TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Македонија паднала 7 места во „Дуинг Бизнис“, владата нема план за реформи

Либертас - 26.10.2019

Светска банка во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места, дека во Македонија нема реформи и државата назадува – истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

Телма - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење

ТВ21 - 25.10.2019

„Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

24 Вести - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Македонија паднала 7 места во „Дуинг Бизнис“, владата нема план за реформи

Фокус - 25.10.2019

Светска банка во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места, дека во Македонија нема реформи и државата назадува – истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

Канал5 - 25.10.2019

Македонија назадува поради погрешните економски политики на Владата на Заев, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Образложувајќи ги причините поради кои, според опозицијата, земјава има пад на ранг листата „Дуинг бизнис“.

Мицкоски со критики за економските политики на владата

Алсат-М - 25.10.2019

Извештајот на Дуинг Бизнис каде се наведува дека македонската економија назадува седум позиции во однос на лани е показател дека во Македонија се случува економско цунами, односно економско фијаско.

Мицкоски: Владата на Заев нè турка во грчко-должничко сценарио

Алфа - 25.10.2019

Наместо парите од граѓаните и бизнисот да ги инвестирате за развој во таа држава, вие ги инвестирате за покривање на штетни политики и поткуп, рече на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој по извештајот на ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи

Алфа - 25.10.2019

Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и капиталните расходи.

Мицкоски: Светска банка во извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Курир - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напред одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Мицкоски: Новата влада ќе направи економски бум во првите 100 дена

+инфо - 25.10.2019

Извештајот Дуинг бизнис на СБ, според него потврдува дека годината што според Заев требаше да биде економска, се претвори во економско цунами, односно економско фијаско. Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи.

Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

Нетпрес - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

Press24 - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Нетпрес - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напре одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

Сител - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

Press24 - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Годината што според Заев требаше да биде економска, се претвори во економско фијаско

МКД - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Светска банка во извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Алфа - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напред одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

Курир - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Владата на Заев нè турка во грчко-должничко сценарио

Курир - 25.10.2019

Наместо парите од граѓаните и бизнисот да ги инвестирате за развој во таа држава, вие ги инвестирате за покривање на штетни политики и поткуп, рече на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој по извештајот на ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

А1 On - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

Макфакс - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседатлот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Светска банка потврдува дека во Македонија нема реформи

Слободен Печат - 25.10.2019

Тој е загрижен дека по извештајот на Светска банка, инвеститорите ќе бегаат од Македонија. Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски изјави дека извештајот на Светска банка за „Дуинг бизнис“ потврдува дека во земјава има економско цунами, со падот од 7 ...

Мицкоски: Неуспешноста на власта удира по џебот на народот, носи несигурност и го уништува бизнисот

Курир - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не може да се игнорираат, ниту пак да се премолчат. Суровата реалност и сиромаштијата имаат свои причини, и сите до една покажуваат дека оваа Влада не работи.

Мицкоски: Владата на Заев нè турка во грчко-должничко сценарио

Press24 - 25.10.2019

Наместо парите од граѓаните и бизнисот да ги инвестирате за развој во таа држава, вие ги инвестирате за покривање на штетни политики и поткуп, рече на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој по извештајот на ...

Мицкоски: Светска банка во извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Press24 - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напред одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

МИЦКОСКИ: Доаѓа обнова, економскиот бум на новата влада на Македонија ќе се почувствува во првите 100 дена од нејзиното ...

Денешен - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

4NEWS - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ која 11 години беше на власт најави економски бум доколку пак ја зграбат власта во свои ...

Centar - 25.10.2019

Опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски денеска од луксузната бела плата која чини милиони евра, најави дека неговата партија веќе има план за тоа како да ја започне економската обнова на земјата, а тоа, како што рече, граѓаните ќе го почуствуваат ...

Мицкоски: Извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Точка - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напред одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Светска банка во извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

Република - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напре одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Мицкоски: Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај

iPortal - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата не прави реформи, нема странски вложувања и капитални инвестиции

Либертас - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Владата на Заев нè турка во грчко-должничко сценарио

Република - 25.10.2019

Наместо парите од граѓаните и бизнисот да ги инвестирате за развој во таа држава, вие ги инвестирате за покривање на штетни политики и поткуп, рече на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој по извештајот на ...

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

Република - 25.10.2019

Во однос на странските инвестиции, Мицкоски истакна дека иако владата се фали оти успале да ги триплираат ваквите инвестиции, сепак вкупниот износ е многу помал во споредба со други земји од регионот Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа ...

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите 100 дена од новата влада

24Инфо - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи

Локално - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Светска банка во извештајот за „Дуинг бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами

PressingTV - 25.10.2019

СБ во извештајот „Дуинг Бизнис“ потврдува дека имаме економско цунами и пад од седум места. Во Македонија нема реформи и наместо напре одиме назад, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното обраќање.

Мицкоски: Имаме план за економски бум во првите сто дена од новата влада

Н.Македонија - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не можат да се премолчат. Оваа влада уништува стандарди и носи лоши резултати, уништувајќи ги животите на граѓаните, рече на прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Нашата држава назадуваше седум места и во сите области што се мерат според Дуинг бизнис

MakPress - 25.10.2019

Владата не прави реформи, не сака да прави и нема план за правење реформи. Немањето реформи и назадувањето на државата го нотираат и ЕК и Светска банка во последниот извештај, а тоа се гледа и во реализациата на странските директни инвестиции и ...

Мицкоски: Светска Банка истакнува дека наместо напред, ние одиме назад!

Скопје1 - 25.10.2019

Неуспешните политики на Зоран Заев и оваа арамиска влада не може да се игнорираат, ниту пак да се премолчат. Суровата реалност и сиромаштијата имаат свои причини, и сите до една покажуваат дека оваа Влада не работи.