TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тевез побарал трансфер

Спортнет - 12.12.2010

Напаѓачот и капитен на Манчестер Сити, Карлос Тевез, до клубот испшратил писмено барање да биде ставен на трансфер листата, но управата на "граѓаните" го одбила таквото барање.

Сити го одби барањето на Тевез за трансфер

VOX - 12.12.2010

По се изгледа реалциите помеѓу Тевез и менаџерот Манчини последниве седмици толку се влошени, што аргентинецот побарал да биде ставен на трансфер листата.

Тевез побара трансфер

Спорт - 12.12.2010

Капитенот на Манчестер Сити Карлос Тевез го шокираше клубот откако достави барање за трансфер и тоа само неколку часа по триумфот над Вест Хем Причината за ваквата одлука на Аргентинецот е ...

Тевез сака да го напушти Сити

Спортско инфо - 12.12.2010

Напаѓачот на Сити и на аргентинската репрезентација, Карлос Тевез, побара од челниците на клубот да го стават на трансфер листата...

Карлос Тевез побара да си замине од Манчестер Сити

Mnogoo - 12.12.2010

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити Карлос Тевез ги изненадил сите во клубот откако вчера побарал да биде ставен на трансфер листата.

Шок во Сити: Тевез побарал да биде поставен во трансфер листата

Спорт Денес - 12.12.2010

Капитенот на Манчестер Сити Карлос Тевез ги шокираше сите на „Истленд", откако официјално побара да биде поставен во трансферот листа со писмена молба до управата, пренесуваат медиумите на Островот.

Манчестер Сити го одби барањето за трансфер на Тевез

Спорт Денес - 12.12.2010

Англискиот фудбалски прволигаш Манчестер Сити потврди дека неговиот капитен на тимот, аргентинскиот 26-годиешн напаѓач Карлос Тевез поднел писмено барање за трансфер, но клубот го одбил неговото ...

Тевез побарал трансфер

Сител - 12.12.2010

Напаѓачот и капитен на Манчестер Сити, Карлос Тевез, до клубот испшратил писмено барање да биде ставен на трансфер листата, но управата на "граѓаните" го одбила таквото барање.

Тевез заминува од Сити во јануари

Вечер - 12.12.2010

Официјалниот сајт на Манчестер Сити објави информација дека ѕвездата на екипата Карлос Тевез (26) сака да го напушти клубот.

Тевез побара трансфер, Сити одби

Курир - 12.12.2010

Напаѓачот на Манчестер Сити Карлос Тевез ја шокираше управата на „граѓаните“ со писмено барање да го стави на трансфер листа, само неколку дена откако изјави дека е среќен во Сити.

Манчестер Сити го отфрли барањето на Тевез

Inpress - 12.12.2010

Лондон, 12. декември 2010 (ИНПРЕС) Манчестер Сити го отфрли барањето на капитенот на тимот, аргентинецот Карлос Тевез да биде вклучен во трансфер листата.

Силва кон Тевез: Ми ја спаси сезоната

Спорт Денес - 11.12.2010

Крилото на Манчестер Сити Давид Силва изјави особено љубопитна изјава во врска со процесот на адаптација кон фудбалот на Островот, откако призна дека најмногу за тоа му помогнал Карлос Тевез.

Манчини: Сити треба да покаже дека може да победува и без Тевез

24Фудбал - 10.12.2010

Роберто Манчини ги предизвикува своите фудбалери да покажат дека можат да победуваат и кога Карлос Тевез не е во составот Аргентинецот се етаблираше како главен голгетер на Манчестер Сити ...

Тевез цели кон освојување на првиот клучен трофеј

24Фудбал - 08.12.2010

Капитенот на Манчестер Сити, Карлос Тевез е убеден дека освојувањето на еден трофеј ќе придонесе на Истлендс да пристигнат уште многу трофеи ’Граѓаните’ чекаат на голем трофеј веќе 35 години и откако ...

Тевез: Ми недостига семејството но среќен сум во Сити

24Фудбал - 07.12.2010

Карлос Тевез инсистира дека не планира да замине од Манчестер Сити и покрај тоа што му недостасува семејството Аргентинскиот интернационалец во неколку наврати отворено призна дека му недостига ...

Тевез: Му давам целосна поддршка на Манчини

24Фудбал - 06.12.2010

Карлос Тевез инсистира дека добро се сложува со менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини и му дава 100% поддршка на стратегот Дуото во неколку наврати влезе во недоразбирања и медиумите подолго ...

Тевез: 100% сум зад Манчини

Спорт Денес - 06.12.2010

Капитенот на Манчестер Сити, Карлос Тевез ги демантираше тврдењата дека е во сериозен конфликт со менаџерот на граѓаните Роберто Манчини.

Тевез во нова кавга со Манчини

Курир - 06.12.2010

Аргентинецот е бесен на својот тренер Роберто Манчини поради тоа што го извадил од игра на дуелот со Болтон. Роберто Манчини на натпреварот со Болтон по 11.