TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Братство“ ги раскара Јакимовски и СДСМ

Утрински - 27.10.2013

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, повторно влезе во остро јавно препукување со СДСМ. Откако координаторот на советничката група на Карпош на СДСМ, Магдалена Несторовска, упати прашање до ...

СДСМ: што направи Јакимовски со три милиони евра?

Телма - 27.10.2013

Го прашуваме Стевчо Јакимовски, што направи со 3 милиони евра? Зошто не е изградена општинската зграда. Зошто со месеци е запрена изградбата на паркот во Порта Влае?вКаде се тие пари? Дали е точно...

Јакимовски: Наместо да шири лаги, СДСМ нека си погледне во сопствениот двор

Курир - 27.10.2013

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, реагира по повод конференцијата за медиуми на советниците од СДСМ, каде го обвинуваат за неисполнети ветувања.

Јакимовски: СДСМ лаже и нека каже дали тетката на Петров е во притвор

+инфо - 27.10.2013

Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги, реагира градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски откако координаторката на ...

СДСМ: Карпош тоне во долгови, што направи Јакимовски со 3 милиони евра?

+инфо - 27.10.2013

Го прашуваме Стевчо Јакимовски, што направи со 3 милиони евра? Каде се тие пари? Дали е точно дека општината денес е задолжена со над 15 милиони евра? Зошто фирмите не сакаат да чујат да се јават на ...

Нестровоска: Што направи Јакимовски со парите за изградба на општинска зграда?

Нетпрес - 27.10.2013

Го прашуваме Стевчо Јакимовски, што направи со 3 милиони евра? Каде се тие пари? Дали е точно дека општината денес е задолжена над 15 милиони евра?, праша денеска координаторката на советничката ...

СДСМ: Што направи Јакимовски со 3 милиони евра, кога новата општинска зграда се уште не е изградена

Макфакс - 27.10.2013

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски го продаде училиштето Братство во Нерези за 2,7 милиони евра, за да ја изгради новата општинска зграда, но таа се уште не е изградена и по една ...

(ВИДЕО) СДСМ до Јакимовски: Како ќе ја водите државата, кога без поддршката од СДСМ не можете да ја водите ни ...

А1 On - 27.10.2013

„Камен темелникот на општинската зграда на администрацијата на Општина Карпош беше удрен пред една година, на 11 Октомври 2012 година. Тогаш градоначалникот изјави дека новата зграда ќе чини нешто ...

Јакимовски: Наместо да шири лаги, СДСМ нека си погледне во сопствениот двор

А1 On - 27.10.2013

„Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги. Во момент кога СДСМ не знае кој, всушност, ја води партијата, дали е тоа Зоран Заев, дали ...

СДСМ: Во својата реакција Јакимовски не демантираше ништо

А1 On - 27.10.2013

„Во својата реакција Стевчо Јакимовски не демантираше ништо. Не одговори на прашањата кои му беа поставени од Координаторот на советничката група на СДСМ во О.Карпош, Магдалена Несторовска.

Јакимовски до СДСМ: Дали е точно дека тетката на Андреј Петров е во притвор и зошто?

Макфакс - 27.10.2013

СДСМ, наместо да ја дефокусира јавноста со лаги за Општина Карпош, нека одговори дали е точно дека родената тетка на нејзиниот член Андреј Петров, до скоро потпретседател на партијата, Вера Видинова, ...

СДСМ: Јакимовски не демантира, само навредува

+инфо - 27.10.2013

Во својата реакција Стевчо Јакимовски не демантираше ништо. Не одговори на прашањата кои му беа поставени од координаторот на советничката група на СДСМ во Општина Карпош, Магдалена Несторовска, ...

СДСМ: Каде се 3 милиони евра во општина Карпош

Нова ТВ - 27.10.2013

„Камен темелникот на општинската зграда на администрацијата на Општина Карпош беше удрен пред една година, на 11 Октомври 2012 година. Тогаш градоначалникот изјави дека новата зграда ќе чини нешто ...

СДСМ: Дали Јакимовски соопштенијата ги пишува од Дубаи заедно со Тодоровиќ?

Макфакс - 27.10.2013

Дали градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски соопштенијата ги пишува од Дубаи каде што е во моментов, прашува СДСМ по меѓусебните обвинувања меѓу ова партија и поранешниот нејзин член.

СДСМ: Јакимовски пишува реакции дури од Дубаи?

+инфо - 27.10.2013

СДСМ го прашува градоначалникот на општина Карпош дали сите соопштенија и реакции се пишувани во Дубаи, каде што, како што велат од партијата, се наоѓа Стевчо Јакимовски во моментов.

СДСМ: Дали Јакимовски е во Дубаи со Тодоровиќ?

А1 On - 27.10.2013

„Се поставува прашањето: Дали сите овие соопштенија и реакции на Стевчо Јакимовски се пишувани во Дубаи, каде што се наоѓа во моментов? - И дали, содржината на овие соопштенија на Стевчо Јакимовски ...

Јакимовски: Наместо да шири лаги, сдсм нека си погледне во сопствениот двор

Нетпрес - 27.10.2013

Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги, вели градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски одговарајќи на денешните ...

Несторовска: Што направи Стевчо Јакимовски со 3 милиони евра?

Sky - 27.10.2013

Координаторот на советничката група на СДСМ во општина Карпош, Магдалена Несторовска, денеска одржа прес-конференција од пред новата зграда на администрацијата на Општина Карпош.

Јакимовски: СДСМ се служи со лаги во момент кога не се знае кој всушност ја води партијата

Либертас - 27.10.2013

Соопштение на градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски – реакција на пресконференцијата на СДСМ : Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се ...

Јакимовски: СДСМ лаже

Sky - 27.10.2013

- Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги, реагираше денеска градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски по повод конференцијата за ...

СДСМ (ВИДЕО): Што направи Стевчо Јакимовски со 3 милиони евра?

Бриф - 27.10.2013

- Oпштинската зграда на администрацијата на Општина Карпош e едно од промашените ветувања на човекот кој убедува дека се што ветил исполнил – рече Магдалена Несторовска, координатор на советничка ...

СДСМ: Јакимовски не демантираше ништо

Sky - 27.10.2013

- Во својата реакција Стевчо Јакимовски не демантираше ништо. Не одговори на прашањата кои му беа поставени од Координаторот на советничката група на СДСМ во О.Карпош, Магдалена Несторовска , се вели ...

СДСМ: Јакимовски пишува реакции дури од Дубаи?

Локално - 27.10.2013

СДСМ го прашува градоначалникот на општина Карпош дали сите соопштенија и реакции се пишувани во Дубаи, каде што, како што велат од партијата, се наоѓа Стевчо Јакимовски во моментов.

СДСМ: Карпош тоне во долгови, што направи Јакимовски со 3 милиони евра?

Локално - 27.10.2013

Го прашуваме Стевчо Јакимовски, што направи со 3 милиони евра? Каде се тие пари? Дали е точно дека општината денес е задолжена со над 15 милиони евра? Зошто фирмите не сакаат да чујат да се јават на ...

СДСМ до Јакимовски: Како ќе ја водиш државата, ако без СДСМ не можеш ни општината да ја водиш?

Република - 27.10.2013

СДСМ во скопската општина Карпош постави неколку прашања до градоначалникот Стевчо Јакимовски. во целост го пренесуваме денешниот настап на СДСМ. „Еве ја општинската зграда на администрацијата на ...

СДСМ: Дали соопштенијата и реакциите Јакимовски ги пишува во Дубаи

Sky - 27.10.2013

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија прашува дали сите соопштенија и реакции на Стевчо Јакимовски се пишувани во Дубаи, каде, според СДСМ, се наоѓа во моментов.

СДСМ: Дали Стевче Јакимовски ни пишува од Дубаи?!

Република - 27.10.2013

Откако поранешниот сдсмовец, сега лидер на ГРОМ, Стевче Јакимовски излезе со изјава дека во СДСМ не знаат кој ги води , СДСМ прати кратко соопшетние до јавноста.

(ВИДЕО) СДСМ: Што направи Стевчо Јакимовски со 3 милиони евра?

Либертас - 27.10.2013

Прес конференција на СДСМ: Се наоѓаме пред едно од промашените ветувања на човекот кој ве убедува дека се што ветил исполнил. Еве ја општинската зграда на администрацијата на Општина Карпош.

СДСМ: Навредите на лична основа говорат единствено за политичката култура на Јакимовски

Либертас - 27.10.2013

Соопштение од СДСМ – одговор на реакцијата на Стевчо Јакимовски, градоначалник на општина Карпош: Во својата реакција Стевчо Јакимовски не демантираше ништо.

Стевчо Јакимовски од Дубаи пишува соопштенија заедно со Владимир Тодоровиќ?

Бриф - 27.10.2013

Социјалдемократскиот сојуз во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги. Во момент кога СДСМ не знае кој, всушност, ја води партијата, дали е тоа Зоран Заев, дали ...

Јакимовски: Во СДСМ не знаат кој ги води

Република - 27.10.2013

СДСМ во својата општа конфузија не знае ништо друго да каже освен да се служи со лаги- вели Стевче Јакимовски по обвинувања од советничката на СДСМ, Магдалена Несторовска.

Аналитичари: Стравот од немањето цензус за претседателски избори неоправдан

24 Вести - 23.10.2013

Нема реална оправданост во наводите на партијата ГРОМ на Стевче Јакимовски дека без предвремени парламентарни може да нема цензус за претседателските избори во Март следната година, сметаат ...

ГРОМ бара предвремени избори на пролет

OhridNews - 23.10.2013

Партијата на Стевчо Јакимовски, ГРОМ се залага за организирање на предвремени парламентарни избори напролет и тоа поради цензусот, поради долгите периоди на техничка влада и заради застој во ...

Предвремени парламентарни за да се избере и шеф на државата?!

Вечер Прес - 23.10.2013

Одѕивот од над 67 проценти на последните локални избори одржани во март годинава, според познавачите нема да биде гаранција за солиден одѕив и на претстојните претседателски избори Подготовките за ...

Стевчо Јакимовски бара предвремени избори

24 Вести - 22.10.2013

Вонпарламентарни партии излегоа со свои барања за предвремени парламентарни избори и кандидати за претседатели. Достоинство пресече – лидерот на партијата Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за ...

ГРОМ бара предвремени избори во пакет со претседателските

Канал5 - 22.10.2013

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски најави дека неговата партија од вчера е легитимен политички субјект со сите партиски тела. Јакимовски, веднаш побара од власта организирање на предвремени ...

ГРОМ одржа основачко собрание во Гостивар

А1 On - 22.10.2013

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва одржи основачко собрание во Гостивар, на кое беше избрано раководството на општинската организација. За претседател на гостиварскиот огранок на ...

ГРОМ одржа основачко собрание во Гостивар

+инфо - 22.10.2013

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) вечерва одржи основачко собрание во Гостивар, на кое беше избрано раководството на општинската организација. За претседател на гостиварскиот огранок на ...

ГРОМ: Без предвремени избори - можна е уставна криза

Нова ТВ - 22.10.2013

„Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ од вчера е легитимен политички субјект на политичката сцена во Република Македонија, бидејќи ја добивме судската регистрација, со сите избрани органи и тела на ...

ГРОМ бара предвремени избори на пролет

Сител - 22.10.2013

Лиедрот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски најави дека неговата партија од вчера е легитимен политчки субјект со сите партиски тела. Јакимовски, веднаш побара од власта организирање на предвремени ...

Ќе „грми“ на предвремените избори на пролет

Press24 - 22.10.2013

Лиедрот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски најави дека неговата партија од вчера е легитимен политчки субјект со сите партиски тела. Јакимовски, веднаш побара од власта организирање на предвремени ...

ГРОМ бара предвремени избори на пролет

Макфакс - 22.10.2013

Партијата на Стевчо Јакимовски, ГРОМ. се залага за организирање на предвремени парламентарни избори напролет и тоа поради цензусот, поради долгите периоди на `техничка влада и заради застој во ...

ГРОМ побара предвремени парламентарни избори

+инфо - 22.10.2013

Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) денеска побара ВМРО-ДПМНЕ, како владејачка политичка партија да направи сè, без какви било изговори, да ги спроведе препораките на ОБСЕ и ОДИХР и да направи сè ...

ГРОМ бара предвремени избори на пролет

А1 On - 22.10.2013

Лиедрот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски најави дека неговата партија од вчера е легитимен политчки субјект со сите партиски тела. Јакимовски, веднаш побара од власта организирање на предвремени ...

Стевчо Јакимовски бара предвремени избори

Таратур - 22.10.2013

Вонпарламентарни партии излегоа со свои барања за предвремени парламентарни избори и кандидати за претседатели. Достоинство пресече – лидерот на партијата Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за ...

Стевчо "громогласно" бара предвремени парламентарни избори, големите партии не сакаат

Алфа - 22.10.2013

Власта веднаш треба да организира предвремени парламентрани избори заедно со претседателските, побара лидерот на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски. Според него најдобро е напролет народот да се ...

Советниците на ГРОМ и официјално во советот на Општина Карпош

А1 On - 22.10.2013

Петте поранешни советници на Српската напредна странка на Македонија, кои поминаа во новоформираната партија на Стевчо Јакимовски, Граѓанска опција за Македонија, денеска, на осмата седница, за прв ...

Јакимовски бара предвремени парламентарни избори!

Фактор - 22.10.2013

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски заедно со највисокото раководство на партијата, денеска ќе одржи конференција за печат. Тема на прес конференцијата е „Неопходноста за одржување на ...

Стевчо Јакимовски на прес ќе побара предверемени праламентарни избори

Локално - 22.10.2013

Според соопштението на ГРОМ,Претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски во придружба со највисокото раководство на партијата, денеска ќе одржи прес-конференција на која ке ја образложел ...

ГРОМ повика на предвремени парламентарни избори на пролет

Либертас - 22.10.2013

„Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ од вчера е легитимен политички субјект на политичката сцена во Република Македонија, бидејќи ја добивме судската регистрација, со сите избрани органи и тела на ...

Јакимовски бара предвремени избори

Република - 22.10.2013

Стевче Јакимовски лидерот на ГРОМ бара предвремени избори. По формирањето на иницијативниот одбор на партијата вели дека се подготвени за предверемни парламентарни избори заедно со претседателските.

ГРОМ на Стевчо Јакимовски бара предвремени избори на пролет

Фактор - 22.10.2013

Граѓанската опција за Македонија- ГРОМ, на лидерот Стевчо Јакимовски ќе се залага за предвремени парламентарни избори оваа пролет. Ова е потребно, смета Јакимовски, поради цензусот, долгите периоди ...

Стевчо ќе бара предвремени парламентарни!!!

Либертас - 22.10.2013

Според соопштението на ГРОМ, Претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски во придружба со највисокото раководство на партијата, денеска ќе одржи прес-конференција на која ке ја образложел ...

Стевчо за претседател – ГРОМ бара предвремени избори на пролет

МК News - 22.10.2013

Партијата на Стевчо Јакимовски, ГРОМ. се залага за организирање на предвремени парламентарни избори напролет и тоа поради цензусот, поради долгите периоди на `техничка влада и заради застој во ...

„Ударната“ екипа на ГРОМ составена од професори, лекари, јавни личности и спортисти

OhridNews - 21.10.2013

Во текот на минатиот ден, лидерот на ГРОМ ја претстави ударната екипа на партијата, со која ќе се атакува на претседателските избори, планирани за пролета 2014-та година.

Професори, лекари, ракометари – Со оваа екипа ќе грми ГРОМ на Стевче Јакимовски

МК News - 21.10.2013

Во партискиот Изборен одбор се наоѓаат неколку унниверзитетски професори, лекари и јавни личности, а меѓу попознатите е и ракометната легенда на Македонија, Стевче Алушевски.

ГРОМ ги избра раководните функции

Н.Македонија - 21.10.2013

Владо Поповски, од редовите на ЛДП и поранешен министер без ресор во Владата на Македонија, е избран за претседател на централниот одбор на Граѓанската опција на Македонија Членовите на централниот ...