TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Не очекував доминација на Ѓоковиќ“

СуперСпорт - 25.09.2016

Легендарниот американски тенисер, Џон Мекинро изјави дека е изненаден со доминацијата на Ѓоковиќ во светскиот тенис во последните 2 години. Во интервју тој изјави дека тоа што го направил Ѓоковиќ е неверојатно и тешко дека некој ќе го повтори.

Родик: Ако Ѓоковиќ сака да го стигне Федерер тогаш…

Дерби - 23.09.2016

Поранешниот светски рекет број еден, Енди Родик верува оти Новак Ѓоковиќ има реална шанса да го достигне рекордот на Рожер Федерер по бројот на освоени грен слем титули, но за да го направи тоа мора да исполни еден услов.

Ѓоковиќ сакал да ја заврши кариерата во 2010 година

SportMedia - 23.09.2016

Најдобриот тенисер во светот во моментов, Новак Ѓоковиќ за малку воопшто немало да биде тоа што е сега. Србинот откри дека многу размислувал да се повлече од играње тенис во 2010 година. Тоа се случило по поразот на Гренд Слем турнирот во Париз.

Ѓоковиќ: размислував да се откажам од тенисот во 2010

Макфакс - 23.09.2016

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, открил дека најголемата криза во кариерата ја имал во 2010 година, кога дури и размислувал да се откаже од тенисот. „Тогаш прв пат во животот се запрашав дали воопшто треба да играм тенис.

Неверојатна изјава на Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 23.09.2016

Малку недостигало да го немаме денешниот најдобар тенисер во светот на тенисот. Новак Ѓоковиќ откри дека размислувал да се повлече од тенисот во 2010-та година. Причина за тоа било поразот во Париз на Ролан Гарос од Мелцер.

Спектакл на Ѓоковиќ и Надал во Милано

СуперСпорт - 23.09.2016

Ѓоковиќ и Надал одиграа пријателски натпревар во Милано. Тие двајца играа во Медиоланум Формул во акцијата „Новак и пријателите“, а сите средства од влезници ќе одат во хуманитарни цели. Резултатот беше во втор план, но треба да споменеме дека ...

ЗЛОБНИЦИТЕ ДА ЗАМОЛЧАТ: Ѓоковиќ и Надал покажаа колку добри другари се (ВИДЕО)

Телеграф - 23.09.2016

Во недостиг од фудбалска топка, тие го користеа малото жолто топче со кое жонглираа и си додаваа еден на друг преку мрежата. Надал се обиде да изведе и атрактивни ножички Злобниците треба да си ги затворат устите.

Ѓоковиќ и Надал како на сервис во маало

Оff.net - 23.09.2016

Новаќ Ѓоковиќ преку својата фондација организираше хуманитарна гала вечер со цел да собере средства за програмата за предучилишно образование на децата во Србија. Тој собра преку 400 гости од областа на спортот, музиката и модата, а одигра и ...

Ѓоковиќ и Надал приредија спектакл во Милано

Екипа - 23.09.2016

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа егзибициски меч во Милано. Српскиот и шпанскиот тенисер се сретнаа во „Медиоланум Форум“ во рамките на акцијата „Новак и пријателите“ преку која се собираат финансиски средства за хуманитарни цели.

Ѓоковиќ за неговата пресвртница: Се замислив дали воопшто треба да продолжам со тенисот

Gol.mk - 23.09.2016

Се случи пред точно шест години, во полуфиналето на Ролан Гарос против австрискиот тенисер, Јерген Мелцер. Новак Ѓоковиќ одлично го започна мечот и се чинеше тоа ќе биде нова лесна победа, откако поведе со 2-0 во сетови.

Новак и Рафа играа „фудбал“!

SportMedia - 23.09.2016

Добротворниот настан „Ѓоковиќ и пријателите" во „Асаџо форумот" во Милано заврши со еден од најдобрите мечеви - Рафа Надал против Новак Ѓоковиќ пред 10.000 луѓе. Ѓоковиќ го доби мечот со 6:4/6:4, меѓутоа најголемо внимание предизвика начинот на игра ...

Ѓоковиќ и Надал играа за децата во Србија и со фудбалски потези направија спектакл во Милано (Видео)

Дерби - 23.09.2016

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал и понудија вистински спектакл на публиката во Милано на хуманитарниот турнир кој го организираше фондацијата на најдобриот светски тенисер, па покрај тениските егибиции и одлични потези, Србинот и Шпанецот покажаа дел од ...

Новите потенцијали во фудбалот - Ноле и Рафа атрактивно за децата ширум светот (Видео)

Спортклуб - 23.09.2016

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа меч во Милано, а целиот приход е за децата на кои им е потребна помош ширум светот. Српскиот ас триумфираше, но резултатот беше во втор план на мечот. Публиката уживаше во опуштениот тенис и во атрактивните ...

Ѓоковиќ: Размислував да се откажам од тенисот во 2010 година

Кајгана - 23.09.2016

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, открил дека најголемата криза во кариерата ја имал во 2010 година, кога дури и размислувал да се откаже од тенисот. „Тогаш прв пат во животот се запрашав дали воопшто треба да играм тенис.

Видео: Надал и Ѓоковиќ направија спектакл во Милано

Вечер Прес - 23.09.2016

Светскиот тениски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ и Шпанецот Рафаел Надал приредија довчасовен спектакл во Милано, за време на хуманитарната акција за собирање средства за децата во Србија.

Погледнете како Јелена и Ноле пеат заедно, но и сочно се бакнуваат (Видео)

Република - 23.09.2016

Новак и Јелена Ѓоковиќ во Милано организираа голема хуманитарна гала вечер за да соберат средства за образование на децата во Србија, а на церемонијата присуствуваа многу светски ...

Ѓоковиќ: Изгубив интерес кон тенисот

Локално - 23.09.2016

Новак Ѓоковиќ призна дека по освојувањето на “Ролан Гарос” престанал да чувствува задоволство од тенисот. Србинот откри дека му е потешко да се мотивира и да наоѓа смисла во играта. “Сега најважно за мене е да почнам повторно да чувствувам ...

Бакнежот на Јелена и Новак Ѓоковиќ ги стопи фановите! (видео)

Вистина.мк - 23.09.2016

Новак и Јелена Ѓоковиќ во Милано организираа голема хуманитарна гала вечер за да соберат средства за образование на децата во Србија, а на церемонијата присуствуваа многу светски ѕвезди. Дизајнерот Армани, фудбалерите Паоло Малдини и Андреј ...

Ѓоковиќ бил на прагот од предвремено пензионирање: После тој болен пораз, не бев сигурен дали да продолжам

Дерби - 22.09.2016

Новак Ѓоковиќ пред два дена најави дека ќе го даде својот максимум со цел на најдобар можен начин да ја заврши тековната натпреварувачка сезона, но сега со својата последна изјава им откри една навистина непозната анегдота на тениските фанови, од ...

Новак Ѓоковиќ во хуманитарна мисија

Кајгана - 22.09.2016

Новак Ѓоковиќ собра 400 славни личности во Милано на гала вечерата организирана од неговата фондација, во намера да собере средства за помош за развојот на дечињата во ...

Мелцер ќе беше џелатот, Ѓоковиќ размислувал да се откаже од тенисот во 2010 година

SportMedia - 22.09.2016

Новак Ѓоковиќ размислувал да се откаже од тенисот и тоа пред 6 лета, во 2010 година по поразот од Јирген Мелцер, во четвртфиналето на Ролан Гарос. Во интервју за "Tennismash" Ѓоковиќ истакна дека се сомневал во своите квалитети во тој период.

ВИДЕО: Која е последната личност од која Ѓоковиќ побарал автограм?

Gol.mk - 22.09.2016

Првиот светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ е еден од оние спортисти кој привлекуваат медиумско внимание каде и да се појават. Новак се појави во АТП емисијата „Last time“ и откри дел од своите пикантерии.

Ѓоковиќ откри дека размислувал да ја прекине кариерата

ЗаЗабава - 22.09.2016

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, денес откри дека во 2010 година размислувал да ја прекине својата кариера, после поразот од Јирген Мелкер во четвртфиналето на турнирот Ролан Гарос.

(ВИДЕО) Го замоли Ноле да ја бакне Јелена додека снимаше – Тоа беше НАЈСОЧНИОТ нивен бакнеж

Репортер - 22.09.2016

Хуманитарната Гала вечер на фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ беше одржана во Милано во вторникот вечерта во феноменална атмосфера. Освен аукцијата на која беа собрани доста средства за образование на децата во Србија што беше и цел на Гала вечерта, ...

Светската елита на добротворната гала вечер на Новак Ѓоковиќ

Fashionel - 21.09.2016

Фондацијата Новак Ѓоковиќ основана од најдобриот тенисер на светот, вчеравечер организираше добротворна гала вечер во Милано каде беа собрани средства за програмата за предучилишно образование на децата во Србија.

Егзибиционизам во свечен костим: Новак и Серена за воздишки во Ница (Видео)

Спортклуб - 21.09.2016

Новак Ѓоковиќ вчера беше поканет да присуствува на свеченото отварање на официјално најголемата тениска академија во Европа, која се наоѓа во Ница, а нешто подоцна беше замолен за публиката да направи мала атракција.

Јелена Ѓоковиќ го истакна минијатурниот струк во светкав фустан на Гала вечера во Милано

Црнобело - 21.09.2016

Пред неколку месеци се шпекулираше за стабилноста на бракот на Новак и Јелена бидејќи долго време не беа видени заедно, за на елегантен и гламурозен начин да ги побијат во Милано. Тениската легенда Новак Ѓоковиќ покажаа дека и после долги години се ...

Ниту неверство, ниту развод: Ноле и Јелена позаљубени од било кога (ГАЛЕРИЈА)

Курир - 21.09.2016

Новак и Јелена Ѓоковиќ организираа хуманитарна гала вечера во Милано со цел да се соберат средства за Фондацијата Новак Ѓоковиќ, која им обезбедува подобар живот и образование на мали деца во Србија, кои поради одредени околности не добиле можност ...

Новак Ѓоковиќ за медитацијата и внатрешниот мир

Оff.net - 21.09.2016

На семинарот „Љубов и мир“ посветен на медитацијата и јогата, присуствуваше и најдобриот светски тенисер Ѓоковиќ кој одржа краток говор за тоа колку него лично му помага медитативниот ...

Неверојатна заработка на Ѓоковиќ

СуперСпорт - 21.09.2016

Најдобриот тенисер во светот, Ѓоковиќ оваа сезона стигна конечно до титулата на Ролан Гарос, но и до неколку рекорди. Новак продолжи со одличните игри и во 2016-та година, па во првите 10 месеци дојде до 7 титули(Доха, Австралијан Опен, Индијан ...

ФОТО: „Нека пукнат душманите“ - Новак и Јелена Ѓоковиќ позаљубени од кога било!

Пулс24 - 21.09.2016

Новак и Јелена Ѓоковиќ организираа хуманитарна гала вечера во Милано со цел да се соберат средства за Фондацијата Новак Ѓоковиќ, која им обезбедува подобар живот и образование на мали деца во Србија, кои поради одредени околности не добиле можност ...

Елеганција во движење: Ноле и Јелена блеснаа на гала вечер во Милано (Фото)

Вистина.мк - 21.09.2016

Ноавак И Јелена Ѓоковиќ вчеравечер одржаа гала вечер од хуманитарен карактер во Милано, каде собираат пари за децата од Србија. Домаќините ги испочитуваа 400 гости, меѓу кои познати актери, спортисти и музичари.

Престанав да уживам во тенисот по Ролан Гарос, вели Ѓоковиќ

Сакам да кажам - 20.09.2016

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изгледаше незапирливо на стартот на сезоната, кога успеа да ги освои првите два гренд слема во годината во Австралија и во Франција. Сепак, повредите и заморот оставија последици на 29-годишникот, кој не личеше на ...

Носеше се од патики до штикли, но ова сеуште не: Јелена Ѓоковиќ во парче облека во какво никогаш не сме ја виделе

Press24 - 20.09.2016

Сопругата на најдобриот тенисер на планетата, Јелена Ѓоковиќ важи за една од најстилизираните дами во светската јавност, и повторно докажа дека е ...

Ѓоковиќ престанал да ужива во тенисот

SportMedia - 20.09.2016

Најдобриот тенисер во светот. Новак Ѓоковиќ даде помалку неочекувана изјава, дека веќе не ужива во играњето тенис, како што тоа го правел до сега. Србинот, во првиот дел од годината одигра одлично и триумфираше на Австралија Опен и Ролан Гарос во ...

Танцот на Ѓоковиќ ја запрепасти Серена Вилијамс (видео)

Екипа - 20.09.2016

На тениските терени ’танцува’ без никакви проблеми, но Новак Ѓоковиќ не би требало да го замени тенисот за да се бави професионално со танц во скоро време. На забавата по повод отворањето на тениската академија на Патрик Муратоглу во Ница, Новак ...

Ѓоковиќ: Беше предизвик како помал да ги гледам Иванишевиќ и Бекер како тренираат, и да учам од нив (Видео)

Спортклуб - 20.09.2016

Отворена е најголемата тениска академија во Европа, а на манифестацијата учествуваа, познатиот француски тениски тенисер со грчко потекло, Патрик Муратоглу, во друштво на двајцата најеминентни тенисери во денешницата, Серена и Новак.

Ѓоковиќ престанал да ужива во тенисот

МКД - 20.09.2016

Рекетот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ открива дека по освојувањето на Ронал Гарос престанал да ужива во тенисот. Со освојувањето на Ронал Гарос, Новак Ѓоковиќ ги комплетира сите грен слем титули и откако го направи тоа следуваше пад во неговите ...

Србинот ја стави повредата во втор план: Ѓоковиќ го посочи најголемиот проблем за падот во формата по Ролан Гарос

Дерби - 20.09.2016

Во изминатиот период српските медиуми со големо внимание ги пренесуваат сите детали поврзани со повредите со кои се соочи Новак Ѓоковиќ пред стартот на Ју-Ес Опен, но и за време на турнирот во Њујорк, но додека истите се обидоа да ги претстават ...

Ѓоковиќ го откри проблемот за слабата форма

СуперСпорт - 20.09.2016

Многумина ја коментираат мотивацијата на Ѓоковиќ по освојувањето на единствениот Грен Слем кој го немаше претходно освоено. Ѓоковиќ е вистински владетел во светскиот тенис, успеа оваа сезона да го освои Ролан Гарос, но по тој трофеј, единствениот ...

Ѓоковиќ призна: Не знам како, но се загубив по Ролан Гарос

Gol.mk - 20.09.2016

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ даде интересно интервју, во кое зборуваше за падот на формата по освојувањето на францускиот Грен слем, Ролан Гарос. gjokovikj-novak.jpg „Во последните неколку недели одново уживав на тениските терени.

Шокантно признание на Ѓоковиќ: Не го сакам повеќе тенисот

Спортклуб - 20.09.2016

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ призна дека не се чувствува добро во последно време и има потреба да ја врати страста за тенисот. Освојувачот на 12 Гренд слем титули престанал да ужива во играта откако во јуни ја освои титулата на "Ролан ...

Новак Ѓоковиќ: Ја изгубив љубовта кон тенисот

Стандард - 20.09.2016

Лидерот на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ призна пред медиумите дека преживува тежок период на теренот и има потреба повторно да ја открие страста кон тенисот. Носителот на 12 Гренд слем титули изјави дека престанал да ужива во играта по ...

По Ролан Гарос, престанав да уживам во тенисот

Република - 20.09.2016

Новак Ѓоковиќ вели дека по освојувањето на „Ролан Гарос“ е бил подеднакво свеж и дека се надева дека ќе го најде вистинскиот начин да ја заврши сезоната. -Да бидам искрен, се радувам што ќе пронајдам свежина и сталоженост, да уживам во спортот и да ...