TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љупчо Палевски не даде изјава по распитот, но се огласи на фејсбукб

Локално - 18.08.2017

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако завчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно обвинителство. Палевски сепак забележува на неговото задржување во полиција.

Експерти: Праведно судење за приватните разговори

Алсат-М - 17.08.2017

Правни експерти сметаат дека објавувањето на приватни разговори на социјалните мрежи треба остро да биде казнето. Коментирајќи го последниот случај со приведувањето на Љупчо Палевски, универзитетската професорка Арта Зибери Биљали вели дека за овој ...

Палевски не даде изјава по распитот, но се огласи на фб

24 Вести - 17.08.2017

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако вчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно обвинителство. Палевски сепак забележува на неговото целовечерно задржување во полиција.

Љупчо Палевски четири часа беше на распит во СЈО

Точка - 17.08.2017

По четири часа распит, бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат излегоа од специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка.

Палевски го напушти СЈО по четири часа распит

Република - 17.08.2017

По четири часа распит во СЈО, Љупчо Палевски и неговиот адвокат ги напушти просториите на СЈО. Палевски даде куса изјава дека бил повикан во врска со предистражна постапка, за која, не смее да зборува, зашто е обврзан со законот.

Љупчо Палевски, бизнисмен и екс партиски функционер на СДСМ е на слобода – даде изјава во СЈО

Локално - 17.08.2017

По четири часа распит во СЈО, Љупчо Палевски вчера ги напушти просториите на СЈО заедно со својот адвокат. Тој влезе во приватно возило и на излегување од СЈО не сакаше да застане пред камерите и да даде подетални информации зошто, речиси, цел ден ...

Заврши распитот на Љупчо Палевски, СЈО не побара притвор

Нова ТВ - 16.08.2017

Пред половина час заврши распитот на скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо во Специјалното јавно обвинителство. По неколкучасовно испрашување, СЈО за Палевски не побарало притвор. Кои се причините за ова од Специјалното обвинителство вечерва не ...

Заврши распитот на Палевски во СЈО

Телма - 16.08.2017

По четири часа распит, Љупчо Палевски и неговиот адвокат го напуштија СЈО без да дадат коментар за што бил приведен и повикан на распит. Палевски, за Телма само рече дека станува збор за предистражана постапка.

Палевски приведен поради објавување на аудио „бомби“

Алсат-М - 16.08.2017

По барање на Специјалното јавно обвинителство ноќеска во полициска станица бил приведен Љупчо Палевски од Скопје. Не се откриваат други детали под изговор дека станува збор за претстражана постапка.

Љупчо Палевски од полициска станица префрлен во СЈО

Телма - 16.08.2017

По 20 часа поминати во полициска станица бизнисменот Љупчо Палевски од попладнево е во СЈО да одговори на прашањата на обивнитеите, потврдија од неговата одбрана за Телма. До сега од сјо нема официјална информација зошто го сомничат потврдуваат смао ...

Заврши распитот на Љупчо Палевски во СЈО

24 Вести - 16.08.2017

По четири часа распит во СЈО, Љупчо Палевски ги напушти просториите на СЈО заедно со својот адвокат. Тој влезе во приватно возило и на излегување од СЈО не сакаше да застане пред камерите да даде подетални информации зошто, речиси, цел ден беше ...

По наредба на СЈО, приведен Палевски

24 Вести - 16.08.2017

По барање на јавен обвинител едно лице е приведено во полициска станица – ова денеска е единствената потврда од Специјалното јавно обвинителство во врска со случајот Љупчо Палевски. Според информациите на Телевизија 24, исто така е извесно дека ...

Палески од полициска станица префрлен во СЈО

+инфо - 16.08.2017

До сега од СЈО нема официјална информација зошто го сомничат потврдуваат смао дека е приведен за потребите на предистражна постапка. Бизнисменот Љупчо Палевски, по 20 часа поминати во полициска станица.од попладнево е во СЈО да одговори на прашањата ...

ОБНОВЕНО Палески од полициска станица префрлен во СЈО

+инфо - 16.08.2017

До сега од СЈО нема официјална информација зошто го сомничат потврдуваат смао дека е приведен за потребите на предистражна постапка. Бизнисменот Љупчо Палевски, по 20 часа поминати во полициска станица.од попладнево е во СЈО да одговори на прашањата ...

Ѓорѓиевски: Палевски, ако е виновен, да одговара пред ОЈО, СЈО нема легитимитет

МКД - 16.08.2017

Мандатот на Специјалното јавно обвинителство за отворање и спроведување на истраги заврши, а на целата јавност и е јасно дека тоа функционираше како општински комитет на СДС, обвини ВМРО-ДПМНЕ. „СЈО доби тешка задача.

Во чии приватни архиви има нелегално прислушувани разговори?

Р.С.Европа - 16.08.2017

Ниту полицијата, ниту СЈО не откриваат детали околу приведувањето на осомничен поврзан со објавувањето на незаконски прислушувани разговори. Системите за прислушување се злоупотребени, па материјали завршиле на многу страни, велат познавачи.

По распитот Палевски вечерва го напушти СЈО

Фокус - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо беше на распит во Специјалното јавно обвинителство, пренесува Мета. Палевски, заедно со неговиот адвокат вечерва ги напуштија просториите на СЈО, по што кратко изјави дека станува збор за предистражна ...

Љупчо Палевски – Палчо, по приведувањето ја мина ноќта во полициска станица

Правдико - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо, кој вчера беше приведен на барање на Специјалното јавно обвинителство, е задржан и сè уште се наоѓа во полициска станица, потврдуваат за „Мета“ извори од истрагата.

Љупчо Палевски – Палчо, по приведувањето ја мина ноќта во полициска станица

Либертас - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо, кој вчера беше приведен на барање на Специјалното јавно обвинителство, е задржан и сè уште се наоѓа во полициска станица, потврдуваат за „ Мета “ извори од истрагата.

Заврши распитот на Палевски во СЈО

Либертас - 16.08.2017

По четири часа распит, Љупчо Палевски и неговиот адвокат го напуштија СЈО без да дадат коментар за што бил приведен и повикан на распит. Палевски синоќа беше приведен на барање на Специјалното јавно обвинителство и однесен во полициска станица каде ...

Приведено лице кое објавувало прислушувани материјали на YouTube

Кајгана - 16.08.2017

По наредба на Специјалното јавно обвинителство, вечерва во полициска станица е приведено лице со иницијали Љ.П. за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО нема легитимитет да отвора нови истраги

Либертас - 16.08.2017

Мандатот на Специјалното јавно обвинителство за отворање и спроведување на истраги заврши и тоа нема легитимитет да отвора нови постапки, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ во контекст на приведувањето на скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо по налог на ...

Љупчо Палевски четири часа беше на распит во СЈО

А1 On - 16.08.2017

По четири часа распит, бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат излегоа од специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор, објави Макфакс. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна ...

Палевски замина по четири часа распит во СЈО

Кајгана - 16.08.2017

По четири часа распит, бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат излегоа од специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка.

(ВИДЕО) Палевски бил повикан во предистражна постапка

Либертас - 16.08.2017

По четири часа распит во СЈО, Љупчо Палевски ги напушти просториите на СЈО заедно со својот адвокат. Тој влезе во приватно возило и на излегување од СЈО не сакаше да застане пред камерите да даде подетални информации зошто, речиси, цел ден беше ...

Скопски бизнисмен приведен по барање на СЈО

МРТ - 16.08.2017

Засега, ниту Специјалното обвинителство, ниту полицијата не откриваат повеќе детали за случајот. Се работи за предистражна постапка. Скопски бизнисмен е приведен по барање на Специјалното јавно обвинителство.

СЈО го приведе Љупчо Палевски заради објавување ’бомби’ на Јутјуб

Таратур - 16.08.2017

Поранешниот партиски функционер на СДСМ, бизнисменот Љупчо Палевски вчера беше приведен по барање на СЈО. Засега не се открива точно за кој предмет и за кое дело се товари, но јавноста веќе шпекулира дека се работи за нелегално објавување на ’бомби’ ...

Палевски го напушти СЈО по 4 часа распит

Канал5 - 16.08.2017

По 4 часа распит, бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат го напушти Специјалното обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка.Тој од вчеравечер ...

Палевски се уште е во полициска станица, може да биде задржан до 22 часот

Фокус - 16.08.2017

Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) не откриваат дали Љупчо Палевски , кој синоќа МВР го приведе по нивен налог, се уште се наоѓа во полициска станица, е изведен пред судија на претходна постапка или пак по информативниот разговор е пуштен на ...

Љупчо Палевски четири часа беше на распит во СЈО

Макфакс - 16.08.2017

По четири часа распит, бизнимеснот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат излегоа од специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор. Палевски само кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка.

Љупчо Палевски беше на распит во СЈО, изјави дека станува збор за предистражна постапка

Мета - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо беше на распит во Специјалното јавно обвинителство. Палевски, заедно со неговиот адвокат вечерва ги напуштија просториите на СЈО, по што кратко изјави дека станува збор за предистражна постапка.

Палевски по приведувањето ја мина ноќта во полициска станица

Слободен Печат - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо, кој вчера беше приведен на барање на Специјалното јавно обвинителство, е задржан и сè уште се наоѓа во полициска станица, потврдуваат за „Мета“ извори од истрагата.

Љупчо Палевски – Палчо, по приведувањето ја мина ноќта во полициска станица

Мета - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо, кој вчера беше приведен на барање на Специјалното јавно обвинителство, е задржан и сè уште се наоѓа во полициска станица, потврдуваат за „Мета“ извори од истрагата.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО нема легитимитет да отвора нови истраги

Локално - 16.08.2017

Мандатот на Специјалното јавно обвинителство за отворање и спроведување на истраги заврши и тоа нема легитимитет да отвора нови постапки, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ во контекст на приведувањето на скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо по налог на ...

Заврши распитот на Палевски во СЈО – тој е пуштен на слобода

Локално - 16.08.2017

По четири часа распит, Љупчо Палевски и неговиот адвокат го напуштија СЈО без да дадат коментар за што бил приведен и повикан на распит. Палевски, за Телма само рече дека станува збор за предистражана постапка.

По барање на СЈО Љупчо Палевски во „апс“

Фактор - 16.08.2017

Поранешниот политички активист на СДСМ Љупчо Палевски вчера по барање на СЈО заврши во полицска станица, но не се открива точно за кој предмет и за каков вид на дело се товари бидејќи се води предистражна постапка, па ни од МВР засега не откриваат ...

СЈО приведе и екс функционер на СДСМ

Локално - 16.08.2017

Приведено лице кое објавувало прислушувани материјали на Јутјуб По наредба на Специјалното јавно обвинителство, вчера во полициска станица е приведено лице со иницијали Љ.П. за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО нема легитимитет да отвора нови постапки (ВИДЕО)

Стандард - 16.08.2017

„Медиумите на СДС вчера излегоа со информација дека по налог на СЈО е приведен Љупчо Палевски, кој се сомничи во истражна постапка, за поседување на нелегално стекнати прислушкувани разговори.

По 4 часа на распит Палевски си замина од СЈО

Фактор - 16.08.2017

Бизнисменот Љупчо Палевски заедно со неговиот адвокат пред малку излегоа од Специјалното јавно обвинителство, но не сакаа да коментираат за што станува збор. Палевски кусо изјави дека станува збор за предистражна постапка.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО нема легитимитет да отвора нови истраги

Мета - 16.08.2017

Мандатот на Специјалното јавно обвинителство за отворање и спроведување на истраги заврши и тоа нема легитимитет да отвора нови постапки, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ во контекст на приведувањето на скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо по налог на ...

По барање на СЈО, приведен Љупчо Палевски

еМагазин - 16.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски- Палчо вечерва е приведен по барање на Специјалното јавно обвинителство, објави „ ТВ 24 Вести“, повикувајќи се на извори од СЈО. Телевизијата јавува дека СЈО веќе води предистражна постапка против Палевски, а се ...

Приведен Љупчо Палевски по барање на СЈО

24 Вести - 15.08.2017

Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од извори во обвинителството на Катица Јанева. Според истите извори во СЈО се води предистражна постапка за Палевски.

Приведен Љупчо Палевски – Палчо по барање на СЈО

Алсат-М - 15.08.2017

Вечерва скопскиот бизнисмен, Љупчо Палевски – Палчо е задржан во полициска станица по барање на СЈО, потврдуваат од МВР. “Во моментов се води предистражна постапка и не можеме да дадеме други информации” – велат од МВР Од СЈО засега не откриваат ...

Приведено лице по наредба на СЈО за објавување разговори на Јутјуб

Нова ТВ - 15.08.2017

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено во полициска наредба по наредба на СЈО за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, дознава НОВАТВ од извори во полицијата. Лицето Љ.П.

Приведен скопски бизнисмен по барање на СЈО-се истражува кој нелегално објавувал бомби

Телма - 15.08.2017

Вечерва во полициска станица во Скопје е приведен скопски бизнисмен по барање на СЈО. Засега никој не соопштува дали приведувањето е во рамки на истрага за објавување на нелегално снимени разговори односно дел од необјавените „бомби“ на СДСМ.Извори ...

Приведен Љупчо Палевски

+инфо - 15.08.2017

Бизнисменот вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24. Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од извори во обвинителството на Катица ...

По барање на СЈО, приведен Љупчо Палевски

МКД - 15.08.2017

По барање на СЈО вечерва е приведен Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје и поранешен функционер на СДСМ, јави Телевизија 24, повикувајќи се на информации од СЈО. Од МВР потврдуваат дека вечерва било приведено лицето Љ.П.

Приведено лице по наредба на СЈО за објавување разговори на Јутјуб

Либертас - 15.08.2017

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено во полициска наредба по наредба на СЈО за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, пренесе порталот Нова повикувајќи се на извори во полицијата.

Љупчо Палевски приведен по налог на СЈО

Канал5 - 15.08.2017

Бизнисменот Љупчо Палевски вечерва е приведен со полициска наредба по барање на СЈО како дел од предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушкувани разговори на социјалните мрежи.

По наредба на СЈО приведено лице што објавувало прислушувани разговори на Јутјуб

Фокус - 15.08.2017

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено во полициска наредба по наредба на СЈО за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, дознава НОВАТВ од извори во полицијата. Лицето Љ.П.

Љупчо Палевски приведен по барање на СЈО

А1 On - 15.08.2017

Бизнисменот Љупчо Палевски вечерва е приведен во полициска станица. Неофицијално, барањето за приведување е од Специјалното јавно обвинителство кое води предистражна постапка за предмет кој засега не се ...

Приведено лице кое објавувало прислушувани материјали на Јутјуб

Макфакс - 15.08.2017

По наредба на Специјалното јавно обвинителство, вечерва во полициска станица е приведено лице со иницијали Љ.П. за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи.

По барање на СЈО приведен Љупчо Палевски, поранешен функционер на СДСМ

Фокус - 15.08.2017

По барање на СЈО вечерва е приведен Љупчо Палевски. Специјалното обвинителство води предистражна постапка за Палевски кој е поранешен функционер на СДСМ. Од МВР за „Фокус“ потврдија дека лицето Љ.П.

Приведено лице по наредба на СЈО за објавување разговори на Јутјуб

Press24 - 15.08.2017

Лице со иницијали Љ.П. вечерва е приведено со полициска наредба по барање на СЈО како дел од предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи, дознава НОВАТВ од извори во полицијата.

Приведен Љупчо Палевски по барање на СЈО

Курир - 15.08.2017

Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од извори во обвинителството на Катица Јанева. Според истите извори во СЈО се води предистражна постапка за Палевски.

Скопски бизнисмен приведен по барање на СЈО...

Н.Македонија - 15.08.2017

Скопски бизнисмен приведен по барање на СЈО? Скопскиот бизнисмен Љ.П. вечерва е приведен по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), во кое се води предистражна постапка за него, според неофицијални информации.

Приведен е скопски бизнисмен по налог на СЈО

Нетпрес - 15.08.2017

Медиумите шпекулираат дека станува збор за Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, кој пак се поврзува со објавени разговори помеѓу јавни личности кои завршија на каналот „Јутјуб“ на акаунт со назив „Тесла“. Лице со иницијали Љ.П.

ТВ 24: Приведен Љупчо Палевски по барање на СЈО

Бриф - 15.08.2017

Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од извори во обвинителството на Катица Јанева. Според истите извори во СЈО се води предистражна постапка за Палевски.

По барање на СЈО, приведен Љупчо Палевски

Стандард - 15.08.2017

Бизнисменот Љупчо Палевски од Скопје вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО. Во СЈО се води предистражна постапка за Палевски. Според Нова , Палевски се поврзува со објавени разговори помеѓу јавни личности меѓу кои новинари и ...

Приведено лице кое објавувало прислушувани материјали на Јутјуб

Точка - 15.08.2017

По наредба на Специјалното јавно обвинителство, вечерва во полициска станица е приведено лице со иницијали Љ.П. за предистражна постапка која се однесува на објавување на прислушувани разговори на социјалните мрежи.

МВР: Љупчо Палевски задржан во полициска станица

Бриф - 15.08.2017

Вечерва Љупчо Палевски е задржан во полициска станица по барање на СЈО, потврдуваат од МВР. -Се води предистражна постапка и неможеме да дадеме други иннформации- велат од Министерството за внатрешни ...

По наредба на СЈО, приведен Љупчо Палевски

Република - 15.08.2017

Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, јави 24 Вести повикувајќи се на информации добиени од извори од СЈО. Според истите, во СЈО се води предистражна постапка за Палевски.

Полицијата го приведе Љупчо Палевски – Палчо по барање на СЈО

Мета - 15.08.2017

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски- Палчо вечерва е приведен по барање на Специјалното јавно обвинителство, објави „ Телевизија 24 “, повикувајќи се на извори од СЈО. Телевизијата јавува дека СЈО веќе води предистражна постапка против Палевски, а се ...

Приведен Љупчо Палевски

Локално - 15.08.2017

Бизнисмен од Скопје познат како „Палчо“ вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24. Љупчо Палевски- Палчо, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од ...