TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новак: Повеќе не сметаме на Украина

Руска реч - 29.11.2015

Русија поаѓа од фактот дека Крим ќе мора да биде без електричната енергија од Украина, изјави министерот за енергетика на РФ Александар ...

Kрим повторно доби струја

Локално - 29.11.2015

Сите населби на полуостровот Крим добија денеска струха, откако ноќта меѓу саботата и неделата минатиот викенд, непознати сторители ги минираа столбовите за снабдување на Херсоноската област.

Нови тензии меѓу Киев и Москва

Deutsche Welle - 28.11.2015

Запрено снабдување со струја, без размена на стоки со анектираниот Крим, нема испорaка на гас - Украина и Русија се чини повторно се на курс на конфронтација. Западот е загрижен за договорот од Минск.

Путин: Со запирањето на струјата Киев се изживува врз луѓето на Крим

Руска реч - 25.11.2015

Без премолчена поддршка од Киев не би можело да дојде до енергетска блокада на Крим, изјави претседателот на РФ Владимир ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

МК News - 25.11.2015

Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000. Во Крим недостиг на струја има од 22 ноември, кога беа кренати во воздух далноводи во Украина, кои испорачуваат електрична енергија на ...

Крим:Над 1,1 милион жители без струја

Телма - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струјa, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. - Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ - речиси 260.000, наведува изворот за двата ...

Украинските власти го блокираа товарниот сообраќај за Крим

24 Вести - 24.11.2015

Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март минатата година беше анектиран од Русија. Украинскиот премиер Арсениј Јацењук изјави дека владата во Киев „привремено го забранува товарниот сообраќај на админстративната ...

КРИМ ВО МРАК: Над еден милион жители без струја

Телеграф - 24.11.2015

Во Крим недостиг на струја има од 22 ноември, кога беа кренати во воздух далноводи во Украина, кои испорачуваат електрична енергија на полуостровот Над 1,1 милион жители на Крим сè уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Репортер - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. – Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Нетпрес - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја. Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот за двата нови региони на Русија, формирани во 2014, кога ...

Украинските власти го блокираа товарниот сообраќај за Крим

Алфа - 24.11.2015

Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март минатата година беше анектиран од Русија. Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март минатата година беше анектиран од Русија.

Украинските власти го блокираа товарниот сообраќај за Крим

Сител - 24.11.2015

Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март минатата година беше анектиран од Русија. Украинскиот премиер Арсениј Јацењук изјави дека владата во Киев „привремено го забранува товарниот сообраќај на админстративната ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

А1 On - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. – Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Курир - 24.11.2015

Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ - речиси 260.000. Во Крим недостиг на струја има од 22 ноември, кога беа кренати во воздух далноводи во Украина, кои испорачуваат електрична енергија на ...

Украинските власти го блокираа товарниот сообраќај за Крим

+инфо - 24.11.2015

Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март минатата година беше анектиран од Русија. Украинскиот премиер Арсениј Јацењук изјави дека владата во Киев „привремено го забранува товарниот сообраќај на админстративната ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Сител - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. - Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ - речиси 260.000, наведува изворот ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Алфа - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“.

Крим отсечен од напојување со струја

Република - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја. Oперативните служби јавуваат дека во Крим без струја остануваат 900.000 лица, а во Севастопољ речиси 260.000, наведува изворот за двата нови региони на Русија, формирани во 2014, кога ...

Над 1,1 милиони жители на Крим сè уште немаат струја

Точка - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја. Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот за двата нови региони на Русија, формирани во 2014, кога ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Денешен - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. – Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Вечер Прес - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби". - Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ - речиси 260.000, наведува изворот ...

Украина воведе трговска блокада за Крим, Крим сè уште без струја

Вечер Прес - 24.11.2015

Блокадата на границата кон Крим, за товарен сообраќај доаѓа во време кога полуостровот и неговите два милиони жители, се повеќе од два дена без електрична енергија Украинските власти воведоа трговска блокада кон полуостровот Крим, што во март ...

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја

Lider - 24.11.2015

Над 1,1 милиони жители на Крим се уште немаат струја, јави ТАСС, повикувајќи се на извор од „оперативните служби“. – Според најновите податоци, до утрово во Крим без струја остануваат 900.000 лица и во Севастопољ – речиси 260.000, наведува изворот ...

Москва ги обвинува Десен сектор и кримските Татари за прекинот на струја на Крим

А1 On - 23.11.2015

Руските власти ги обвинуваат припадниците на десничарската украинска партија Десен сектор и на Националното движење на кримските Татари, за прекинот на струјата на полуостровот Крим. Во неделата, беа тешко оштетени четири далекуводи во реонот на ...

Поголемиот дел од Крим и натаму без струја

Р.С.Европа - 23.11.2015

Околу три четвртини од населението на Крим и натаму е без електрична енергија откако четири далноводи беа уништени во украинскиот регион Керсон на северот од овој полуостров. И покрај тоа што Русија го анектира Крим во март минатата година, ...

Попречена поправката на далноводите кон Крим

Р.С.Европа - 23.11.2015

Украинскиот министер за внатрешни работи Арсен Аваков изјави дека на само еден од четирите далноводи може денеска да му биде саниран дефектот. Аваков за време на интниот состанок на кабинетот информирал и дека евентуалното присуство на мини и закана ...

Берлин го нарече криминал исклучувањето на струјата за Крим

Руска реч - 23.11.2015

Исклучувањето на електричната енергија за Крим претставува криминален чин, изјави портпаролот на МНР Германија Мартин ...

Москва ги обвинува Десен сектор и кримските Татари за прекинот на струја на Крим

+инфо - 23.11.2015

Руските власти ги обвинуваат припадниците на десничарската украинска партија Десен сектор и на Националното движење на кримските Татари, за прекинот на струјата на полуостровот Крим. Во неделата, беа тешко оштетени четири далекуводи во реонот на ...

Москва ги обвинува Десен сектор и кримските Татари за прекинот на струја на Крим

Сител - 23.11.2015

Руските власти ги обвинуваат припадниците на десничарската украинска партија Десен сектор и на Националното движење на кримските Татари, за прекинот на струјата на полуостровот Крим. Во неделата, беа тешко оштетени четири далекуводи во реонот на ...

Целм Крим во темнина – Украина им ја скина струјата (Видео)

МК News - 23.11.2015

Црноморскиот полуостров Крим вчера во поголемиот дел остана во темница, поради целосното прекинување на електрична енергија од Украина и по предизвикување експлозија на високинапонските линии, што ги принуди властите да прогласат вонредна состојба.

Украина ја запре испораката на струја на Крим

Lider - 23.11.2015

Во петокот, 20 ноември, во Херонската област во Украина беа кренати во воздух далноводите преку кои електричната енергија се испорачува на Крим и јужните региони на Украина. Украина ја запре испораката на електрична енергија во два реона на ...