TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Панчев: Звезда со Просинечки ќе биде шампион

Вечер Прес - 12.12.2010

Легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев, кој е поранешен соиграч на Роберт Просинечки, е убеден дека Хрватот побрзо од очекуваното ќе го прекине владеењето на Партизан во српскиот фудбал.

Спорт - Панчев го фали Просинечки

Време - 11.12.2010

Дарко Панчев беше еден од првите што му ја честитаа на Роберт Просинечки функцијата тренер на Црвена звезда. Легендарниот македонски голгетер неколку сезони настапуваше заедно со хрватскиот ...

Просинечки тренер на Звезда

Дневник - 11.12.2010

Роберт Просинечки официјално е нов тренер на белградскиот великан Црвена звезда. Тој ќе биде првиот Хрват што ќе работи во српскиот фудбал по распадот на ...

Панчев: Просинечки под итно мора да доведе стрелец

Идивиди - 11.12.2010

Ако на Просинечки му биде потребен совет во врска со напаѓач за Црвена Ѕвезда, знае каде може да се обрати, изјавил за српски "Блиц" легендарниот голгетер на тимот од "Маракана", поранешниот ...

И официјално Роберт Просинечки е нов тренер на Црвена ѕвезда

Канал5 - 10.12.2010

Управниот одбор на Црвена ѕвезда со едногласна одлука и службено потврди дека членот на шампионската генерација од 1991 Роберт Просинечки е новиот предводник на црвено-белите од Белград.

Просинечки сака да ја врати старата слава на Звезда

Утрински - 10.12.2010

Роберт Просинечки ќе дебитира на клупата на Црвена звезда на мечот со Смедерево. Блиските пријатели открија дека тој веќе ја има формацијата.

Панчев го подржува Просинечки

Курир - 10.12.2010

Легендата на македонскиот фудбал изјави дека Црвена Звезда направила одличен потег со ангажирањето на Просинечки. Дарко Панчев изјави дека Црвена Звезда направила одличен потег со тоа што го ...

Панчев: Просинечки може да ја врати Ѕвезда онаму каде што припаѓа

24Фудбал - 10.12.2010

Дарко Панчев во интервју за српскиот весник Blic му изразува комплетна поддршка на Роберт Просинечки, смета дека тој е вистинскиот човек кој може да ја врати славата на Црвена Ѕвезда.

Просинечки промовиран во Црвена Звезда

Курир - 10.12.2010

Хрватот и официјално синоќа беше претставен како нов тренер на „црвено-белите„. Роберт Просинечки, кој беше дел од „Златната генерација“ на Црвена Звезда, повторно се враќа во тимот, но овој пат како ...

Просинечки: Дојдов да победувам

Вечер Прес - 10.12.2010

Роберт Просинечки, кого Управниот одбор на Црвена звезда едногласно го избра за нов тренер на "црвено-белите", изјави дека се вратил на "Маракана" во нова улога, но со иста цел - да победува.

Еден е Роби, сите други се Хрвати

Идивиди - 10.12.2010

Официјалната промоција на Роберт Просинечки во нов тренер на Црвена Ѕвезда во живо ја следеле и 15-тина навивачи на "црвено белите", популарните Делии.

Спорт - Просинечки нов тренер на Црвена звезда

Време - 09.12.2010

Роберт Просинечки ќе биде именуван за нов тренер на Црвена звезда и ќе го наследи местото на шефот на стручниот штаб на „црвено-белите“ Александар Кристиќ.

Просинечки пред промоцијата за тренер во Ц. звезда

Дневник - 09.12.2010

Прославениот хрватски фудбалер Роберт Просинечки денеска треба да биде промовиран во тренер на белградска Црвена звезда, која остана без стратег по разрешувањето на Александар Кристиќ.

Роберт Просинечки нов тренер на Црвена Звезда

Канал5 - 09.12.2010

Членот на шампионската генерација од 1991 година, Хрватот Роберт Просинечки од денеска се враќа во старото јато, но како тренер на српскиот фудбалски гигант Црвена Звезда.

Просинечки нов тренер на Звезда!

Утрински - 09.12.2010

Роберт Просинечки е новиот тренер на Црвена звезда. Шестата Звездина ѕвезда требаше вчера и официјално да го потпише договорот со некогашниот европски шампион, а денеска треба да биде претставен на ...

Просинечки од утре тренер на Ц. Звезда за 100.000 евра?

Н.Македонија - 09.12.2010

Шпекулациите се засилија по отказот што го доби досегашниот кормилар на белграѓани, Александар Кристиќ Роберт Просинечки (41) утре би требало да биде промовиран за нов тренер на српскиот фудбалски ...

Просинечки нов тренер Црвена Ѕвезда

А1 - 08.12.2010

Поранешниот фудбалер на Црвена Ѕвезда, Роберт Просинечки ги договорил сите детали околу преземање на тренерската функција во белградските црвено-бели Официјално би требало да биде претставен на ...

Прoсинечки нов тренер на Црвена Ѕвезда

Спортски - 08.12.2010

Според спрските и хрватските медиуми веќе е се договорено, за некогашниот член на триунфалната генерација на Црвена Ѕвезда, Роберт Просинечки да го превземе кормилото на овој клуб.

Се е договорено - Просинечки во петок потпишува со Црвена Ѕвезда

Сител - 08.12.2010

Поранешниот фудбалер на Црвена Ѕвезда, Роберт Просинечки ги договорил сите детали околу превземање на тренерската функција во белградските црвено бели, а официјално би требало да биде претставен на ...

Просинечки нов тренер на Црвена Ѕвезда

Таратур - 08.12.2010

Според спрските и хрватските медиуми веќе е се договорено, за некогашниот член на триунфалната генерација на Црвена Ѕвезда, Роберт Просинечки да го преземе кормилото на овој клуб.

Просинечки ќе биде новиот тренер на Црвена Ѕвезда?

24Фудбал - 08.12.2010

Роберт Просинечки веројатно ќе биде новиот тренер на Црвена Ѕвезда, поранешниот фудбалер на славниот српски клуб денеска постигнал договор со управата за превземање на кормилото.

Просинечки пред камбек во Звезда?

Курир - 08.12.2010

Според српските медиуми, некогашниот член на триумфалната генерација на Црвена Звезда е најблиску до преземање на “кормилото“ на “црвено-белите“.

Просинечки нов тренер на Црвена ѕвезда

eReporter - 08.12.2010

Некогашниот репрезентативец на Хрватска и член на генерацијата на Црвена ѕвезда која во 1991 година го освои Купот на европски шампиони, Роберт Просинечки, повторно се врати на Маракана, но овој пат ...

Просинечки би можел да ја преземе Црвена ѕвезда

Макфакс - 06.12.2010

Спортската јавност во Србија се повеќе шпекулира дека поранешниот хрватски репрезентативец Роберт Просинечки би можел да биде назначен за тренер на..

Просинечки би можел да ја преземе Црвена ѕвезда

Форум - 06.12.2010

Спортската јавност во Србија во понеделник се повеќе шпекулира дека поранешниот хрватски репрезентативец Роберт Просинечки би можел да биде назначен за тренер на Црвена ѕвезда Слуховите дека ...

Роберт Просинечки нов тренер на Црвена Звезда?

Inpress - 06.12.2010

Белград, 6. декмври 2010 (ИНПРЕС) Според пишувањата на некои српски и хрватски медиуми Роберт Просинечки би можел да биде новиот тренер на белградската Црвена Звезда.

Просинечки најблизу до клупата на Црвена звезда?

Н.Македонија - 06.12.2010

По завчерашното реми на Црвена звезда со Војводина (2-2) српските медиуми шпекулираат дека управата на „црвено-белите“ подготвува смена на тренерот Александар Кристиќ.

Сеуште е рано за Звезда

Идивиди - 06.12.2010

Роберт Просинечки изјави дека нема ништо против да биде тренер на Црвена Звезда и дека многу е заинтересиран за таа улога, но сепак не сега, бидејќи во моментов сеуште има договор со Фудбалскиот ...