TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скиентолошката црква во Клирвотер шокирана од убиството на Лебедик

Press24 - 30.09.2011

Шокирани сме од неразумниот акт на насилство, беа првите зборови на Пат Харни, директорка за односи со јавност при Црквата на скиентологија во градот Клиарвотер, Флорида, за убиството на Македонката ...

Скиентолошката црква во Клирвотер шокирана од убиството на Лебедик

Сител - 30.09.2011

Шокирани сме од неразумниот акт на насилство, беа првите зборови на Пат Харни, директорка за односи со јавност при Црквата на скиентологија во градот Клиарвотер, Флорида, за убиството на Македонката ...

Скиентолошката црква во Клиарвотер шокирана од убиството на Лебедик

Inpress - 30.09.2011

Вашингтон, 30. септември 2011 (ИНПРЕС) Шокирани сме од неразумниот акт на насилство, беа првите зборови на Пат Харни, директорка за односи со јавност при Црквата на скиентологија во градот ...

Зорана беше ретко воспитано девојче!

Глас на Америка - 30.09.2011

Сосед во Охрид се сеќава на Македонката што загина во ...

Убиената охриѓанка на Флорида не била ограбена

Sky - 30.09.2011

Зорана Лебедиќ, која во неделата беше убиена на Флорида, најверојатно не била ограбена. Како што соопшти локалната американска полиција, ранецот во сопственост на Зорана бил полн, и не се знае дали ...

Зорана била мета на напад!

Вечер Прес - 30.09.2011

Според полициските извештаи, двајцата наводни крадци по кои се трага не одзеле ништо од Лебедиќ откако ја убиле. Целосно се демантирани првичните информации кои им беа соопштени на македонските ...

Разбојници ја убиле Зорана во Флорида

Дневник - 29.09.2011

Македонката Зорана Лебедиќ (34) од Охрид, која во неделата била пронајдена мртва во градот Клирвотер на Флорида, најверојатно била убиена од двајца црномурни разбојници.

„Со душа ја чекавме Зорана да се врати од САД“

Утрински - 30.09.2011

Шок во Хабардовиот центар во Скопје. Колегите велат дека Зорана Лебедик била весела, секогаш подготвена да им помогне на другите Весела, насмеана, вистински пријател, личност која секогаш несебично ...

Лебедик била убиена при обид да ја ограбат

Утрински - 29.09.2011

Полицијата во Клирвотер, САД, има двајца осомничени за убиството на охриѓанката Двајца мажи се обиделе да ја ограбат, па ја убиле охриѓанката Зорана Лебедик.

Останува мистерија убиството на Зорана Лебедик

Сител - 29.09.2011

Убиството на Зорана Лебедик се уште е мистерија. Американските агенции пренесуваат изјави на локалната полиција кои отвораат нова димензија на случајот првично поврзуван со грабеж.

Црквата на скиентологија во Клиарвотер шокирана од убиството на Лебедиќ

Глас на Америка - 29.09.2011

Зорана била посветена да им се најде на другите, вели директорка за односи со јавност во разговорот со Гласот на ...

Андон Групче - Зорана беше ретко воспитано девојче

Inpress - 29.09.2011

Охрид, 29. септември (ИНПРЕС) Охриѓани со голема изненаденост, жалење и сочувство кон блиските ја примија веста од Флорида, САД, за загинувањето на нивната млада сограѓанка Зорана Лебедик, која ...

Зошто, всушност, е убиена Зорана?

Вечер Прес - 29.09.2011

Целосно се демантирани првичните информации кои им беа соопштени на македонските институции дека Лебедиќ била убиена од заталкан куршум.

Двајца осомничени за убиството на Лебедиќ на Флорида

Дневник - 28.09.2011

Полицијата во Клирвотер, Флорида трага по двајца црномурести момчиња осомничени дека ја убиле Македонката, Зорана Лебедиќ(34) во неделата вечер додека се возела на велосипед .

Двајца осомничени за убиството на Македонката Лебедик во Клиарвотер

Канал5 - 28.09.2011

Полицијата во Клиервотер има двајца осомничени за убиството на 35 годишната Зорана Лебедик. Според описот на човекот кој претходно го ограбиле во град оддалечен само осум километри од Клиарвотер, ...

Охриѓанката убиена во разбојнички напад

Утрински - 28.09.2011

Полицијата во Клиервотер, САД го расчистува убиството на Зорана Лебедик Двајца мажи се обиделе да ја ограбат, па ја убиле охриѓанката Зорана Лебедик.

Зорана не била убиена од заталкан куршум, можно е да била жртва на грабеж

Канал5 - 28.09.2011

Убиството на Зорана Лебедик не било случајно.Можно е 35 годишната Македонка да била жртва на грабеж. Ова се најновите сознанија од досегашната истрага на полицијата во Клиервотер на Флорида.

Охриѓанка мистериозно убиена во Флорида

Дневник - 28.09.2011

Македонката Зорана Лебедиќ (35) од Охрид во неделата вечерта била убиена со истрел од огнено оружје во градот Клирвотер во американската држава Флорида додека се возела со велосипед.

Двајца осомничени за убиството на Зорана Лебедиќ

Press24 - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер, Флорида.

Двајца мажи осомничени за смртта на Лебедиќ на Флорида

Алфа - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер, Флорида.

Афроамериканци се можните убијци на охриѓанката на Флорида?

+инфо - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за убиството на македонската државјанка, триесет и петгодишната, Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во градот Клиарвотер, во сојузната ...

Двајца мажи осомничени за убиството на Македонката на Флорида

Кирилица - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер, Флорида Полицијата случајот на Лебедиќ го поврзува со ...

Двајца осомничени за убиството на Зорана Лебедиќ на Флорида

Сител - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за убиството на триесет и петгодишната, македонската државјанка Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер била застрелана во градот Клиарвотер, во сојузната ...

Двајца мажи осомничени за смртта на Лебедик на Флорида

Inpress - 28.09.2011

Клиарвотер, 28. септември 2011 (ИНПРЕС) Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедик, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер, Флорида.

Две црномурести момчиња осомничени дека ја застрелале Лебедиќ

Курир - 28.09.2011

Две црномурести момчиња се осомничени дека во неделата вечер ја застрелале 34- годишната Македонка Зорана Лебедиќ, додека се возела на велосипед во Флорида.

Двајца осомничени за убиството на Лебедиќ на Флорида

Нетпрес - 28.09.2011

Полицијата во Флорида трага по двајца црномурести момчиња кои се осомничени дека ја убиле Македонката Зорана Лебедиќ додека се возела на велосипед.

Двајца афроамериканци осомничени за убиство на Зорана Лебедиќ на Флорида

МРТ - 28.09.2011

Двајца црномурни мажи се осомничени за разбојништвото на Флорида кога беше убиена македонката Зорана Лебедиќ. Разбојниците се идентификувани, но се уште не се приведени.

Двајца мажи осомничени за смртта на Лебедиќ на Флорида

Кајгана - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер (Clearwater), Флорида.

Двајца осомничени за убиството на Лебедик

Алфа - 28.09.2011

Полицијата има осомничени за смртта на Зорана Лебедик. Се повикува на сведочење на жител на Клиарвотер дека можни напаѓачи се двајца Афроамериканци кои 40-тина минути претходно со пиштоли го ...

Двајца осомничени за убиството на Лебедиќ

Вечер Прес - 28.09.2011

Полицијата во Флорида трага по две црномурести момчиња кои се осомничени дека во неделата навечер ја убиле охриѓанката Зорана Лебедиќ додека се возела на велосипед на улица во градот Клиервотер.

Двајца мажи осомничени за смртта на Лебедиќ на Флорида

Канал 77 - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер (Clearwater), Флорида.Полицијата случајот на Лебедиќ ...

Двајца мажи осомничени за смртта на Лебедиќ на Флорида

Sky - 28.09.2011

Двајца црномурести мажи се осомничени за смртта на триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, која во неделата навечер беше застрелана во Клиарвотер, Флорида.

Двајца осомничени за убиството на Лебедиќ на Флорида

Точка - 28.09.2011

Полицијата во Флорида трага по двајца црномурести момчиња кои се осомничени дека ја убиле Македонката Зорана Лебедиќ додека се возела на велосипед.

Скопјанка загинала од заскитан куршум

Н.Македонија - 28.09.2011

Зорана Лебедиќ била застрелана со еден куршум додека возела велосипед во американското гратче Клирвотер Скопјанката Зорана Лебедиќ (35) била застрелана додека возела велосипед на улица во гратчето ...

Двајца осомничени за убиството на Лебедиќ на Флорида

Идивиди - 28.09.2011

Полицијата во Флорида трага по двајца црномурести момчиња кои се осомничени дека ја убиле Македонката Зорана Лебедиќ додека се возела на велосипед.

Двајца осомничени за убиството на Македонката на Флорида

eReporter - 28.09.2011

Двајца Афроамериканци вооружени со пиштоли, се осомничени за убиството на 35 годишната Зорана Лебедиќ, која беше застрелана додека возела велосипед.

Македонка убиена на Флорида

Дневник - 27.09.2011

Македонка била убиена додека возела велосипед во неделата во градот Клирвотер, Флорида. Девојката била застрелана со еден куршум во телото, но не е познато дали станува збор за убиство со умисла или ...

Македонка загина во Флорида од заталкан куршум

Канал5 - 27.09.2011

Уште една трагедија на македонски државјанин во странство.35 годишната Зорана Лебедиќ, дипломиран фармацевт, викендов загина во Флорида во САД од заталкан куршум.Возела велосипед кога била застрелана.

Македонка убиена во Флорида

Телма - 27.09.2011

Македонката Зорана Лебедиќ (35 години) пред два дена е убиена со истрел од огнено оружје во државата Флорида во САД . Тамошните државни служби преку телеграма вчера ги известиле македонското МНР и ...

Македонка убиена на Флорида

Вест - 27.09.2011

Зорана Лебедиќ (35) од Скопје е убиена со истрел од огнено оружје на Флорида додека возела велосипед. Според информациите од Министерството за надворешни работи, таа била убиена, најверојатно, во ...

Македонка загина од заскитан куршум на Флорида

Утрински - 27.09.2011

Охриѓанката Зорана Лебедик била убиена водека возела велосипед, најверојатно, при обид за грабеж на локална продавница Триесет и петгодишна охриѓанка загина од заскитан куршум додека возела велосипед ...

Охриѓанка-туристка убиена при вооружен грабеж на Флорида

Дневник - 27.09.2011

Македонска државјанка го загубила животот во инцидент што во неделата вечерта се случил во градот Клирвотер во американската сојузна држава Флорида .

Застрелана 35-годишна Македонка во САД

Алфа - 27.09.2011

Истрел од огнено оружје го прекина животот на 35 годишната македонка Зорана Лебедиќ од Охрид. Звукот на куршумот го слушнале жители на оваа мирна улица во градот Клиарвотр на Флорида, исто како и ова ...

Македонка застрелана во Флорида додека возела велосипед

Press24 - 27.09.2011

35 годишната Зорана Лебедиќ била убиена со истрел од огнено оружје додека возела велосипд во Флорида Македонска државјнака застрелана во Флорида.

Убиена Македонка на Флорида

Нетпрес - 27.09.2011

Триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ од Скопје е убиена со истрел од огнено оружје на Флорида. Како што соопштуваат од Министерството за надворешни работи, таа била убиена со истрел од огнено оружје ...

Убиена Македонка додека возела велосипед на Флорида

+инфо - 27.09.2011

Македонката Зорана Лебедиќ (35) пред два дена е убиена со истрел од огнено оружје во државата Флорида во САД. Тамошните државни служби преку телеграма вчера ги известиле македонското МНР и МВР за ...

Македонка убиена на Флорида

Сител - 27.09.2011

Триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ од Скопје е убиена со истрел од огнено оружје на Флорида. Како што соопштуваат од Министерството за надворешни работи, таа била убиена со истрел од огнено оружје ...

Македонка загина во Флорида од заталкан куршум

Кирилица - 27.09.2011

35 годишната Зорана Лебедиќ, дипломиран фармацевт, викендов загина во Флорида во САД од заталкан куршум додека возела велосипед Најверојатно куршумот бил испукан во обид да се ограби локална ...

Македонка застрелана на Флорида

Кајгана - 27.09.2011

Македонската државјанка, триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, била застрелана на Флорида, поточно во местото Клиервотер додека возела велосипед, соопштуваат од Министерството за надворешни работи.

Македонка загина во Флорида од заталкан куршум

Факултети - 27.09.2011

Уште една трагедија на македонски државјанин во странство.35 годишната Зорана Лебедиќ, дипломиран фармацевт, викендов загина во Флорида во САД од заталкан куршум.Возела велосипед кога била застрелана.

Убиената Македонка во Флорида е oхриѓанка

Курир - 27.09.2011

Македонска државјанка го загубила животот во инцидент што во неделата вечерта се случил во градот Клирвотер во американската сојузна држава Флорида.

Охриѓанка убиена на Флорида

Inpress - 27.09.2011

Флорида/Скопје, 27. септември 2011 (ИНПРЕС) Триесет и четири годишната охриѓанка настрада во Флорида, САД од истрел од огнено оружје.

Јанкулоска: Подготвени сме да придонесеме во истрагата за убиството на Флорида

Курир - 27.09.2011

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, при денешната посета на Центарот за обука во Идризово истакна дека доколку има потреба и доколку тоа биде побарано, МВР ќе се вклучи во истрагата ...

Убиена Македонка во Флорида

Курир - 27.09.2011

Триесет и пет годишната Зорана Лебедиќ со истрел од огнено оружје е убиена во Флорида, САД. Преку телеграма испратена во текот на вчерашниот ден од Њујорк, Министерствата за надворешни и внатрешни ...

Убиена Македонка во Флорида

Глас на Америка - 27.09.2011

Трет македонски државјанин што го загуби животот летово во ...

Убиена Македонка на Флорида

Точка - 27.09.2011

Триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ од Скопје е убиена со истрел од огнено оружје на Флорида. Како што соопштуваат од Министерството за надворешни работи, таа била убиена со истрел од огнено оружје ...

Македонка застрелана на Флорида

Канал 77 - 27.09.2011

Македонската државјанка, триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ, била застрелана на Флорида, поточно во местото Клиервотер додека возела велосипед, соопштуваат од Министерството за надворешни работи.

Македонка загина од заталкан куршум додека возела велосипед

Вечер Прес - 27.09.2011

Лебедиќ е петтиот загинат граѓанин на Македонија во последниве 3 месеци. Четворица беа студенти на размена. Двајца загинаа во Америка, една девојка се удави во Индија и пред два дена делчевецот ...

Убиство на Македонка во Флорида

Sky - 27.09.2011

Триесет и петгодишната Зорана Лебедиќ од Скопје е убиена со истрел од огнено оружје на Флорида. Како што соопштуваат од Министерството за надворешни работи, таа била убиена со истрел од огнено оружје ...

Македонка застрелана во Флорида

eReporter - 27.09.2011

Македонка пред два дена е убиена во сојузната американска држава Флорида. Зорана Лебедиќ (35), како што објави „Утрински весник“ пред два дена била убиена со истрел од огнено оружје.

Охриѓанка убиена на Флорида

Идивиди - 27.09.2011

Охрид, 27 септември 2011 (МИА) – Македонска државјанка го загубила животот во инцидент што во неделата вечерта се случил во градот Клирвотер во американската сојузна држава Флорида.