TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР - Се преземаат мерки за целосно расветлување на нападот врз Петров

Утрински - 28.02.2016

МВР во врска со денешниот физички напад врз претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров вечерва соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот.

Тодор Петров утре ќе биде пуштен дома

Утрински - 28.02.2016

Лекарите од Клиниката за неврохирургија, каде што вчера беше згрижен Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, по инцидентот во ресторан близу Скопски саем, велат дека тој е во добра здравствена состојба и дека очекуваат во текот на ...

Македонска алијанса за европска интеграција го осуди нападот врз Тодор Петров

Канал5 - 28.02.2016

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) остро го осуди нападот врз претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. - Македонска алијанса за европска интеграција, како и ...

Петров задржан на неврохирургија, партиите со свои ставови за инцидентот

Алсат-М - 28.02.2016

Тодор Петров е задржан на Клиниката за неврохирургија заради следење на состојбаат откако денеска бил нападнат во ресторанот „Казабланка“, лоциран на скопскиот саем. Болнички извори велат дека кај Петров не се констатирани потешки повреди.

Обновено - Тодор Петров утре ќе биде пуштен дома

Вест - 28.02.2016

Лекарите од Клиниката за неврохирургија, каде што вчера беше згрижен Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, по инцидентот во ресторан близу Скопски саем, велат дека тој е во добра здравствена состојба и дека очекуваат во текот на ...

Тодор Петров од болница го опишува тепањето

Телма - 28.02.2016

Полициско возило на неколку метри до железната арматура која е камен темлникот на 55 метарскиот крст што ќе се гради во општина Бутел. Внатре не беа сообраќајна полиција туку посебна единица.

Груевски: Нападот на Петров е индивидуален чин на насилство

Телма - 28.02.2016

Според претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски нападот на претседателот на Светскиот македонски конгрес и еден од донаторите на крстот во Бутел, Тодор Петров е индивидуален чин на насилство и побара од Министерството за внатрешни работи да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Главниот грев на Тодор Петров е што бара оценување на уставноста на Специјалното обвинителство

Вест - 28.02.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да ги пронајде, да ги уапси и да ги санкционира сторителите на нападот врз Тодор Петров, побара ВМРО-ДПМНЕ. „Срамно е што СДСМ не го изговара името на Тодор Петров, кукавички нападнатиот и претепан ...

МВР истражува кој го нападнал Тодор Петров

Вест - 28.02.2016

Полицијата го бара осомничениот за напад на претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. Тој викендов пријавил дека бил физички нападнат во кафеана, кусо по одржување јавен собир во населбата Бутел.

Груевски: Да се најдат напаѓачите на Петров

24 Вести - 28.02.2016

Нападот врз Тодор Петров е чин на насилство кое МВР мора што поскоро да го реши, порача екс премиерот Никола Груевски. Од неговата партија и денеска го повторија повикот министерот за внатрешни работи веднаш да го расчисти ...

Maкедонски манифест: Амбасадорот Бејли да се огласи за претепувањето на Тодор Петров

МКД - 28.02.2016

Македонски манифест е шокиран од крвничкото претепување на Тодор Петров – претседател на Светскиот македонски конгрес, иницијатор за поставување на обележјето крст, во општина Бутел. Македонски манифест напоменува дека на тој фашистички акт му ...

Груевски го посети Тодор Петров во болница

МКД - 28.02.2016

Петров вчера беше претепан во ресторанот „Казабланка“ по поставувањето на камен-темелникот на крстот во скопската општина Бутел. МВР соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот и утврдување на ...

Македонски манифест: Џес Бејли да се огласи за претепувањето на Тодор Петров

Нетпрес - 28.02.2016

Македонски манифест е шокиран од крвничкото претепување на Тодор Петров – Претседател на Светскиот Македонски конгрес, иницијатор за поставување на обележјето Крст, во општина Бутел. Македонски манифест напоменува дека на тој фашистички акт му ...

(ФОТО) Груевски и Трајановски го посетија претепаниот Тодор Петров

Репортер - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва вечерта го посетија првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ заедно со градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.

Македонската Алијанса најостро го осудува физички напад врз Тодор Петров

Репортер - 28.02.2016

Македонската Алијанса најостро го осудува вчерашниот физички напад врз Тодор Петров, кој во својство на Претседател на Светскиот Македонски Конгрес е еден од донаторите на Крстот кој ќе се постави во Општина Бутел.

СРАМНО: Поранешната потпретседателка на СМК не го осуди нападот врз Тодор Петров

Press24 - 28.02.2016

Поранешната потпретседателка на Светскиот Македонски конгрес молчи по физичкиот напад врз актуелниот претседател на СМК, Тодор Петров. Фросина Ременски од СДСМ не го осуди нападот кој се случи вчера кога насилници го претепаа Петров, пишува Курир.

СРАМНО: Ниту поранешната потпретседателка на СМК не го осуди нападот врз Тодор Петров

Курир - 28.02.2016

Поранешната потпретседателка на Светскиот Македонски конгрес молчи по физичкиот напад врз актуелниот претседател на СМК, Тодор Петров. Фросина Ременски од СДСМ не го осуди нападот кој се случи вчера кога насилници го претепаа Петров.

Маеи го осудува Нападот врз Тодор Петров

Репортер - 28.02.2016

Македонска алијанса за европска интеграција како и Македонците во Албанија се шокирани од вчерашното бруталното насилство врз претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. За нас тоа е антимакедонски чин и варварски акт со кој се сака ...

Македонска алијанса за европска интеграција го осуди нападот врз Тодор Петров

Макфакс - 28.02.2016

Македонска алијанса за европска интеграција, како и Македонците во Албанија се шокирани од вчерашното бруталното насилство врз претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. „За нас тоа е антимакедонски чин и варварски акт со кој се ...

Спасовски: Постапката околу нападот врз Тодор Петров е во тек

Макфакс - 28.02.2016

Постапката околу нападот врз Тодор Петров е во тек и јавноста ќе биде благовремено информирана во однос на истрагата, изјави во недела во Тетово одговарајќи на новинарски прашања техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Тодор Петров во понеделник ќе биде пуштен од болница

Кајгана - 28.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес (СМК) Тодор Петров, кој во саботата беше претепан од страна на повеќе лица во ресторанот Казабланка, би требало во понеделник да биде пуштен од болница.

Рангелова: Напаѓачите на Петров и денес слободно се шетаат, а Спасовски не издал наредба за нивно апсење

Нетпрес - 28.02.2016

Во својата изјава Тодор Петров јасно кажа и кој го нападнал и каде го нападнал и зошто го нападнал. За жал тие што беа посочени од Тодор Петров и денеска слободно се шетаат, а полицијата нема наредба од Спасовски да ги апси, рече во својата изјава ...

ВМРО-ДПМНЕ: Напаѓачите на Тодор Петров слободно се шетаат, а полицијата нема наредба да ги апси

Макфакс - 28.02.2016

Дали Едмонд Темелко, единствениот градоначалник Македонец, надвор од земјава е поголема безбедносна закана по Република Македонија од насилниците кои вчера брутално го претепаа Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, праша во ...

Тодор Петров во понеделник ќе биде пуштен од болница

Макфакс - 28.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес(СМК) Тодор Петров, кој во саботат беше претепан од страна на 20-сеттина лица во ресторанот Казабланка, би требало во понеделник да биде пуштен од болница.

ВМРО-ДПМНЕ до Спасовски: Дали Едмонд Темелко е поголема безбедносна закана од напаѓачите на Тодор Петров?

Курир - 28.02.2016

ВМРО ДПМНЕ инсистира и ќе продолжи да инсистира Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Ранѓелова член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дали Едмонд ...

Партиски препукувања за нападот врз Петров

Р.С.Европа - 28.02.2016

Оливер Спасовски веќе втор ден по претепувањето на Тодор Петров, се крие и не кажува зошто не ги апси насилниците кои го претепаа Тодор Петров рече денеска на прес конференција Даниела Рангелова од ВМРО- ДПМНЕ.

ФОТО: Груевски го посети Тодор Петров кој беше физички нападнат

Нетпрес - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, синоќа го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров беше нападнат вчера по поставувањето на камен-темелникот на крстот во скопски ...

ВМРО-ДПМНЕ го повика Спасовски да ги санкционира тепачите на Петров, министерот тврди постапката е во тек

МКД - 28.02.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски веќе втор ден по претепувањето на Тодор Петров, се крие и не кажува зошто не ги апси насилниците кои го претепаа Тодор Петров? Зошто насилниците кои брутално го претепаа Тодор Петров се привилегирани ...

Ранѓелова до Спасовски: Дали Едмонд Темелко е поголема безбедносна закана од напаѓачите на Тодор Петров?

Пулс24 - 28.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ инсистира и ќе продолжи да инсистира Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите. Интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Ранѓелова член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Дали Едмонд Темелко, единствениот градоначалник ...

ВМРО-ДПМНЕ до Спасовски: Дали Едмонд Темелко е поголема безбедносна закана од напаѓачите на Тодор Петров?

Денешен - 28.02.2016

ВМРО ДПМНЕ инсистира и ќе продолжи да инсистира Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Ранѓелова член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дали Едмонд ...

Македонска алијанса за европска интеграција го осуди нападот врз Тодор Петров

Локално - 28.02.2016

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) остро го осуди нападот врз претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. – Македонска алијанса за европска интеграција, како и ...

Сите детали за нападот на Тодор Петров во ресторанот „Казабланка“

еМагазин - 28.02.2016

По вчерашното поставување на темелите на крстот во скопски Бутел, донаторот, Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес беше физички напднат. По нападот Тодоров заврши во болница со потрес на мозокот и неколку повреди по телото.

СРАМНО: Ниту поранешната потпретседателка на СМК не го осуди нападот врз Тодор Петров

Денешен - 28.02.2016

Поранешната потпретседателка на Светскиот Македонски конгрес молчи по физичкиот напад врз актуелниот претседател на СМК, Тодор Петров. Фросина Ременски од СДСМ не го осуди нападот кој се случи вчера кога насилници го претепаа Петров.

СРАМНО: Ниту поранешната потпретседателка на СМК не го осуди нападот врз Тодор Петров

Пулс24 - 28.02.2016

Поранешната потпретседателка на Светскиот Македонски конгрес молчи по физичкиот напад врз актуелниот претседател на СМК, Тодор Петров. Фросина Ременски од СДСМ не го осуди нападот кој се случи вчера кога насилници го претепаа Петров.

Фото: Никола Груевски, го посети Тодор Петров во болница

Пулс24 - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој вчера, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Груевски и Трајановски го посетија претепаниот Тодор Петров

МК News - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва вечерта го посетија првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ заедно со градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.

Министерот Спасовски го осуди нападот врз Тодор Петров

Канал 77 - 28.02.2016

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски при денешната посета на Тетово го осуди чинот на нападот на Тодор Петров. „Се пробува на секој начин да се креираат тензии за да се оправдаат нечии политички игри, смешно е и повеќе од жално да оние ...

Груевски го посети Тодор Петров во болница

Тера - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски синоќа го посети првиот човек на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров вчера беше претепан во ресторанот „Казабланка“ по поставувањето на камен-темелникот ...

ВМРО-ДПМНЕ со остра осуда за нападот врз Тодор Петров: Спасовски е срам за македонската држава!

Денешен - 28.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ...

Тодор Петров: Со клоци ме удираа по глава, помислив дека ќе ме убијат

Вечер Прес - 28.02.2016

Претседателот на СМК Тодор Петров кој вчера по осветувањето на темелите на крстот во Општина Бутел, беше претепан во кафеана на Скопскиот саем, објави на својот Фејсбук профил детали за ...

Тодор Петров утре ќе биде пуштен дома

Вечер Прес - 28.02.2016

Лекарите од Клиниката за неврохирургија, каде што вчера беше згрижен Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, по инцидентот во ресторан близу Скопски саем, велат дека тој е во добра здравствена состојба и дека очекуваат во текот на ...

ФОТО: Груевски го посети Тодор Петров кој денеска беше физички нападнат

Lider - 28.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој денеска, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Македонска алијанса за европска интеграција го осуди нападот врз Тодор Петров

Lider - 28.02.2016

Единствената партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) остро го осуди нападот врз претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. – Македонска алијанса за европска интеграција, како и ...

СРАМНО: Ниту поранешната потпретседателка на СМК не го осуди нападот врз Тодор Петров

Lider - 28.02.2016

Поранешната потпретседателка на Светскиот Македонски конгрес молчи по физичкиот напад врз актуелниот претседател на СМК, Тодор Петров. Фросина Ременски од СДСМ не го осуди нападот кој се случи вчера кога насилници го претепаа Петров.

ВМРО-ДПМНЕ до Спасовски: Дали Едмонд Темелко е поголема безбедносна закана од напаѓачите на Тодор Петров?

Lider - 28.02.2016

ВМРО ДПМНЕ инсистира и ќе продолжи да инсистира Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Ранѓелова член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дали Едмонд ...

МВР: Се преземаат мерки и активности за целосно расветлување на нападот врз Петров

Телма - 27.02.2016

МВР во врска со денешниот физички напад врз претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров вечерва соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот.

МВР: Се расчистува нападот врз Тодор Петров

ТВ21 - 27.02.2016

Доцна попладнево се огласи Министерството за внатрешни работи во врска со нападот врз претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров. Во него пишува: „Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12,30 часот дека лицето Т. П.

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

24 Вести - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

Канал5 - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан Тодор Петров

Фокус - 27.02.2016

Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во населбата Бутел, чија изградба е иницијатива на Светскиот македонски конгрес. Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат ...

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

Алсат-М - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

Утрински - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

ВМРО-ДПМНЕ - Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

Утрински - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. - За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

Тодор Петров претепен, во моментов е на Ургентен центар

Телма - 27.02.2016

Тодор Петров претседателот на Светскиот македонски конгрес, кој е еден од донаторите на 51 метарскиот. крст, кој утрово беше осветен во Општината Бутел. По неговиот говор при поставувањето на темелите за оваа градба, Петров е претепан од страна на ...

Тодор Петров претепaн oд непознати лица

ТВ21 - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров кој е еден од донаторите на 51 метарскиот крст, кој утрово беше осветен во Општината Бутел, е претепан од непознати лица. Неофицјално тоа се случило веднаш по говорот за значењето на ...

Тодор Петров во болница, градоначалникот Трајановски го посети

ТВ21 - 27.02.2016

ТВ 21 дознава дека претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров е претепан. Според информациите на ТВ21, неколку активисти на ДУИ физички го нападнале Петров, по што беше префрлен на Ургентен Центар.

Претепан Тодор Петров, испратен со повреди на Клинички центар

Дневник - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присустуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан Тодор Петров после почетокот на работите околу крстот во Бутел

24 Вести - 27.02.2016

Физички нападнат е претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров во близина на скопскиот саем во ресторанот Каза Бланка, а според информациите на МВР настанот се случил непосредно по неговиот говор на денешното поставување на камен ...

Тодор Петров бил нападнат во ресторан

Канал5 - 27.02.2016

Околу пладне бил нападнат Тодор Петров од неколку лица Во 12 и 30 во угостителскиот објект Казабланка што се наоѓа на Скопскиот Саем, од страна на неколку непознати лица бил нападат Тодор Петров а потоа е пренесен во ургентниот центар каде е задржан ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски да ги пронајде напаѓачите

24 Вести - 27.02.2016

Доцна попладнево се огласи и ВМРО-ДПМНЕ. За нив главен виновник за денешните настани е министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ со ниедна реченица не го осуди однесувањето на челниците на ДУИ, ниту наводите за тепањето на ...

Тодор Петров останува во болница, има потрес на мозок

Телма - 27.02.2016

Иницијаторот и инвеститорот на Крстот во скопски Бутел Тодор Петров заврши на неврологија со потрес на мозокот и помали модринки по телото откако го претепаа , за полицијата непознати насилници по осветувањето на Крстот во Бутел.

Партиски реакции по претепувањето на Петров

Телма - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот на Тодор Петров и бара МВР итно да ги открие сторителите. За СДСМ се работи за сценарио кое треба да предизвика меѓуетнички судир во ...

СДСМ: Лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ е на штета на државата, ВМРО ДПМНЕ: Тодор Петров е тој што беше брутално ...

Канал5 - 27.02.2016

Повторно се покажа дека лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ е на штета на државата, се вели во соопштението на СДСМ Соочени со целосно загубена доверба од граѓаните, во страв од одговорност за криминалот и корупција во изминатите 10 години, ВМРО-ДПМНЕ ...

Никола Груевски во посета на Тодор Петров

Канал5 - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го посети првиот човек на СМК, кој денес беше физички нападнат Тодор Петров, кој денеска беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во скопски Бутел, е сместен во во Клиничкиот центар ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

Канал5 - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. - За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

(ФОТО) Тодор Петров е стабилен: Претседателот на СМК се чувствува добро по нападот!

Репортер - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски Конгрес денес беше нападнат во ресторанот Казабланка од страна на група од 20-тина лица. Повеќе прочитајте тука ФОТО/ИЗВОР: ...

Претепан е Тодор Петров по осветувањето на крстот во Бутел

Нова ТВ - 27.02.2016

Непознати лица го нападнале и го претепале Тодор Петров, претседателот на Светскиот македонски конгрес, кој е еден од донаторите на 51 метарскиот крст што утрово беше осветен во Општината Бутел.

Истепан Тодор Петров, претседателот на Светскиот македонски конгрес

МКД - 27.02.2016

Иницијаторот и инвеститор на 56-метарскиот крст во Бутел, Тодор Петров Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, кој е иницијатор и инвеститор на 56-метарскиот крст во Бутел, денеска беше физички нападнат, по што е однесен на ...

Претепан Тодор Петров

Макфакс - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров во сабота бил претепан од група од 20-сеттина лица, по одржаниот говор на свеченоста по повод поставувањето на камен темелник на крстот во Бутел.

Пресс24: Во Бутел бил истепан Тодор Петров

+инфо - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел, неофицијално дознава Пресс24 . Порталот пренесува дека Петров во моментов се наоѓа на една од скопските клиники, каде му се ...

Претепан Тодор Петров, префрлен во Ургентен центар

Кајгана - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров бил претепан од група од 20-сеттина лица, по свеченоста за поставувањето на камен темелник на крстот во Бутел. Неофицијално, Петров бил нападнат додека бил во ресторан, а потоа бил префрлен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

А1 On - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. – За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

Бекир Асани во „Казабланка“ го истепал Тодор Петров

+инфо - 27.02.2016

Членот на ДУИ, Бекир Асани и група негови пријатели денеска околу 12.30 часот во кафаната „Казабланка“ го истепале лидерот на Светскиот македонски конгрес , Тодор Петров. По инцидентот, Петров по телефон побарал помош од полицијата, а потоа бил ...

Тодор Петров е оставен набљудување на неврохирургија, немал сериозни повреди

Нова ТВ - 27.02.2016

Тодор Петров е сместен на Клиниката за неврохирургија каде што ќе остане на набљудување, потврдија за НОВА од Ургентниот центар. Според информациите од Ургентниот центар, Петров немал скршеница, посекотини или други сериозни повреди по главата, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски да ги најде тепачите на Тодор Петров

Р.С.Европа - 27.02.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров и бара од министерот за внатрешни работи од СДСМ Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира ...

Светски македонски конгрес: Осуда за нападот врз Петров, очекуваме брза реакција од надлежните органи

МКД - 27.02.2016

Потпретседателот на Светскиот македонски конгрес (СМК), Нестор Огинар со јавно соопштение преку социјалните мрежи го осуди денешниот физички напад врз Тодор Петров. Во име на Конгресот, очекува брза и одговорна реакција на соодветните надлежни ...

СКАНДАЛОЗНО: МВР молчи, ударните тупаници на Спасовски ликуваат за нападот врз Тодор Петров

Курир - 27.02.2016

СДСМ и СОРОС денес покажаа дека се против поставувањето на крстот во Бутел, а најповиканиот за инцидентот во кој беше претепан Тодор Петров никаде го нема. Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во ...

ВМРО-ДПМНЕ со остра осуда за нападот врз Тодор Петров: Спасовски е срам за македонската држава!

Курир - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ од Спасовски бара итно да го реши случајот со нападот врз Петров

Макфакс - 27.02.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ најостро го осуди во саботата бруталниот физички напад врз Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, оценувајќи дека станува збор за обид да се дестабилизира ситуацијата во земјата и да се предизвика ...

Физички нападнат Тодор Петров

Телеграф - 27.02.2016

Во моментов, како што пренесоа некои медиуми, Петров се наоѓа на Ургентниот центар каде му се санираат повредите здобиени во нападот Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на ...

Георгиевски: Тодор Петров ме дочекуваше гол како Прометеј

Репортер - 27.02.2016

Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, го враќа ударот на претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров. Георгиевски во интервју за „Фокус“ вели дека вистинскиот проблем на Тодор Петров со Љубчо Георгиевски не е ниту историјата, ниту ...

Петров прво бил навредуван, а потоа и претепан

+инфо - 27.02.2016

Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12.30 часот дека Тодор Петров е физички нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во Скопје , од страна на неколку лица и е префрлено во Ургентен центар, извести вечерва МВР, според исказите кои им ...

Физички нападнат Тодор Петров

Р.С.Европа - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска, како што јавува МИА, бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров претходно присуствуваше на поставувањето на темелите на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

Репортер - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. – За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

Тодор Петров нападнат од Бекир Асани во Казабланка

А1 On - 27.02.2016

Тодор Петров бил нападнат во угостителскиот објект Казабланка од Бекир Асани од ДУИ кој бил со група од пет шест лица. Од МВР соопштија дека се работи на расветлување на настанот, а во соработка со Јавното обвинителство се утврдуваат инволвираните ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ меѓусебно се обвинуваат, ДУИ бара да се тргне одлуката за крстот

МКД - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, денеска беше истепан откако присуствуваше на осветувањето на камен-темелникот на 56-метарскиот крст во Бутел. Крстот повлече и протести по улиците, но имаше големо полициско присуство и ...

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ со обвинувања кој прави тензии,ДУИ не дозволува крст во Бутел

Нова ТВ - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ бара Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите на како што велат, бруталното насилство врз Тодор Петров, кое според партијата е доказ за наметнатата деструкција која СДСМ ја произведува во општеството и која веќе ...

ПО ФИЗИЧКИОТ НАПАД: Тодор Петров задржан на неврохирургија

Телеграф - 27.02.2016

Извори од Ургентниот центар за Телеграф.мк велат дека Петров бил првично примен кај нив, но откако му бил прегледан префрлен е на Клиниката за неврохирургија за понатамошно следење на неговата здравствена состојба Претседателот на Светскиот ...

Рангелова: Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

+инфо - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. - За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

ТЕЛМА: Тодор Петров останува во болница

Репортер - 27.02.2016

Иницијаторот и инвеститорот на Крстот во скопски Бутел Тодор Петров заврши на неврологија со потрес на мозокот и помали модринки по телото откако го претепаа , за полицијата непознати насилници по осветувањето на Крстот во Бутел.

СКАНДАЛОЗНО: МВР молчи, ударните тупаници на Спасовски ликуваат за нападот врз Тодор Петров

Press24 - 27.02.2016

СДСМ и СОРОС денес покажаа дека се против поставувањето на крстот во Бутел, а најповиканиот за инцидентот во кој беше претепан Тодор Петров никаде го нема. Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во ...

(ВИДЕО) Тодор Петров претепан во Бутел

Репортер - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

МВР го потврди нападот врз Тодор Петров

Нова ТВ - 27.02.2016

МВР го потврди случајот со нападот на Тодор Петров кој се случил во угостителскиот објект „Казабланка“. „Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12,30 часот дека лицето Т. П. е физички нападнато во угостителскиот објект „Казабланка“ во ...

ВМРО-ДПМНЕ со осуда за нападот врз Тодор Петров: Спасовски е срам за македонската држава!

Нетпрес - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. Интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ: За нас тоа ...

МВР: Се преземаат мерки и активности за целосно расветлување на нападот врз Петров

Репортер - 27.02.2016

МВР во врска со денешниот физички напад врз претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров вечерва соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот.

СКАНДАЛ: Молк од МВР, а ударните тупаници на Спасовски ликуваат за нападот врз Петров

Нетпрес - 27.02.2016

СДСМ и СОРОС денес покажаа дека се против поставувањето на крстот во Бутел. Од друга страна најповиканиот за инцидентот во кој беше претепан Тодор Петров, односно министерот за внатреши работи никаде го нема.

МВР го расветлува нападот врз Петров

Р.С.Европа - 27.02.2016

Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12,30 часот дека лицето Т. П. е физички нападнато во угостителскиот објект „Казабланка“ во Скопје, од страна на неколку лица и е префрлено во Ургентен центар, од страна на СВР Скопје е постапено по ...

МВР ИЗЛЕЗЕ СО ДЕТАЛИ: Напаѓачите на Тодор Петров веќе биле во ресторанот „Казабланка“

Телеграф - 27.02.2016

Кратко по доаѓањето, според тврдењето на Тодор Петров, пет-шест лица, меѓу кои и лицето Б.А., а кои претходно биле во угостителскиот објект, најпрво почнале да го навредуваат и да му се закануваат во врска со претходно одржан јавен собир во ...

МВР се уште не ги уапсило напаѓачите на Тодор Петров, допрва ќе се утврдуваат квалификациите

Курир - 27.02.2016

По целодневен молк за нападот во кој беше претепан Тодор Петров, МВР излезе со соопштение за немилиот настан. Од таму ги испраќаат основните информации за настанот, но нема приведени и напаѓачите се уште не се уапсени.

МВР потврди дека Тодор Петров го нападнале неколку лица во „Казабланка“

МКД - 27.02.2016

Од Министерството за внатрешни работи велат дека околу 12:30 часот е пријавено дека претседателот на Светскииот македонски конгрес, Тодор Петров е физички нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во Скопје.

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

Алфа - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички ...

Никола Груевски го посети Тодор Петров кој денеска беше нападнат во Бутел

Сител - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој денеска, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Претепан претседателот на СМК Тодор Петров по осветувањето на крстот во Бутел

Press24 - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел, неофицијално дознава Пресс24 . Болнички извори брифираат дека Петров во моментов се наоѓа на една од скопските клиники, каде му се ...

Претепан Тодор Петров, МВР и Спасовски молчат

Курир - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел. Неофицијално, околу 12:30 часот тој бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Груевски го посети Тодор Петров кој денеска беше физички нападнат

Press24 - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој денеска, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Во Бутел бил истепан Тодор Петров

+инфо - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел. Според полицијата, Петров е на лекување на скопските клиники. Засега се знае дека тој бил нападнат од непознати лица по неговиот ...

Претепан Тодор Петров, МВР и Спасовски молчат за инцидентот

Нетпрес - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во скопски Бутел бил претепан. Неофицијално, околу 12:30 часот Петров бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Претепан е Тодор Петров

А1 On - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан Тодор Петров веднаш по церемонијата со крстот во Бутел

Сител - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел, неофицијално дознава Пресс24. Болнички извори брифираат дека Петров во моментов се наоѓа на една од скопските клиники, каде му се ...

Претепан претседателот на СМК Тодор Петров по осветувањето на крстот во Бутел!

Пулс24 - 27.02.2016

Според засега непотврдени информации, претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во Бутел. Во моментов, Петров се наоѓа во една скопска клиника, каде му се санираат повредите.

Тодор Петров останува во болница, имал потрес на мозок

Либертас - 27.02.2016

Иницијаторот и инвеститорот на Крстот во скопски Бутел, Тодор Петров е на Неврологија со потрес на мозокот и помали модринки по телото откако беше нападнат од, за полицијата непознати насилници по осветувањето на Крстот во Бутел.

Кој го претепа Тодор Петров?

Фактор - 27.02.2016

Како што објави Фактор пред малку , денеска беше претепан лидерот на Светскиот македоснки конгрес Тодор Петров. Според пишувањата на дел од медиумите Петров го претепале Бекир Асани кој е член на ДУИ и неколкумина негови пријатели денеска околу ...

Случајност? Тодор Петров и Бекир Асани по осветувањето и протестите на ручек во иста кафеана

Локално - 27.02.2016

МВР излезе со официјално соопштение во врска со инцидентот во кој беше повреден претседателот на Светскиот Македонски Конгрес Тодор Петров. Во продолжение следува интегралното соопштение од МВР.

МВР се уште не ги уапсило напаѓачите на Тодор Петров, допрва ќе се утврдуваат квалификациите

Пулс24 - 27.02.2016

По целодневен молк за нападот во кој беше претепан Тодор Петров, МВР излезе со соопштение за немилиот настан. Од таму ги испраќаат основните информации за настанот, но нема приведени и напаѓачите се уште не се уапсени.

МВР излезе со соопштени во врска со тешкиот инцидент кој да потресе Македонија

Скопје инфо - 27.02.2016

Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12,30 часот дека претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров е физички нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во Скопје, од страна на неколку лица и е префрлен во Ургентен центар, ...

Претепан Тодор Петров по поставувањето на крстот – на ургентен е

МК News - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел. Неофицијално, околу 12:30 часот тој бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Сите детали за нападот на Тодор Петров во ресторанот „Казабланка“

МК News - 27.02.2016

МВР во врска со физички напад врз Петров соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот. – Во врска со настанот кој е пријавен во 12,30 часот дека лицето Т.П.

Физички нападнат Тодор Петров

Тера - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го посети Тодор Петров (фото)

Република - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој денеска, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Фотографија од Тодор Петров ВО БОЛНИЦА. Зошто Спасовски и МВР молчат?

Пулс24 - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во Бутел. Се појави фотографија од Петров кој се наоѓа во една скопска клиника каде му се санираат повредите.

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес - Тодор ...

Пулс24 - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ...

Тодор Петров претепан во Скопје

Точка - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во скопски Бутел бил претепан. Неофицијално, околу 12:30 часот Петров бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Физички нападнат Тодор Петров

еМагазин - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...

ФОТО: Груевски го посети нападнатиот Тодор Петров

Денешен - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Петров, кој денеска, беше нападнат по поставувањето на камен-темелникот на крстот во ...

Нови фотографии од претепаниот Тодор Петров, Каде е Оливер Спасовски да одговори за инцидентот?

Пулс24 - 27.02.2016

Нови фотографии од претепаниот Тодор Петров Нови фотографии од претепаниот Тодор Петров Каде е „Министерот“ Спасовски Оливер да даде одговор на јавноста како дозволил да се случи инцидентот ?!?! ова е НОВА фотографија од повредениот Тодор Петров за ...

ФОТО: Бекир Асани го исшамарал Тодор Петров?!

Либертас - 27.02.2016

Порталот Инфомакс објави фотографии од претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, кој бил нападнат денеска во Скопје, по поставувањето на темелите за крстот во општина Бутел за кој тој е иницијатор и еден од донаторите.

Претепан Тодор Петров

Локално - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска беше присутен на поставување на темелите на 51-метарскиот крст во ...

Претепан Тодор Петров, иницијатор за поставувањето на крстот во Бутел

Локално - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел. Се претпоставува дека поводот е неговата донација на 51 метарскиот крст.

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува нападот на Тодор Петров: Спасовски е срам за македонската држава!

Република - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. – За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

Светки Македонски Конгрес го осуди нападот врз Тодор Петров

Локално - 27.02.2016

На социјалната мрежа Фејсбук Светскиот Македонски Конгрес чиј претседател е Тодор Петров, го осуди денешниот напад врз него и соопшти дека тој е вон животна опасност и под медицински надзор.

ВМРО ДПМНЕ бара Оливер Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира тепачите на Петров

Локално - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров. За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

ФОТО: Груевски и Трајановски го посетиле натепаниот Петров

Либертас - 27.02.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва го посети првиот човек на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во друштво на градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.

Претепан Тодор Петров по осветувањето на крстот во Бутел

Фактор - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров денеска е претепан во близина на скопскиот саем во ресторанот Каза Бланка. Според информации од полицијата настанот се случил непосредно по неговиот говор на денешното поставување на камен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Срамно е што СДСМ не го изговара името на Тодор Петров

Пулс24 - 27.02.2016

Срамно е што СДСМ не го изговара името на Тодор Петров, кукавички нападнатиот и претепан претседател на Светскиот Македонски Конгрес. Доколку СДСМ бега од вистината уште еднаш јасно им укажуваме: Тодор Петров е тој што беше брутално нападнат и ...

Претепан Тодор Петров, МВР и Спасовски молчат

Денешен - 27.02.2016

Тодор Петров, претседателот на Светскиот Македонски конгрес, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел. Неофицијално, околу 12:30 часот тој бил нападнат во угостителскиот објект „Казабланка“ во близина на Скопски саем.

Претепан Тодор Петров

Либертас - 27.02.2016

Тодор Петров претседателот на Светскиот македонски конгрес, кој е еден од донаторите на 51 метарскиот. крст, кој утрово беше осветен во Општината Бутел. По неговиот говор при поставувањето на темелите за оваа градба, Петров е претепан од страна на ...

МВР молчи, ударните тупаници на Спасовски ликуваат за нападот врз Тодор Петров

Пулс24 - 27.02.2016

СДСМ и СОРОС денес покажаа дека се против поставувањето на крстот во Бутел, а најповиканиот за инцидентот во кој беше претепан Тодор Петров никаде го нема. Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во ...

Претепан Тодор Петров по осветувањето на крстот во Бутел?

Република - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, бил претепан по осветувањето на крстот во скопски Бутел, објави „Пресс24“. Според неофицијалните извори на порталот, Петров во моментов се наоѓа на една од скопските клиники, каде му се ...

МВР: Се преземаат мерки и активности за целосно расветлување на нападот врз Петров

Република - 27.02.2016

МВР во врска со денешниот физички напад врз претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров вечерва соопшти дека се преземаат интензивни мерки и активности за целосно расветлување на настанот.

(ВИДЕО) Рангелова: Спасовски да ги пронајде, уапси и санкционира сторителите

Либертас - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува брутаниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, господинот Тодор Петров, рече на прес конференција Даниела Рангелова, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Тодор Петров претепан за Крст од Беќир Асани, МВР на СДСМ лајкува и ликува

Вечер Прес - 27.02.2016

СДСМ и СОРОС денес покажаа дека се против поставувањето на крстот во Бутел, а најповиканиот за инцидентот во кој беше претепан Тодор Петров никаде го нема. Претседателот на Светскиот Македонски конгрес, Тодор Петров, по осветувањето на крстот во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме претепувањето на Тодор Петров

Lider - 27.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува бруталниот чин на претепување на претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров. – За нас тоа е кукавички и подмолен акт со кој што се прави огромна штета на државата.

Откриен напаѓачот на Тодор Петров, се бараат и другите соучесници

Lider - 27.02.2016

Во врска со настанот кој е пријавен денеска во 12,30 часот дека лицето Т. П. е физички нападнато во угостителскиот објект „Казабланка“ во Скопје, од страна на неколку лица и е префрлено во Ургентен центар, од страна на СВР Скопје е постапено по ...

Претепан претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров

Lider - 27.02.2016

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел. Петров денеска присуствуваше на поставувањето на темелите на 51-метарскиот крст во ...