TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгоре Амбасадата на Израел во Франција

Дневник - 24.05.2002

ПОЖАР ВО ЦЕНТАРОТ НА ПАРИЗ Амбасадата на Израел во Париз вчера изутрина изгоре за неколку часа, а амбасадорот и француската полиција упорно тврдат дека тоа било случајна трагедија, а не напад, јави Ројтерс. При гаснењето на пожарот во петкатницата во центарот на Париз учествувале 150 пожарникари, ...

Целосно изгоре израелската амбасада во Париз

Утрински - 24.05.2002

Со неразјаснети околности за краткиот спој што предизвика пожар Амбасадата веќе не постои. Сe што имаше внатре е уништено ПАРИЗ - Израелската амбасада во Париз, во почетокот на вчерашниот ден, беше уништена од силен пожар, за кој амбасадорот Ели Барнави изјави дека, најверојатно, бил предизвикан од ...

Изгоре израелската амбасада во Париз

Вест - 24.05.2002

ПАРИЗ, 24 мај (Ројтерс) - Израелската амбасада во Париз вчера беше уништена во пожар за кој полицијата и амбасадорот веруваат дека бил последица на несеќен случај. Осуммина од 150-те пожарникари биле повредени при гаснењето на пожарот кој избил во 2 по полноќ по локално време и целосно ја опожарила ...

Пожар во израелската амбасада во Париз

А1 - 23.05.2002

Пожарот кој ја зафати израелската амбасада во париз во текот на изминатата ноќ избувнал случајно, а сега е под контрола, соопшти француската полиција. Израелскиот амбасадор во Париз, Ели Бранави изјави дека изгорело се што се наоѓало во зградата на амбасадата заедно со архивите и документите.