TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерот Јонуз има само една дилема - Ќумбев!

Дневник - 16.06.2001

ФУДБАЛ - КУП ИНТЕРТОТО: УТРЕ ПОБЕДА МУ ГОСТУВА НА ЗАГРЕБ - Уште од денеска во главата го имам составот со кој треба да истрчаме на стадионот во Крањчевичева - ни рече Мирсад Јонуз, тренерот на Победа спроти утрешниот натпревар со Загреб (17.30 ч.), во Купот Интертото, на гости.

Во Загреб на позитивен резултат

Вест - 16.06.2001

Фудбалерите на Победа утре (17.30 ч.) го играат првиот меч од првото коло на Интер-тото Купот против Загреб Победа веќе стандардно солидно не претставува во Европа. - Игор Николаески од ланскиот натпревар против Парма. Специјално за ВЕСТ од Загреб, Петар Димовски ЗАГРЕБ.

Загреб со комбиниран тим против прилепчани

Вест - 14.06.2001

Победа в недела го игра првиот натпревар од првото коло на Интер-тото купот со Загреб ПРИЛЕП. - Овој викенд стартуваат натпреварите од Интер-тото купот, а во првото коло се вклучени 10 екипи, меѓу кои и Победа како единствен македонски претставник.

Прилепчани посакуваат улога на аутсајдер

Дневник - 14.06.2001

ФУДБАЛ - в недела ПРВ МЕЧ ОД КУПОТ ИНТЕРТОТО Лани им ја препуштивме улогата фаворити на Романците, но во Крајова изненадивме Мораме да признаеме дека Загреб е фаворит, во тоа нема никакви дилеми, а така ќе биде се додека не почне натпреварот - вели Мирсад Јонуз, тренерот на фудбалерите на Победа, ...

Сега засега, Победа - Загреб ќе се игра во Прилеп

Дневник - 13.06.2001

УЕФА ЗА "ДНЕВНИК" Реваншот од фудбалскиот Куп Интертото помеѓу екипите на Победа и Загреб, на 24 јуни, нема да се игра во Прилеп, само ако во земјата ескалираат судирите и се прогласи воена состојба. Оваа информација на "Дневник" вчера му ја потврди Тања Баима, вработена во прес-службата на ...

Горан Ставревски на трансфер листа

Вест - 12.06.2001

Хрватскиот прволигаш Загреб се откажа од услугите на нашиот фудбалски репрезентативец Од вчера, македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Ставревски од страна својот клуб Загреб е ставен на трансфер листата и повеќе не се смета на неговите услуги.