TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елбасан ќе тренира во среда точно напладне

Вест - 23.07.2005

Албанците сепак "генералката" ќе ја имаат вон зацртаниот термин Одкако веќе е сигурно дека нашиот шампион Работнички Кометал својот меч од второто квалифилацкиско коло од Лигата на шампионите, против Локомотив од Москва ќе го игра во среда, од 20 часот.

Работнички в среда, Вардар под рефлектори

Вечер Прес - 23.07.2005

Македонските претставници во европските купови, претстојните средби ќе ги одиграат под рефлектор. Првата средба од второто претквалификациско коло од Лигата на шампионите меѓу Работнички К. и Локомотив Москва ќе се одигра в среда (20 ч.

Станојковиќ се лути на несериозната управа

Дневник - 19.07.2005

ФУДБАЛ - ОД ВАРДАР СЕ ОДИ КОЈ КОГА САКА Бразилецот со македонски пасош Агуиналду де Жезус Брага и младиот Ненад Мишковски ќе може да играат за Вардар во реванш-мечот од 1. квалификациско коло од Купот на УЕФА, соопштија од најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија.

Вујо бара, ама не добива... пари

Време - 19.07.2005

ТРЕНЕРОТ НА „ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ НЕЗАДОВОЛЕН ОД УПРАВАТА Младите голобради вардарци ќе го издржат товарот, бидејќи јас верувам во нив 1.000 отсто, вели Вујадин Станојковиќ, тренерот на најтрофејниот македонски клуб Вардар, кој се соочува со драстично подмладување на тимот поради слабите финансии за ...

Станојковиќ со забелешки кон управата

Вест - 19.07.2005

Брифинг на ФК Вардар И покрај одличните 1:1 од првиот меч од првото коло на Купот на УЕФА против албанскиот Елбасан на гости, шефот на стручниот штаб на Вардар, Вујадин Станојковиќ, искажа многу забелешки околу работата на управата на "црвено-црните".

За Станојковиќ најголем проблем индиспонираниот Тасевски

Утрински - 19.07.2005

Брифинг во Вардар по одигрувањето на дуелот од првото коло во Купот на УЕФА Брага и Мишковски конкурираат за место во тимот, Бугаринот Капиев на проба во црвено-црните Емил Китановски "На првата средба во Елбасан остваривме добар резултат, па така психолошката предност пред реваншот во Скопје ќе ...

"Се уште не сум свесен што направив во Елбасан"

Утрински - 18.07.2005

Младиот Иван Тричковски, новопечениот голгетер на скопски Вардар Во тимот владее одлична атмосфера, и токму затоа фудбалерите добро функционираат на теренот Емил Китановски Подобро деби во првиот тим, кое го круниса со гол, со кој неговиот Вардар е многу поблиску до пласманот во второто коло од ...

Максимално дисциплинирано до пласманот во следното коло

Утрински - 18.07.2005

Станојковиќ повикува на голема претпазливост пред реваншот со Елбасан Доколку сака да се пласира во следното коло, тимот не смее да покажува осцилации во играта како во Елбасан Нашиот најтрофеен клуб Вардар, имаше одлично деби на меѓународната фудбалска сцена.

Нема да се брани ремито од Елбасан

Дневник - 18.07.2005

ВАРДАР ПО СРЕДБАТА ВО АЛБАНИЈА Најважно ќе биде да го поминеме првото коло, а се понатаму ќе биде успех повеќе за Вардар, изјавува тренерот на петкратниот фудбалски првак на Македонија, Вујадин Станојковиќ. По првиот меч од квалификациското коло на Купот на УЕФА, против Елбасан, Вардар има ...