИНПРЕС) Македонската ракометна репрезентација во Шветска отпатува со оптимизам за остварување на олимпискиот сон, но не успеа да обезбеди пласман за Лондон.

Единствен мотив на ракометарите против Бразил се навивачите

+инфо - 08.04.2012

Македонија во последното коло од квалификацискиот турнир за настап на летните олимписки игри во Лондон, што викендов се одржува во Гетеборг (Шведска), ќе игра безначаен натпревар со Бразил.

Играјте за себе, за фалангата, за Македонија

Екипа - 08.04.2012

Мисијата „Лондон 2012“ не е исполнета, па на македонските ракометари им преостанува само уште попладнево (14.45 часот) против Браз да го одиграат и третиот меч од предолимпискиот турнир, во обид да ...

Среќа што заврши: Македонија поразена и од Бразил

+инфо - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација со 27-28 загуби од Бразил во третото коло на квалификацискиот турнир во Гетеборг (Шведска).

Завршија натпреварите на ракометарите во Шведска

Сител - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација не успеа да ги израдува бројните фанови во Гетеборг со почесна победа откако го загуби и третиот дуел во Олимписките квалификации и тоа од Бразил со 28-27.

Со пораз заврши олимпискиот сон на македонските ракометари

Р.С.Европа - 08.04.2012

Македонската ракометна реперентација со пораз ги заврши квалификациите за летните олимписки игри во Лондон, кои се одржаа во Гетеборг. Нашиот тим загуби со 28-27 од репрезентацијата на Бразил.

Ништо од ветувањето, Фалангата не виде победа

Курир - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз и од Бразил со 28:27 на квалификацискиот олимписки турнир во Гетеборг.

Фалангата не издржа до крај: навивачите дојдени од Македонија се истепаа меѓусебе

МКД - 08.04.2012

И покрај тоа што сите мислеа дека ова патување на македонските навивачи ќе мине без ниту еден инцидент, фалангата дојдена од Македонија не издржа до крај – синоќа неколку вжештени глави се степале ...

Трет пораз на ракометарите

Оn.net - 08.04.2012

Во натпревар без резултатско значење, македонските ракометари загубија и од Бразил со 27:28 на последниот ден од предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Ракометарите поразени и од Бразил

Макфакс - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација без победа го заврши предолимпискиот турнир, кој во изминатите три дена се одржуваше во Гетеборг.

Македонската „Фаланга“ се испотепа!

+инфо - 08.04.2012

Вчеравечер неколку македонски навивачи се степале во фоајето на хотелот „Скандик Европа“ во Гетеборг. Според информации кои ги објави порталот МКД.МК, фановите не правеле инциденти се до поразот од ...

Три од три за ракометарите

Алфа - 08.04.2012

Доколку петото место на Европското првенство во Србија не издигна во височините на ракометната еуфорија па во Гетеборг заминавме со илузии дека сме фаворити во конкуренција на Унгарија, Шведска и ...

Анкета на ЕКИПА: Зошто ракометарите не се пласираа на Олимписките игри во Лондон?

Екипа - 08.04.2012

Ракометарите заминаа со големи апетити на предолимпискиот турнир во Гетеборг, но таму забележаа три порази во три натпревари. Зошто се случи тоа, гласајте во анкетата на ЕКИПА.

Ракометарите изгубија и во третиот меч против Бразил

МРТ - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз и од Бразил со 28:27 на квалификацискиот олимписки турнир во Гетеборг.

Познати се пет учесници на ракометниот турнир во Лондон

Макфакс - 08.04.2012

На коло до крајот на ракометните квалификации за пласман на Олиписките игри во Лондон, кои се играат во три града (Гетеборг, Аликанте и Вараждин), познати се пет од шестте репрезентации кои ќе играат ...

Ракометарите најмногу им останаа должни на најмладите навивачи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 08.04.2012

На трибините на „Скандинавиум арената“ во Гетеборг во овие три дена продефилираа неколку илјади македонски навивачи, но најголем белег на „фалангата“ и даваа најмладите членови.

Македонската фаланга не заслужи вакво фијаско

Екипа - 08.04.2012

Тажна е атмосферата меѓу македонските навивачи по тргнувањето од Гетеборг кон Скопје, во новата авантура што ќе трае во следните два дена.

Рекоа ќе играат за навивачите, а се изрезилија на теренот

+инфо - 08.04.2012

Македонија во последното коло од квалификацискиот турнир за настап на Летните олимписки игри во Лондон, што викендов се одржува во Гетеборг (Шведска), играше безначаен натпревар со Бразил и загуби со ...

Македонија поразена и од Бразил

Sky - 08.04.2012

Македонските ракометари загубија од Бразил со 27-28 во третото коло на квалификацискиот турнир. Македонската ракометна репрезентација со поразите од Унгарија (26-28) и од Шведска (23-27) не го ...

Македонската фаланга дивеела во шведски хотел!

Sky - 08.04.2012

Македонски навивачи, се степале во ходниците на хотелот "Скандик Европа", во Гетеборг. Според информации кои ги објави порталот МКД.МК, фановите не правеле инциденти се до поразот од Шведска.

Македонија последна во Гетеборг

Вечер Прес - 08.04.2012

И дуелот против Бразил, само за меѓусебен престиж, макеоднските ракометари го одигра во стилот на претходните два мечеа, со многу грешки и слабости во одбраната и нападот Македонската ракометна ...

Сонот за Игрите недостижен

Вечер Прес - 08.04.2012

Македонија на патот за Лондон се сопна најпрвин од Унгарија, а потоа и од Шведска, а во меч за престиж бевме поразени и од Бразил Македонската ракометна репрезентација во Шведска отпатува со ...

Ракометарите со три порази се враќаат од Гетеборг

Н.Македонија - 08.04.2012

Македонската ракометна репрезентација со три порази се враќа од квалификацискиот турнир во Гетеборг Шведска а за настап на ЛОИ во Лондон годинава, кој заврши попладнево Во последниот и трет натпрвар, ...

Квалификации за ЛОИ: Македонија поразена од Шведска 23:27, заврши сонот за ОИ во Лондон

Телма - 07.04.2012

Шведска ја совлада Македонија со 27:23 полувреме 14:12 и го завери своето учество на ЛОИ во Лондон летово како и Унгарија која го совлада Бразил со 29:27.

Ракометарите ги спакуваа куферите, но не за Лондон туку за дома

Канал5 - 07.04.2012

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација сепак ќе биде последната надеж дека Македонија ќе има свој претставник во екипен спорт на Олимписките игри во Лондон.

Ракометарите поразени од Шведска, загубени шансите за ОИ

Дневник - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево го загуби натпреварот против селекцијата на Шведска со 27:23, што практично значи губење на шансите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Крај на олимпискиот сон за ракометарите

Утрински - 07.04.2012

Македонските ракометари не обезбедија пласман на Олимписките игри во Лондон, откако во решавачкиот натпревар против Шведска загубија со 23:27 на предолимпискиот турнир во Гетеборг Одлично го ...

Македонија против Шведска во обид да ги задржи шансите за пласман на ОИ

24 Вести - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Ракометарите пред нов предизвик

Deutsche Welle - 07.04.2012

Македонските ракометари со пораз од Унгарија 26:28 (13:15), стартуваа на предолимпискиот турнир во Гетеборг, преку кој се обидуваат да изборат пласман на Олимпијадата во Лондон.

Ракометарите останаа без пласман на ОИ во Лондон

Вест - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација го загуби натпреварот против селекцијата на Шведска со 27:23, што практично значи губење на шансите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Гастарбајтери од цела Шведска обединети

Дневник - 07.04.2012

Цели семејства облечени во македонски дресови, со шалови, капи, не само од Шведска туку и од Македонија, имаше на трибините во „Скандинавиум арена“ во Гетеборг.

Унгарски комплекс без крај

Утрински - 07.04.2012

Македонските ракометари поразени со 28:26 на стартот од олимписките квалификации во Гетеборг Унгарија по којзнае кој пат се покажа нерешлива загатка за македонските ракометари, славејќи со 28:26 и во ...

Полувреме: Македонија губи 14-12 од Шведска

Екипа - 07.04.2012

Македонија е во негатива од 14-12 по првото полувреме од дуелот со Шведска. Нашите ракометари имаат проблеми да ја пробијат шведската зона, која што делува фантастично.

Два гола негатива на полувреме за Македонија против Шведска (12-14)

МКД - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација игра лошо прво полувреме со многу технички грешки по кои домаќинот Шведска води со 14-12 на полувреме од решавачкиот меч за нас за олимписката виза на турнирот ...

Олимпискиот сон на ракометарите пукна како меур од сапуница

+инфо - 07.04.2012

Шведска со 27-23 ја совлада Македонија и заедно со Унгарија, едно коло пред крајот на квалификацискиот турнир во Гетеборг, обезбеди пласман на Олимписките игри во Лондон 2012 година.

Шведска ни ги затвори олимписките врати

Кирилица - 07.04.2012

Македонските ракометари загубија од Шведска со 23:27, а со тоа ги загуби и шансите за пласман на Олимпијадата во Лондон Слаба реализација, технишки гречки, лоша одбрана, прочитани удари...

Крај на олимпискиот сон, за Лондон требаше нешто и да одиграте!

Екипа - 07.04.2012

Репрезентацијата на Македонија и дефинитивно ги загуби шансите за пласман на Олимписките игри, откако на вториот меч го претрпе и својот втор пораз, овојпат од домаќинот Шведска (27-23).

И покрај пожртвуваноста Македонија не успеа да се квалификува за Олимпијада

МРТ - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево доживеа пораз од Шведска со 27:23 што значеше и губење на сите шанси за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Шведска не разбуди од олимпискиот сон

Оff.net - 07.04.2012

Унгарците започнаа, а Швеѓаните целосно не разбудија од олимпискиот сон. Со ново потпросечно издание, македонската ракометна репрезентација беше поразена од Шведска и ги загуби шансите за пласман на ...

Ракометарите не успејаа да обезбедат пласман на Олимпијадата

Press24 - 07.04.2012

Македонија - Шведска 23:27 Македонската ракометна репрезентација не успеа да обезбеди пласман на олимпискиот турнир во Лондон.

Олимпијадата само сон за ракометарите

Курир - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево доживеа пораз од Шведска со 27:23 што значеше и губење на сите шанси за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Македонија загуби и од Шведска: Олимписките игри останаа само сон за ракометарите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.04.2012

Летните Олимписки игри во Лондон ќе останат само сон за ракометната репрезентација на Македонија, откако попладнево Шведска во Гетеборг ги реши дилемите кој ќе патува во англиската престолнина со ...

Лондон остана само пуста желба

Оn.net - 07.04.2012

Македонските ракометари не обезбедија пласман на Олимписките игри во Лондон, откако во решавачкиот натпревар против Шведска загубија со 23:27 на предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Ракометарите се збогуваа со Олимпијадата

Р.С.Европа - 07.04.2012

Репрезентацијата на Македонија ги загуби шансите за пласман на Олимписките игри, откако на вториот меч денеска изгуби од домаќинот Шведска со резултат 27-23.

Пораз од Шведска, загубени шансите за пласман на ОИ во Лондон

МРТ - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево го загуби натпреварот против селекцијата на Шведска со 27:23 (полувреме 14:12), што практично значи губење на шансите за пласман на Олимписките игри ...

Шведска ни ги урна олимписките сништа

Макфакс - 07.04.2012

Македонските ракометари нема да играат на Олиписките игри во Лондон, откако го загубија и вториот натпревар на предолимписките квалификации во Гетеборг.

Ништо од Олимпијада, Македонија поразена од Шведска

Спортски - 07.04.2012

Репрезентацијата на Македонија и дефинитивно ги загуби шансите за пласман на Олимписките игри, откако на вториот натпревар го претрпе и вториот пораз, овојпат од домаќинот Шведска, која потолно ги ...

Ништо од Олимпијада, Македонија поразена од Шведска

Таратур - 07.04.2012

Репрезентацијата на Македонија и дефинитивно ги загуби шансите за пласман на Олимписките игри, откако на вториот натпревар го претрпе и вториот пораз, овојпат од домаќинот Шведска, која потолно ги ...

Шведска ни ги урна олимписките соништа

Кајгана - 07.04.2012

Македонските ракометари нема да играат на Олиписките игри во Лондон, откако го загубија и вториот натпревар на предолимписките квалификации во Гетеборг.

ФОТО: Фалангата сепак ги поздрави ракометарите

Курир - 07.04.2012

Аплауз за крајот на денешниот натпревар и покрај поразот. Македонските навивачи им покажаа почит на ракометарите и покрај двата изгубени натпревари што значеше крај на олимпискиот сон.

Македонија против Шведска во обид да ги задржи шансите за пласман на ОИ

Сител - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Фалангата во тага по неуспехот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.04.2012

Илјадиници Македонци го окупираа Гетеборг, го направија овој шведски град, практично македонски. Допатуваа од секаде, со автомобили, автобуси, авиони.

И ракометарите без Олимпијада

Алфа - 07.04.2012

Олимписките Игри во Лондон останаа само сон за ракометната репрезентација на Македонија која на денешната средба беа поразени од домаќинот на квалификацискиот турнир Шведска со 27:23.

Ракометари, ајде сега сите на „сликање“ !

Екипа - 07.04.2012

Додека Унгарија и Шведска во мир се подготвуваа за најважниот предизвик, предолимпискиот турнир во Гетеборг, македонските ракометари се „сликаа“ со печалбарите во Шведска, во таканаречен „Маки ...

Македонија против Шведска во обид да ги задржи шансите за пласман на ОИ

МРТ - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Ракомет: Македонија против Шведска за пласман на ОИ

Р.С.Европа - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Попладнево Македонија против Шведска- ќе ги задржиме ли шансите за Олимпијада?

Press24 - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Македонија против Шведска, последна шанса за Лондон

Нетпрес - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација за кратко треба да го стартува натпреварот против домаќинот на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон, Шведска.

Крај на олимписките соништа Македонија -Шведска 27 : 23

Сител - 07.04.2012

Репрезентацијата на Македонија и дефинитивно ги загуби шансите за пласман на Олимписките Игри, откако на вториот меч го претрпе и својот втор пораз, овојпат од домаќинот Шведска (27-23).

Македонија против Шведска за продолжување на олимпискиот сон

Макфакс - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија, попладнево ќе го одигра клучниот натпреавр на предолимпискиот турнир во Гетеборг.

До Лондон само со победа против Шведска

Кирилица - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија, попладнево ќе го одигра клучниот натпревар на предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Шведска мора да падне, одиме на победа!

Курир - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Ракометарите се најдобри кога се отпишани

+инфо - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија, попладнево (16 часот), ќе го одигра клучниот натпреавр на предолимпискиот турнир во Гетеборг против домаќинот Шведска.

До Лондон само преку Шведска

Inpress - 07.04.2012

Гетеборг, 7. април 2012 (ИНПРЕС) Само победа против домаќинот Шведска е опција за нашите најдобри ракометари доколку сакаат да се пласираат на ОИ во Лондон.

Фалангата никогаш не се предава!

Екипа - 07.04.2012

Пред македонските ракометни репрезентативци денеска (16 часот) сигурно е најважниот меч во нивните кариери, дуелот со Шведска кој може да претставува голем чекор напред во походот кон Лондон, или пак ...

Македонија загуби, навивачите не губат надеж (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.04.2012

Иако македонската ракометна репрезентација со пораз од Унгарија ги почна квалификациите за ЛОИ во Лондон, навивачите кои допатуваа во Гетеборг не губат надеж.

“Македонската фаланга“ пред, за време и по натпреварот со Унгарија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СуперСпорт - 07.04.2012

Македонија беше поразена од Унгарија со 26:28, сепак Македонските фанови не ја испуштија можноста повторно да направат колку толку атмосфера кој ќе наликува на онаа од Европското во Србија.

До Копенхаген со рентакар, до Гетеборг со такси, а назад во Прилеп – со „пливање“

МКД - 07.04.2012

Пет прилепчани и еден нивен другар Србин од Ниш веројатно се единствените македонски навивачи што до Гетеборг стасале во своја режија, со автомобил.

Гетеборг неколку часа пред натпреварот

Кирилица - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија, во 16 часот ќе го одигра клучниот натпревар на предолимпискиот турнир во Гетеборг против домаќинот Шведска.

Видео бим за мечот со Шведска

Курир - 07.04.2012

Во организација на „Медиа Сити“ на плоштадот „Македонија“ исто како и вчера ќе биде поставен видео бим за граѓаните да можат организирано да го следат вториот натпревар на нашите ракометари на ...

Чкембари го освојуваат Гетеборг, дел по дел (ФОТО)

МКД - 07.04.2012

Навивачката група на битолски Пелистер, популарно наречените „Чкембари“, го освојуваат и го „маркираат“ Гетеборг дел по дел.

Фалангата на прошетка низ Гетеборг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.04.2012

По вчерашниот стресен ден поради поразот од Унгарија, припадниците на македонската Фаланга во Гетеборг денеска го искористија сончевото време за прошетка и релаксирање пред дуелот со Шведска.

ЕКИПА ВИДЕО: Фалангата со песна пред хотелот на ракометарите во пресрет на мечот со Шведска

Екипа - 07.04.2012

Дека поразот од Унгарија не ја намали еуфоријата кај македонските фанови во Гетеборг најдобар можен доказ се последните видеа снимени од ЕКИПА во шведскиот град.

Унгарија подобра и од Бразил

Кирилица - 07.04.2012

Откако Унгарија вчера ја совлада Македонија, денес со резултат 27:29 ги прокнижи и новите поени Ракометната селекција на Унгарија ја совлада селекцијата на Бразил во 2.

Унгарија во трилер меч го совлада Бразил

Курир - 07.04.2012

Селекцијата на Унгарија ја забележа и втората победа на олимпискиот турнир во Гетеборг откако го совлада Бразил со 29:27.

Унгарија со многу среќа го победи Бразил

МКД - 07.04.2012

Репрезентацијата на Бразил уште еднаш потврди дека е незгоден противник на овој квалификациски олимписки турнир во Гетеборг, откако денеска „кариоките“ ја измачија и Унгарија, која стрепеше за ...

Унгарците го совладаа и Бразил

СуперСпорт - 07.04.2012

Репрезентацијата на Унгарија го победи Бразил и речиси го обезбеди учеството на ЛОИ во Лондон. Унгарците повторно “се извлекоа“ и го победија Бразил со само два разлика (29:27).

Крај на олимпискиот сон за ракометарите

Точка - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија и дефинитивно ги загуби шансите за пласман на ЛОИ во Лондон, по денешниот пораз од репрезентацијата на Шведска.

Македонија против Шведска- ќе ги задржиме ли шансите за Олимпијада?

Sky - 07.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија за кратко време треба да го одигра натпреварот против домаќинот Шведска на квалификациониот турнир за Олимписките игри во Лондон.

Македонија против Шведска, последна шанса за Лондон

Точка - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација за кратко треба да го стартува натпреварот против домаќинот на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон, Шведска.

Македонија против Шведска за пласман на ЛОИ

Точка - 07.04.2012

По поразот од Унгрија на стартот од олимписките квалификации, македонската ракометна репрезентација денеска во 16 часот во Гетеборг ќе игра со домаќинот Шведска.

Олимпијадата - неостварен сон на македонските ракометари

Sky - 07.04.2012

Шведската ракометна репрезентација ја совлада Македонија попладнево со резултат 27:23, што значи и губење на шансите Македонија да се пласира на Олимписките игри во Лондон.

Македонија поразена и од Шведска

Н.Македонија - 07.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија претрпе пораз од домаќинот Шведска од 27-23 на квалификацискиот турнир за Летните олимписки игри во Лондон, што се одржува во Гетеборг.

Шведска е ранлива, Бразил не треба да се потцени

Н.Македонија - 07.04.2012

Шведска, која ќе настапи ослабена, е домаќин на турнирот и има по четири европски и светски титули, но последниве години бележи слаби резултати, а на ЕП 2012, каде што заврши седум места зад нас, ни ...

Ракометарите ја обединија Македонија и во Шведска

Н.Македонија - 07.04.2012

Се надевам дека ќе го прославиме успехот на Македонија на овој турнир во Гетеборг и повторно ќе се видиме во Лондон, на ЛОИ, порача владиката Пимен, на средбата во македонското друштво „Гоце Делчев“ ...

ДОПОЛНЕТО: Ракометарите нема да играат на ЛОИ во Лондон

Н.Македонија - 07.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија нема да игра на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Лондон годинава, откако го загуби и вториот натпревар на квалификацискиот турнир во Гетеборг, Шведска од ...

Шведските ракометари ни го попречија патот до Лондон

eReporter - 07.04.2012

Македонската машка ракометна репрезентација попладнево во Гетеборг загуби од ракометарите на Шведска со резултат 27-23 на квалификацискиот натпревар, со што нема да играме на Летните олимписки игри ...

Ракометарите поразени од Шведска, загубени шансите за пласман на ОИ во Лондон

Идивиди - 07.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево го загуби натпреварот против селекцијата на Шведска со 27:23, што практично значи губење на шансите за пласман на Олимписките игри во Лондон.

Македонците го окупираа Гетеборг

24 Вести - 06.04.2012

Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во арената „Скандинавиум“.

Не треба да се тепаме - може да изедеме ќотек

Дневник - 06.04.2012

Со паметен напад и игра во која ќе ги извлечеме еден на еден, во која сме силни, имаме големи шанси успешно да стартуваме на предолимпискиот турнир во Гетеборг на кој, покрај денешниот противник ...

Унгарски клуч за олимписките порти

Утрински - 06.04.2012

Денешниот старт на квалификацискиот турнир во Гетеборг по многу нешта ќе биде решавачки за амбициите на македонските ракометари да заиграат во Лондон Многу нешта ќе бидат појасни за македонските ...

Фалангата пристигна во Гетеборг – во арена Скандинавија ракометарите ќе играат како на домашен терен

Канал5 - 06.04.2012

По 45 часа и изминати повеќе од 2.400 километри низ европските патишта македонската фаланга пристигна конечно во градот каде што треба да се оствари еден од најголемите македонски спортски успеси - ...

Македонските ракометари ја почнуваат битката за Олимпијада

Deutsche Welle - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон. Противник е селекцијата на Унгарија.

Квалификации за ЛОИ: Македонија загуби од Унгарија 28:26

Телма - 06.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија со пораз стартуваше на квалификацискиот турнир за пласман на ОИ во Лондон а кој се одржува во Гетеборг.

Ја загубивме првата битка- шансите за Олимпијада ќе ги бараме против Шведска и Бразил

Канал5 - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација со пораз од Унгарија ги отвори квалификациите во Гетеборг за пласман на Олимписките игри во Лондон. Унгарија славеше со 28-26.

Ракометарите поразени од Унгарија

Дневник - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 28:26 од Унгарија во првиот натпревар од олимпискиот квалификациски турнир во Гетеборг.

Унгарија прв противник на патот кон Лондон

24 Вести - 06.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија, во Гетеборг, ќе го одигра најзначајниот турнир, во својата историја, преку кој ќе се обиде да избори пласман на Олимписките игри во Лондон.

Фалангата пристигна во Гетеборг, денеска сите срца за Македонија

Таратур - 06.04.2012

Бодрени од навивачката Фаланга, најдобрите македонски ракометари денеска против Унгарија ќе го стартуваат квалификацискиот турнир во Гетеборг кој е последната пречка пред ОИ во Лондон.

Македонија против Унгарија за пласман на Олимпијадата во Лондон

МРТ - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во 14 часот и 45 минути во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон, против селекцијата на Унгарија.

Унгарија прва пречка за ракометарите на патот кон Лондон

Кајгана - 06.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија, во Гетеборг, ќе го одигра најзначајниот турнир во својата историја, и преку него ќе се обиде да избори пласман на Олимписките игри во Лондон.

Во Шведска се “плашат“ од “Македонската фаланга“

СуперСпорт - 06.04.2012

Шведските медиуми се “плашат“ од “Македонската фаланга“ и алармираат дека Македоснките фанови лесно би можеле да бидат побројни од домашната публика.

Лондон виа Гетеборг

Оff.net - 06.04.2012

За прв пат во историјата на македонскиот спорт, нашата држава на Олимписките игри наместо со спортисти кои можата да се пребројат на една рака, има шанса да биде претставена од многубројна делегација.

Унгарија прв противник на ракометарите, на патот кон Лондон

Макфакс - 06.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија, во Гетеборг, ќе го одигра најзначајниот турнир, во својата историја, преку кој ќе се обиде да избори пласман на Олимписките игри во Лондон.

Афтонбладет: Македонија веќе победи на квалификациите – на трибините!

МКД - 06.04.2012

Го сакаме шведскиот Гетеборг, е пораката на домашниот весник „Афтонбладет“, откако македонските навивачи денеска ќе го „окупираат“ Гетеборг и уште еднаш ќе им ја покаже сликата за приврзаноста на ...

ФОТО: Фалангата пристигна во Гетеборг

Курир - 06.04.2012

Атмосферата до точка на вриење. Македонските навивачи пристигнаа во Гетеборг, Шведска. Осум автобуси полни до последно столче, патуваа речиси два дена и два ноќи да пристигнат до местото каде ќе ги ...

Фалангата пристигна во Гетеборг, денеска сите срца за Македонија

Inpress - 06.04.2012

Гетеборг, 6. април 2012 (ИНПРЕС) Бодрени од навивачката Фаланга, најдобрите македонски ракометари денеска против Унгарија ќе го стартуваат квалификацискиот турнир во Гетеборг кој е последната пречка ...

ФК Вардар ги обединува Македонците и во Гетеборг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 06.04.2012

ФК Вардар е македонскиот фудбалски лидер, најголемиот и најпознат спортски колектив во Македонија, бренд уште од времето во поранешна Југославија.

Почнува борбата на македонските ракометари за олимписки билет

Нетпрес - 06.04.2012

Членовите на македонската ракометна репрезентација се во Гетеборг, 500 членови на навивачката Фаланга исто така се во градот, борбата за еден од шестте преостанати билети за овогодинешните Летни ...

Последен филтер за настап на Олимпискиот ракометен турнир во Лондон

Сител - 06.04.2012

Дванаесет репрезентации поделени во три групи ќе се борат за шесте слободни места на ракометниот турнир од Олимписките игри во Лондон.

Македонска инвазија на Гетеборг

МРТ - 06.04.2012

Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во арената „Скандинавиум“.

Шведска во паника: Еден Македонец навива колку 4 Швеѓани

Кирилица - 06.04.2012

Македонските навивачи ќе бидат мнозинство во салата Скандинавиум, а раководството на репрезентацијата се плаши дека ја губи предноста на домашниот терен, пренесуваат шведските медиуми "Македонска ...

Време е за „бум-бум“ Кире...!

Екипа - 06.04.2012

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров ќе ја предводи нашата селекција на патот кон Олимписките игри во Лондон. Време е и Гетеборг да го види „бум-бум“ Кире.

Македонија против Унгарија за пласман на Олимпијадата во Лондон

Сител - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во 14 часот и 45 минути во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон, против селекцијата на Унгарија.

Ловгрен: Македонците се вистински навивачи

Екипа - 06.04.2012

Македонските навивачи уште еднаш се тема на разговор во шведската ракометна јавност, пред самиот почеток на предолимпискиот турнир што во следните три дена ќе се одржува во Гетеборг.

Да им набиеме македонски комплекс на Унгарците

МКД - 06.04.2012

Доста беше од комплекси. Македонските ракометари почнаа сериозно да ги искоренуваат. Од ЕП во Србија ги немаат веќе, Европа дозна за нив, сега ги гледа со стравопочит, никому веќе тие не се лесен ...

Линдгрен: Еден Македонец навива колку четворица Швеѓани

Курир - 06.04.2012

Во пресрет на олимписките квалификации кои денеска започнуваат во салата „Скандинавиум“во гетеборг, домаќинот на турнирот стравува дека во салата ќе има повеќе Македонци отколку Швеѓани во пресрет на ...

Преку „седум рида и седум долини“ фалангата стигна во Гетеборг (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 06.04.2012

По повеќе од 50 часа во пат, низ седум држави и со околу 2.500 минати километри околу 500 члена на македонската навивачка фаланга утринава стигнаа на својата дестинација – Гетеборг, каде што од ...

Ракометарите олимпискиот сон го почнуваат со Унгарија

+инфо - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска (14,45 ч.) во Гетеборг го започнува остварувањето на олимпискиот сон, играјќи го првиот меч на квалификацискиот турнир за пласман на ЛОИ во Лондон.

Фалангата пристигна во Гетеборг!

СуперСпорт - 06.04.2012

По долг и исцрплив пат “Македонската фаланга“ конечно пристигна во Гетеборг, за да им дадат поддршка на ракометарите Македонските фанови неуморно патуваа речиси 2 дена.

Затишје пред македонска бура во Гетеборг

Курир - 06.04.2012

Во Гетеборг во моментов мирно. Македонската фаланга е во затишје пред бура. Македонски знамиња се единственото што ѕирка од прозорите. Навивачите собираат енергија за натпреварот кој претстои.

Македонците веруваат дека ракометарите ќе одат на Олимпијада

Кирилица - 06.04.2012

79 отсто се изјасниле дека ќе се пласираме , а само 21 отсто се песимисти и сметаат дека ракометарите нема да бидат дел од Олимписките Игри во Лондон Македонците веруваат дека нашите ракометари ќе ...

Пораз од Унгарија на стартот од квалификациите за Олимпијада (26-28)

Екипа - 06.04.2012

Македонските ракометари не успеаја да го направат првиот чекор на патот кон Летните олимписки игри во Лондон, откако на стартниот натпревар од квалификациите во Гетеборг загубија од селекцијата на ...

Видео бим на плоштад за мечот со Унгарија

Курир - 06.04.2012

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската ракометна репрезентација, на плоштадот „Македонија“ се организира следење на натпреварот против репрезентацијата на Унгарија на големиот видео бим на ...

Македонска инвазија на Гетеборг

Сител - 06.04.2012

Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во арената „Скандинавиум“.

Ракомет на видео-бим на плоштад

+инфо - 06.04.2012

Македонските фанови на големиот видео-бим на плоштадот Македонија во Скопје ќе имаат шанса организирано да го проследат првиот квалификациски меч на ракометната репрезентација за пласман на ЛОИ во ...

Швеѓаните се плашат од фалангата!

+инфо - 06.04.2012

Шведските медиуми пренесуваат дека домаќинот на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон стравува од бројноста на македонските фанови во Гетеборг, како и од фактот дека кај ...

Играјте за фалангата: „Кичма оставија“ за да дојдат и да ве бодрат во Гетеборг

Екипа - 06.04.2012

Македонските фанови повеќе од 45 часа патуваа низ шест држави со автобуски конвој, „кичма оставија“ на седиште, ракометари, израдувајте ги, играјте за нив, и за цела Македонија.

Гетеборг е македонски град… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 06.04.2012

Човек да сака да научи шведски збор деновиве во Гетеборг е невозможна мисија. Причината е тоа што во овој шведски град врие од Македонци – иселеници што одамна се преселиле тука, а сега и навивачите ...

Ексклузивно видео: Во Гетеборг ечи Излези момче

Курир - 06.04.2012

На неполн час пред почетокот на мечот помеѓу Унгарија и Македонија , македонската фаланга е подготвена непоштедно да ги бодри нашите ракометари.

Македонија поразена од Унгарија со 28:26

Кајгана - 06.04.2012

Нашите ракометари лошо го започнаа првото полувреме. Иако на стартот беа исклучени два унгарски ракометари, Унгарците поведоа со 2:1.

Рововска војна во Гетеборг! Ракометарите на одмор со дефицит од два гола!

+инфо - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација има дефицит од 13-15 по првото полувреме од првиот квалификациски меч против Унгарија на турнирот во Гетеборг за пласман на ЛОИ во Лондон.

Ракомет: Македонија - Унгарија 28:26

Сител - 06.04.2012

Македонските ракометари не успеаја да го направат првиот чекор на патот кон Летните олимписки игри во Лондон, откако на стартниот натпревар од квалификациите во Гетеборг загубија од селекцијата на ...

Македонија изгуби од Унгарија со два гола разлика

Нетпрес - 06.04.2012

Македонија изгуби од Унгарија со само два гола разлика во стресниот прв натпревар од квалификациите за Летните Олимписки Игри во Лондон, со резултат од 28 - 26.

Ракометарите загубија од Унгарија

Р.С.Европа - 06.04.2012

Македонските ракометари загубија од Унгарија со 28-26 во првото коло од квалификацискиот турнир за Олимпијадата во Лондон што се игра во Гетеборг во Шведска.

Ракометарите совладани од Унгарија (26-28)

+инфо - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација со пораз ги започна квалификациите за пласман на ЛОИ во Лондон, губејќи од Унгарија со 28-26 (15-13).

Македонија загуби од Унгарија

Кирилица - 06.04.2012

Македонските репрезентативци ќе мора да научат да ја користат шансата со играч повеќе. Првиот меч од квалификациите го загубивме со 28:26 Македонските ракометари загубија во првиот меч од ...

Пораз од Унгарија, но не е се загубено

Курир - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 28:26 од Унгарија во првиот натпревар од олимпискиот квалификациски турнир во Гетеборг.

Пораз на стартот. Унгарија - Македонија 28:26

Оff.net - 06.04.2012

Македонските ракометари не ги искористија исклучувањата на противникот и направија премногу грешки по што следеше старт на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон со пораз од Унгарија ...

Ракометарите поразени од Унгарија

Макфакс - 06.04.2012

Македонските ракометари со пораз од Унгарија 26:28 (13:15), стартуваа на предолимпискиот турнир во Гетеборг, преку кој се обидуваат да изборат пласман на олимпијадата во Лондон.

Македонија и со 16 минути со играч повеќе загуби од Унгарија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 06.04.2012

Македонија со пораз ги започна олимписките квалификации за пласман на Летните олимписки игри, откако попладнево загубивме со 26-28 од Унгарија во првиот меч на турнирот во „Скандинавиум“ во Гетеборг.

Стартната пресметка за унгарците

Сител - 06.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија го загуби воведниот меч на олимписките квалификации во Гетеборг. Пораз од Унгарија со 28-26.

Македонија поразена од Унгарија во ракометните олимписки квалификации

МРТ - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација попладнево загуби од Унгарија со 28:26 (полувреме 15-13) на квалификацискиот турнир за Олимписките игри кој се одржува во Гетеборг.

Нашите ракометари поразени од Унгарија

СуперСпорт - 06.04.2012

Во првиот натпревар од квалификационата група Б, за ЛОИ во Лондон, нашата ракометна репрезентавија беше поразена од Унгарија со 28-26.

Со пораз против Унгарија стартувавме на квалификациониот турнир во Шведска

Inpress - 06.04.2012

Гетеборг, 6. април 2012 (ИНПРЕС) Македонските ракометари загубија во првиот меч од квалификациониот турнир во Шведска за пласман на Олимпијадата во Лондон.

Македонија денеска против Унгарија за пласман на Олимпијада

Press24 - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во 14 часот и 45 минути во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон, против селекцијата на Унгарија.

Ракометарите поразени од Унгарија

Оn.net - 06.04.2012

Машката ракометна репрезентација загуби со 28:26 од Унгарија на стартот од предолимпискиот турнир што се игра во Гетеборг.

Македонија поразена од Унгарија

Таратур - 06.04.2012

Македонските ракометари не успеаја да го направат првиот чекор на патот кон Летните олимписки игри во Лондон, откако на стартниот натпревар од квалификациите во Гетеборг загубија од селекцијата на ...

Видео: Соединувањето на фалангата и Македонците од Шведска

Курир - 06.04.2012

Од една страна оние кои утрово пристигнаа од Скопје. Спроти нив Македонци кои живеат во Шведска. Вака изгледаше средбата на македонските фанови пред првиот натпревар од квалификациите за Олимпијадата.

Стартен пораз од Унгарија

Алфа - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација во првиот натпревар на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките Игри во Лондон загуби од Унгарија со 28:26.

Лајош Мочаи: На крајот победивме среќно

МКД - 06.04.2012

Унгарскиот селектор Лајо Мочаи на пресот по мечот рече дека сите заслуги за нивниот триумф ѝ припаѓаат на играта во одбраната.

Фалангата многубројна, но „зарипната“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 06.04.2012

На трибините во Скандинавиум-арена имаше околу 5.000 македонски навивачи, но бројката воопшто не соодветствува на поддршката што Македонија ја имаше на дуелот со Унгарија.

Шведска очекувано го совлада Бразил

Кирилица - 06.04.2012

Во еден дел во мечот Бразил резултатски се приближи, но сепак фаворитот Шведска успеа да се врати во игра и да убедливо да победи со 25:20 Иако потешко од очекуваното, Шведска го совлада Бразил во ...

Шведска славеше против Бразил (25-20)

Екипа - 06.04.2012

Домаќинот Шведска очекувано го совлада Бразил со 25-20 на вториот денешен натпревар од нашата квалификациска група за пласман на Летните олимписки игри во Лондон оваа година.

Гетеборг се обои во црвено жолто (Фото)

Inpress - 06.04.2012

Гетеборг, 6. април 2012 (ИНПРЕС) Знамиња, песна, и скандирања. Гетеборг денеска беше во знакот на Македонија. Бројни фанови на македонската ракометна репрезентација ги преплавија улиците во црвено ...

Можеме во Лондон и по „обиколница“ !

Екипа - 06.04.2012

Ракометарите го загубија првиот дуел, Унгарија не ги надигра, поразот дојде од сопствени грешки, но не е се загубено, затоа што две победи во наредните два меча не носат во Лондон.

Шведска го совлада Бразил

Оn.net - 06.04.2012

Ракометарите на Шведска очекувано славеа во дуелот против Бразил со 25:20 во вториот денешен натпревар од нашата група на предолимпискиот турнир за пласман на ОИ во Лондон.

Олимписки ракометни квалификации: Шведска го победи Бразил

Сител - 06.04.2012

Репрезентацијата домаќин на олимпискиот квалификациски турнир кој се одржува во Гетеборг, Шведска попладнево со 25:20 го победи Бразил.

Шведска рутински со Бразил

Макфакс - 06.04.2012

Репрезентацијата на Шведска ја забележа првата победа на предолимпискиот турнир, кој се игра во Гетеборг. Шведска, во рамките на првото коло го совлада Бразил со 25:20.

Мечот со Шведска, потешкиот пат за пласман на ОИ

Макфакс - 06.04.2012

Техничките грешки и катастрофалната игра на македонската репрезентација, во ситуација кога имаше играч повеќе на теренот, се основната причина за поразот од Унгарија 26:28, во првото коло на ...

Македонија поразена од Унгарија

Спортски - 06.04.2012

Македонските ракометари не успеаја да го направат првиот чекор на патот кон Летните олимписки игри во Лондон, откако на стартниот натпревар од квалификациите во Гетеборг загубија од селекцијата на ...

Олимписки ракометни квалификации: Шведска го победи Бразил

МРТ - 06.04.2012

Репрезентацијата домаќин на олимпискиот квалификациски турнир кој се одржува во Гетеборг, Шведска попладнево со 25:20 го победи Бразил.

Шведска рутински со Бразил

Кајгана - 06.04.2012

Репрезентацијата на Шведска ја забележа првата победа на предолимпискиот турнир, кој се игра во Гетеборг. Шведска, во рамките на првото коло го совлада Бразил со 25:20.

„Скандинавиум“ ќе грми, стартува битката за ЛОИ

Курир - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во 14 часот и 45 минути во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон, против селекцијата на Унгарија.

Фалангата пристигна во Гетеборг, денеска сите срца за Македонија

Спортски - 06.04.2012

Бодрени од навивачката Фаланга, најдобрите македонски ракометари денеска против Унгарија ќе го стартуваат квалификацискиот турнир во Гетеборг кој е последната пречка пред ОИ во Лондон.

Последен филтер за настап на Олимпискиот турнир во Лондон

МРТ - 06.04.2012

Дванаесет репрезентации поделени во три групи ќе се борат за шесте слободни места на ракометниот турнир од Олимписките игри во Лондон.

Македонија изгуби од Унгарија

Sky - 06.04.2012

Првиот натпревар од квалификациите за Летните Олимписки Игри во Лондон, Македонија загуби од Унгарија со разлика од два гола.

Македонија против Унгарија за пласман на Олимпијадата

Вечер Прес - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска во 14 часот и 45 минути во Гетеборг го игра првиот натпревар од квалификациите за Олимписките игри во Лондон, против селекцијата на Унгарија Националниот ...

Фалангата "страв и трепет" за Швеѓаните

Sky - 06.04.2012

Домаќинот Шведска стравува од бројноста на македонските фанови кои во Гетеборг пристигнаа во голем број да ја бодрат Македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на ...

Стартувавме со пораз од Унгарија

Точка - 06.04.2012

Македонските ракометари загубија на воведниот натпревар од Олимпискиот квалификациски турнир, во Гетеборг, Шведска, од селекцијата на Унгарија (28-26) Традиционално незгодниот противник за нашиот ...

По првото полувреме Македонија - Унгарија 13:15

Вечер Прес - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација има негатива од два гола по првото полувреме против Унгарија - 13:15 на квалификацискиот олимписки турнир во Гетеборг за пласман на ЛОИ 2012 во Лондон "Црвено ...

Унгарија- Македонија 15:13, на полувреме

Sky - 06.04.2012

Првото полувреме лошо започна за нашите ракометари по што Унгарците поведоа со 2:1. Унгарија по неколку грешки на нашите ракометари, направи мини серија за да на четири минути до крај на првиот дел ...

На стартот пораз од Унгарија

Вечер Прес - 06.04.2012

РАКОМЕТ: КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛОИ 2012 Г. Македонските репрезентативци направија многу грешки, па во драматичен финиш загубија со 26:28 Македонската ракометна репрезентација стартуваше со пораз на ...

4.200 македонски навивачи во Гетеборг

Вечер Прес - 06.04.2012

Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во арената "Скандинавиум".

Почнува борбата на македонските ракометари за олимписки билет

Точка - 06.04.2012

Членовите на македонската ракометна репрезентација се во Гетеборг, 500 членови на навивачката Фаланга исто така се во градот, борбата за еден од шестте преостанати билети за овогодинешните Летни ...

Ќе ечи од 5.000 грла: „Македонија, Македонија“

Н.Македонија - 06.04.2012

Во Гетеборг вчера беше мирно, но од денеска се очекува градот да биде обоен во црвено-жолто, во салата „Скандинавиум“ трите дена да има многу македонски навивачи, како и во навивачката зона Во ...

Македонија загуби од Унгарија во Гетеборг

Н.Македонија - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација загуби од соодветната селекција на Унгарија со 26-28 (13-15) во првиот квалификациски натпревар за пласман на ЛОИ 2012, кој попладнево се одигра во Гетеборг ...

Патот до Лондон води преку Унгарија

Н.Македонија - 06.04.2012

Македонската ракометна репрезентација од 14.45 часот се среќава со Унгарија во првиот меч од квалификациите за Летните олимписки игри во Лондон и со победа ќе се доближи до остварување на сонот - ...

Македонска инвазија на Гетеборг

Н.Македонија - 06.04.2012

На натпреварите од 6 до 8 април се очекуваат 4.200 македонски навивачи и фанови Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во ...

Унгарија има цврста одбрана и опасна контра

Н.Македонија - 06.04.2012

Унгарија и Исланд се двата ракометни кошмари на македонскиот машки репрезентативен ракомет ОД СТРУЧЕН АГОЛ Во бараж-натпреварите за Светското првенство во Хрватска пред три години го разбивме малерот ...

Денеска се води првата битка за Лондон

Идивиди - 06.04.2012

Се бројат часовите до првиот меч од квалфикациите за ОИ Лондон. Македонија попладнево (14:45) во Гетеборг оди на мегдан со Унгарија. Прво коло и веднаш се или ништо натпревар. Нормално, на хартија.

Македонија поразена од Унгарија

Идивиди - 06.04.2012

Македонската машка ракометна репрезентација е поразена од репрезентацијата на Унгарија со резултат 26-28 во првиот од трите квалификациони натпревари на пласман на ЛОИ во Лондон.

Македонија загуби од Унгарија

eReporter - 06.04.2012

Македонија го загуби ракометарниот напревар што попладнево го одигра со Унгарија со два гола разлика. Натпреварот заврши со 28:26 во корист на Унгарија. .

Македонска инвазија на Гетеборг

Идивиди - 06.04.2012

Македонски навивачи ќе го преплават Гетеборг во текот на предолимпискиот ракометен турнир кој започнува денеска во арената „Скандинавиум“.

На полувреме Унгарија- Македонија 15-13

Идивиди - 06.04.2012

Резултатот на полувреме на ракометниот квалификационен натпревар Унгарија- Македонија е 15-13 во Скандинавиум салата во Гетеборг.

Утре почнува војната за место на Олимпијадата во Лондон

Канал5 - 05.04.2012

Неполни 24 часа ја делат македонската ракометна репрезентација од почетокот на олимписките квалификации во Гетеборг. Генерацијата предводена од Кирил Лазаров стои пред историски предизвик.

Македонската ракометна репрезентација се сретна со Македонците во Гетеборг

24 Вести - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Македонците во Гетеборг ги пречекаа ракометарите

Дневник - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Македонија одбројува до Гетеборг

Утрински - 05.04.2012

Пред утрешниот старт на ракометните олимписки квалификации сите посакуваат реприза на филмот со хепиенд од ЕП во Србија Уште едно деноноќие до историските први олимписки квалификации за македонскиот ...

На пат за Гетеборг 11 автобуси

Утрински - 05.04.2012

Вчераутро автобуси заминаа од Скопје за Гетеборг за да ја бодрат македонската ракометна репрезентација Единаесет автобуси со ракометни фанови вчераутро заминаа од Скопје за Гетеборг за да ја бодрат ...

Фалангата ќе биде пречекана во Гетеборг од 10 илјадна војска македонски иселеници?

Канал5 - 05.04.2012

Членовите на македонската навивачка експедиција која вчера тргна на пат долг речиси две и пол илјади километри за да ги бодри своите херои во Гетеборг веќе минаа низ Србија, Унгарија, Словачка, ...

Видео: Пречекот на ракометарите во Гетеборг!

СуперСпорт - 05.04.2012

Нашите ракометари се веќе во Гетеборг, тоа на сите ни е јасно, но не сите репрезентации имаат привилегии како Македонските ракометари! Толпа луѓе ги пречекаа нашите ракометери во Шведска, одлична ...

Ракометарите и ’фалангата’ се сретнаа во Гетеборг

Press24 - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Ракометарите се сретнаа со Македонците во Гетеборг

Сител - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Македонската ракометна репрезентација се сретна со Македонците во Гетеборг

Нетпрес - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената “Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Македонската ракометна репрезентација се сретна со Македонците во Гетеборг

МРТ - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Стотини Македонци ги пречекаа ракометарите во Гетеборг

Курир - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената „Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Гетеборг, македонски спортски центар

Сител - 05.04.2012

Нашите најдобри ракометари при пристигнувањето во Гетеборг каде ќе учествуваат на квалификацискиот турнир за ОИ во Лондон беа пријатно изненадени од дочекот што им го приредија нашите „гастарбајтери“ ...

Ракометарите поздравени од македонската фаланга

Кирилица - 05.04.2012

Се проценува дека натпреварите во Гетеборг ќе ги следат околу 5 000македонски навивачи и фанови од Шведска, Данска и други западно-европски земји.

„Ве бодриме тука, ќе ве бодриме и во Лондон“ (ФОТО)

МКД - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација доцна синоќа беше на прием во друштвото на македонските иселеници „Гоце Делчев“. Македонците во Гетеборг имаат неколку активни друштва, но „Гоце Делчев“ е ...

Унгарците се преплашени од Кире и од фалангата

Екипа - 05.04.2012

Напред наши, Унгарија ни се плаши. Видливо е тоа од однесувањето на стручниот штаб на унгарскиот национален тим во пресрет на утрешниот прв дуел од квалификацискиот турнир во Гетеборг.

Фалангата стигна до Чешка

Курир - 05.04.2012

Единаесетте автобуси со македонски навивачи кои вчера тргнаа од Скопје за Гетеборг во моментов се наоѓаат во Чешка и без никакви застои патуваат кон крајната дестинација Гетеборг.

Унгарците се преплашени од Кире и од фалангата

Сител - 05.04.2012

Напред наши, Унгарија ни се плаши. Видливо е тоа од однесувањето на стручниот штаб на унгарскиот национален тим во пресрет на утрешниот прв дуел од квалификацискиот турнир во Гетеборг.

Мочаи исплашен од фалангата: Унгарците од Шведска да дојдат да нѐ бодрат

МКД - 05.04.2012

Унгарскиот селектор Лајош Мочаи се подисплаши од најавите дека „Скандинавиум“ во Гетеборг ќе биде обоена во црвено-жолто и дека Македонија ќе има атмосфера и поддршка еднаква на таа во Ниш и во ...

Мочаи: Навивачите им даваат моќ на Македонците

Курир - 05.04.2012

Унгарскиот селектор Лајош Мочаи во изјава за унгарските медиуми вели дека во Гетеборг очекува две до три илјади Македонци, иако вчера очекуваше само илјада и петстотини.

И „среќлијата“ Тупурковски ќе навива во Гетеборг

МКД - 05.04.2012

Претседателот на македонскиот олимписки Комитет, Васил Тупурковски дојде во Гетеборг за да ги бодри ракометарите на патот кон ЛОИ во Лондон.

ОИ Квалификации: Ексклузивни преноси на ТВ Сител

Сител - 05.04.2012

Љубителите на ракометот ќе можат сите квалификациски средби за ОИ во Лондон од турнирот во Гетеборг да ги проследат во директни преноси на ТВ Сител.

Унгарскиот селектор се плаши од Лазаров и од навивачите

Спортски - 05.04.2012

Унгарскиот селектор Лајош Мочаи во изјава за унгарските медиуми вели дека во Гетеборг навивачите ќе им даваат додатна моќ на нашите ракометари, но исто така потенцираше дека најголема опасност за ...

Унгарскиот селектор се плаши од Лазаров и од навивачите

Таратур - 05.04.2012

Унгарскиот селектор Лајош Мочаи во изјава за унгарските медиуми вели дека во Гетеборг навивачите ќе им даваат додатна моќ на нашите ракометари, но исто така потенцираше дека најголема опасност за ...

Во Гетеборг почнува да „врие“: Се готви македонската историја...

Екипа - 05.04.2012

Македонските репрезентативци во извонредно ведро расположение во моментов во Гетеборг го очекуваат утрешниот старт на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри во Лондон.

За Руфи Османи македонската фаланга е група хулигани што пцуе Албанци!

МКД - 05.04.2012

Владата со 200 илјади евра го спонзорира патот во Шведска на македонските хулигански фанови, кои веќе се познати по навредите и по пцуењето на Албанците, обвини Националната демократска преродба на ...

Фантастичен пречек во Шведска: Торта за Ванчо и најава: Ќе грми и во Гетеборг! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СуперСпорт - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, по пристигнувањето во Гетеборг и сместувањето во хотелот, одиграа тренинг натпревар, а потоа, во нивна чест, Друштвото „Гоце Делчев„ им приреди вечера.

Унгарците со 41-годишниот Перез ќе го запираат Кире

Курир - 05.04.2012

Унгарскиот селектор Лајош Мочаи го повика 41-годишниот натурализиран Унгарец со кубаско потекло Карлос Перез за олимписките квалификации во Гетеборг, како замена за повредениот играч на Веспрем, ...

Битката за Лондон почнува против Унгарија

Оn.net - 05.04.2012

Машката ракометна репрезентација утре со почетокот од 14:45 часот против селекцијата на Унгарија го започнува предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Македонската фаланга „освои“ шест држави пред крајната цел – Гетеборг

МКД - 05.04.2012

Македонската фаланга збиена во 11 автобуси полека од час во час го освојува Стариот континент со една цел, да стигне на крајното одредиште шведски Гетеборг, и таму да извојува три битки на главниот ...

Мојсовски: Немам намера да се штедам, ќе играм со инјекција против болка

МКД - 05.04.2012

Плејмејкерот на македонската ракометна репрезентација, Наумче Мојсовски, ѓе биде сигурно во составот за дуелот со Унгарија, но поради тоа што беше повреден на првиот контролен меч со Романија, на ...

Унгарците се плашат од Кире и од фалангата

Вечер Прес - 05.04.2012

Напред наши, Унгарија ни се плаши. Видливо е тоа од однесувањето на стручниот штаб на унгарскиот национален тим во пресрет на утрешниот прв дуел од квалификацискиот турнир во Гетеборг Селекторот на ...

Македонската ракометна репрезентација се сретна со Македонците во Гетеборг

Точка - 05.04.2012

Македонската ракометна репрезентација, која вчера пристигна во Гетеборг, каде што од утре до недела ќе се напреварува на предолимпискиот турнир во арената “Скандинавиум“, имаше средба со припадници ...

Миркуловски ветува голови

Н.Македонија - 05.04.2012

Македонските ракометари вчера претпладне пристигнаа во Гетеборг, каде што утре треба да го играат првиот меч од квалификациите за ЛОИ, против Унгарија Миркуловски очекува со Унгарицте да решаваме кој ...

"Подгответе се за инфаркт мечеви"

Идивиди - 05.04.2012

Македонската репрезентација од денеска е во Гетеборг, градот во кој викендов ќе се играат квалификациите за Олимписките игри кои летово ќе се одржат во Лондон.

За ракометарите ако треба и до крајот на светот

Канал5 - 04.04.2012

Поддржувачите на македонските ракометари тргнуваат на одисеја долга 2 350 километри. Ќе се патува околу 40 часа низ Србија, Унгарија, Словачка, Германија, Данска конечно до Шведска каде нашите ...

Ракометарите пристигнаа во Гетеборг- денеска одмараат, во петок ќе војуваат со Унгарија

Канал5 - 04.04.2012

Македонската ракометна репрезентација од денеска е во Гетеборг. Ја почна дводневната акомодација на теренот каде што од петок влегува во квалификациите за олимписките игри во Лондон.

Македонските навивачи тргнаа кон Гетеборг

24 Вести - 04.04.2012

Единаесет автобуси со македонски навивачи утрово тргнаа кон шведскиот град Гетеборг каде што ќе ја бодрат ракометната репрезентација на натпреварите за квалификација на летните Олимписки игри што ќе ...

Унгарците ја менуваат одбраната

Дневник - 04.04.2012

Откако одбранбениот играч на унгарската ракометна репрезентација Илјаш Ференц го скрши глуждот и неколку недели ќе биде во гипс, селекторот Лајош Мочаи најави дека ќе мора да се менува тактиката, ...

Навивачки карван со 10 автобуси

Дневник - 04.04.2012

Покрај неколкуте илјади македонски иселеници што ќе бидат во салата „Скандинавиум“, во Гетеборг, викендов дополнително атмосферата ќе ја подгрејат и околу 500 навивачи што од Скопје ќе отпатуваат за ...

Темелков отпадна, Мојсовски ќе игра

Дневник - 04.04.2012

Десното крило во ракометната репрезентација на Македонија, Влатко Темелков, поради истегнати лигаменти нема да патува во Шведска на квалификациите за Олимпијадата 2012 во Лондон, додека Наумче ...

Премиерот им посака среќа на ракометарите

Дневник - 04.04.2012

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, пред да тргне за Гетеборг, го прими комплетниот државен ракометен тим и му посака спортска среќа и нова радост на квалификацискиот турнир за ...

Ракометарите сонуваат Олимпијада

Утрински - 04.04.2012

Во Гетеборг сите ќе играат за Лондон да го види и Темелков, кој отпадна поради повреда Со забележителна воздржаност за шансите, но и со верба во сопствените квалитети потврдени со петтото место на ...

Борко Ристовски: Ќе ја прекинеме лошата традиција со Унгарија

МКД - 04.04.2012

Првиот голман на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски , кој по ЕП во Србија го доби прекарот министер за одбрана, претпазливо, но оптимистички ги најави квалификациите за ЛОИ во ...

Во Гетеборг од алкохол може да се купи само пиво-водичка!

МКД - 04.04.2012

Македонските навивачи што ќе одат во Гетеборг да ја бодрат македонската ракометна репрезентација ќе наидат на мал (за некого и голем) шок – за време на католичкиот Велигден, кој се празнува викендов, ...

Единаесет автобуси со навивачи тргнаа кон Гетеборг

Сител - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир.

Фалангата со полициска придружба низ Србија

Курир - 04.04.2012

Конвојот со 11 автобуси со македонски навивачи кој утрово од Скопје тргна кон Гетеборг се движи побавно од предвиденото, дознаваме од фанови во автобусите.

Македонската фаланга почна да го освојува Гетеборг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 04.04.2012

Македонската навивачка фаланга полека почна да го освојува Гетеборг, два дена пред стартот на квалификацискиот турнир за пласман на Летните олимписки игри во Лондон.

Ексклузивно: фотографии од првиот затворен тренинг во Гетеборг

МКД - 04.04.2012

Македонската ракометна репрезентација денеска пристигна во Гетеборг каде што викендов ќе се обиде да дојде до виза за Летните олимписки игри (ЛОИ) во Лондон преку дуелите со Унгарија, Шведска и ...

“Македонската фаланга“ тргна накај Гетеборг

Press24 - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир.

Навивачите тргнаа за Гетеборг

Алфа - 04.04.2012

Десет автобуси со навивачи утрово тргнаа за Гетеборг Шведска за да ја бодрат македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за настап на Олимпијадата во Лондон.

Единаесет автобуси со навивачи тргнаа кон Гетеборг

МРТ - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир.

Навивачите тргнаа за Шведска - Македонија ќе ги победи сите!

Inpress - 04.04.2012

Скопје, 4. април 2012 (ИНПРЕС) Со знамиња и навиваиачи реквизити, околу 500 вљубеници на ракометот, меѓу кои и навивачки групи, утрово од Скопје со 10 автобуси тргнаа за Шведска за да ги бодрат ...

Фалангата тргна кон Гетеборг

Курир - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир.

Единаесет автобуси со навивачи тргнаа кон Гетеборг

Нетпрес - 04.04.2012

Единаесет автобуси со македонски навивачи утрово тргнаа кон шведскиот град Гетеборг каде што ќе ја бодрат ракометната репрезентација на натпреварите за квалификација на летните Олимписки игри што ќе ...

Умерен оптимизам пред Гетеборг

Р.С.Европа - 04.04.2012

Mакедонската ракометна репрезентација од 6-ти до 8-ми април во Гетеборг ќе се бори за пласман на Олимпијадата во Лондон Со зголемена самодоверба, благодарение на освоеното петто место на јануарското ...

Унгарскиот селектор очекува само 1.500 Македонци во Гетеборг

Курир - 04.04.2012

Селекторот на ракометната репрезентација на Унгарија, Лајош Мочаи во изјава за унгарските медиуми вели дека очекува најмалку 1.500 Македонци да ја бодрат нашата селекција во салата „Скандинавиум“ во ...

Македонската фаланга се приклучува на 5.000 иселеници кои ќе ја бодрат Македонија

Кирилица - 04.04.2012

11 автобуси ќе поминат 2.350 километри низ седум европски земји за да дадат поддршка на македонските ракометари Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска.

„Фалангата“ со македонски навивачи тргна во освојување на Шведска

+инфо - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи утринава со 11 автобуси тргнаа кон Гетеборг, Шведска за да ја бодрат нашата ракометна репрезентација на предолимпискиот турнир.

Ракометарите заминаа за Гетеборг

Алфа - 04.04.2012

Македонската ракометна репрезентација подржана од 500 навивачи денеска заминува за Гетеборг каде во наредните три дена ќе учествува на квалификациски олимписки турнир.

Стотина Македонци преку Белград на пат кон „Скандинавиум“

МКД - 04.04.2012

Група од стотина навивачи на македонската ракометна репрезентација утринава преку Белград тргна на пат кон шведскиот град Гетеборг, кој во следните неколку дена ќе биде местото каде што ќе се ...

Тргна навивачкиот конвој кон Гетеборг

Точка - 04.04.2012

Десет автобуси со навивачи утрово тргнаа за Гетеборг, Шведска за да ја бодрат македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за настап на Олимпијадата во Лондон.

Борко: Сами си ја кроиме судбината

Вечер Прес - 04.04.2012

Нашиот национален тим, иако ослабен без повредените Стоилов и Темелков, во дуелите со Чешка, Шведска и Бразил, од утре до недела ќе вади виза за учество на ЛОИ во Лондон, што претставува историски ...

Македонската фаланга повторно во поход

Sky - 04.04.2012

Единаесет автобуси со македонски навивачи утрово тргнаа кон шведскиот град Гетоборг, да ја бодрат нашата ракометна репрезентација на натпреварите за квалификација на летните Олимписки игри кои што ќе ...

Фалангата со единаесет автобуси тргна кон Гетеборг

Вечер Прес - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир Македонските ракометни навивачи и фанови со ...

Лазаров: Ни треба позитивна енергија

Н.Македонија - 04.04.2012

Сега сме на многу потежок испит отколку пред ЕП во Белград, вели капитенот Кире Лазаров, пред денешното патување на националниот тим за Гетеборг, на квалификациите за Летните олимписки игри (ЛОИ) во ...

Единаесет автобуси со навивачи тргнаа кон Гетеборг

Н.Македонија - 04.04.2012

Навивачките групи ќе поминат 2.350 километри или околу 50 часа пат за да ја бодрат македонската ракометна репрезентација Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон ...

Ракометарите тргнаа кон остварување на сонот

Идивиди - 04.04.2012

Македонската репрезентација утрово заминува за Гетеборг каде викендов ќе ги одмерува силите со селекциите на Унгарија, Шведска и Бразил, во битка за едно од првите две места.

Единаесет автобуси со навивачи тргнаа кон Гетеборг

Идивиди - 04.04.2012

Македонските ракометни навивачи и фанови со 11 автобуси утрово тргнаа кон Шведска, каде во Гетеборг ќе ја бодрат репрезентацијата на предолимпискиот турнир.

Владата пак троши народни пари за патувања на навивачи

Телма - 03.04.2012

Продолжува трошењето народни пари за спортски навивања. Овојпат Владата, „заедно со спонзори“ плаќа бесплатни аранжмани за 500 навивачи кои ќе патуваат во Шведска да ги бодрат нашите ракометари во ...

Мојсовски: Во Гетеборг ќе го оставиме срцето на терен

Deutsche Welle - 03.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија утре ќе полета за Гетеборг, местото кое е последна станица на патот до олимпискиот Лондон.

Ракометарите утре тргнуваат во остварување на сонот

Канал5 - 03.04.2012

Македонската ракометна репрезентација утре патува во Шведска на квалификацискиот турнир во Гетеборг каде од петок до недела ќе ги одигра трите најважни натпревари за нашиот ракомет.

Пријавување за Гетеборг до 18 часот- 400 најсреќни навивачи ќе се бираат на лотарија

Канал5 - 03.04.2012

Нашите најдобри ракометари и на олимписките квалификации во Гетеборг како и на евро првенството во Србија ќе ја има поддршката од трибините од македонската навивачка фаланга.

Ракометарите се надеваат на пласман на ЛОИ во Лондон

Телма - 03.04.2012

Олимписките игри во Лондон не се само сон, сакаме и можеме да бидеме првата репрезентација која ќе обезбеди учество на ЛОИ во Лондон изјавуваат од нашиот табор пред настапот на квалификацискиот ...

Ристовски за Канал 5: Се работи за државен интерес- мора сите да бидеме сплотени за да стигнеме на Олимпијада!

Канал5 - 03.04.2012

Македонската ракометна репрезентација е подготвена на нацијата да и приреди уште едно незаборавно спортско доживување. Придружувана од 500 македонски навивачи, утре патува во Гетеборг каде што од ...

За натпреварите во Шведска обезбедени 500 бесплатни аранжмани

Дневник - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски денеска ќе има средба со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Променлива романска генералка

Дневник - 03.04.2012

Играта што ја прикажа Македонија на контролните мечеви со Романија е далеку од посакуваната форма на ракометарите што ја демонстрираа на ЕП во Србија, во јануари годинава.

Влатко Темелков истегна лигамент

Дневник - 03.04.2012

Покрај Наумче Мојсовски, кој има проблеми со левото колено, и крилото Влатко Темелков по мечот со Романија во СРЦ „Kале“ се пожали на проблеми со десното колено.

Премиерот Груевски ја прими македонската ракометна репрезентација

Сител - 03.04.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ги прими играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на ...

Премиерот Груевски ја прими македонската ракометна репрезентација

МРТ - 03.04.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ги прими играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на ...

ВИП ги испрати ракометарите кон нови победи!

Екипа - 03.04.2012

Сo огромна верба во нивните способности, желба и енергија во совладување то на последната препрека пред Л етни те олимписки игри, В ИП ги испрати македонските ракометни репрезентативци на ...

Вип ги испрати ракометарите кон нови големи победи

Кајгана - 03.04.2012

Сo огромна верба во нивните способности, желба и енергија во совладувањето на последната препрека пред летните олимписки игри, Вип ги испрати македонските ракометни репрезентативци на ...

Груевски на средба со ракометарите- 500 бесплатни аранжмани за натпреварите во Шведска

Press24 - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски денеска ќе има средба со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Бесплатни аранжмани за Гетеборг за 500 Македонци

Макфакс - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори организираат бесплатен аранжман за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на ...

Груевски ќе се сретне со ракометарите

Макфакс - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски во вторник ќе се сретне со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Фалангата ќе го окупира Гетеборг

Курир - 03.04.2012

Вкупно 500 навивачи утре ќе отпатуваат за Гетеборг, од кои 100 ќе бидат членови на навивачки групи, додека преостанатите 400 ќе бидат извлечени по пат на лотарија.

Петсточлена „Македонска фаланга“ ќе ги бодри ракометарите во Шведска

Сител - 03.04.2012

Навивачите на македонските рерпезентации обединети под името „Македонска фаланга“ со помош на Владата и Агенцијата за млади и спорт повторно ќе имаат можност да ја бодрат ракометната репрезентација ...

Огромен е интересот да се бодри Македонија во Гетеборг

МКД - 03.04.2012

Огромен е интересот за лотаријата со која може да се стане добитник на наградно патување за Гетеборг и бодрење на македонската ракометна селекција, што се гледа од фактот дека за само 30 минути по ...

Аплицирајте за бесплатен аранжман во Шведска за натпреварите на ракометната репрезентација

Нетпрес - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори - пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за 500 лица за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на ...

Приватно до Гетеборг е двојно поевтино од организираниот чартер!

МКД - 03.04.2012

Добро што за Гетеборг од Скопје тргнува навивачки карван со 10 автобуси, зашто постоеше сериозна опасност ракометарите на квалификацискиот турнир за пласман на ЛОИ да бидат бодрени само од нашите ...

Груевски: Добро здравје, спортска среќа и нова радост за ракометарите во Шведска

Нетпрес - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски во пресрет на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон што ќе се одржи во Гетеборг, Шведска, денеска на македонските ракометари им посака добро ...

Аплицирајте за бесплатен аранжман во Шведска за натпреварите на ракометната репрезентација

Спортски - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори - пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за 500 лица за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на ...

Македонските ракометари добиваат навивачка поддршка во Гетеборг

Inpress - 03.04.2012

Скопје, 3. април 2012 (ИНПРЕС) Околу 500 љубители на ракометот од 6-ти до 8-ми овој месец ќе имаат прилика да бидат дел од ракометниот спектакл во Шведска.

Премиерот Груевски ја прими македонската ракометна репрезентација

Press24 - 03.04.2012

премиерот ја истакна поддршката на нацијата за ракометарите во совладувањето на следните предизвици. Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ги прими играчите и ...

Премиерот се сретна со ракометарите, им посака среќа во Гетеборг

Макфакс - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски оствари средба со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација, како и со раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Борко Ристовски: Чекор по чекор, се до Лондон

Курир - 03.04.2012

Голманот на македонската репрезентација Борко Ристовски изјави дека секој меч на турнирот во Гетеборг ќе биде приказна за себе. Олимписките квалификации се нови за македонските ракометари.

Лазаров: Лондон е на дофат

Екипа - 03.04.2012

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, е оптимистички расположен во пресрет на предолимпискиот турнир во кој што нашиот национален тим ќе учествува од петок до недела во ...

Вип за секој ракометар обезбеди Samsung Galaxy Nexus

Макфакс - 03.04.2012

Официјалниот партнер на ракометната федерација на Македонија, Вип за сите ракометари и членови на стручниот штаб, обезбеди вистинско изненадување – светскиот хит во мобилната телефонија Samsung ...

Ракометарите и 500 навивачи кон нови победи во Шведска

Сител - 03.04.2012

Селекторот на ракометната репрезентација смета дека сонот што почнале да го сонуваат на Европското првенство полека им се остварува.

Ракометарите во олимписки поход

Курир - 03.04.2012

Машката ракометна репрезентација на Македонија подготвена за поход тргнува кон Шведска. Во пресрет на квалификациите за Олимпијадата, момците и стручниот штаб пред предизвик.

Аплицирајте за бесплатен аранжман во Шведска за натпреварите на ракометната репрезентација

Таратур - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори - пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за 500 лица за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на ...

Лотарија за 400 карти за Гетеборг, извлекувањето на МТВ вечерва во 20 часот

МРТ - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт со поддршка од владата и со помош на разни спонзори, ќе организира навивачки карван за Гетеборг-изјави на средбата со новинарите директорот на агенцијата за млади и спорт ...

Распоредот на натпреварите во Гетеборг

Курир - 03.04.2012

Македонската ракометна репрезентација за Гетеборг заминува утре, додека првиот меч го игра во петок против Унгарија. Македонската ракометна репрезентација од 6-ти до 8-ми април ќе биде дел од ...

Бесплатни аранжмани за 500 Македонски навивачи за Гетеборг

Кајгана - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт заедно со компании спонзори организираат бесплатен аранжман за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на ...

Ракометарите подготвени за предизвикот

Оn.net - 03.04.2012

Ракометната репрезентација на Македонија е подготвена за предолимпискиот турнир во Гетеборг, кој се игра од 6. до 8 април.

ВИП ги испрати ракометарите кон нови големи победи

МКД - 03.04.2012

Сo огромна верба во нивните способности, желба и енергија во совладувањето на последната препрека пред Летните олимписки игри, ВИП ги испрати македонските ракометни репрезентативци на ...

За натпреварите во Шведска обезбедени 500 бесплатни аранжмани

МРТ - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски денеска ќе има средба со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Петсточлена „Македонска фаланга“ ќе ги бодри ракометарите во Шведска

Press24 - 03.04.2012

Навивачите на македонските рерпезентации обединети под името „Македонска фаланга“ со помош на Владата и Агенцијата за млади и спорт повторно ќе имаат можност да ја бодрат ракометната репрезентација ...

Премиерот им посака успех на ракометарите

Курир - 03.04.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ги прими играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на ...

Ракометарите кај премиерот

Кирилица - 03.04.2012

Првиот натпревар се игра во петок во 14:45 часот против селекцијата на Унгарија Премиерот Никола Груевски денеска ги прими играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и ...

500 бесплатни аранжмани за натпреварите во Шведска

СуперСпорт - 03.04.2012

Премиерот Никола Груевски денеска ќе има средба со играчите и стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација и раководството на Ракометната федерација на Македонија.

Аплицирајте и добијте карта за Гетеборг

Вечер Прес - 03.04.2012

Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори - пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за 500 лица за следење на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на ...

Вип ги испрати ракометарите кон нови големи победи

Точка - 03.04.2012

Сo огромна верба во нивните способности, желба и енергија во совладувањето на последната препрека пред летните олимписки игри, Вип ги испрати македонските ракометни репрезентативци на ...