TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардарци по еден месец повторно освоија бодови

Дневник - 20.09.2002

РАКОМЕТ - СРЕДНОЕВРОПСКА ЛИГА Пивотменот Ванчо Димовски, кој постигна девет гола, најзаслужен за ремито на скопјани во Загреб На првото гостување во Средноевропската лига (МЕХЛ) ракометарите на Вардар Ватростална освоија бод против Загреб, играјќи нерешено 33-33.

Средноевропската лига се поблиску до реализација?

Дневник - 19.09.2002

ФУДБАЛ - Преку МЕХЛ ќе видиме како ќе може да се организира и МЕФЛ, но, во секој случај, таа во првата сезона би се играла турнирски, а дури подоцна во форма на лига - изјави Слободан Вујчиќ, главен спонзор на МЕХЛ Средноевропско фудбалско натпреварување (МЕФЛ) можеби ќе биде организирано во есента ...

Борац и Железничар му излегоа во пресрет на Вардар и ќе гостуваат во Македонија

Дневник - 18.09.2002

РАКОМЕТ - ОТКАКО РСМ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ - Откако Пролет и РСМ не ни излегоа пресрет, тоа мораа да го сторат пријателите од другите земји, велат од управата на скопјани Наместо да патуваат за Босна и Херцеговина, ракометарите на Вардар Ватростална своите мечеви од Средноевропската ...

РСМ не го одложи мечот Вардар В. - Пролет

Дневник - 17.09.2002

РАКОМЕТ - ВЕСТИ * Првенствениот ракометен меч од премиерното коло меѓу Вардар Ватростална и Пролет не е одложено, како што бараа скопјани, поради својот настап во Средноевропската лига (МЕХЛ), бидејќи според Пропозициите на РСМ, не постои таква можност, се вели во соопштението на Комисијата за ...