TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интевју со Надал: Ѓоковиќ или Федерер? –Двајцата!

СуперСпорт - 29.11.2015

Надал одговараше на прашања на новинарите во Штутгарт и притоа не сакаше да ги спореди квалитетите на Ѓоковиќ и Федерер. Шпанскиот тенисер зад себе има една од најслабите сезони во која не успеа да освои ниту еден Мастерс и Грен Слем турнир.

Моја: Надал мора да чека пад на Ѓоковиќ

Дерби - 28.11.2015

Поранешниот рекет број еден, Карлос Моја смета дека неговиот сонародник Рафаел Надал ќе има шанси во дуелите против Новак Ѓоковиќ само кога нивото на игра на Србинот ќе опадне. Ѓоковиќ на неверојатен начин ја одигра оваа 2015 година, а успеа и да го ...

„Сакам да имам успеси како Ѓоковиќ“

СуперСпорт - 27.11.2015

Федерер во 2015-та година заврши на 3-то место на АТП листата, а искусниот играч вели дека се надева дека наредната сезона ќе биде подобра. „Малку сум изненаден колку добро играм во овие години, но јас секогаш планирам однапред.

Иванишевиќ: И Том Круз не може да излезе на крај со Ѓоковиќ

Дерби - 27.11.2015

Горан Иванишевиќ активно ги следи случувањата на светската тениска сцена, а и самиот е уверен дека Новак Ѓоковиќ во моментов нема конкуренција и доминира во АТП серијата. Прославениот хрватски тенисер во својата кариера успеа да го освои и Вимблдон, ...

Најлудиот начин да покажете колку го сакате Ѓоковиќ (ФОТО)

МКД - 27.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ на многумина им е идол, а некои дури и не се срамат љубовта кон него јавно да ја покажат. Иако секаде во светот има фанови, во Србија Новак Ѓоковиќ се смета за бог.

Иванишевиќ: Ни Том Круз нема да може да се извлече против Новак Ѓоковиќ

Спортклуб - 27.11.2015

Поранешниот победник на турнирот Вимблдон, хрватскиот тенисер Горан Иванишевиќ, има високо мислење за неверојатниот шампион од Србија, Новак Ѓоковиќ. Горан Иванишевиќ неодамна беше присутен на еден забавен турнир во Унгарија, каде што повторно се ...

Штета што стареам, сакам да играм како Новак Ѓоковиќ

Вечер Прес - 27.11.2015

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, изјави дека зад него е одлична сезона и откри дека во 2016 година сака да ги постигне резултатите на светскиот рекет број еден Србонот Новак Ѓоковиќ. Тој доаде дека му е многу жал што мора да помири со фактот што ...

Дали ова е најлудиот навивач на Новак Ѓоковиќ?

Вечер Прес - 27.11.2015

Србинот Новак Ѓоковиќ е најдобар тенисер во светот и затоа има милион фанови ширум светот. Тие со нетпрение го чекаат да ја посети нивната земја, а воедно предизвикува ерупција од воздишки кога настапува на турнирите во различни делови од светот.

„Ѓоковиќ е во мала предност!“

СуперСпорт - 26.11.2015

3-от тенисер во светот, 34-годишниот Федерер е задоволен со постигнатите резултати во 2015, а како трага остануваат поразите од Ѓоковиќ. Федерер оваа сезона освои 6 титули, меѓутоа од 2012 не крена трофеј на ниту еден од најдобрите 4 турнири.

Колачот на тенисерите за 2015-та

Оff.net - 26.11.2015

АТП турнирите оваа година имаа вкупен буџет од 151,4 милиони долари кои завршија на сметките на 3.500 тенисери. Ѓоковиќ освои 11 турнири и заработи 14% од таа сума, повеќе од Федерер и Мареј ...

Ѓоковиќ е полн како брод: Ова се неверојатни бројки

Хитпортал - 26.11.2015

Новак Ѓоковиќ доминираше во 2015 година, а тоа влијаеше и на дебелината на неговата сметка во банка. Никогаш никој пред него не заработил толку во една сезона од турнирски награди. Зад српскиот тенисер е најдобрата година во кариерата.

Колкаво богатство заработи Ѓоковиќ оваа сезона?

Кајгана - 26.11.2015

Новак Ѓоковиќ доминираше во 2015 година, а тоа влијаеше и на неговата банкарска сметка. Никој досега не заработил толку многу, во текот на една сезона, само од наградите од турнирите. Зад српскиот тенисер се наоѓа најдобрата сезона во кариерата, ...

Неговата смрт длабоко го потресе Ѓоковиќ

Press24 - 26.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ испратил телеграма со сочуство до семејството на момчето Франсоа Гзавиј Прево, кој загина во терористичкиот напад на 13. ноември во Париз. Прево бил член на локалниот тениски клуб „Sekvedin“ и голем фан на ...

Федерер: Сакам да имам успеси како Ѓоковиќ

Спортклуб - 26.11.2015

Роџер Федерер 2015. година ја заврши како третопласиран играч на АТП листата, а искусниот тенисер истакна дека се надева дека следната сезона ќе биде подобра за него. „Малку сум изненаден колку добро играм во овие години, но јас се уште планирам ...

Новак Ѓоковиќ нагло ослабна- што се случува со тенискиот ас?

Курир - 26.11.2015

Дали неговата промена е резултат на тениската моќ или...?! Сезоната беше напорна. За 11 месеци тој освои 11 титули, изгуби само 6 меча, но и неколку килограми. Феноменалната сезона за Новак е завршена и додека некои се занимаваат со спортските ...

Видео: Што сонуваа како деца, а што остварија кога пораснаа?

Вечер Прес - 26.11.2015

Шампиони очигледно мислат идентично. Тенисот до доминацијата на Новак Ѓоковиќ беш во најсилната конкуренција, кога станува збор за овој спорт, а особено се издвоија три имиња (колку и да зборуваа другите за големата четворка) – Новак Ѓоковиќ, Рафаел ...

Ноле годинава заработи колку Федерер, Мареј и Надал заедно

Денешен - 26.11.2015

Србинот со дополнителниот бонус што го доби од АТП за неговата добра игра оваа сезона само од наградни фондови заработи 21.646.000 долари, со што го собори рекордот на Рафаел Надал од 2013 година, кој тогаш инкасираше 14.570.000 долари.

„Федерер е најдобар во историјата, но почитувајте го Ѓоковиќ“

СуперСпорт - 25.11.2015

Тренерот на Ѓоковиќ, легендарнито Бекер го кажа своето мислење кое може нема да му се допадне на Ѓоковиќ. Германецот смета дека Федерер имаше подобра сезона од Новак кој оваа година победи 82 пати и изгуби само 6, а притоа освои 11 титули.

Ноле годинава заработи колку Федерер, Мареј и Надал заедно

ЗаЗабава - 25.11.2015

Србинот со дополнителниот бонус што го доби од АТП за неговата добра игра оваа сезона само од наградни фондови заработи 21.646.000 долари, со што го собори рекордот на Рафаел Надал од 2013 година, кој тогаш инкасираше 14.570.000 долари.

Ѓоковиќ годинава заработи колку Федерер, Мареј и Надал заедно

Вечер Прес - 25.11.2015

Србинот со дополнителниот бонус што го доби од АТП за неговата добра игра оваа сезона само од наградни фондови заработи 21.646.000 долари, со што го собори рекордот на Рафаел Надал од 2013 година, кој тогаш инкасираше 14.570.000 долари.

Ѓоковиќ руши рекорди, годинава заработи повеќе од Надал, Федерер и Мареј, заедно!

Република - 25.11.2015

Најдобриот тенсиер на светот, Србинот Новак Ѓоковиќ оваа сезона ја заврши на импресивен начин со победа на завршниот мастерс турнир во Лондон. Тој имаше импресивна година со 15 освоени турнири а дури на 18 играше во финалето.

Ѓоковиќ е како Ферари!

Вечер Прес - 25.11.2015

Лекарот Игор Четојевиќ, кој го советуваше најдобриот тенисер во светот Србинот Новак Ѓоковиќ, да го исфрли глутенот од исхраната, проговори за неговиот неверојатен успех. Првиот контакт лекарот со српскиот тенисер го имаше за време на Дејвис купот, ...

Четојевиќ: Ѓоковиќ е како Ферари!

Република - 25.11.2015

Лекарот Игор Четојевиќ кој го советуваше Новак Ѓоковиќ да го исфрли глутенот од исхраната, говореше за неверојатните успеси на најдобриот светски тенисер на светот. За првпат Новак Ѓоковиќ и Четојоевиќ се сретнале во Сплит во 2010 година во рамките ...

Време е за одмор

Вест - 24.11.2015

Новак Ѓоковиќ порача дека заминува на заслужен одмор, откако го совлада Роже Федерер со 6:3, 6:4 во финалето на Светското тениско финале во Лондон, освојувајќи ја завршната Мастерс титула четврта година по ред. Тоа беше 15. финале и 11.

Бекер: Федерер е најдобриот во историјата!

Утрински - 24.11.2015

Полемиката меѓу навивачките табори на Новак Ѓоковиќ и на Роџер Федерер, но и меѓу останатите љубители на тенисот, за тоа кој е подобар од нив двајцата по АТП-финалето во Лондон се насочи кон тоа кој ја имал најдобрата сезона во т.н. опен ера.

(Видео) светот прашува: што се случува со изгледот на Ѓоковиќ?

Репортер - 24.11.2015

Дали неговата промена е резултат на тениската моќ или…?! Сезоната беше напорна. За 11 месеци тој освои 11 титули, изгуби само 6 меча, но i неколку килограми. Феноменалната сезона за Новак е завршена и додека некои се занимаваат со спортските ...

ВИДЕО: Светот прашува - Што се случува со изгледот на Ѓоковиќ?

Press24 - 24.11.2015

Дали неговата промена е резултат на тениската моќ или...?! Сезоната беше напорна. За 11 месеци тој освои 11 титули, изгуби само 6 меча, но i неколку килограми. Феноменалната сезона за Новак е завршена и додека некои се занимаваат со спортските ...

Бекер: Федерер имаше подобра сезона од оваа на Ѓоковиќ

Дерби - 24.11.2015

Новак Ѓоковиќ ја забележа својата најдобра сезона во кариерата, во која покрај тоа што освои неверојатни 11 трофеи, истата ја заврши со феноменален биланс од 82 победи и само 6 порази. Интересно, половина од поразите на светскиот рекет број еден ...

Ѓоковиќ оваа година заработи повеќе од Федерер, Мареј и Надал, заедно

Екипа - 24.11.2015

Со победата на Мастерсот во Лондон против Швајцарецот Роџер Федерер, најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ постави нов рекорд на заработка во една сезона. Тој моментално има поголема заработка од неговите ривали Роџер Федерер, Енди Мареј и ...

Федерер зборува за Ѓоковиќ и иднината

Република - 24.11.2015

Носителот на рекордните 17 титули од Гренд Слем, Роџер Федерер, беше категоричен дека Новак Ѓоковиќ ќе биде тежок ривал и во 2016 година. – Тешко е да играш со оваа брзина, изјави 34 годишниот Федерер, по повод претставувањето на светскиот број 1.

Федерер имаше подобра сезона од Ѓоковиќ

Вечер Прес - 24.11.2015

Тренерот на најдобриот тенисер во светот Србинот Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, изнесе интересно мислење за тоа дали оваа сезона е најдобра во историјата на Опен ерата. Српскиот тенисер зад себе има одлична сезона, во која оствари неверојатни 82.

Вистинска љубов: Новак и Јелена разменувале нежности после победата!

Вистина.мк - 24.11.2015

После победата во финалето на Мастерс над Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ на својот Инстаграм профил споделил фотографија како ја бакнува и прегрнува Јелена. Ти благодарам моја преубава жено, за тоа што ме инспирираш секој ден.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Канал5 - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ѓоковиќ им дава приоритет на „Ролан Гарос“ и Олимписките игри

Дневник - 23.11.2015

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ триумфално ја заврши за него најуспешната година во кариерата, а и воопшто и за играчите во „белиот спорт“ со четвртиот последователен триумф на завршниот АТП-турнир во Лондон на кој настапуваат осумте ...

Магијата во рацете на тениските великани (Видео)

Дерби - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја потврди својата доминација во светот на тенисот, откако славеше и на завршниот турнир во Лондон. Во финалето Ноле го победи Рожер Федерер со 2:0 во сетови (6:3, 6:4) во меч во кој имаше голем број на одлични поени.

Новак Ѓоковиќ, тениски крал

Кајгана - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ, со титула на завршниот Мастерс, ја комплетираше својата најдобра сезона, а веројатно и најдобрата сезона во историјата на машкиот тенис. Ѓоковиќ, во финалето на Мастерсот во Лондон, славеше над Роџер Федерер со 2:0 (6:3, 6:4).

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

А1 On - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Фелисијано на најоригинален начин ја опиша неверојатната сезона на Ѓоковиќ (Фото)

Дерби - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ ја комплетираше својата неверојатна и најдобра сезона во својата кариера победувајќи го Рожер Федерер во големото финале на Мастерс купот во Лондон, па иако во изминативе 10-тина часа српскиот тенисер доби големи пофалби од сите ...

Федерер: Подобро да загубиш отколку да не играш

Сител - 23.11.2015

Швајцарскиот ас Роже Федерер и покрај поразот на завршниот Мастерс во Лондон ја оцени сезоната како извонредна за него бидејќи е третопласиран на АТП листата зад Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј.

Ѓоковиќ зад себе остави неверојатна сезона

Спортклуб - 23.11.2015

По победата на завршниот турнир во Лондон, Новак Ѓоковиќ како и многупати претходно призна дека зад себе остава неверојатна сезона, која ја зачини со победа во финалето над Федерер со 6:3, 6:4.

Невидена доминација: Ѓоковиќ со речиси 8.000 бода предност заминува на зимска пауза

SportMedia - 23.11.2015

Освен тоа, српскиот ас ја завршува својата најуспешна сезона во кариерата со речиси 8.000 бода повеќе од Енди Мареј кој е веднаш зад него што е незабележано досега во историјата на тенисот кога станува збор за биланс на крај на годината.

Новак: Ти благодарам Јелена за се!

Press24 - 23.11.2015

Новак синоќа го порази Феререр во Лондон, а дури ни провокациите на Швајцарците не можеа да му го попречат патот до трофејот. Сопругата Јелена како и секогаш му била најголема поддршка, а нив двајца среќата веднаш ја споделија со целиот свет по пат ...

Ѓоковиќ: Ти благодарам за сѐ, моја прекрасна жено! (ФОТО)

SportMedia - 23.11.2015

Во финалето Ноле го совлада Роџер Федерер, а по мечот за трофеј како главен виновник за неговата добра форма тој ја посочи неговата сопруга Јелена. „Ти благодарам за сѐ, моја прекрасна жено. за инспирацијата која ми ја даваш секојдневно.

Федерер: Новак не може да повтори уште една ваква година!

SportMedia - 23.11.2015

Конкурентите тешко успеваа да му одземат сет, камо ли да го совладаат, а дури и да се покажеше негова слабост, Ѓоковиќ играше најдобро кога беше најпотребно. Тоа најдобро го почувствува Роџер Федерер, кој го победи Ѓоковиќ во групната фаза од ...

„Подобро да загубам, отколку да не играм“

СуперСпорт - 23.11.2015

Роџер Федерер изјави дека зад него е одлична недела иако не успеа да го освои завршниот Мастерс во Лондон. Федерер во финалето е поразен од првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ со 6:3, 6:4.

Ноле ја заврши сезоната со рекорден број на бодови

СуперСпорт - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе ја заврши 2015 - та година на првото место на АТП листата со импресивни 16,585 бода, повеќе од кој било играч во историјата. Новак е убедливо прв пред Британецот Енди Мареј (8,670), кој за прв пат во ...

„Среќен сум што играв во финалето“

СуперСпорт - 23.11.2015

Федерер не успеа да победи во финалето на Мастерсот во Лондон против Ѓоковиќ. Освен што остана без титула, остана и без 2-то место на АТП листата. Федерер е рекордер со шест титули на завршниот АТП турнир, но свесен е дека никогаш не е лесно да се ...

Ѓоковиќ годинава заработи колку Лендл во целата кариера

Дерби - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ ја круниса неверојатната сезона со рекордна четврта титула по ред на завршниот АТП Мастерс во Лондон, но и со рекорд поврзан со заработувачката од наградните фондови на турнирите.

Го преплавиле емоции: Новак напиша трогателен статус посветен на неговата жена

Убавина и Здравје - 23.11.2015

По победата во финалето на Мастерс, Новак Ѓоковиќ објави емотивен статус посветен на неговата сопруга Јелена . „Ти благодарам, моја прекрасна жено, за тоа што секој ден ме инспирираш. Оваа година ми ја направи најубава во животот“, напиша Новак под ...

Бекер против „своите“ - Роџер е најголемиот

Спортклуб - 23.11.2015

Интересна анализа направи поранешниот германски шампион Борис Бекер, кој и покрај успехот на Новак Ѓоковиќ оваа сезона, реши да го пофали „најдобриот“, односно Роџер Федерер, кој што и покрај годините, игра на едно завидно ниво.

Само двајца тенисери можат да се пофалат со подобар скор против Новак, а далеку се од топ 10...

SportMedia - 23.11.2015

Ѓоковиќ во текот на кариерата четири пати играл против 23-от рекет на светот, Иво Карловиќ, и во три наврати бил совладан. Српскиот тенисер минатата недела на шега кажа дека ќе мора со Карловиќ „малку да позборува за тоа" пред турнирот во Доха ...

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

+инфо - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ноле и се заблагодари на Јелена за успесите и инспирацијата!

ЗаЗабава - 23.11.2015

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа го освои трофејот на завршниот турнир во Лондон, а по финалната средба тој ја потврди популарната изрека дека „зад секој успешен маж, стои успешна жена“.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Репортер - 23.11.2015

– Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Курир - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ѓоковиќ сподели фотографија од сопругата со емотивен коментар

Курир - 23.11.2015

Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог на која се гледа како ја прегрнува сопругата Јелена и го држи освоениот трофеј. Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог ...

Крал на тенисот: Ѓоковиќ со победа во завршниот Мастерс ја комплетираше најдобрата сезона

Спортски - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ, со титула на завршниот Мастерс, ја комплетираше својата најдобра сезона, а веројатно и најдобрата сезона во историјата на машкиот тенис. Ѓоковиќ, во финалето на Мастерсот во Лондон, славеше над Роже Федерер со 2:0 (6:3, 6:4).

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

еМагазин - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Локално - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Видео: Да поуживаме во најдобрата сезона на Новак Ѓоковиќ!

Вечер Прес - 23.11.2015

Освојувањето на завршниот мастерс турнир во сезоната со триумф над Швајцарецот Роже Федерер во Лондон (6:3,6:4), најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и стави точка на сезоната од соништата.

Ѓоковиќ триумфално ја заврши најдобрата сезона во неговата кариера

Точка - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ сосема очекувано го освои завршниот АТП Мастерс турнир кој се одржуваше во Лондон. Последниот меч од сезоната донесе пресметка која што сите ја очекуваа, посебно откако Федерер пред неколку дена го совлада ...

Фелисијано на најоригинален начин ја опиша неверојатната сезона на Ѓоковиќ

Точка - 23.11.2015

Новак Ѓоковиќ ја комплетираше својата неверојатна и најдобра сезона во својата кариера победувајќи го Рожер Федерер во големото финале на Мастерс купот во Лондон, па иако во изминативе 10-тина часа српскиот тенисер доби големи пофалби од сите ...

Ѓоковиќ сподели фотографија од сопругата со емотивен коментар (фото)

Република - 23.11.2015

Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог на која се гледа како ја прегрнува сопругата Јелена и го држи освоениот трофеј. Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог ...

Главен „виновник“ за успесите на Ѓоковиќ е неговата сопруга

Република - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Србинот Новак Ѓоковиќ синоќа во „О2“ арената во Лондон во финалето на завршниот мастерс турнир во сезоната го совлада Роџер Федерер со 2-0 (6-3, 6-4) во сетови.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Денешен - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Ѓоковиќ со триумф во Лондон ја заврши сезоната

Lider - 23.11.2015

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е победник на завршниот АТП Мастер турнир во Лондон. Тој синоќа во финалето одиграно во „О2“ арената, го победи Швајцарецот Рожер Федерер во два сета со 6:3 и 6:4 во мечот кој траеше 1 час и 20 минути.

Новак Ѓоковиќ, убедливо најдобар

365 - 23.11.2015

По затворањето на тениска 2015 и мастерсот во Лондон, имаме и мали промени на АТП табелата. Роже Федерер по поразот од Новак Ѓоковиќ во финалето во Лондон, падна на третата позиција. А Енди е втор.

Ѓоковиќ сподели фотографија од сопругата со емотивен коментар

Вистина.мк - 23.11.2015

Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог на која се гледа како ја прегрнува сопругата Јелена и го држи освоениот трофеј. Новак по успешниот меч со Роџер Федерер сподели фотографија на неговиот Твитер налог ...