TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тоше во хрватска кампања за здрави заби

Дневник - 05.05.2007

Македонскиот пејач Тоше Проески е една од главните ѕвезди во новата кампања за правилна хигиена и миење на забите на децата организирана од Министерство за здравство на Хрватска . Под слоганот „Волим осмјех твој“, во продажба е пуштен истоимен сингл во кој, освен Тоше, учествува и ...

Со музика до здрави заби

Вечер Прес - 05.05.2007

Тоше Проески со музика ќе се грижи за здравјето на забите кај малите Хрватчиња. Всушност, станува збор за кампањата на тамошното Министерство за здравство чиј заштитен бренд е Тоше, а што ќе се спроведува под слоганот - Волим осмех твој или Со песна до убава насмевка.

„Божилак“ на Тоше во Хрватска и во Словенија

Дневник - 03.05.2007

На 7 и 8 мај, во Загреб и во Љубљана, македонскиот пејач Тоше Проески ќе го промовира албумот „Божилак“, што неодамна се појави на хрватскиот и словенечкиот пазар под етикетата на „Далас рекордс“. Дискот, на кој се наоѓаат 14 обработени традиционални македонски песни, веќе излезе во Србија како ...

Промоција на „Божилак“ во Загреб и во Љубљана

Утрински - 03.05.2007

Последниот албум на Тоше Проески „Божилак“ на 7 и 8 мај ќе биде промовиран во Загреб и во Љубљана. Промоцијата во Загреб се очекува со големо нетрпение особено ако се има предвид последниот успех на нашиот пејач, кој изминатиот викенд со темата со која ќе настапи на Хрватскиот радиски фестивал ...

Промоција на „Божилак“ и во Словенија и во Хрватска

Време - 03.05.2007

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА НАШАТА ТРАДИЦИЈА Албумот со староградски македонски песни „Божилак“ на Тоше Проески, кој неодамна беше реобјавен од страна на словенечката издавачка куќа „Далас рекордс“, ќе биде промовиран во Словенија и во Хрватска.

Тоше во финалето на Радискиот фестивал на Хвар

Вест - 02.05.2007

Мегаsвездата Тоше Проески е единствениот пејач од Македонија кој ќе настапи во јуни на музичкиот "Радиски фестивал" на островот Хвар, Хрватска. Тој ќе настапи со песната "Вежи ме за себе", која веќе е хит во Хрватска. Поп-пејачите Каролина Гочева и Владо Јаневски не влегоа во финалето.

Тоше ќе одржи ревијален концерт на Хвар

Време - 02.05.2007

ХРВАТСКИ РАДИО ФЕСТИВАЛ Македонската музичка ѕвезда Тоше Проески ќе одржи целовечерен концерт во рамките на „Хрватскиот радиски фестивал” („ХРФ”). На фестивалот што ќе се случува на островот Хвар, во натпреварувачкиот дел Тоше ќе настапи со песната „Вежи ме за себе”, а ќе ја отпее и темата „Волим ...

Тоше прв на ХР ТОП 20

Вечер Прес - 02.05.2007

Откако минатата недела првата позиција на ХР ТОП 20 му побегна за само еден поен сега Тоше со темата "Вежи ме за себе" убедливо го држи првото место со речиси триста гласа пред второпласираните Е.Н.И. Освен промената меѓу првата и втората позиција понатаму на листата речиси со е исто и следуваат ...

Тоше во финале на Радиски фестивал

Дневник - 30.04.2007

Тоше Проески е единствениот македонски пејач што влезе во финалето на 11 издание на хрватскиот Радиски фестивал, што во јуни ќе се одржи на островот Хвар. Тоше ќе ја испее нумерата „Вежи ме за себе“, која веќе е голем хит во Хрватска.