TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пи Џеј Џарви ја победи Мадона во изброт за нај-пејачка

Вест - 04.12.2001

ЛОНДОН (Ројтерс) - Според анкетата на магазинот "Кју" британската пејачка Пи Џеј Харви е најголемата рокерка и поп пејачка на сите времиња. ЛОНДОН (Ројтерс) - Според анкетата на магазинот "Кју" британската пејачка Пи Џеј Харви е најголемата рокерка и поп пејачка на сите времиња.

Британката П.Џ. Харви подобра од Мадона

Дневник - 04.12.2001

МУЗИЧКА АНКЕТА ВО БРИТАНИЈА Британската пејачка и текстописец П.Џ. Харви е најголемата женска рок- и поп-ѕвезда на сите времиња, покажуваат резултатите од една музичка анкета. Харви, ќерка на фармер од западна Англија, ги победи Мадона, која се најде на второто место, и Кејт Буш, која се најде на ...