TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес во Индискиот океан – нема цунами

Канал5 - 13.06.2010

Силен потрес со јачина од 7,7 степени го погодил островот Никобар во индонезиските територијални води, а беше објавена и опасност од цунами – објавија локалните власти.

Опасност од цунами во Индискиот океан

Алсат-М - 13.06.2010

Силен земјотрес од 7,7 степени според Рихтер го погоди подрачјето Никобар во индонезиските територијални води .Пацифичкиот центар за предупредување, огласи аларм за можно цунами на сите крајбрежја на ...

Силен земјотрес во Индискиот океан, објавена опасност од цунами

Inpress - 13.06.2010

Банкок, 13. јуни (ИНПРЕС) Силен земјотрес од 7,7 степени по Рихтер го погоди Индиски Океан. За земјите околу него е издадено предупредување од цунами. Земјата се затресе во 13:28 по локално време.

Јапонија погодена од земјотрес од 6,2 степени по Рихтер

Inpress - 13.06.2010

Токио, 13. јуни (ИНПРЕС) Северниот дел на Јапонија утринава беше потресен од силен земјотрес, кој не се очекува да предизвика цунами. Нема извештаи за човечки загуби и материјални штети.

Земјотрес во Јапонија

Форум - 13.06.2010

Силен земјотрес со магнитуда од 6,2 степена по Рихтер во недела наутро го погодил северниот дел од Јапонија каде се очекува цунами, пренeсе Reuters Јапонската сеизмолошка агенција јавила дека ...

Опасност од цунами во Индискиот океан

Макфакс - 13.06.2010

Се огласи алармот на Пацифичкиот центар за предупредување, за можно цунами на сите крајбрежја на Индискиот океан. Алармантната состојба доаѓа по синоќешниот земјотрес од 7,7 степени по Рихтеровата ...

Опасност од цунами во Индискиот океан

Алфа - 13.06.2010

Се огласи алармот на Пацифичкиот центар за предупредување, за можно цунами на сите крајбрежја на Индискиот океан. Алармантната состојба доаѓа по синоќешниот земјотрес од 7,7 степени по Рихтеровата ...

Опасност од цунами во Индискиот океан

Р.С.Европа - 13.06.2010

Се огласи алармот на Пацифичкиот центар за предупредување, за можно цунами на сите крајбрежја на Индискиот океан. Алармантната состојба доаѓа по синоќешниот земјотрес од 7,7 степени по Рихтеровата ...

Нема опасност за цунами во Индија и покрај втор земјотрес

Р.С.Европа - 13.06.2010

Нов земјотрес со јачина од 5, 1 степен според Рихтер е забележан денеска во Индискиот океан, соопштува индискиот метеоролошки завод. Полицијата не соопштува за жртви и штети.

Нов земјотрес во Индискиот океан, нема опасност од цунами

eReporter - 13.06.2010

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степени по Рихтер е регистриран денеска во Индискиот океан, западно од Никобарските острови, соопшти индискиот метеоролошки завод.

Силен земјотрес во Индиски Океан има опасност од цунами

Форум - 12.06.2010

Силен земјотрес со магнитуда од 7,7 степени според Рихтер го погодил Индискиот Океан, а за неколку земји е издадено предупредување од цунами Епицентарот на земјотресот бил на 157 километри ...

Силен земјотрес во Индискиот океан, тревога за цунами

eReporter - 12.06.2010

Мошне јак земјотрес, со силина од 7,7 степени според Рихтеровата скала, го погоди вечерва по македонско време Индискиот океан, по што за неколку земји околу овој океан е издадена тревога поради можни ...

Во Валандово синоќа почувствуван земјотрес

А1 - 10.06.2010

Земјотресот со интензитет од трет и четврт степен според Европската макросеизмичка скала-1998 синоќа бил почувствуван од населението на Валандово и околината.

Во Валандово синоќа почувствуван земјотрес

Сител - 10.06.2010

Земјотресот со интензитет од трет и четврт степен според Европската макросеизмичка скала-1998 синоќа бил почувствуван од населението на Валандово и околината.

Во Валандово синоќа почувствуван земјотрес

Кирилица - 10.06.2010

Земјотресот со интензитет од трет и четврт степен според Европската макросеизмичка скала-1998 синоќа бил почувствуван од населението на Валандово и околината Земјотресот, чиј епицентар се наоѓа на ...

Серија земјотреси во валандовско

eReporter - 10.06.2010

Неколку земјотреси, од кој најсилниот со јачина од 3-4 степени според Европската макросеизмичка скала, се регистрирани во средата вечер во валандовско.

Земјотрес на Камчатка

Форум - 09.06.2010

За кусо време рускиот регион на Камчатка повторно е затресен од земјотрес со магнитуда од 4,5 степени по Рихтер, јавија руските агенции Земјотресот се случил околу полноќ по средноевропско време о ...